درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    یایگاه امکانات  
سه شنبه، 29 اسفند 1396 - 18:24   

نوروز: پیدایش آن و برخی از رویدادهای این روز

  نوروز: پیدایش آن و برخی از رویدادهای این روز


ادامه ادامه مطلب یک

«نوروز» کهنسال ترین آیین ملی در جهان

  «نوروز» کهنسال ترین آیین ملی در جهان


ادامه ادامه مطلب دو

درباره مراسم نوروز سال 401 پیش از میلاد

  درباره مراسم نوروز سال 401 پیش از میلاد


ادامه ادامه مطلب سه

تاریخچـه هفـت سیـن از گذشتـه تا به امـروز

  تاریخچـه هفـت سیـن از گذشتـه تا به امـروز


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  ثبت ٥٧ میلیون تراکنش در یک روز/ بانک ملی ایران رکورد میزان تراکنش های بانک های کشور را شکست
  در قاب بهار /1/ عدم توقف پیش فروش سکه در تعطیلات نوروز
  روزی که فروش روزنامه در صندوق آغاز شد
  جریمه همراه اول و ایرانسل به‌دلیل «افشای اطلاعات مشترکین»
  اختلاف نظر اروپا و آمریکا بر سر مالیات غول‌های اینترنتی
  کاهش 6 میلیاردی دارایی زاکربرگ طی یک شبانه روز
  حملات اینترنتی به سایت کمیسیون مرکزی انتخابات فدراسیون روسیه
  موسسه کارگزار روابط عمومی و شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران(شارا) سال جدید را شادباش می گوید
  نوروز: پیدایش آن و برخی از رویدادهای این روز
  جنگ سرد؛ ریشه، تعاریف و ابزارهای آن
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 32314صفحه نخست » روابط عمومی ایرانیجمعه، 22 دی 1396 - 21:31
اهمیت روابط عمومی در پیشبرد اهداف صنعت، معدن و تجارت
ناصر بزرگمهر یادداشت مدیرمسئول روزنامه صمت - شرایط فعلی و ادامه حضور مدیران و مسئولان بی‌انگیزه و روابط عمومی‌های ضعیف و غیرمتخصص، چاره درد مردم نیست؛ پس پیش از آنکه دیر شود باید کاری کرد. تغییر باید به‌سرعت انجام شود.
  

شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- می خواهم از اهمیت و نقش روابط عمومی، جایگاه رسانه‌ها، توجه به افکار عمومی و کمی هم از تبلیغات در پیشبرد اهداف صنعت، معدن، تجارت و صنایع معدنی بگویم.به نظر می‌رسد بعد از ۱۰۰سال که از پیدایش روابط عمومی علمی در جهان می‌گذرد، باید به اهالی صنعت، معدن و تجارت وطن ثابت کنیم که اطلاع‌رسانی از سوی واحدهای صنعتی، معدنی و تجاری، موضوع مهمی است و اداره روابط عمومی می‌تواند نقش کلیدی در توسعه بازی کند زیرا عملکرد مدیران این مهم‌ترین وزارتخانه کشور نشان می‌دهد که خود را بی‌نیاز از افکار عمومی، تبلیغات و حمایت رسانه‌ها می‌دانند و تافته جدا بافته فرض می‌کنند. بعضی از مدیران هم همیشه می‌پرسند که چرا باید خودمان را در معرض افکار عمومی قرار دهیم؟ آیا نیازی به اطلاع‌رسانی و تولید خبر است؟ آیا تبلیغات اهمیت دارد؟ آیا باید بگوییم چه کرده‌ایم و اگر گفتیم چه تاثیری خواهد داشت؟ و پرسش‌هایی از این قبیل...


پاسخ به هر کدام از این پرسش‌ها می‌تواند آغاز یک پرسش دیگر باشد و بحث را به انحراف بکشاند و در یک دور تسلسل باطل قرار دهد اما پاسخ ما مربوط به این است که از این مدیران بپرسیم شما به‌عنوان یک مسئول یا صاحب سرمایه، چقدر مردم را باور دارید؟ چقدر به افکار عمومی اهمیت می‌دهید؟


پاسخ صادقانه به این پرسش، تکلیف هر دو طرف را روشن می‌کند اما اگر فرض را بر این بگذاریم که این مدیران هم به هر صورت توجه به افکار عمومی و پاسخگویی به مردم را باور دارند، پرسش‌های پیش‌گفته بی‌معنا می‌شود.


در جهان امروز پاسخگویی و توجه به افکار عمومی، بسیار پررنگ شده و در چارچوب آکادمیک و کلاسیک معنا می‌شود. پاسخگویی و توجه به روابط عمومی، علم و دانش شناخته‌شده‌ای است که جزو جدانشدنی مدیریت تعریف می‌شود و برای هر تصمیم کلی و جزئی، پیش از آنکه به مردم اعلام شود، پاسخ پرسش‌های آنها فراهم می‌شود و مدیران ارشد و روابط عمومی‌ها خود را برای رویارویی با افکار عمومی آماده می‌کنند.


برای نمونه باید پیش از اعلام جزییات بودجه، دلایل افزایش هرگونه عوارض یا نرخ یک کالا را برای مخاطبان، روشن و جامعه را آماده پذیرش می‌کردند، نه آنکه با خودبزرگ‌بینی و از جایگاه قدرت، یک‌شبه اعلام عمومی کرده و فرمان صادر کنند.


رئیسان جمهور بسیاری از کشورهای غربی بعد از انتخاب شدن، در چند زمینه به‌طور فشرده آموزش دانشگاهی در سطوح کلان می‌بینند که یکی از آنها حفظ منافع ملی و دیگری آشنایی با علم ارتباطات و پاسخگویی به افکار عمومی و روابط است.


در آغاز هزاره سوم میلادی قرار گرفته‌ایم و قرن بیست و یکم از سوی بیش از ۱۹۰کشور جهان و از جمله خود ما به‌عنوان قرن «ارتباطات» نام‌گذاری شده است.


در چنین شرایطی، ما هنوز در این جدال هستیم که بگوییم رسانه اهمیت دارد؛ بگوییم افکار عمومی را جدی بگیرید؛ بگوییم به اداره روابط سازمان‌های خود توجه ویژه کنید.


در چنین شرایطی، ما هنوز در این ملک، در این جدال هستیم که بگوییم آیا روابط عمومی یک نیاز همگانی است یا فقط به درد گروهی ویژه می‌خورد؟ بعد از ۷۰-۶۰ سال که از به وجود آمدن نخستین روابط عمومی در اداره‌های دولتی ایران می‌گذرد، هنوز به دنبال این هستیم که وجود روابط عمومی را برای بخش زیادی از مدیران جامعه بازتعریف کنیم.


بخشی از دلایل همین تجمع‌های مردمی هفته گذشته را در بی‌توجهی مسئولان به افکار عمومی ببینید؛ در بی‌عرضگی روابط عمومی‌هایی ببینید که بر اساس روابط، میز و صندلی‌ها را اشغال کرده‌اند؛ در پاسخگو نبودن مدیرانی ببینید که هرگز نیاز جامعه را حس نکرده و در اتاق‌های خود را روی همه بسته‌اند، ارتباط خود را با رسانه‌ها از دست داده و حاضر به مصاحبه‌های مطبوعاتی مناسبتی هم نیستند.


حضرت امام خمینی(ره) اوایل انقلاب و در پایان هزاره دوم و پیش از آنکه ۱۹۰ کشور جهان تصمیم بگیرند این قرن را قرن«ارتباطات» بنامند، به دولتمردان تاکید کردند که کارهای خود را برای مردم بگویید، تاکید کردند که حتی کارهای کوچک و به نظر خودتان بی‌اهمیت را هم برای مردم بگویید.


ما مرتب تکرار می‌کنیم که بسیاری از مردم در مراجعه به سازمان‌ها، انتظار ندارند همه مشکل‌شان در چند دقیقه برطرف شود اما انتظار دارند یک نفر حرف‌شان را بشنود و پاسخگوی آنها باشد، با کمی لبخند که هزینه‌ای هم ندارد.


سازمان‌ها و مدیرانی که مردم‌سالاری و مشتری‌مداری را قبول ندارند و متکی بر خودمحوری اداره می‌شوند، بدون شک بازنده نهایی هستند.حوزه بزرگی مانند صنعت، معدن و تجارت، نیاز به معاونان، مدیران کل و مسئولان ارتباطی دارد و در همه حوزه‌های این وزارتخانه بزرگ به‌ویژه استان‌های کشور، باید مدیران روابط عمومی متخصص با تحصیلات مرتبط را که باتجربه و قوی هستند، در سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت و شهرک‌های صنعتی منصوب کرد.


شرایط فعلی و ادامه حضور مدیران و مسئولان بی‌انگیزه و روابط عمومی‌های ضعیف و غیرمتخصص، چاره درد مردم نیست؛ پس پیش از آنکه دیر شود باید کاری کرد. تغییر باید به‌سرعت انجام شود.
 

 

 

 

 

 

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  نوروز: پیدایش آن و برخی از رویدادهای این روز


  پیامک های عید نوروز و روابط عمومی


  تاریخچـه هفـت سیـن از گذشتـه تا به امـروز


  موسسه کارگزار روابط عمومی و شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران(شارا) سال جدید را شادباش می گوید


  رویداد و تفسیر آن


  آذری جهرمی: فیلتر نشدن تلگرام به عنوان یک چالش همواره مطرح است


  اخذ عوارض از تبلیغات توسط شهرداری ها ممنوع شد


  گوگل روزانه یک میلیارد تومان برای تبلیغات در فضای مجازی از کشورمان درآمد دارد


  تشکیل شورای اطلاع‌رسانی و ارزیابی روابط‌عمومی‌های استان همدان


  نقش شبکه های اجتماعی در بازاریابی آنلاین


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: فراخوان سیزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی