درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    پایگاه امکانات  
چهارشنبه، 25 فروردین 1400 - 11:49   

فراخوان جشنواره و نخستین همایش روابط‌عمومی در سال 1400

  فراخوان جشنواره و نخستین همایش روابط‌عمومی در سال 1400


ادامه ادامه مطلب یک

ویروس کرونا در فضاهای بسته در کمین است نه در هوای آزاد

  ویروس کرونا در فضاهای بسته در کمین است نه در هوای آزاد


ادامه ادامه مطلب دو

کدام کشورهای اروپایی در استفاده از فناوری‌های هوش مصنوعی پیشروترند؟

  کدام کشورهای اروپایی در استفاده از فناوری‌های هوش مصنوعی پیشروترند؟


ادامه ادامه مطلب سه

رسانه‌ یا روابط عمومی؟

  رسانه‌ یا روابط عمومی؟


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت: تلاش وزارت صمت راه اندازی هرچه سریعتر پروژه نورد گرم 2 است
  تاکید رئیس روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۰ بر توسعه روش های ارتباطی روابط عمومی با بهره گیری از شبکه های نوین اجتماعی
  تبیین برنامه راهبردی مرکز روابط عمومی وزارت صمت در سال ۱۴۰۰
  با سواد رسانه ای رویکرد جدیدی جایگزین فیلترینگ می شود
  دستورالعمل الزامات ارتقای سواد فضای مجازی
  قش نوآوری در برنامه‌های وفاداری/ نمونه‌هایی از برنامه‌های مبتکرانه در حوزه وفاداری مشتری
  کدام کشورهای اروپایی در استفاده از فناوری‌های هوش مصنوعی پیشروترند؟
  اولین کنفرانس بین المللی بازاریابی صنعتی برگزار می شود
  استاندار کرمان: اصول صحت، دقت و جامع بودن اخبار را به طور کامل رعایت کنید
  حمایت فولاد مبارکه برای ساخت اولین دهکده المپیک کشور بعد از انقلاب اسلامی
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 38124صفحه نخست » فناوری نوسه شنبه، 10 اردیبهشت 1398 - 08:01
نقش هوش مصنوعی در صنعت ارتباطات و روابط عمومی
انسان در سال 2020 قادر خواهد بود تمامی محتویات مغز انسان را اسکن کرده و وارد ماشینی نماید. استفن هاولینگ، آلون ماسک، اسیتودوزنیاک، بیل گیتس و بسیاری دیگر از نام های بزرگ در زمینه علم و فناوری، مدت هاست که در رسانه ها و نامه های سرگشاده خود، در باره خطرات ناشی از هوش مصنوعی ابراز نگرانی کرده و به خیل مخققان برجسته هوش مصنوعی پیوسته اند. با این حال، هوش مصنوعی به زودی تاثیر قابل توجهی در صنعت روابط عمومی خواهد داشت.
  

شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)-||نویسندگان|مدینه پورمحمد پورناکی کارشناس ارشد علوم ارتباطات- محمدعلی ترابی گودرزی دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی|| سرنوشت صنعت ارتباطات امروز با فناوری های نو ظهور و اینترنت ذخیره سازی داده گره خورده است. به نظر می رسد که این حوزه خود را برای برداشتن گام های جدید آماده کرده است.


تکامل فن آوری و پدیده های نوظهوری مانند نسل پنجم شبکه تلفن همراه و اینترنت نیاز به ابزارهای هوشمند را از نظر عملکرد شبکه بیشتر و مهمتر می کنند زیرا روز به روز از ماشین های پیچیده تری استفاده خواهد شد. بنابراین همچنان زیرساخت های بزرگی مثل مراکز بزرگ داده ها که پردازش اطلاعات در آنها صورت می گیرد، باقی خواهند ماند. اما نیاز به ابزارهای هوشمندتری وجود دارد.


در زمان تصویب مقررات عمومی اتحادیه اروپا برای حفاظت از داده ها تامین امنیت حریم خصوصی و مبارزه با تقلب¬های اینترنتی به یکی از موضوعات روز تبدیل شده است. از زمان تصویب مقررات عمومی اتحادیه اروپا برای حفاظت از داده ها، این موضوع برای مصرف کنندگان اهمیت بیشتری است. طبق گزارشات منتشر شده کلاهبرداری در حوزه ارتباطات اروپا هزینه معادل 16 میلیارد یورو در بردارد. بیش از 50 درصد از ضرر و زیان ناشی از تقلب در حوزه ارتباطات راه دور ناشی از ترافیک اطلاعات در سطح بین المللی است بار مالی و تقلب در این حوزه به این علت است که ارتباطات بین المللی از ارتباطات درون یک کشور بسیار پرهزینه تر است.


به گفته کارشناسان صنعت جهانی مخابرات درخصوص راه حلی برای مقابله با این چالش هنوز به توافق نرسیده است. به نظر می رسد نیاز به یک استراتژی جهانی باشد. استراتژی که همکاری حوزه های مختلف را می طلبد.

هوش مصنوعی چالش های جدیدی برای روابط عمومی ایجاد می کند که منشاء قدیمی دارند. ریشه های هوش مصنوعی (مانند دیگر وسایل ماشینی) به افسانه های یونانی و داستان های کهن مصری و چینی باز می گردد (ناهودیل و ویتکو، 2013). هوش مصنوعی توجهات را در صنایع رو به گسترش (روابط عمومی، بازاریابی و تبلیغات) به خود جلب کرده و همچنین کارورزان و این اواخر پژوهشگران، پتانسیل تولیدی اش را تشخیص داده اند.


هایتپس (1984) برای متخصصان ارتباطات (روابط عمومی) برنامه¬ای را در کالج سنت توماس در سنت پل شهر مینه سوتا تولید کرد که براساس آن هفت رویه زیر را که انتظار می¬رفت ناشی از فناوری های جدید ارتباطات مانند ادغام مخابرات، کامپیوتر و تجهیزات اداری باشد مشخص نمود:


1. فرصت های جدید برای یافتن مخاطبان خارجی؛
2. انبوه رسانه¬ها باعث ایجاد انتشارات و شبکه¬های تلویزیونی شده است.
3. دقت بیشتر و خلاقیت، زیرا زمان کمتری در پردازش متن صرف می¬شود و برای ایجاد خلاقیت ذخیره می شود.
4. توسعه هوش مصنوعی، از طریق برنامه ریزی اکتشافی.
5. تکامل کلبه الکترونیکی که باعث ترویج کار از خانه می شود، اما ممکن است منجر به "حذف انسان از ارتباطات" شود.
6. فهم عمیق بین ملت ها، بویژه از طریق ارتباط تلفنی، انتقال داده ها و ویدئو کنفرانس.
7. امکان بهبود ارتباطات داخلی با کارکنان؛ با استفاده از برنامه های ویدوئویی، ارتباطات الکترونیکی و کنفرانس های تلفنی (واتسن، 2015)


هوش مصنوعی به شرکت های روابط عمومی در پردازش سریع داده های خود کمک خواهد کرد، و این امر سبب بهبود چگونگی انجام خدمات شرکت های روابط عمومی خواهد شد. با بهبود نگرش در این که مصرف کنندگان چه می خواهند، پیام ها به شکل مستقیم و قوی تحویل داده خواهند شد.


با درک بهتر از DNA دیجیتال، متخصصان روابط عمومی خواهند توانست پیام های به خوبی تنظیم شده ای برای مخاطبان خود ایجاد کنند. بنابراین، تبلیغات و پیشنهادات را می توان به طور خاص برای یک مصرف کننده خاص در زمان واقعی بهینه سازی نمود، که این امر بواسطه متناسب بودن پیام ها با مصرف کننده سبب تولید نتایج بهتری خواهد شد.


متخصصان روابط عمومی و صنایع رسانه ای، با داده های زمان واقعی قابل استفاده به عنوان یک دارایی، قادر به ارائه محتوایی خواهند بود که مخاطبان آن ها می خواهند، به جای محتوایی که برای آن ها آزار دهنده باشد. این امر کمک می کند تا آن ها از هدر رفتن زمان بر روی محتوایی که مخاطبان شان به خوبی آن را دریافت نمی کنند، جلوگیری شود.


متخصصان روابط عمومی و بازاریابی به طور مداوم در حال شکار راه هایی برای تصمیم گیری های سریع تر و آگاهانه تر که سبب دستیابی به نتایج و اهداف شوند، هستند. تغییراتی که هوش مصنوعی ارمغان می آورد با دادن عمیق ترین و جامع ترین نگاه به چگونگی حل مشکلات، به شاغلین در حوزه روابط عمومی قدرت تصمیم گیری می دهد.


گسترش شیوه های تحلیلی جدید برای کمک به کارورزان روابط عمومی، هوش مصنوعی در تمامی قسمت ها به گونه ای گسترش می یابد که انگار افراد حرفه ای در آنجا مشغول کار هستند. اختصاص دادن فعالیت های خاصی به هوش مصنوعی و تکنولوژی های مرتبط به آن ریسک کمتری را از داشتن چشم اندازی مبهم ایجاد می کند. این چشم اندازها شامل در نظر گرفتن اینکه آیا برای مثال سیستم هایی که توسط هوش مصنوعی پشتیبانی می شوند حیطه تاثیر آن را برای کارورزان در پیشبرد برنامه کاری ارباب رجوعان تضعیف می کنند یا بهبود می بخشند.


هوش مصنوعی با ضریب سرعت باور نکردنی در حال تکامل است. اگر می خواهیم هوش مصنوعی طوری تکامل یابد که به بشر کمک کند، لازم است اهداف و استراتژی هایی را تعریف کنیم که راه آن مسیر را هموار کند. به گونه¬ای که در خور انسان ها، فرهنگ و محیط ما باشد. در حقیقت انسان انتخاب می¬کند که ماهیت هوش مصنوعی آینده چگونه باشد.


امروزه روند طبیعی حرکت روابط عمومی ها به سمت استفاده از ابزارها و تکنولوژی هایی که آنها را به هوش مصنوعی و هوش انسانی نزدیک می¬کند است. روابط عمومی یک حرفه، یک اندیشه و فکر است. روش ها و کارکردهای هوشمندسازی روابط عمومی مبتنی بر قابلیت های شبکه های اجتماعی مجازی و ارتباط هوش مصنوعی و هوش انسانی در محیط شبکه های اجتماعی خواهد پرداخت. روابط عمومی ها می توانند با به کارگیری ویژگی ها و قابلیت های شبکه های اجتماعی مجازی در سامانه های آنلاین، رایانه ای، موبایلی و سایبری خود، مدلی بومی روابط عمومی هوشمند را در سازمان خود پیاده سازی کنند.
کار روابط عمومی در حقیقت تلاش دقیق، سازمان یافته و پویاست برای ایجاد و حفظ فهم دو جانبه بین سازمان و گروه های اجتماعی مرتبط با آن است.


کورزول می گوید: انسان در سال 2020 قادر خواهد بود تمامی محتویات مغز انسان را اسکن کرده و وارد ماشینی نماید. استفن هاولینگ، آلون ماسک، اسیتودوزنیاک، بیل گیتس و بسیاری دیگر از نام های بزرگ در زمینه علم و فناوری، مدت هاست که در رسانه ها و نامه های سرگشاده خود، در باره خطرات ناشی از هوش مصنوعی ابراز نگرانی کرده و به خیل مخققان برجسته هوش مصنوعی پیوسته اند. با این حال، هوش مصنوعی به زودی تاثیر قابل توجهی در صنعت روابط عمومی خواهد داشت.


داستان سرایی یکی از روش های جدید در ارتباط با مخاطبان در روابط عمومی است و تحقیقات نشان داده است که ذهن بشری مایل است که داده ها را به شکل روایی، کدگذاری، ذخیره و بازاریابی کند. با ظهور رسانه های اجتماعی ارتباط مخاطبان مانند فیسبوک و تویتر، داستان ها نقش فعال تری گرفته اند. بیل گتیس می گوید هوش مصنوعی زندگی انسان را مفیدتر و خلاق تر می کند، ثابت کند.
 

منبع مرجع: شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)

 

 

 

 

 

 

 

 

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  فراخوان جشنواره و نخستین همایش روابط‌عمومی در سال 1400


  فراخوان دفتر روابط‌عمومی وزارت نیرو برای جذب نیروی انسانی متخصص


  رنج مضاعف رسانه های محلی از مصائب فضای مجازی


  انتصاب مدیر کل روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای عالی انقلاب فرهنگی


  بهترین دوربین موبایل‌ در جهان کدام‌اند؟


  ویروس کرونا در فضاهای بسته در کمین است نه در هوای آزاد


  قدرت مثبت کارکنان سفیر


  برگزاری دوره آموزش مقدماتی خبرنگاری در استان سمنان


  رئیس کل بیمه مرکزی در جمع مدیران روابط عمومی صنعت بیمه: بیان دستاوردهای صنعت بیمه به تقویت گفتمان مردمی منتهی می‌شود


  گزارش برگزاری نشست هم اندیشی روسای ادارات اطلاع رسانی و روابط عمومی استان های وزارت آموزش و پرورش


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: فراخوان جشنواره و نخستین همایش روابط‌عمومی در سال 1400