درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    یایگاه امکانات  
دوشنبه، 28 خرداد 1397 - 19:46   

فراخوان سیزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی

  فراخوان سیزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی


ادامه ادامه مطلب یک

چرا در میهمانی‌های خانوادگی نباید از موبایل استفاده کرد؟

  چرا در میهمانی‌های خانوادگی نباید از موبایل استفاده کرد؟


ادامه ادامه مطلب دو

«همایش جهانی رسانه‌ها» در  آلمان  برگزار می شود

  «همایش جهانی رسانه‌ها» در آلمان برگزار می شود


ادامه ادامه مطلب سه

کارنامه بانک ملی ایران در مبارزه با پولشویی

  کارنامه بانک ملی ایران در مبارزه با پولشویی


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  مسئول روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل معرفی شد
  میرزایی در جمع مدیران روابط عمومی؛ روابط عمومی‌ها پیش از تعهد به مدیران خود، به مردم تعهد داشته باشند
  تقویت جایگاه روزنامه‌نگاری محیط زیست ضروری است
  مراسم معارفه مدیر روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی برگزار شد
  کارنامه بانک ملی ایران در مبارزه با پولشویی
  انتشارات الکترونیک در روابط عمومی
  پرداخت 75 هزار فقره تسهیلات بانک کارگشایی در دو ماه نخست امسال
  مدیر روابط عمومی تماشاخانه ایرانشهر منصوب شد
  «سنگاپور کجاست؟»: نشست ترامپ- کیم برای این شهر-کشورِ کوچک حکم یک کودتا در روابط عمومی را دارد
  مراسم تکریم و معارفه سرپرست روابط عمومی دانشگاه کاشان برگزار شد
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 32311صفحه نخست » گفتگوجمعه، 22 دی 1396 - 19:56
جای خالی گزارشگرهای ورزشی زن در تلویزیون ایران/ در گفتگو با مائده علاقه مند مجری و گزارشگر ورزشی
مائده علاقه مند قبل از اینکه یک مجری و گزارشگر ورزشی باشد یک ورزشکار حرفه ایست، به همین دلیل هم وقتی سخن از ورزش و نقل رقابت ورزشی به میان می آید بی اراده حسی پر از شور و هیجان تمام فکر و ذکر این بانوی ورزشکار و ورزش دوست را در بر می گیرد.
  

شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- صدایی گرم و پرانرژی دارد، درست همان چیزی که لازمه کار یک گزارشگر ورزشی است. مائده علاقه مند قبل از اینکه یک مجری و گزارشگر ورزشی باشد یک ورزشکار حرفه ایست، به همین دلیل هم وقتی سخن از ورزش و نقل رقابت ورزشی به میان می آید بی اراده حسی پر از شور و هیجان تمام فکر و ذکر این بانوی ورزشکار و ورزش دوست را در بر می گیرد.

مائده علاقه مند مجری و گزارشگر ورزشی معاونت صدا در سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در گفتگو با خبرگزاری اسپوتنیک به بیان تجربیات شیرین و دغدغه های گاه و بی گاه در عرصه گزارشگری ورزشی برای بانوان پرداخت که در ادامه ارائه می گردد.


از همان اوایل همکاری من با سازمان صدا و سیما و البته بدون آگاهی داشتن نسبت به سیاستهای سازمان همیشه این سوال در ذهنم بود که چرا بانوان گزارشگر ورزشی ندارند. تا اینکه پس از تست موفقیت آمیز صدا در کنار اطلاعات ورزشی خوب تشخیص داده شد که برای برنامه های ورزشی مناسب هستم.


سال 1380 وارد سازمان شدم و تولد من در عرصه کار گزارشگری با «رادیو جوان» آغاز شد و این همکاری چهار سال به طول انجامید. در فاز دوم کار گزارشگری ورزشیمن به مدت 9 سال در «رادیو تهران» ادانه پیدا کرد تا اینکه به استخدام رسمی سازمان صدا و سیما درآمدم و با توجه به تجربه عینی من در انجام ورزش همچنین تجربه کاری در رادیو تهران ودیگر شبکه های راریویی و حتی تلویزیونی با تمرکز بر موضوعات ورزشی به «رادیو ورزش» منتقل شدم.

مائده علاقه مند بصورت تخصصی به ورزش والیبال و بدمینتون و آمادگی جسمانی �'آیروبیک مشغول و اولین تجربه داوری وی مربوط به مسابقات بدمینتون زنان کشورهای مسلمان می باشد. بر همین اساس نیز اولین گزارش حرفه ای خود را در بازیهای بین المللی دهه فجر میان ایران و ترکیه و دو تیم خارجی دیگرانجام داد که به گفته خودش از هیجان و عشق به این کار در پوست خود نمی گنجید، با ادامه این روند از مسابقاتی مانند دو شصت متر و تنیس روی میزو والیبال و کبدی و تیروکمان نیز گزارش تهیه نمود.


سیاستهای سازمان اینگونه است که در مسابقات برون مرزی به هیچ وجه گزارشگر خانم اعزام نمی شود، اما با جراتی که یکی از روسای فدراسیونها ازخود نشان داد به عنوان گزارشگر در یکسری مسابقات جهانی ناشنوایان معرفی و اعزام شدم، اگرچه اسم من در مسابقات آسیایی اینچئون کره جنوبی خط خورد و اعزام نشدم، چراکه آنجا هم قرار بود بعنوان اولین گزارشگر ورزشی زن اعزام و مسابقات قهرمانان بانوان کشورمان را گزارش کنم اما اسمم خط خورد و اعزام نشدم وخدا می داند که آن ماجرا یکی از غم انگیزترین خاطرات زندگی کاری من است.


مائده علاقه مند در پاسخ به اینکه اطلاعات تخصصی در هر ورزش را چگونه کسب می نماید به اسپوتنیک گفت: حقیقتا، قوانین متعدد در رشته های مختلف ورزشی بسیار گسترده است، اما برای من به عنوان فردی که خود ورزشکار است و به دو رشته متعدد از خانواده ورزش راکتی و توپی یعنی بدمینتون و والیبال مسلط می باشم کار چندان پیچیده ای نیست و نهایت با نیم ساعت مطالعه و تماشای بازی بر جزئیات آن مسلط می شوم. به عنوان نمونه قرار است برای مسابقات لیگ برتر هندبال بانوان که در اصفهانبرگزار میشود را دقایقی از رقابتها را گزارش کنم، بنابراین چند مسابقه را تماشا کردم و تمام، حالا می توانم مسابقه را بطور کامل گزارش کنم.


آنچه مهم است، انتقال لحظات مختلف بازی با زبانی قابل فهم برای تمام مخاطبان است، به عنوان مثال من نمی توانم در مسابقات بدمینتون به شنونده بگویم « و حالا یک ضربه اسمش وارد کرد…» در یک گزارش رادیویی باید گفت «یک ضربه حمله با سرعت زیاد وارد کرد…».

این گزارشگر و مجری رادیو به خبرگزاری اسپوتنیک در خصوص حضور در برنامه های ورزشی و گزارشگری تصویری گفت: با صدای بلند اعلام می کنم که آرزومندم این اتفاق رخ دهد، چراکه سیمای ایران در بخش مجری و گزارشگر زن ورزشی بسیار فقیر است و از صمیم قلب آرزو می کنم که برنامه «نود» بانوان را بتوانم راه اندازی کنم چون هم توانش را دارم هم آمادگی اش را. این تمام آرزوی من است. اگر چنین رویدادی را در سیما شاهد باشیم بی شک این برنامه ها از پربازدیدترین و پرمخاطب ترین برنامه های سازمان خواهد شد.


در خصوص تجربه گزارشگری باید بگویم که تاکنون به غیر از یک مورد مسابقات تیروکمان مردان که چندی پیش برگزار شد، تنها مسابقات بانوان را گزارش کرده ام و این خود یک اتفاق جالب و جدید بود. همچنین بمب خبری اخیر که ایجاد شد در خبرگزاریها رکوردی بود در امر گزارشگری ورزشی بعنوان یک زن در رسانه ی ملی ایران که ثبت شد، بیش از ۱۰ ساعت گزارش زنده رادیویی از بازیهای آسیایی کبدی که در استان گلستان با حضور کشورهای قدرتمند این رشته برگزار شد، باعث شد تا رکورد جدیدی در گزارش مسابقات بنام خود ثبت نمایم.


محدودیتهای ورزشی با
نوان در همه رشته ها وجود دارد، اما این دلیلی بر نادیده گرفتن زحمات بانوان ورزشکار ایرانی نیست، تعهد حرفه ای و رسالت من حکم می کند بعنوان یک گزارشگر ورزشی، با تمام وجود زحمات و تلاشهای بانوان سرزمینم را منعکس کنم و بر همین اساس تاجاییکه که در توان و حوزه اختیارات من باشد برای آن تلاش خواهم نمود.

 

 

 

 

 

 

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  انتشارات مطلوب در روابط عمومی


  پدر اینترنت (WWW) جایزه گرفت


  انتشارات الکترونیک در روابط عمومی


  هشت راه برای مقابله با یک بحران


  رئیس روابط عمومی فیسبوک از پست خود کناره گیری می کند


  «سنگاپور کجاست؟»: نشست ترامپ- کیم برای این شهر-کشورِ کوچک حکم یک کودتا در روابط عمومی را دارد


  کارگاه های «عکاسی خبری پیشرفته» و «سواد بصری»


  مسئول روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل معرفی شد


  مدیر روابط عمومی دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان معرفی شد


  مدیر روابط عمومی تماشاخانه سنگلج منصوب شد


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: فراخوان سیزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی