درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    یایگاه امکانات  
پنجشنبه، 2 اسفند 1397 - 22:57   

علم و دنیای دیجیتال در گفتگو با سیامک هاشمی

  علم و دنیای دیجیتال در گفتگو با سیامک هاشمی


ادامه ادامه مطلب یک

سامسونگ از تلفن هوشمند جدیدش با قیمتی غیرمنتظره پرده برداشت

  سامسونگ از تلفن هوشمند جدیدش با قیمتی غیرمنتظره پرده برداشت


ادامه ادامه مطلب دو

سوپر کامپیوترها و پیشگویی آینده

  سوپر کامپیوترها و پیشگویی آینده


ادامه ادامه مطلب سه

درسی از مدیر عامل آمازون؛ چطور بر آبروریزی چیره شویم

  درسی از مدیر عامل آمازون؛ چطور بر آبروریزی چیره شویم


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  شاهکار روابط عمومی‌ پپسی در سال ۲۰۰۰
  جلسه آموزشی «ارتباط مؤثر با رسانه‌ها» در بنیاد شهید برگزار شد
  سوپر کامپیوترها و پیشگویی آینده
  درسی از مدیر عامل آمازون؛ چطور بر آبروریزی چیره شویم
  سال 2040 در بریتانیا کشاورزی توسط رباتها انجام خواهد شد
  سامسونگ از تلفن هوشمند جدیدش با قیمتی غیرمنتظره پرده برداشت
  آیا "بیت‌کوین" و یا پول‌های دیجیتالی، دلار را از اریکه رهبری نظام پولی جهان پائین خواهند کشید؟
  با پول‌هایمان چه کنیم؟
  بشیر: «ژورنالیسم علمی» در ایران ناشناخته باقی مانده است
  مشاور روابط عمومی انجمن صنایع خوراک دام ایران منصوب شد
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 35361صفحه نخست » تازه های شبکه روابط عمومیشنبه، 5 آبان 1397 - 21:48
آینده پلتفرم های رسانه های اجتماعی و استفاده از آنها در کسب و کار
از زمان رسوایی کمبریج آنالیتیکا (Cambridge Analytica) و واکنش رسانه ها در مورد تأثیرات منفی رسانه های اجتماعی در زندگی ما، کاربران دسته دسته از فیس بوک فاصله گرفتند. در واقع طبق گزارش مرکز تحقیقات پیو (Pew Research)، تا 40درصد از کاربران ایالات متحده برای مدت ها –گاه تا هفته ها– حساب فیس بوک خود را چک نمی کردند.
  

شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- از زمان رسوایی کمبریج آنالیتیکا (Cambridge Analytica) و واکنش رسانه ها در مورد تأثیرات منفی رسانه های اجتماعی در زندگی ما، کاربران دسته دسته از فیس بوک فاصله گرفتند. در واقع طبق گزارش مرکز تحقیقات پیو (Pew Research)، تا 40درصد از کاربران ایالات متحده برای مدت ها –گاه تا هفته ها– حساب فیس بوک خود را چک نمی کردند.


این کاربران نه تنها نگران سوءاستفاده از اطلاعات شان هستند، بلکه از تماشای نکات برجسته زندگی افراد دیگر خسته شده اند. این نکات برجسته اغلب به عنوان یک واقعیت ساختگی ایجاد و باعث می شوند بسیاری از ما به انتخاب های زندگی خود با شک و تردید بنگریم و دستاوردها و شادی های مان را با دیگران مقایسه کنیم.

مزاحمت سایبری تبدیل به یک نگرانی رو به رشد در میان نوجوانان شده است. مطالعات نشان داده اند استفاده بیش از حد از رسانه های اجتماعی می تواند سبب «افسردگی فیس بوکی» شود. اگر تا به حال از دیدن یک دوست قدیمی که در حال صعود از قلعه ماچو پیچو بوده و یا در یک کلوب با دوستانش در حال تفریح است، احساس حسادت شدید داشته اید، به احتمال زیاد آن را با خود مقایسه می کنید.


زندگی شما که پشت کامپیوتر می گذرد، به نظر نامساعد می آید؛ حتی اگر به خودتان بگویید آنچه می بینید، واقعیت ندارد. شما دائماً با پست های بی پایان درباره فرزندان افراد، غذاهایی که می خورند و فعالیت های روزانه معمول آنها مواجه می شوید.


این منظره در میان ناامیدی های معمول در رسانه های اجتماعی بی هدف و بی تأمل اتفاق می افتد و افرادی که هزاران «دوست» دارند، اکثریت آنها را هرگز ملاقات نمی کنند. نتیجه این است که چشم انداز رسانه های اجتماعی به سرعت تغییر می کند که اتفاق بدی هم نیست؛ زیرا سبب می شود نسل جدید شبکه های اجتماعی طرح متفاوتی از ارزش ارائه دهند –طرحی شخصی تر و واقعی تر.

آینده وضع خوشایندی دارد
رسانه های اجتماعی ناپدید نمی شوند. در واقع طبق گزارش های جدیدی از سوی We Are Social و Hootsuitet، تقریباً 42درصد از جمعیت جهان حداقل یک حساب از رسانه های اجتماعی دارند، اما «اجتماع جدید» دیگر تمامی افراد را هدف نمی گیرد. در عوض آینده وضع خوشایندی دارد و شبکه های بیشتری برای جمع آوری افرادی که علاقه مشترک دارند ظهور می کنند –همسایگان، پدر و مادرها، زنان، خریداران، کارآفرینان و یا اعضای هر گروه دیگری.


شبکه های اجتماعی سنتی علی رغم آخرین تلاش ها برای مهار دسترسی برندها و بازاریابان، اقبال مردم را به میزان زیادی از دست داده اند. دلیل این امر فروش اطلاعات کاربران به تبلیغ کنندگان و به روز طیف گسترده ای از عواقب دیگر و اثرات جانبی طولانی مدت است.


شما به عنوان صاحب یک کسب و کار باید از این تغییرات آگاه باشید و محتوای خود را با این روند تطبیق دهید؛ به خصوص که پلتفرم های جدید اجتماعی نسبت به پیشینیان خود بیشتر کاربرمحور هستند.
وقت آن است که به ارتباط شخصی رجوع کنیم

هر پلتفرم رسانه اجتماعی که به کاربران خود تجربه ای شخصی تر ارائه دهد، بیشتر می تواند در زندگی آنها جایگاهی به دست آورد. موج جدید رسانه های اجتماعی آماده اند تا توجه کاربران اینترنت را جلب و فرصت های جدید کسب و کار را برای بازاریابان و تبلیغ کنندگان ایجاد کنند.


به عنوان مثال یک شبکه اجتماعی جدید مختص زنان به نام FindSisterhood به کاربران امکان می دهد مسائل شخصی را با حساب های کاملاً ناشناس مورد بحث قرار دهند. این پلتفرم زنان را تشویق می کند بدون هیچ گونه مانعی، هر سؤالی را بپرسند. این ویژگی باعث می شود این شبکه اجتماعی، منبعی ارزشمند از بینش را برای بازاریابان به وجود آورد.
مؤسس این شبکه، آنا پومپا آلارخون رالز (Ana Pompa Alarcon Rawls) می گوید، «نکته خاص در مورد برنامه ما همین ناشناس ماندن افراد است. ما از رمزنگاری یکطرفه استفاده و هر پست و نظری را غیر قابل شناسایی می کنیم. هیچ کس از جمله تیم ما نخواهد دانست چه شخصی، چه مطلبی را نوشته است».


ناشناس بودن به کاربران اجازه می دهد رک و راست باشند و این امر می تواند برای کسب و کارها بسیار سودمند واقع شود. برای مثال شرکت شما می خواهد بیشتر در مورد شیوه زندگی بازار هدف خود بداند. سؤالات درست را بپرسید و تمام اطلاعات مورد نیاز خود را برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی مؤثر دریافت کنید. این پلتفرم اجتماعی همچنین از تجزیه و تحلیل احساسات در جهت تجزیه و تحلیل محتوا استفاده می کند. بنابراین می توانید موضوعات بحث برانگیز و همچنین واکنش هایی که این موضوعات ایجاد می کنند را در یک منطقه جغرافیایی خاص ردیابی کنید.


به عنوان مثال زمانی که مادران از یک محله خاص در نیویورک درباره سختی کار و مراقبت از کودکان در کنار هم صحبت می کنند، این اطلاعات می تواند به یک کسب و کار روزمره محلی کمک کند و نگرانی های مخاطبان هدف را مورد توجه قرار دهد. همین اطلاعات ارزشمند هستند که می توانند به شما در ایجاد محتوای بسیار شخصی برای مخاطبان تان کمک کنند.


همسایه وار پیش روید
شرکت ها می توانند مشتریان بالقوه را از طریق شبکه نکست دور (NextDoor) پیدا کنند. نکست دور یک پلتفرم امن است که در آن کاربران به راحتی می توانند با همسایگان خود تبادل اطلاعات داشته باشند. این پلتفرم یک راه مؤثر برای قرار گرفتن در جریاناتی است که در یک محله خاص صورت می گیرد. از آنجایی که این برنامه از موقعیت جغرافیایی برای نمایش پست های کاربران در منطقه استفاده می کند، یک معدن باارزش برای یافتن افراد در نزدیکی شماست.


شاید کسب سرمایه با این برنامه برای بازاریابان در ابتدا دشوار باشد، زیرا این پلتفرم پیش از پذیرش حساب، از طریق روش مشابه با موردی که توسط Google My Business استفاده می شود، تمام آدرس ها را بررسی می کند. علاوه بر این صفحات مربوط به کسب و کار در حال حاضر در تمامی کشورها در دسترس نیستند.


با این وجود گزینه ای برای کاربران وجود دارد که بتوانند کسب و کارهایی را که تجربیات مثبت از آنها داشته اند، پیشنهاد دهند. با توجه به اینکه بسیاری از کاربران سؤالاتی را مطرح می کنند که برای یک تازه وارد به محله مناسب است -مانند بهترین خیاطی یا رستوران خانوادگی- فرصت های فراوانی برای تبلیغات دهان به دهان وجود دارد که می تواند ده ها مشتری را به سمت یک کسب و کار هدایت کند.


هنگامی که کسب و کارها پایگاه خود را تحکیم کردند، می توانند بحث ها را در محله پیگیری و موضوعاتی را مشخص کنند که سبب ایجاد تعامل در منطقه می شوند. این پلتفرم همچنین می تواند ترافیک هدف را به وب سایت ها یا وبلاگ ها هدایت کند و آگاهی در مورد موضوعات خاص جامعه را افزایش دهد.


جوامع کوچک بهتر عمل می کنند
یکی از بزرگ ترین مشکلات رسانه های اجتماعی، اندازه و حجم آنهاست. طبق یک گزارش جمع آوری شده توسط Zephoria Marketing در هر دقیقه در فیس بوک حدود 300،000 آپدیت وضعیت (status) و نیم میلیون نظر ثبت می شود. هر ثانیه 6 هزار توئیت جدید نیز در توئیتر ایجاد می شود.


بسیاری از کاربران اینترنت برای انجام تعاملات معتبر با دوستان، خانواده و دنبال کنندگان خود به دنبال پلتفرم های کوچک تر هستند. کاربران پلتفرم هایی را می خواهند که هیچ الگوریتمی برای فیلتر اطلاعات نداشته و هدف بالاتری از ایجاد صرفاً یک مکان برای چت و اشتراک ویدئو های فراگیر داشته باشند.


Care2 چنین مکانی است. این انجمن حدود 30میلیون عضو دارد. این مقدار هشت برابر کمتر از اندازه فیس بوک در ایالات متحده است، اما لزوماً از قدرت آن به عنوان یک ابزار بازاریابی نمی کاهد. کاربران Care2 به دنبال راهی برای بهبود جهان هستند. موضوعات اصلی در آن عبارتند از دادخواهی ها (تقاضا)، انگیزه ها و زندگی سالم. Care2 همچنین برندهایی که مایل به حمایت از انگیزه ها هستند و در جوامع خود تعامل دارند را ترویج می کند.


این پلتفرم انواع مختلف فرصت های تجاری را برای برندهایی که به دنبال ایجاد ارتباط با اعضا از طریق ارزش های اصلی آنها هستند، ایجاد می کند. هدف این است که مسائل شخصی تر شوند. کاربران اینترنت نیز دقیقاً به دنبال همین امر هستند و از غول های این عرصه به رسانه های اجتماعی کوچک تر تغییر رویه می دهند.

کسب و کارها باید نوعی تجربه سرپرستی ارائه دهند
همانطور که از فیس بوک به رسانه های اجتماعی خوشایند مهاجرت می کنید، حتماً پیام خود را با انتظارات جدید مخاطبان تطبیق دهید. بدون اینکه برای مخاطب مزاحمتی داشته باشید، با یک رویکرد جدید مرتبط با مکالمات کاربرمحور آغاز کنید.


آینده رسانه های اجتماعی در مکالمات تک به تک با طرفداران و دنبال کنندگان قرار دارد؛ مبادلاتی که نه تنها مایل به شرکت در آنها هستند، بلکه می خواهند آنها را پیش ببرند. هرچه به عنوان یک کسب و کار کمتر مزاحم باشید، شانس بیشتری برای ایجاد یک جامعه قابل توجه در اطراف نام تجاری خود دارید؛ پیروان جدید جمع خواهید کرد و تغییر رویه ها را نیز افزایش خواهید داد.


مترجم: امین فرح بخش
منبع: entrepreneur - فرصت امروز

 

 

 

 

 

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  «مدیریت دولتی» در ایران دوران ساسانیان


  ساخت دوربین عکس فوری (پولاروید)


  انتصاب سرپرست اداره روابط عمومی دانشگاه قم


  آمازون در 2 سال گذشته هیچ مالیاتی در آمریکا پرداخت نکرده است


  دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی: روابط عمومی ها منعکس کننده خواسته های مردم به مسئولان باشند


  بازوند در دیدار با مجموعه روابط عمومی استانداری کرمانشاه: اطلاع‌رسانی دستاوردها موجب امیدواری مردم می‌شود


  مدیرکل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی: برای برقراری ارتباط موثرتر با جامعه هدف نیازمند یاری هنرمندان هستیم


  اعتقاد اکثر کانادایی‌ها بر تاثیرات منفی فیس بوک در انتخابات فدرال


  چگونه عوامل اجتماعی بر خلاقیت تاثیر می گذارد؟


  شیوه ارتباطی جالب و جدید استاندار یزد


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: فراخوان چهاردهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی