درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    یایگاه امکانات  
سه شنبه، 29 اسفند 1396 - 08:18   

نوروز: پیدایش آن و برخی از رویدادهای این روز

  نوروز: پیدایش آن و برخی از رویدادهای این روز


ادامه ادامه مطلب یک

«نوروز» کهنسال ترین آیین ملی در جهان

  «نوروز» کهنسال ترین آیین ملی در جهان


ادامه ادامه مطلب دو

درباره مراسم نوروز سال 401 پیش از میلاد

  درباره مراسم نوروز سال 401 پیش از میلاد


ادامه ادامه مطلب سه

تاریخچـه هفـت سیـن از گذشتـه تا به امـروز

  تاریخچـه هفـت سیـن از گذشتـه تا به امـروز


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  موسسه کارگزار روابط عمومی و شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران(شارا) سال جدید را شادباش می گوید
  نوروز: پیدایش آن و برخی از رویدادهای این روز
  آذری جهرمی: فیلتر نشدن تلگرام به عنوان یک چالش همواره مطرح است
  سرپرست روابط عمومی وارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: روابط عمومی ها ویترین فعالیت های سازمان ها هستند
  اخذ عوارض از تبلیغات توسط شهرداری ها ممنوع شد
  مجید خواجه نژاد مدیر پخش شبکه یک سیما شد
  مسئول روابط عمومی هیات کشتی گیلان منصوب شد
  نقش شبکه های اجتماعی در بازاریابی آنلاین
  تاکید معاون مطبوعاتی بر واگذاری امور صنفی به خانه‌های مطبوعات
  گوگل روزانه یک میلیارد تومان برای تبلیغات در فضای مجازی از کشورمان درآمد دارد
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 30729صفحه نخست » پیشخوان شارا-پیشنهادهای کاربران روابط عمومیپنجشنبه، 12 مرداد 1396 - 22:16
شورای شهر و فرصت های پیش رو
شبیر دائمی کارشناس مسائل اجتماعی - چند روز دیگر دوره جدید اعضای شورای اسلامی شهر گرگان آغاز خواهد شد به همین منظور در یادداشتی به برخی نکات مهم در خصوص فعالیت های فرهنگی شورای شهر اشاره می کنم به این امید که شورای جدید شهرمان این پیشنهادات را مد نظر قرار دهند:
  

 شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- چند روز دیگر دوره جدید اعضای شورای اسلامی شهر گرگان آغاز خواهد شد به همین منظور در یادداشتی به برخی نکات مهم در خصوص فعالیت های فرهنگی شورای شهر اشاره می کنم به این امید که شورای جدید شهرمان این پیشنهادات را مد نظر قرار دهند:

1 - توجه خاص به عنصر پژوهش: امیدوارم شورای پنجم تعامل بیشتر با دانشگاه ها و دستگاه های فرهنگی و توجه خاص به عنصر پژوهش را با تشکیل کمیته پژوهش شورا با حضور نمایندگان مراکز دانشگاهی و غیر دانشگاهی و افراد حقیقی فعال در حوزه تحقیق و پژوهش مدنظر قرار دهد.

2 - احیای بنیاد گرگان شناسی: روزگاری نه چندان دور شاهد بحث راه اندازی بنیاد گرگان شناسی (مرکز پژوهش ‏های تاریخی و فرهنگی گرگان) بودیم. این مرکز به منظور شناسایی علمی و دقیق گرگان می تواند کارهای مطالعاتی و تحقیقاتی را انجام دهد و گرگانی ها را با گرگان آشناتر کند.

این آشنایی می ‏تواند بستر آمایش سرزمین و ایجاد موزه ‏های مختلف و کمک به صنعت گردشگری و مباحثی از این قبیل باشد. امید شورای پنجم این مهم را وجه همت خود سازد و کارگروهی را با حضور نمایندگانی از حوزه علمیه و مراکز آموزش عالی، میراث فرهنگی، اداره اوقاف، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش و محققان بومی و اصحاب رسانه و ... برای احیای این مرکز تشکیل دهد.

3 - انتخاب شهروند نمونه: یادتان هست یک سالی شهروند نمونه انتخاب شد؟ شورای وقت چقدر سرو صدا کرد و گفت که سال دیگر هم شهروند نمونه انتخاب خواهیم کرد و سالیان بعد هم این مهم اتفاق خواهد افتاد. اگر قصد آن شورا تشویق و تأیید جمعی از آشنایان و افتخارآفرینان و عزیزان بود خوب بود که ادامه می داد ولی این کار را نکرد و این عجیب است و البته این موارد عجیب بی‏ سابقه هم نیست.

4 - توجه به روز گرگان با توجه به اعلام روز 20 شهریور به عنوان روز گرگان، و فعالیت دبیرخانه این روز زیرنظر سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان لازم است اقدامات مناسبی در جهت معرفی روز گرگان صورت گیرد.

5 - طرح انتخاب شورایار در هر محله: عزیزان شورا شما در ادوار مختلف طرح ‏های خوبی را مطرح کردید، شاید بد اجرا شدند، ولی می‏ توانستید با رفع نواقص و بهینه‏سازی کارتان، آنها را بهتر اجرا کنید و کاری بنمایید کارستان.

6 - احیای شهر الکترونیک گرگان و توجه به سامانه اینترنتی مدیریت شهری: در دوره های قبلی شورا طرح شهر الکترونیک گرگان به پیشنهاد دکتر علی اکبر جلالی مطرح و تا حدی هم اجرایی شد اما پس از چندی به بوته فراموشی سپرده شد چرا این موضوع مهم اینقدر مورد غفلت واقع شده است؟

7 - شناسایی مشاهیر و مفاخر و بافت تاریخی هر منطقه یک ضرورت است. این مهم سال‏هاست مورد غفلت واقع شده است. می‏توان با یک کار هماهنگ و با کمترین هزینه برای آیندگان میراثی ماندگار بر جا گذاشت.

8 - توجه به بزرگداشت ‏ها و نامگذاری‏ ها: به طور قطع می ‏دانید نام هر کوی و برزن و خیابان و میدان و بولوار نماد خوش‏فکری و به‏روز بودن و دانایی مجموعه مدیریت شهری است. اگر بنیاد گرگان شناسی فعال گردد و اگر وجود کمیته پژوهشی معنادار شود، ملاحظه خواهید کرد که نام‏ها و عناوین بسیاری است که برای نامگذاری اینجا و آن جا مورد غفلت واقع شده است و هنوز درست و حسابی و به نحو شایسته‏ ای مسیر و مرکز و مجموعه ‏ای به نام شخصیت ‏های فرهیخته دیارمان نامگذاری نشده و به یادشان اِلمان و نماد و یادبودی ساخته نشده است.

شهر یک مجموعه خوانا برای شهروندان و مسافران و گردشگران است. با توجه به یاد و خاطره شهیدان و فرهیختگان و مشاهیر و مفاخر و بزرگان باید این خوانایی را دو صد چندان کنیم. تهیه تاریخچه محلات و در کنار آن هیأت‏ های مذهبی و تکایای قدیمی از این منظر قابل تامل است. به طور خاص پیشنهاد می‏ شود با بهره‏مندی از وجود دانشجویان رشته معماری و مهندسی عمران در دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان نقشه و ماکت کلیه آثار و ابنیه تاریخی و منازل قدیمی را تهیه کرد و در جایی شبیه اداره میراث فرهنگی و یا راهروهای شورای شهر و شهرداری به نمایش گذاشت.

9 - لطفا ابوالمشاغل نباشید اعضای محترم شورای پنجم بدانید که شهروندان شما را رصد می ‏کنند. این که در این مجلس یا آن مجلس حسب عنوان ‏های حقوقی ‏تان حاضر شوید، امری پسندیده و حسنه است، عناوین حقوقی دیگر شما بیانگر لیاقت‏ ها و توانایی‏ های شماست که جای تحسین و آفرین دارد ولی باور کنید مردم بعضی وقت ‏ها پُست‏ ها و مشاغل شما را فراموش می‏کنند و فکر می‏کنند که مثلاً حضور شما در فلان کارخانه مربوط به نوع کارتان در شوراست و یا شرکت در فلان نشست مربوط به حوزه مسکن و طبابت و غیره و ذالک از منظر پُست و منصب تان در شوراست. باور عمومی آن است که کار در شورا آنقدر زیاد است که فرصت سر خاراندن هم ندارید.

به همین خاطر مردم تعجب خواهند کرد اگر بفهمند یک عضو شورای شهر آنقدر وقت داشته که مدرک تحصیلی جدید بگیرد. بیایید یک جدول تهیه کنید و در این چند صباح خدمت در شورا و عرصه مدیریت شهری سر زده و یا با اعلام قبلی در این مسجد و آن مدرسه و فلان اداره و بهمان مجموعه حاضر شوید و خسته نباشیدی بگویید و خسته نباشیدی بشنوید.

بیایید کاری کنید که مردم شما را معتمد خود بدانند. چه لذت بخش خواهد بود اگر اهالی تمام نقاط شهر به یک اندازه با شما در ارتباط باشند؛ در همین راستا پیشنهاد می‏ کنم که برنامه حضورتان در شورا را جدی بگیرید. ساعت حضور شما مشخص است.

چه لذت بخش خواهد بود اگر ارباب رجوعی در تماس تلفنی بشنود که فلان چهره خدوم شورا در محل کارش مشغول انجام وظیفه است. این قبیل موارد در حافظه تاریخی اهالی باقی خواهد ماند .

در پایان امیدوارم سخنگوی شورای پنجم سلسله نشست‏ هایی با اصحاب رسانه برگزار کند و روابط عمومی شورای پنجم حلقه ارتباطی مدیریت شهری با افکار عمومی باشد.

 

منبع: گلستان ما

 

 

 

 

 

 

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  نوروز: پیدایش آن و برخی از رویدادهای این روز


  پیامک های عید نوروز و روابط عمومی


  تاریخچـه هفـت سیـن از گذشتـه تا به امـروز


  موسسه کارگزار روابط عمومی و شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران(شارا) سال جدید را شادباش می گوید


  روابط عمومی توربو


  آذری جهرمی: فیلتر نشدن تلگرام به عنوان یک چالش همواره مطرح است


  فرهنگ سازی محور فعالیت روابط عمومی هیات های ورزشی استان یزد باشد


  سناتورهای آمریکایی خواهان مقرراتی جدید برای فیس‌بوک شدند


  تشکیل شورای اطلاع‌رسانی و ارزیابی روابط‌عمومی‌های استان همدان


  اخذ عوارض از تبلیغات توسط شهرداری ها ممنوع شد


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: فراخوان سیزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی