درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    یایگاه امکانات  
پنجشنبه، 28 شهریور 1398 - 03:07   

انتصاب رئیس مرکز روابط عمومی بنیاد مستضعفان

  انتصاب رئیس مرکز روابط عمومی بنیاد مستضعفان


ادامه ادامه مطلب یک

تحمیل نیرو به شهرداری رشت، اینبار به بهانه تغییر در مدیریت روابط عمومی شورا

  تحمیل نیرو به شهرداری رشت، اینبار به بهانه تغییر در مدیریت روابط عمومی شورا


ادامه ادامه مطلب دو

آمریکا می‌خواهد مانع پول درآوردن اسنودن از فروش خاطراتش شود

  آمریکا می‌خواهد مانع پول درآوردن اسنودن از فروش خاطراتش شود


ادامه ادامه مطلب سه

بانک رفاه به مشتری مداری می‌اندیشد

  بانک رفاه به مشتری مداری می‌اندیشد


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  دبیری شورای اطلاع رسانی استان کرمان از استانداری به ارشاد انتقال داده شد
  تحمیل نیرو به شهرداری رشت، اینبار به بهانه تغییر در مدیریت روابط عمومی شورا
  ترکیبی از مهارت های جدید و قدیمی که متخصصین روابط عمومی باید بر آن تسلط داشته باشند
  چگونه با افسردگی فصلی مقابله کنیم؟
  سیگاری‌ها: تبلیغات را کم کنید
  عملکرد روابط عمومی های استان با برگزاری جشنواره روابط عمومی ها سنجش می شود
  تصویب صورت های مالی سال 97 بانک ملی ایران
  بانک رفاه به مشتری مداری می‌اندیشد
  معاون فرماندار ملایر: خبرنویسی یکی از ابزارهای بسیار مهم برای اطلاع رسانی روابط عمومی ها محسوب می شود
  آمریکا می‌خواهد مانع پول درآوردن اسنودن از فروش خاطراتش شود
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 38705صفحه نخست » خبر یکجمعه، 3 خرداد 1398 - 18:57
گزارش نشست هم‌اندیشی مدیران روابط‌عمومی شرکت سرمایه گذاری تأمین‌اجتماعی
نشست هم‌اندیشی مدیران روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری تأمین‌اجتماعی (شستا) با حضور مدیرکل روابط‌ عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرکل روابط‌عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، هلدینگ‌ها، شرکت‌های تابعه، فعالان و اساتید حوزه ارتباطات برگزار شد.
  

شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)-|| نشست هم‌اندیشی مدیران روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری تأمین‌اجتماعی (شستا) با حضور مدیرکل روابط‌ عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرکل روابط‌عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، هلدینگ‌ها، شرکت‌های تابعه، فعالان و اساتید حوزه ارتباطات برگزار شد.

مدیر روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شستا در ابتدای این نشست، گفت: به‌دلیل جزیره‌ای عمل کردن شستا در گذشته، امروزه بر آن هستیم تا فضای ارتباط با هلدینگ‌ها و شرکت‌ها را در مسیر منطقی‌تر شدن هدایت کنیم.

حسن محمدی، مدیر روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شستا در این نشست که تحت عنوان «شستا در آینه افکار عمومی» در محل مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد، ادامه داد: با تغییر نگرش در حوزه ارتباطات و روابط‌عمومی ، منشور اطلاع‌رسانی شستا را با نگاه و رویکرد دکتر رضوانی‌فر، مدیرعامل شستا به حوزه رسانه تدوین شد که سرآغازی برای هماهنگی بیشتر و همراهی زیرمجموعه‌های شستا قرار گرفت.

به گزارش روابط‌عمومی شستا، حسن‌محمدی، با بیان اینکه این منشور در هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه مورد استفاده قرار گرفت، افزود: سند جامع اطلاع رسانی شستا نیز در حال تدوین است و گام‌های برنامه‌محور شستا نیز بر اساس این سند طراحی و تدوین خواهد شد.

مدیر روابط ‌عمومی و امور بین‌الملل شستا با اشاره به اینکه برای این کار با مدیران روابط‌عمومی هلدینگ‌ها و شرکت‌ها جلساتی برگزار شده است، افزود: باید در این مسیر به شناخت لازم و تعیین روند حرکتی در راستای اطلاع‌رسانی و شفافیت دست می‌یافتیم و نتیجه نشست‌های متعدد با هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه این است که ارتباط با هلدینگ‌ها به سمت منطقی شدن میل خواهد کرد و گفت‌وگوهای منطقی در حوزه برندینگ و تبلیغات با شرکت‌های تابعه شکل خواهد گرفت تا برخلاف گذشته که یکی از مهمترین دلایل شکل‌گیری تصویر نامطلوب، عدم انتشار هدفمند اخبار مثبت شستا بود، تغییر کند.

محمدی اضافه کرد: هدف این است که از این فضا خارج شویم و عملکرد مثبت هلدینگ‌ها و شرکت‌ها به امیدآفرینی در جامعه کمک نماید و برای دور شدن از اخبار نادرست و شایعات، کانال تلگرامی «شستا رسانه» نیز در این راستا ایجاد شده است.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت سرمایه گذاری تأمین‌اجتماعی در پایان، روابط‌عمومی‌ها را سفیران شفافیت شستا خواند و گفت: شفافیت از روابط عمومی‌ها به جامعه منتقل می‌شود و امیدواریم با ارائه راهکارها و تلاش در راستای شفافیت در حوزه اطلاع‌رسانی، تصویر بهتری از شستا به جامعه ارائه دهیم.

برداشت‌های غلط حوزه روابط‌عمومی
در ادامه این نشست، روزبه کردونی، مدیرکل روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به برداشت‌های غلطی که در حوزه روابط عمومی شکل گرفته است، گفت: در رویکرد رسانه‌ای وزارتخانه و شرکت‌های تابعه باید به مواردی توجه کنیم.

روزبه کردونی افزود: اولین برداشت اشتباه در حوزه روابط ‌عمومی این است که تبلیغات را به مثابه عملکرد در نظر بگیریم؛ در حالیکه باید عملکرد را به شیوه مدرن تدوین کنیم. دوم اینکه روابط‌ عمومی توزیع کننده خبر نیست و خبری که از ابتدا، با اندیشه و مبتنی بر فهم جامعه و روال سیستم سازمانی تدوین نشود، قابل اتکا نخواهد بود.

وی ادامه داد: تصور غلط دیگر این است که روابط‌عمومی عرصه دانش عمومی است و هر کس بدون تخصص لازم، اجازه اظهار نظر را در این حوزه خواهد داشت.

کردونی گفت: در شرایط کنونی، کار روابط‌عمومی یکی از سخت‌ترین کارهاست چراکه عدم موفقیت به‌نام روابط‌عمومی‌ها و موفقیت به‌نام دیگران ثبت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در روابط‌عمومی وزارتخانه، شستا، هلدینگ‌ها و شرکت‌ها حق اشتباه نداریم، ادامه داد: مدیر روابط‌عمومی باید مطلع‌ترین فرد در سیستم سازمانی باشد و از این توانایی در راستای موفقت روابط‌عمومی بهره‌برداری کند.

کردونی گفت: شفافیت مهمترین نکته مدنظر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و شفافیت، راهبردی برای مبارزه با فساد، ابزار اعتمادآفرینی و تصمیم‌گیری و مشارکت است.

عمده کار روابط‌عمومی‌ها تبادل اطلاعات است
فریدون وردی‌نژاد، فعال رسانه‌ای نیز در نشست هم‌اندیشی مدیران روابط‌عمومی شرکت سرمایه گذاری تأمین‌اجتماعی (شستا)، گفت: عمده فعالیت روابط‌عمومی‌ها در بخش تبادل اطلاعات است و اطلاعات، باید سازنده، به‌هنگام و قابل استفاده برای دیگران باشد.

وی انسان‌‎ها را مجموعه‌های اجتماعی و ناچار به تعامل با یکدیگر توصیف کرد و افزود: معمولا این تعامل در سه مورد تبادل انرژی، ماده و اطلاعات شکل می‌گیرد. آنچه در تبادل در زمینه ماده و انرژی وجود دارد را روابط می‌گویند و بخش تبادل اطلاعات، ارتباط نامیده می‌شود.

وردی نژاد ادامه داد: سه حالت ارتباطی تعریف شده وجود دارد. ارتباط یکطرفه، مانند برخی رسانه‌های سنتی یا رادیو، ارتباط دوطرفه و ارتباط تعاملی. (هر فرد در همان حالی که گیرنده است، فرستنده نیز هست و بهره‌مند و بهره‌ده نیز هست.)

وی افزود: روابط عمومی‌ها معمولاً مخاطبانی را تحت پوشش دارند که با آنها در تعامل کامل هستند. به‌طور کلی ساختار روابط‌عمومی ها هدف تاثیرگذاری بر دیگران را دنبال می کنند. برای این اثربخشی، مسیرهای مختلفی وجود دارد که آنها را استراتژی می نامند.

این فعال رسانه‌ای ادامه داد: روابط‌عمومی‌ها باید از کمک رسانه ها بهره‌مند شوند. واقعیت این است که باید به‌صورت هوشمند عمل کرده و از همه امکانات ارتباطی استفاده کنیم و برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت داشته باشیم.

وی تصریح کرد: برنامه‌های بلندمدت در روابط‌عمومی‌ها به‌دلیل ارتباط با عنصر اطلاعات، کارایی لازم را ندارند و حداکثر باید یکساله تعریف شوند. قدرت هوشمند دربرگیرنده استفاده از رسانه‌های سنتی، مدرن و امکانات دیجیتال برای روابط ‌عمومی است.

نقش رسانه‌ها با توجه به ماهیت جامعه و بحران متغیر است
فیاض زاهد، استاد دانشگاه و روزنامه‌نگار در این نشست، با اشاره به نقش رسانه‌ها در جامعه و شرایط بحران گفت: مدیریت رسانه در بحران‌های بین‌المللی باید بسیار مورد توجه قرار گیرد و مهمترین کمک رسانه برای مقابله با بحران، برنامه‌ریزی مدون رسانه ای است.

این نویسنده و پژوهشگر، خاطرنشان کرد: رسانه‌ها برخی اوقات به رقابت‌هایی در سطوح مختلف دامن می‌زنند و چنانچه موقعیت بحران از درجه اهمیت بالایی برخوردار باشد، به طبع آن باید مدنظر رسانه ها قرار گیرد.

وی گفت: البته نقش رسانه ها با توجه به ماهیت جامعه و بحران متغیر است و مهمترین کارکرد رسانه، استواری در جهت‌گیری‌ها است.

فیاض زاهد، سانسور را پدیده رایج رسانه در بحران‌ها دانست و اضافه کرد: مدیر رسانه در بحران باید فرصت‌ها، تهدیدها و نقاط ضعف و قوت را شناسایی کرده و میان آنها نوعی انطباق ایجاد کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  10 تاکتیک کارآمد برای نوشتن


  نشر الکترونیک: یک مطالعه‎ تحلیلی


  انتصاب مدیر جدید روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم


  روابط عمومی؛ کاهنده فاصله بین ملت و مسئولان


  چگونه می توان روابط عمومی را توصیف کرد?


  جای خالی رسانه های رسمی در کارزار شایعات


  سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری اپل در هند؛ مقدمه ای برای خروج از چین


  انتصاب رئیس مرکز روابط عمومی بنیاد مستضعفان


  بانک رفاه به مشتری مداری می‌اندیشد


  ترکیبی از مهارت های جدید و قدیمی که متخصصین روابط عمومی باید بر آن تسلط داشته باشند


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: فراخوان ارسال مقاله به شانزدهمین کنفرانس روابط عمومی ایران