درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    یایگاه امکانات  
جمعه، 2 فروردین 1398 - 15:12   

کمیسیون اروپا گوگل را جریمه کرد

  کمیسیون اروپا گوگل را جریمه کرد


ادامه ادامه مطلب یک

فراخوان مقاله سومین رخداد ملی بررسی مسائل و چالش های روابط عمومی

  فراخوان مقاله سومین رخداد ملی بررسی مسائل و چالش های روابط عمومی


ادامه ادامه مطلب دو

دور جدید افراطی‌شدن از طریق عضویت و تبلیغات در رسانه‌های مجازی

  دور جدید افراطی‌شدن از طریق عضویت و تبلیغات در رسانه‌های مجازی


ادامه ادامه مطلب سه

فراخوان چهاردهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی

  فراخوان چهاردهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  بررسی روان‌شناختی تاثیرات بازی‌های ویدئویی
  بازی‌های ویدئویی
  برخورد یک شهاب با قدرت ۱۰ بمب اتم با زمین
  کوکاکولا برای اولین بار میزان استفاده‌ از پلاستیک را فاش کرد
  وبسایت گب
  دور جدید افراطی‌شدن از طریق عضویت و تبلیغات در رسانه‌های مجازی
  هشدار واتس اپ: فیس بوک خود را پاک کنید!
  کمیسیون اروپا گوگل را جریمه کرد
   شورای روابط عمومی موجب تولید محتوای فاخر می شود
  اطلاع رسانی حلقه گمشده
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 33801صفحه نخست » تازه های شبکه روابط عمومیجمعه، 18 خرداد 1397 - 20:15
نگارش متن سخنرانی آسانسوری
فرض کنید مثلا شخصی رو به شما کرده و از شما می پرسد “چکار می کنی؟ (شغل شما چیه؟)”؛ در پاسخ به وی چه می گوئید؟ در حالت ایده‌آل احتمالا یک پاسخ جذاب و البته مودبانه به وی می دهید که تنها چند ثانیه طول بکشد و البته شنونده شما را به گوش دادن وا دارد و در ادامه بپرسد، “قدری بیشتر توضیح میدی؟” به این صحبت کوتاه اصطلاحا سخنرانی آسانسوری گفته می شد که البته ابزاری فوق العاده برای یک فروشنده به منظور تولید سرنخ است.
  

شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- فرض کنید مثلا شخصی رو به شما کرده و از شما می پرسد “چکار می کنی؟ (شغل شما چیه؟)”؛ در پاسخ به وی چه می گوئید؟ در حالت ایده‌آل احتمالا یک پاسخ جذاب و البته مودبانه به وی می دهید که تنها چند ثانیه طول بکشد و البته شنونده شما را به گوش دادن وا دارد و در ادامه بپرسد، “قدری بیشتر توضیح میدی؟” به این صحبت کوتاه اصطلاحا سخنرانی آسانسوری گفته می شد که البته ابزاری فوق العاده برای یک فروشنده به منظور تولید سرنخ است.

سخنرانی آسانسوری شما باید خیلی کوتاه و مختصر به 5 پرسش پاسخ دهد: چه کسی، چه چیزی، کجا، چه وقت و چرا؟

به عنوان مثال . . .
اجازه دهید فرض کنیم که شما فروشنده خدمات بیمه هستید. باید بتوانید به پرسش های زیر پاسخ دهید:

شما چه کسی هستید / از طرف چه شرکتی هستید؟ پاسخ شما به این پرسش ممکن است به این صورت باشد که “ما یک شرکت ارائه کننده خدمات بیمه ای هستیم”.

چه کاری برای مشتریان خود می کنید؟ پاسخ به این سوال باید عبارتی بیانگر مزایای حاصل از کار و خدمات شما باشد، مثلا “ما به آنها امنیت و آرامش خاطر می دهیم.”

مشتریان خود را از کجا پیدا می کنید؟ پاسخ این سوال می تواند معرف نمونه ای مشتریان ایده‌آل شما باشد، مثلا “خانواده هایی با فرزندان کوچک”.

در چه زمانی یا چه زمینه ای شرکت شما بهتر از رقبا شما عمل می کنند؟ پاسخ به این پرسش می تواند بیانگر پیشنهاد منحصر به فرد فروش شما باشد، مثلا “ما در صنعت خودمان دارای بهترین رتبه بندی خدمات مشتریان هستید.”

چرا باید به این موضوع یا پیشنهاد شما اهمیت بدهم؟ در این لحظه می توانید مثلا به یک مشکلی اشاره کنید که محصول شما آن را به راحتی حل می کند، مثلا “محصول ما خانواده های عزادار را از دست و پنجه نرم کردن با مشکلات مالی باز می دارد.”

وقتی به اجزا اصلی و به عبارتی تشکیل دهنده سخنرانی آسانسوری خودتان دست پیدا کردید، می توانید آنها را بصورت موثر و زنجیروار و البته نه خیلی طولانی در کنار یکدیگر قرار دهید. در حالت ایده‌آل، پاسخ پایانی شما باید چیزی در حدود 25 تا 35 کلمه باشد و برای بیان به چیزی بیش از 15 ثانیه زمان نیاز نداشته باشید.

یک نمونه خوب . . .
با استفاده از مثال بالا به عنوان یک نقطه آغازین، سخنرانی آسانسوری پایانی شما باید چیزی شبیه به این باشد:

“شرکت زندگی ABC محصولات بیمه ای فراهم می آورد که برای والدین آرامش خیال به ارمغان می آورد، چرا که به خوبی متوجه مشتریان و مراجعه کنندگان خودمان هستیم و آنها هم بخوبی می دانند که در صورت رخداد هر مسئله ای برای فرزندان آنها، ما به خوبی به فرزندانشان رسیدگی های لازم را می کنیم.”

پس از این مرحله هم به راحتی می توانید باز در سخنرانی خود دست برده و آن را برای استفاده در موقعیت های دیگر مجددا مرتب کنید.

اگر با کسی صحبت می کردید که فرزند ندارد، مثلا می توانید آن قسمت از پاسخ خود را به صورت زیر تغییر دهید، “به همسران آرامش ذهن و خیال می دهد، چرا که نامزد(همسر) آنها …” یا چیزی به همین ترتیب. اگر با شخصی فعال در صنعت خودتان صحبت می کنید، می توانید در صحبت خود از کلمات و اصطلاحات تخصصی هم استفاده کنید، اما همواره باید نسخه ای ساده از سخنرانی آسانسوری خود را آماده داشته باشید تا در زمان روبرو شدن با یک فرد ساده و بدون
اطلاعات تخصصی به راحتی با وی صحبت کرده و ارتباط برقرار کنید.

دیگر کاربردها سخنرانی آسانسوری
سخرانی های آسانسوری فقط و فقط برای فروش محصولات و خدمات شرکت شما کاربرد ندارند. بلکه می توانید سخنرانی های مشابهی را آماده کنید که در زمینه های مختلفی از زندگی به شما کمک کنند. به عنوان مثال، می توانید پاسخ یا مجموعه ای از پاسخ را به منظور شکار یک فرصت شغلی فراهم کنید که متمرکز بر استعدادها و موفقیت های شما باشد یا حتی یک سخنرانی یا صحبت به منظور شبکه سازی که متمرکز بر ارجاع سرنخ به مخاطبین شما باشد.

هر هدفی که سعی در کسب آن داشته باشید، یک سخنرانی آسانسوری خوب و با کیفیت موجب علاقمندی به دانستن بیشتر در مورد شما می شود. اگر سخنرانی آسانسوری خود را ارائه کنید و با بازخورد مثبتی از طرف مخاطب خود روبرو شوید، مطمئنا کار خود را بدرستی انجام داده اید. یعنی آنگاه به راحتی می توانید از مخاطب بپرسید که “چرا یک قرار رسمی تر با هم نداشته باشیم با جزئیات بیشتری در این مورد با هم صحبت نکنیم؟ مثلا برای … روز در ساعت … آزاد هستید؟” می بینید که خیلی راحت و سریع یک قرار ملاقات بر اساس یک صحبت از قبل آماده شده 15 ثانیه ای خود بدست آورده اید.

نکته پایانی . . .
توجه کنید که برای تنظیم کردن یک سخنرانی آسانسوری با کیفیت حتی می توانید با تمام اعضای تیم فروش خود در کنار یکدیگر و با مشورت هم همکاری داشته باشید.

اگر مثلا تمام اعضای تیم شما از یک سخنرانی آسانسوری مشابه با هم استفاده کنند، مطمئنا به مخاطب حس یکپارچگی خوبی از شرکت و تیم شما داده می شود. فقط باید توجه کنید که برای ارائه آن از آمادگی لازم برخوردار باشید و اینگونه نباشد که گویی از روی متن چیزی را قرائت می کنید، چرا که اثری عکس بر روی فروش شما خواهد داشت. آنقدر بیان و ارائه آن را تمرین کنید، تا از بهترین کیفیت در ارائه آن برخوردار شوید.

منبع: www.ibazaryabi.com

 

 

 

 

 

 

 

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  اسماعیل عباسی پابلیک ادیتور «همشهری» و کاریکاتوریست نشریات ایران


  سال نو مبارک


  روابط عمومی و بیانیه اصول


   شورای روابط عمومی موجب تولید محتوای فاخر می شود


  اطلاع رسانی حلقه گمشده


  تصمیم‌های عملی برای سال نو


  کمیسیون اروپا گوگل را جریمه کرد


  هشدار واتس اپ: فیس بوک خود را پاک کنید!


  وبسایت گب


  بازی‌های ویدئویی


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: تیرماه ۹۸ برگزار می‌شود/ چهاردهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی