درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    پایگاه امکانات  
پنجشنبه، 19 تیر 1399 - 21:43   

بهترین هدفون

  بهترین هدفون


ادامه ادامه مطلب یک

بهترین گوشی هوشمند

  بهترین گوشی هوشمند


ادامه ادامه مطلب دو

پیدایش میز خبر و صفحه حوادث

  پیدایش میز خبر و صفحه حوادث


ادامه ادامه مطلب سه

آمازون ۲ میلیارد دلار در صنعت انرژی پاک سرمایه‌گذاری می‌کند

  آمازون ۲ میلیارد دلار در صنعت انرژی پاک سرمایه‌گذاری می‌کند


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  گفت و گوی مدیر عامل بانک رفاه با باشگاه خبرنگاران جوان
  گفت و گوی مدیر عامل بانک رفاه با خبرگزاری ایسنا
  روابط عمومی ها و مهارت لابیگری
  اینترنت «۴جی» با بالن‌های گوگل به آسمان کنیا رفت
  گوگل پلاس رسما تعطیل شد
  تقویم روز ارتباطات/ بازداشت «جودیت میلر» خبرنگار نیویورک تایمز و اظهار نظرهای مختلف درباره تصمیم هیات منصفه و قاضی
  تقویم روز ارتباطات/ داستان مخالفت ساواک با سردبیر شدن صالحیار و ریش گرو گذاردن سناتور مسعودی نزد شاه
  مایکروسافت و زوم ارائه اطلاعات کاربران به دولت هنگ‌کنگ را متوقف کردند
  ارتباط موثر بدون محتوای مناسب شکل نمی گیرد!
  فاکتورهای تأثیر مثبت بر اعتبار و خوشنامی
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 35669صفحه نخست » تازه های شبکه روابط عمومیسه شنبه، 29 آبان 1397 - 14:16
پنج راهکار برای خلق تبلیغات موفق در شبکه های اجتماعی
یک محتوای تبلیغاتی مناسب در شبکه های اجتماعی فقط تصویری با کیفیت یا ویدئویی 45ثانیه ای نیست. خود تبلیغ، فارغ از المان های جانبی و فرعی، توانایی تاثیرگذاری بالایی دارد. در اینجا منظور اصلی من همان ایده تبلیغ است. به این ترتیب بقیه بخش ها باید تحت تاثیر توسعه ایده اصلی به گونه ای هماهنگ باشد.
  

شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- آیا شما مایل به خلق تبلیغات تاثیرگذارتری در شبکه های اجتماعی هستید؟ یا شاید در مورد شیوه های اقناع آگهی های آنلاین پرسش های فراوانی دارید؟


در این مقاله شما 5 توصیه اصلی و کاربردی پیرامون نحوه نگارش تبلیغات موثر در شبکه های اجتماعی را مطالعه خواهید کرد. با ما همراه باشید.

1. توسعه صدای برندمان به آگهی مورد نظر
هر کسب وکاری نیاز به داشتن صدای مخصوص دارد. این صدا باید برای مخاطب های هر برند آشنا باشد. به این ترتیب به محض شنیدن آن نام برند ما به ذهن مخاطب خواهد آمد. در دنیای شبکه های اجتماعی به هنگام گشت و گذار در بخش های مختلف به محض پخش صدای تبلیغ ما باید مخاطب آن را تشخیص دهد.


اگر برند شما دارای ماهیت دوستانه و دم دستی است، از کاربرد عبارت های بیش از حد رسمی پرهیز کنید.


به عنوان مثال در کسب وکار تولید تی شرت استفاده از واژه های خشک یادآوری برندهای تولید کت و شلوار است. در حقیقت صدای برند ما باید هماهنگی کاملی با سایر بخش های برندمان داشته باشد. از این میان مهم ترین بخش ها عبارتند از شعار رسمی، گرامر عادی کسب وکارمان و ارزش های شرکت. بله، درست حدس زده اید؛ در حوزه تبلیغات نوع انتخاب کلمات تاثیر بسیار بالایی در سرنوشت کمپین خواهد داشت.

اگر در کسب وکار B2B (کسب وکارهای در تعامل میان دو کسب وکار، نه یک کسب وکار و مشتری نهایی) فعالیت دارید، در آنجا نیز داستان به همین شکل است. در حقیقت به هنگام پخش صدای برند ما باید هماهنگی مطلوبی میان آن و درک عادی دیگران از برندمان وجود داشته باشد. در غیر این صورت مخاطب دچار سردرگمی خواهد شد. به علاوه شناسایی تبلیغات برندمان نیز برای مخاطب دشوار می شود.

 

حتما بخوانید:  راهکارهای تبلیغات در شبکه های اجتماعی


2. اهمیت مشخصات مخاطب برندمان
تبلیغات در شبکه های اجتماعی فقط نیازمند افزودن نوعی ترغیب برای عملی خاص از سوی مخاطب نیست. در عوض باید به پرسش هایی معطوف به ماهیت مخاطب، چیستی تبلیغ و زمان اجرای آن پاسخ داد. تعامل و تصمیم گیری دقیق پیرامون جزییات مذکور موفقیت تبلیغات ما را تضمین خواهد کرد. به این ترتیب در مرحله تعامل و جلب نظر مخاطب برند ما با دشواری های کمتری مواجه خواهد شد. در بسیاری از موقعیت ها برندهای مختلف از عدم علاقه مخاطب به محتوای برندشان رنج می برند. به این ترتیب در بهترین حالت مخاطب فقط دو بار بر روی صفحه دستگاه هوشمندش ضربه زده، کل ماجرا را به دست فراموشی می سپارد.


اجازه دهید به یکی از تبلیغات برند WeWork در اینستاگرام اشاره کنم. متن این پست به شرح دیل است: «برند WeWork فراهم کننده شرایط کار منعطف، محیط اداری با طراحی زیبا و جادار برای شرکت هاست.» در این پست به خوبی هر کدام از پرسش های مورد نیاز پاسخ داده شده است:


• چه کسی کار را انجام می دهد؟ برند WeWork
• چه کاری انجام می دهد؟ ایجاد فضاهای منعطف کاری برای کسب وکارهای مختلف
• چه زمانی این کار صورت می پذیرد؟ همین امروز
• چه جایی کار صورت خواهد گرفت؟ دفترهای رسمی برند WeWork
• چرا این کارها صورت می گیرد؟ زیرا آنها در عرصه کسب وکار هستند تا به پیشرفت کسب وکار من کمک کنند.


پس از مشاهده این بخش به سراغ تبلیغی که در دست طراحی دارید، بروید. آیا تبلیغ شما در شرایط فعلی پاسخگوی پرسش هایی نظیر پست برند WeWork هست؟ تبلیغ شما باید چنین پرسش هایی را پاسخ دهد. در غیر این صورت روند تولید تبلیغ را متوقف کرده، آن را مورد ویرایش و بازنگری قرار دهید.


اگر شما شرایط دشواری به هنگام پاسخگویی به پرسش های فوق را دارید، به سراغ آمارهای رسمی برندتان در مورد مشتریان بروید. همچنین ارزش های اصلی برندمان برای پاسخگویی به مخاطب راهکار دیگری محسوب می شود. به این ترتیب ما باید به سراغ هدف اصلی کسب وکارمان برویم. برای برند WeWork این هدف اصلی تامین فضایی دلپذیر و کاربردی تر برای کسب وکارهای مختلف است. با یافتن هدف اصلی برندمان از فعالیت در دنیای کسب وکار پاسخگویی به پرسش های اساسی به هنگام طراحی تبلیغات راحت تر خواهد شد. همچنین به هنگام طراحی یک تبلیغ در دنیای کسب وکار باید سلیقه مخاطب را نیز مد نظر داشت. به این ترتیب توسعه راه های تعامل با مشتریان از جمله اقدامات اساسی از سوی ما خواهد بود. فقط به این ترتیب ما فرصت دریافت نظرات مشتریان مان را خواهیم داشت.


3. امتحان اندازه آگهی پیش از اجرا
در برخی از پلتفرم های اجتماعی کاربران امکان استفاده از کاراکترهای بیشتر برای پست های تبلیغاتی را دارند. با این حال این نکته به معنای استفاده از همه حجم کاراکترها نیست. در این زمینه آزمون و خطا به صورت آزمایشی شما را در یافتن بهترین اندازه پست ها یاری خواهد کرد. علاوه بر اندازه مطلب تبلیغاتی باید نسبت به فهم پذیری آن نیز دقت داشته باشیم. فقط در این صورت ما نسبت به دریافت محتوای اصلی تبلیغ مان از سوی مخاطب مطمئن خواهیم شد. در غیر این صورت احتمال درک نادرست یا حتی نادیده انگاری مطلب ما وجود خواهد داشت.


در مورد تبلیغ مورد اشاره برند WeWork نکته اصلی طراحی چندجانبه آن است. به این ترتیب آگهی مذکور هم اطلاع رسانی مطلوبی برای مخاطب دارد و هم مخاطب را ترغیب به استفاده از خدمات شان می کند. در حقیقت شیوه تعامل با این برند بسیار ساده است. اگر شما علاقه مند به بازدید از محصولات WeWork و کارهای آنها در زمینه طراحی فضای دفتر هستید، با یک کلیک ساده بر روی لینک بخش بیوگرافی آنها به محل ثبت نام و دریافت وقت بازدید راهنمایی خواهید شد. همچنین در سایت رسمی این برند تصاویر فراوانی در مورد کارهای قبلی آنها وجود دارد. توجه داشته باشید که در دنیای امروزی تصاویر حرف اول را می زنند. به این ترتیب همیشه باید به دنبال تهیه جلوه های بصری جذاب برای مطالب اکانت های مان در شبکه های اجتماعی و سایت رسمی برندمان باشیم.


4. ترکیب آگهی با جلوه های بصری جذاب و هدف اصلی
یکی از دلایل اصلی توجه بالای کاربران به شبکه های اجتماعی یافتن فضایی برای استراحت و البته فرار از دست متن های پرشمار در زندگی روزمره است. در حقیقت دنیای روزمره ما پر از المان های نوشتاری محض است. به این ترتیب چشم های ما پس از مدتی از مشاهده این حجم از نوشتار خسته می شود. شبکه های اجتماعی به دلیل فراهم سازی موقعیت مشاهده برخی از تصاویر بسیار زیبا برای ما خوشایند هستند. به این ترتیب همیشه باید سهم قابل توجی از زمان تیم تبلیغاتی مان را به یافتن جلوه های بصری اختصاص دهیم.


نکته مهم در اینجا توجه به کیفیت پیرامون هر دو المان متن و تصویر است. به این ترتیب اگر یکی از آنها در سطح بالاتری باشد، تناسب و فرآیند جلب مشتری به خطر خواهد افتاد. همچنین متن ما باید دارای ویژگی بارز ترغیب مخاطب به عملی خاص باشد. در این راستا تصویر اصلی پست تبلیغاتی کمک شایانی به تاثیرگذاری مطلب خواهد کرد.

به عنوان یک کاربر شبکه های اجتماعی به هنگام مشاهده مطالب مختلف در صفحه اصلی ام مطلب برند شما باید خودنمایی خاصی داشته باشد. به این ترتیب من دست از پایین کشیدن صفحه برداشته و به مطلب شما توجه خواهم کرد. در غیر این صورت مطلب شما اصلا از سوی من دیده نخواهد شد.


اگرچه جلب نظر مخاطب بسیار مهم است، اما پایان راه نیست. پس از این باید نسبت به قدم بعدی اشراف کامل داشته باشیم. به این ترتیب هدف اصلی در اینجا هدایت و ترغیب مخاطب به خرید یا هر عمل مد نظرمان است. به جز خرید محصولات، تعامل بیشتر با برندمان یا مشاهده مطالب سایت رسمی شرکت اهداف مناسبی محسوب می شوند.


به عنوان نکته پایانی این بخش باید نسبت به بیان داستانی واحد و جذاب از سوی همه المان های مطلب تبلیغاتی مان اطمینان حاصل کنیم. بر این اساس پیش از انتشار نهایی تبلیغ مان باید نگاهی دوباره بدان انداخته و از این امر مطمئن شویم.


5. ترکیب تبلیغ مان با المان هدف گذاری برای فروش
یک تبلیغ ضرورتا باید باعث افزایش فروش نیز شود. با این حال در شبکه های اجتماعی معنای فروش چیزی فراتر از محصولات است. در حقیقت فروش بحث اساسی تبلیغات در شبکه های اجتماعی است. با این حال نحوه کار در اینجا به طور کامل متفاوت است. فاحش ترین تفاوت در مورد کاربرد واژگان است. به این ترتیب واژگان ما در شبکه های اجتماعی به هیچ وجه شبیه به کاربرد رایج آنها در دنیای تبلیغات واقعی و محیطی نیست. درست به همین خاطر برندهای فعال در زمینه تبلیغات آنلاین فرصت های بیشتری برای جلب نظر مخاطب و تبدیل آنها به مشتریان دائمی برندشان دارند. در هر صورت وقتی ادبیات ما شبیه به حوزه تبلیغات نیست، شانس مان برای جلب توجه مخاطب خسته از تبلیغات روزمره و خسته کننده بیشتر خواهد بود.


به منظور فروش بهتر در شبکه های اجتماعی باید به چند استراتژی اساسی توجه داشته باشیم. نخستین مورد تحت عنوان متن های بالایی شناخته می شود. در حقیقت این مدل مخصوص پلتفرم هایی است که در آنها متن بالای تصویر قرار می گیرد. توییتر از جمله این شبکه های اجتماعی محسوب می شود. در این حالت متن ما باید بسیار دوستانه شروع شود. همچنین کوتاهی آن نیز مهم است. در هر صورت نگارش متن طولانی در چنین شرایطی باعث عدم مشاهده تصویر از سوی مخاطب می شود. به طور ساده، مخاطب را با کپشن خود از وجود برندتان مطلع سازید. همچنین اشاره ای هرچند گذرا به ماهیت تصویر و هدف اصلی تان مفید خواهد بود.


در مورد دوم تحت عنوان متن های میانی، نوبت به بخش میانی متن می رسد. در اینجا پس از خوش و بشی دوستانه باید به هدف اصلی تبلیغ مان اشاره کنیم. توجه داشته باشید که این اشاره نباید خیلی گنگ باشد. البته رعایت اختصار نیز در این بخش کاملا حیاتی است.


در پایان نیز نوبت به تصویر پست مان خواهد رسید. این تصویر باید به طور کامل با ماهیت مطلب هماهنگ باشد. در برخی از شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام که تصویر در بالای پست نمایش داده می شود، توجه به المان های جانبی ضروری است. در اینجا استفاده از محتوای ویدئویی راهکار رایجی است. درخواست خرید محصول یا اقدام به هر عملی باید در این بخش صورت گیرد. در بسیاری از موارد یک شخص مهم از برند ما، مثلا مدیرعامل، به بیان ویژگی های محصول مد نظر می پردازد. نکته مهم ایفای نقش صدای برند در ویدئوها از سوی شخص مورد نظر است. به این ترتیب توجه به صدا در انتخاب بازیگر اصلی اهمیت بالایی دارد.


به عقیده کارشناس ها تاثیر اصلی را در بسیاری از مواقع ویدئو یا تصویر پست بر روی مخاطب دارد. به این ترتیب این بخش تیر نهایی شما محسوب می شود. همیشه باید از تاثیرگذاری بالای تیر نهایی برندمان اطمینان حاصل کنیم. در بسیاری از مواقع برندها استفاده از یک محیط دوستانه را برای چنین شرایطی ترجیح می دهند. این کار درست مانند دعوت از مخاطب برای حضور در آشپزخانه یا پذیرایی خانه مدیرعامل برند و انجام مکالمه ای دوستانه است. به بیانی دیگر، با این کار سطح تاثیرگذاری پیام اصلی تبلیغ ما افزایش خواهد یافت.


نتیجه گیری
یک محتوای تبلیغاتی مناسب در شبکه های اجتماعی فقط تصویری با کیفیت یا ویدئویی 45ثانیه ای نیست. خود تبلیغ، فارغ از المان های جانبی و فرعی، توانایی تاثیرگذاری بالایی دارد. در اینجا منظور اصلی من همان ایده تبلیغ است. به این ترتیب بقیه بخش ها باید تحت تاثیر توسعه ایده اصلی به گونه ای هماهنگ باشد.


به عنوان نکته پایانی، تبلیغ شما دو ماموریت اصلی دارد. نخست سرگرم سازی مخاطب و سپس اطلاع رسانی به آنها. صادقانه بگویم، هیچ کس تبلیغات بدون سرگرمی را دوست ندارد. علت اصلی شکست بسیاری از ایده های تبلیغاتی در مرحله اجرا نیز دقیقا همین خلأ هیجان و جذابیت سرگرم کننده است.


مترجم: اشلی وارد, علی آل علی
منبع: socialmediaexaminer- فرصت امروز
 

 

 

 

 

 

 

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  تاثیرات بازاریابی ارتباطات روابط عمومی بر تعامل برند در رسانه اجتماعی


  ریشه روابط عمومی سیاسی در جمهوری اسپین


  تقویم روز ارتباطات/ نظر جهانی ناشران: روزنامه «کم تیراژ» نشریه ای خصوصی (پامفلیت) است، نه عمومی


  تقویم روز ارتباطات/ لاینوتایپ در ایران، 72 سال پس از آمریکا!


  تقویم روز ارتباطات/ بازداشت «جودیت میلر» خبرنگار نیویورک تایمز و اظهار نظرهای مختلف درباره تصمیم هیات منصفه و قاضی


  تقویم روز ارتباطات/ روزی که عکس های نبرد مرگبار «گتیسبورگ» انتشار یافت و فتو ژورنالیسم پا به عرصه وجود گذارد


  ارتباط موثر بدون محتوای مناسب شکل نمی گیرد!


  تقویم روز ارتباطات/ داستان مخالفت ساواک با سردبیر شدن صالحیار و ریش گرو گذاردن سناتور مسعودی نزد شاه


  معرفی کتاب/ «اصول» موفقیت در کار و زندگی، از نگاه یک مدیر موفق


  مدیریت ارتباطات با افراد دارای معلولیت


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: برداشت خبرنگار آزاد/ برگزاری چهارمین رخداد ملی بررسی مسایل و چالش های روابط عمومی ایران