درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    یایگاه امکانات  
سه شنبه، 26 تیر 1397 - 10:30   

سیزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی

  سیزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی


ادامه ادامه مطلب یک

نظر یک فیلسوف در باره مزایای خودخواهی

  نظر یک فیلسوف در باره مزایای خودخواهی


ادامه ادامه مطلب دو

ما فقط برای خودمان مهم هستیم

  ما فقط برای خودمان مهم هستیم


ادامه ادامه مطلب سه

جنجال بر سر راه اندازی خبرگزاری شهر در گرگان

  جنجال بر سر راه اندازی خبرگزاری شهر در گرگان


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  تقویم روز ارتباطات/ نخستین مجله طنز
  تاکید فرماندار آران و بیدگل بر رسالت خطیر روابط عمومیها و رسانه ها در جنگ اقتصادی و رسانه ای با دشمن
  خبرنگاران پهبادی
  جنجال بر سر راه اندازی خبرگزاری شهر در گرگان
  شرکت مایکروسافت درباره خطرات تکنولوژی تشخیص چهره هشدار داد
  معاون مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش منصوب شد
  اعتمادی پور مدیر روابط عمومی باشگاه پارس جنوبی و مشاور مدیر عامل شد
  مدیریت و دکتر نطقی
  اندیشمندان روابط عمومی و ارتباطات: دکتر نطقی پدر روابط عمومی
  کارگاه فشرده آموزشی عکاسی خبری پیشرفته برگزار شد
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 31287صفحه نخست » پیشخوان شارا-پیشنهادهای کاربران روابط عمومییکشنبه، 26 شهریور 1396 - 11:38
فولاد مبارکه بازدهی ۴۳ درصدی را عاید سهامداران خود کرد
سهام فولاد مبارکۀ اصفهان که در سال ۹۵ بازدهی ۴ درصدی را کسب کرده بود، از ابتدای سال جاری تا پیش از معاملات منتهی به ۱۹ شهریورماه، بازدهی ۴۳ درصدی را عاید سهامداران خود کرده است.
  

معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه اصفهان :
فولاد مبارکه بازدهی ۴۳ درصدی را عاید سهامداران خود کرد

 

شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- سهام فولاد مبارکۀ اصفهان که در سال ۹۵ بازدهی ۴ درصدی را کسب کرده بود، از ابتدای سال جاری تا پیش از معاملات منتهی به ۱۹ شهریورماه، بازدهی ۴۳ درصدی را عاید سهامداران خود کرده است.


به گزارش شارا، این مطلب را امــیرحسین نادری معـــاون اقتصادی و مالی شرکت فولاد مبارکۀ اصفهان، مطرح کرد و در ادامه درخصوص تأثیر افزایش قیمت جهانی الکترود گرافیتی بر سودآوری شرکت بیان کرد: برای تولید هر تن فولاد به روش قوس الکتریکی حدود ۲ کیلوگرم الکترود گرافیتی به کار میرود. رشد قیمت الکترود گرافیتی در ماههای اخیر بر افزایش بهای تمام شدۀ تولید محصول مؤثر است؛ اما این افزایش بهای تمام شده در حدی نبوده که موجب نگرانی شود. در دسترس نبودن الکترود گرافیتی میتواند نگرانی هایی در پی داشته باشد؛ ولی فعلا مشکلی برای تأمین الکترود گرافیتی وجود ندارد.


این در حالی است که فولاد مبارکۀ اصفهان طرح توسعه ای برای تولید الکترود گرافیتی در دست اجرا دارد که تقریبا ۲ سال دیگر به بهره برداری خواهد رسید. پس از بهره برداری از این طرح، بخشی از نیاز شرکت به این محصول تأمین خواهد شد.


بودجۀ سال ۹۷ با توجه به رشد کمی و کیفی محصولات تدوین می شود
نادری دربارۀ پتانسیل های فولاد مبارکه و بودجۀ سال آتی این شرکت گفت: با توجه به بهره برداری از چند طرح توسعۀ فولاد مبارکه در سال آینده، بودجۀ سال ۹۷ با در نظر گرفتن رشد کمی و کیفی محصولات تدوین خواهد شد. به لحاظ حجمی بیش از ۷٫۵ میلیون تن محصول تولید خواهیم کرد؛ اما نکتۀ قابل تأمل آن است که طرح های توسعۀ فولاد مبارکه هم به منظور افزایش ظرفیت کمی و هم برای ارتقای کیفی محصول است. هرچه کیفیت محصولات تولیدی بهبود یابد، حاشیۀ سود محصول افزایش خواهد یافت؛ ضمن اینکه تأمین نیاز بازار تسهیل خواهد شد.


وی در ادامه تصریح کرد: در صورت تداوم وضعیت رو به رشد در بازارهای جهانی، سال آینده از بهترین سالهای فولاد خواهد بود؛ به نحوی که هم در حوزۀ سودآوری و هم در حوزۀ سرمایه گذاری موقعیت مناسبی خواهیم داشت.


سبد سهام پرارزش فولاد مبارکه
همچنین شرکت فولاد مبارکه از پرتفوی بورسی مطلوبی شامل «ومعادن»، «هرمز»، «کگل»، «کچاد»، «وتوکا» و... برخوردار بوده است و به نظر میرسد در سال ۹۷ بابت سود سرمایه گذاری ها، سودآوری «فولاد» نیز رشد کند.


*********************************
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان لرستان:
دولت به پشتوانۀ صنایعی همچون فولاد مبارکه از واردات جلوگیری کند


رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان لرستان با بیان اینکه محصولات فولاد مبارکه با کیفیت تر و با قیـــمت تمام شــــدۀ کــــمتر از نمونه های مشابه خارجی است، گفت: دولت به پشتوانۀ صنایعی همچون فولاد مبارکه از واردات جلوگیری کند.


محمدرضا صفی خانی که به اتفاق هیئت همراه از شرکت فولاد مبارکه بازدید می کرد، در پاسخ به سؤال خبرنگار فولاد درخصوص اهداف بازدید از شرکت فولاد مبارکه اظهار کرد: ما به همراه نمایندگی مرکز خدمات فولاد مبارکه به این شرکت آمدیم تا ضمن عرض خداقوت به کارکنان این شرکت، راه های تعامل بیشتر واحدهای صنعتی استان لرستان با فولاد مبارکه را بررسی کنیم تا در نهایت سهم استان لرستان را در استفاده از محصولات این شرکت ارتقا دهیم.


وی در جواب این سؤال که شرکت فولاد مبارکه و نقش آن در تولید ملی را چطور ارزیابی کردید، گفت: ظرفیت فولاد مبارکه، مدیریت منسجم و پویایی شرکت در همه جا به خوبی مشاهده میشود و می توان گفت یکی از پشتوانه های خوب کشور، فولاد مبارکه است.


در ادامه وی افزود: با توجه به اینکه یکی از سیاست های اقتصاد مقاومتی تقویت زنجیرۀ تولید فولاد است و به عنوان اهداف اصلی به آن توجه شده ، بنابراین با توجه به ساختاری که در فولاد مبارکه است و ظرفیت های توسعه ای که در حال اجراست، هم در ایجاد اشتغال و هم تولید میتوان به آن تکیه کرد.


رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان لرستان در مورد اینکه هم اکنون در استان لرستان چه میزان از محصولات فولاد مبارکه استفاده میشود، بیان کرد: در حال حاضر ۲۴ واحد صنعتی استان لرستان از تولیدات فولاد مبارکه استفاده میکنند و یک مرکز خدمات هم در استان داریم و با توجه به اینکه می خواهیم زنجیرۀ تولید را در واحدهای صنعتی و به ویژه فلزی بیشتر حمایت و تقویت کنیم، در حال رایزنی با مدیران شرکت برای ارتقای سهم استان لرستان از محصولات این شرکت هستیم.


وی درخصوص کیفیت محصولات فولاد مبارکه گفت: کیفیت محصولات این شرکت بسیار عالی است؛ به گونه ای که رضایت کامل مصرف کننده را در پی دارد. با توجه به توسعه های اجراشده در فولاد مبارکه و ظرفیت این شرکت، باید از واردات جلوگیری شود.


در عین حال با توجه به اینکه در واحدهای کنترل کیفیت و تحقیق و توسعه فولاد مبارکه به طور جدی به کیفیت محصولات توجه می شود و قیمت تمام شدۀ محصولات این شرکت کمتر از مشابه خارجی است؛ به نظر میرسد باید بیش از پیش به ارزش تولید داخل توجه شود.


صفی خانی یادآوری کرد: با توجه به اینکه روز به روز ظرفیت تولید و تنوع محصولات فولادمبارکه در حال افزایش است، باید حمایت جدی از تولید داخلی مد نظر قرار گیرد. در این خصوص باید با استفاده از اعمال تعرفه ها و ابزارهای مختلف از تولید داخلی حمایت شود تا هیچگاه در هیچ یک از کارخانه های تولید فولاد دپوی محصول نداشته باشیم و همواره تقاضا برعرضه پیشی داشته باشد.


*******************************************
راه دستیابی به تولید 7.5 میلیون تن فولاد مذاب در فولاد مبارکه هموار شد


با پایان یافتن انجام اصلاحات اساسی بر روی کوره های ۳ و ۴ واحد فولادسازی فولاد مبارکه، مسیر دستیابی به تولید 7.5 میلیون تن فولاد مذاب و تولید 7.2 میلیون تن اسلب در کوره های قوس الکتریکی و ریخته گری مداوم این شرکت هموار شد.


این خبر را محمدعلی توحیدی، مدیر تولید فولادِ شرکت فولاد مبارکه داد و در این خصوص گفت: ناحیۀ فولادسازی با توجه به اهداف عالی سازمان، در جهت افزایش تولید و ایمنی و همچنین پاسخگویی بیشتر به نیازهای مشتریان، عملیات یکسانسازی بدنه و سقف کوره های ۳ تا ۶ با سایر کوره ها را در دستور کار خود قرارداد.


وی با بیان اینکه این کار با انجام اقدامات لازم بر روی کورۀ شمارۀ ۳ و از اواسط تیرماه ۹۶ شروع شد، افزود: در گام بعدی، انجام اصلاحات لازم بر روی کورۀ شمارۀ ۴ در اوایل مردادماه با موفقیت و دقیقا مطابق با برنامۀ زمانبندی و اولویت تهیه شده و با کمترین توقف اضطراری پس از استارت به انجام رسید.


در همین خصوص، غلامرضا سلیمی، رئیس کوره های قوس الکتریکی فولاد مبارکه نیز با تأکید بر اینکه نظارت کل این پروژه بر عهدۀ مدیریت و کارشناسان ناحیۀ فولادسازی بود، گفت: با انجام این پروژه، علاوه بر کاهش توقفات و کم شدن زمان آماده سازی بدنۀ کوره ها، مزایای دیگری از قبیل بهبود کیفیت فولاد مذاب تحویلی به خطوط بعدی، پیشگیری از تداخل امور و کاهش مصارف نسوز، کاهش آسیب به پانل های آبگرد بدنه و بهبود در مصارف عمدۀ کوره، نظیر انرژی و الکترود نیز به دست آمد.


وی با تأکید بر اینکه این فعالیت در آیندۀ نزدیک بر روی کوره های ۵ و ۶ فولادسازی نیز عملیاتی خواهد شد، افزود: به یاری خداوند و با همکاری مدیریت و کارکنان فولاد، طبق برنامۀ زمانبندی شده در سال ۹۷ شاهد تولید 7.5 میلیون تن فولاد مذاب در کوره های قوس الکتریکی فولاد مبارکه خواهیم بود.


توحـیـــدی در خاتـــــمه از حمایـــــتهای مدیریت عالی سازمان جهت تسریع در انجام این پروژۀ ارزشمند و همچنین از واحدهای مهندسی کارخانه، امور قراردادها، تعمیرگاه مرکزی، تعمیرات مرکزی و همچنین مسئولان و کارشناسان و کارکنان فولادسازی شامل تولید و تعمیرات کوره ها، خدمات فنی فولادسازی و همچنین پیمانکارانی که در به ثمر رسیدن این پروژه همکاری داشتند، تشکر و قدردانی کرد. 

 

 

 

 

 

 

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  اندیشمندان روابط عمومی و ارتباطات: دکتر نطقی پدر روابط عمومی


  تقویم روز ارتباطات/ نخستین مجله طنز


  مدیریت و دکتر نطقی


  سیزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی فردا برگزار می شود


  ساماندهی روابط عمومی دستگاههای اجرایی مازندران کلید خورد


  + مثبت روابط عمومی


  امضاء تفاهم نامه رسانه ای بین استانداری خوزستان و شبکه دو سیما


  کارشناس روابط عمومی: روابط‌عمومی‌ منسجم و قدرتمند جایگاه سازمان‌ها را در میان مردم تقویت می‌کند


  خبرنگاران پهبادی


  چگونه می‌توانم اینفوگرافیک‌ها را ارزیابی و ارزش‌گذاری کنم؟


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: سیزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی