درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    یایگاه امکانات  
سه شنبه، 26 شهریور 1398 - 07:29   

زادروز نیویورک تایمز

  زادروز نیویورک تایمز


ادامه ادامه مطلب یک

میزگرد تخصصی " تبلیغات در فضای تحریم" برگزار شد

  میزگرد تخصصی " تبلیغات در فضای تحریم" برگزار شد


ادامه ادامه مطلب دو

اتتصاب مدیرکل روابط عمومی شهرداری مشهد

  اتتصاب مدیرکل روابط عمومی شهرداری مشهد


ادامه ادامه مطلب سه

انتصاب سرپرست اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی کمیته امداد

  انتصاب سرپرست اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی کمیته امداد


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  بحران های روابط عمومی که در سال ۲۰۱۹ مشخص شده اند
  زادروز نیویورک تایمز
  اینترنت و ترویج دمکراسی
  استقبال از آیفون 11 بیش از انتظار است
  بنیانگذار روانشناسی رشد
  روان‌شناسی رشد
  روان‌شناسی
  انتصاب سرپرست روابط عمومی شورای شهر شیراز
  دفتر جدید روابط عمومی شهرداری کوهسار راه اندازی شد
  آیین معارفه و تکریم رئیس مرکز روابط عمومی دانشگاه آزاد برگزار شد
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 40122صفحه نخست » رادیو روابط عمومیچهارشنبه، 20 شهریور 1398 - 12:43
سه تاثیر و کارایی آینده نگری
سامر الن- رسانه کامیابی جهانی - گرچه هنوز پژوهش ها در مورد آینده نگری ادامه دارد، اما اگر چنین بینشی به بخشنده تر بودن، خرسندتر زیستن، و زندگی معنادارتر کمک می کند، لزومی ندارد که منتظر نتایج تحقیقات بیشتردر باره آینده نگری ماند. به عبارت دیگر باید از هم اینک آن را آغاز کرد.
  

شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)-|| شمار رو به افزایشی از پژوهش ها نشان می دهند، فکر کردن در مورد آینده زندگی را معنی دارتر می کند. البته این امر تنها به خیالپردازی در مورد تعطیلات بعدی محدود نمی شود. بلکه سبب می گردد مثلا از دهه ها پیش از فرارسیدن دوران بازنشستگی، برای آن طرحی کارا در نظر گرفت. کارشناسان مربوطه به چنین روند آینده نگری می گویند. پژوهش ها نشان می دهند، آینده نگری دست کم از چهار طریق به غنی شدن زندگی در حال و آینده کمک می کند.

یاری به گرفتن تصمیمات محتاطانه تر
احتمالا یکی از اساسی ترین و مهمترین کارایی های آینده نگری کمک به تصمیم در مورد چگونگی عملکرد است. زیرا تفکر در این مورد که آینده برای انسان چه ارمغانی به همراه خواهد آورد، به او یاری می دهد در حال حاضر کدام راه را در پیش بگیرد. پژوهشگران به ویژه به روانشناسی روندی که محرک تصمیم گیری انسان در زمان حال جهت کسب دستاورد ارزشمندی در آینده است، علاقمندند. زیرا در مجموع مردم دستاورد های کوچکتر را که زودتر می توان به آنها دست یافت را به دستاوردهای بزرگتر که باید برای رسیدن به آنها صبر کرد، ترجیح می دهند و دسته نخست را برمی گزینند.

 

این پدیده تنزیل تأخیر نامیده می شود.اما در چندین پژوهش از جمله تحقیق به عمل آمده از سوی پژوهشگران بریتانیایی آشکار شده، که اینگونه نیست که مردم همواره چنین ترجیحی داشته باشند. کمااینکه آن دسته از افراد شرکت کننده در این تحقیق که برای تصمیم گیری به آینده فکر کردند، رفتارشان برخلاف پدیده مورد اشاره بود. 

ایجاد انگیزه برای رسیدن به هدف ها
دیگر تأثیر مهم آینده نگری ایجاد انگیزه برای رسیدن به هدف هاست. اما رابطه بین این دو مقوله ساده نیست. کمااینکه از جمله کندوکاوهای گبریل اوتینگن روانشناس آلمانی و همکارانش نشان داده، که چگونگی فکر کردن در مورد آینده دراین مورد تأثیر تعیین کننده دارد. مثلا کسانی که در باره رسیدن به اهداف خود به شکلی مثبت خیالپردازی می کنند، برای کسب این هدف ها کمتر تلاش می نمایند.

 

اما داشتن انتظارات مثبت نتیجه عکس دارد. کمااینکه دانشجویانی که انتظارداشتند پس از خاتمه تحصیلات کار خوب و مناسب پیدا کنند، واقعا پیدا کردند. اما آنهایی که تنها در باره چنین دستاوردی خیالات خوش در سر می پروراندند، چنین توفیقی به دست نیاوردند. به گفته پژوهشگران مربوطه بنابراین داشتن انتظارات مثبت به ویژه خوش بینی می توانند، توانایی دستیابی به اهداف را افزایش دهند. اما خیالپردازی در باره آینده تأثیر عکس دارد، و سبب کاهش احتمال رسیدن به هدف ها می شود.

بهبود سلامت روانی
مارتین اسلیجمن وماری روپکه از جمله کارشناسان مربوطه هستند که به این نتیجه رسیده اند، که تصمیم گیری و رسیدن به اهداف در بهبود سلامت روانی تأثیر دارد. این دو در کتاب خود زیر عنوان آینده نگری انسان از جمله نوشته اند کسانی که با افسردگی دست و پنجه نرم می کنند، اما در عین حال با تصمیم گیری به اهدافشان دست می یابند، راحت تر از این عارضه خلاص می شوند. زیرا افراد افسرده درمجموع آینده را منفی تر از کسانی تصور می کنند، که دچار افسردگی نیستند. فراتراینکه مبتلایان احتمال مخاطرات را بیش از اندازه واقعی می دانند، و در مورد آینده بدبین ترند.


بنابراین توصیه کارشناسان مربوطه این است که کسانی که در حال درمان و بهبودی از اینگونه ناراحتی های روانی هستند، در مورد آینده مطالب مثبت بنویسند. زیرا احتمالا این کار که نگارش آینده نگرانه نام دارد سبب ایجاد وضعیت مثب روانی، و در نتیجه تقویت روند درمان و بهبودی می شود.
 
انسان را مهربان تر و بخشنده تر می کند
چگونگی تفکر در مورد آینده تنها بر زندگی خود انسان تأثیرندارد. بلکه می تواند، بر نحوه رفتارش با دیگران نیز مؤثر واقع شود. کمااینکه دست کم دو پژوهش نشان داده اند به تصویر کشیدن خود در حال کمک به دیگران، احتمال عملی کردن چنین تصویری را افزایش می دهد. این احتمال به ویژه زمانی بیشتر می شود، که فرد تجربه این را داشته باشد که پیشترها کسی از وی تقاضای یاری کرده باشد. 


همچنین کسانی که بیشتر در مورد پیامدهای مثبت کمک به دیگران فکر می کنند، برداشت دقیق تر و عملی تر در مورد تکرار چنین کاری در آینده دارند. مثلا پژوهشگران از یاری رسانندگان داوطلب به قربانیان طوفان کاترینا خواستند، به پیامدهای کمکشان به این قربانیان بیندیشند. آنهایی که چنین پیامدهایی را به تصویر کشیدند، می خواستند درصورت وقوع بلایایی از این دست در آینده، بیشتر به قربانیان آنها کمک کنند.


بنابراین گرچه هنوز پژوهش ها در مورد آینده نگری ادامه دارد، اما اگر چنین بینشی به بخشنده تر بودن، خرسندتر زیستن، و زندگی معنادارتر کمک می کند، لزومی ندارد که منتظر نتایج تحقیقات بیشتردر باره آینده نگری ماند. به عبارت دیگر باید از هم اینک آن را آغاز کرد.
 

منبع: http://iranjavan.net

 

 

 

 

 

 

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  تحلیل محتوای نشریه پیام صادق: مطالعه موردی


  ابرقدرت ‎های صنعت نشر


  بررسی اهمیت آموزش در روابط عمومی ها


  انتصاب سرپرست اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی کمیته امداد


  گوگل یک میلیارد یورو جریمه و مالیات به فرانسه پرداخت می کند


  تحلیل محتوای سازمان بر پایه OKR (اهداف و نتایج کلیدی)


  شورای هماهنگی روابط عمومی های شهرستان فریدونکنار فعالیت خود را آغاز کرد


  تور رسانه‌ای روستا مشکلات و موانع پیشرفت روستایی را منعکس می‌کند


  دفتر جدید روابط عمومی شهرداری کوهسار راه اندازی شد


  مدیرکل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی: گفتمان‌ نو برای تقویت فضای حرفه‌ای رسانه‌ها ضروری است


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: فراخوان ارسال مقاله به شانزدهمین کنفرانس روابط عمومی ایران