درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    پایگاه امکانات  
یکشنبه، 11 خرداد 1399 - 01:51   

  نیمی از توییت‌های ویروسی کار روباتهاست


ادامه ادامه مطلب یک

جشنواره مجازی فیلم یوتیوب

  جشنواره مجازی فیلم یوتیوب


ادامه ادامه مطلب دو

کتاب الکترونیکی: نحوه‌ نگارش یک برنامه‎ روابط‌عمومی  (یک راهنمای جامع)/1

  کتاب الکترونیکی: نحوه‌ نگارش یک برنامه‎ روابط‌عمومی (یک راهنمای جامع)/1


ادامه ادامه مطلب سه

سالنامه تخصصی روابط عمومی 1399

  سالنامه تخصصی روابط عمومی 1399


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  مدیرعامل بانک سپه: بانک حکمت ایرانیان در بانک سپه ادغام شد
  انتصاب سرپرست روابط عمومی فدراسیون دوچرخه‌سواری
  مایکروسافت خبرنگاران را اخراج و روبات جانشین‌شان می‌کند
  استراتژی ساده برای تصمیمات سخت
  نیمی از توییت‌های ویروسی کار روباتهاست
  سیاست زندگی علیه سیاست مرگ
  استعفای «حسن بشیر» از ریاست هیئت مدیره انجمن سواد رسانه‌ای ایران
  نخستین شورای اطلاع رسانی شهرداری منطقه یک در سال 1399 برگزار شد
  بازگشت میزان تراکنش‌های بانک آینده به شرایط عادی
  دستور رئیس جمهور برای ایجاد تعادل اطمینان بخش برای مردم در بازار سرمایه و بورس
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 30690صفحه نخست » پیشخوان شارا-پیشنهادهای کاربران روابط عمومیدوشنبه، 9 مرداد 1396 - 10:49
مدیرعامل فولاد مبارکه: معدن و صنایع معدنی می تواند پیشران رشد اقتصادی کشور باشد
این بخش در چند سال اخیر با چالش های فراوانی مواجه بوده است؛ اما برای اینکه بتواند جایگزین اقتصاد نفتی شود، توسعۀ بیشتر آن نیازمند وفاق ملی است که در این میان نقش دولت به عنوان تسهیل کننده و سیاست گذار بسیار پررنگ است و اهمیت خاصی دارد.
  

مدیرعامل فولاد مبارکه:
معدن و صنایع معدنی می تواند پیشران رشد اقتصادی کشور باشد


شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مدیرعامل گروه فولاد مبارکه با بیان اینکه معدن و صنایع معدنی با ظرفیت های بالایی که دارد، می تواند پیشران رشد اقتصادی کشور باشد، تأکید کرد: این بخش در چند سال اخیر با چالش های فراوانی مواجه بوده است؛ اما برای اینکه بتواند جایگزین اقتصاد نفتی شود، توسعۀ بیشتر آن نیازمند وفاق ملی است که در این میان نقش دولت به عنوان تسهیل کننده و سیاست گذار بسیار پررنگ است و اهمیت خاصی دارد.


دکتر بهرام سبحانی این مطلب را در گفت وگو با روزنامۀ دنیای اقتصاد گفت و افزود: وجود ذخایر معدنی خدادادی در کشور ما یکی از مزیتهایی است که لزوم توجه به معدن و صنایع معدنی را دوچندان میکند. ازآنجاکه استخراج و حمل ونقل مواد معدنی هزینه های زیادی به فعالان این بخش تحمیل میکند، کشورهایی که معادن متعددی در خاک خود دارند همواره تلاش میکنند با استفاده از این مزیت، هزینه های تولید را به ویژه در بخش حمل ونقل کاهش دهند؛ برای مثال، در کشور ما بیشترین فاصله ای که یک مادۀ معدنی از معدن تا واحد فولادسازی طی میکند به طور متوسط ۴۰۰ تا ۵۰۰ کیلومتر است؛ درحالیکه برخی فولادسازان همسایۀ کشور ما باید سنگ آهن خود را از برزیل یا استرالیا وارد کنند. درعین حال، سرمایه گذاری های نسبتا کلانی که در کشورمان در حوزۀ صنایع پایین دستی معدن انجام شده است، توجه روزافزون به این بخش را ازنظر اقتصادی توجیه پذیر میکند.


وی استفاده از ظرفیتهای موجود در بخش معدن و صنایع معدنی را مستلزم جذب سرمایه های هرچه بیشتر از داخل و خارج از کشور دانست و تصریح کرد: علاوه بر عامل جذب سرمایه، توسعۀ این صنعت نیازمند توجه و هماهنگی ویژه از جانب دولت است.


مدیرعامل گروه فولاد مبارکه در بخش دیگری از سخنان خود، معدن و صنایع معدنی را صنعت مادر و مولد دانست و ادامه داد: متأسفانه اکنون در کشور ما صنعت نفت پیشران اصلی اقتصاد به شمار میآید؛ اما بعد از نفت، معدن و صنایع معدنی، صنعت مادر است و در میان محرکهای اقتصادی حرف اول را میزند؛ زیرا زنجیرۀ فولاد، از استخراج تا فراوری، با خود اشتغال فراوان و رشد درآمد ناخالص ملی را به همراه دارد.


موانع سرمایه گذاری های خارجی و راهکارهای پیش رو برای رفع این مشکل از دیگر مواردی بود که دکتر سبحانی به آن اشاره کردند و با تأکید بر اینکه ۸۰ تا ۸۵ درصد از این میزان سرمایه گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی، از محل منابع و تسهیلات بانکی و فقط حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد آن از خود سرمایه گذار تأمین میشود، تصریح کرد: متأسفانه در حال حاضر، استفاده از سرمایه گذارهای داخلی ازجمله بانک ها، موانع و محدودیتهای خاص خود را دارد و به تعبیر دیگر استفاده از این ظرفیتها برای فعالان بخش معدن گران تمام میشود. در اینجاست که ترغیب سرمایه گذاران خارجی و جذب منابع مالی آنها میتواند کارگشا باشد.


وی در ادامه به نقش دولت و سیاستگذاران در فرایند جذب سرمایه گذاران خارجی و توسعۀ صنایع معدنی اشاره کرد و افزود: دولت در کنار سیاستگذاری برای توسعۀ معدن و صنایع معدنی میتواند بیش از پیش در این زمینه نقش تسهیل کننده داشته باشد. در عین حال، میتواند در حوزۀ سیاستگذاری، باتوجه به تجربۀ کشورهای دیگر در جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی، قوانین و راهکارهای عملی را ارائه کند. به خاطر داشته باشیم ایجاد امنیت برای سرمایه گذاران، ارائه طرحهای تشویقی و انگیزشی، معافیتهای مالیاتی برای مدت محدود و بسیاری اقدامات دیگر میتواند به رشد توسعۀ معدن و صنایع معدنی کمک قابل توجهی کند.


دکتر سبحانی یادآور شد: حمایت از توسعۀ صادرات در بخش معدن و صنایع معدنی به این معنی است که سرمایه گذاری در معدن و صنایع پاییندستی برای صادرات محصولات نهایی انجام شود، نه صادرات محصولات معدنی به صورت خام. به خاطر داشته باشیم در سرمایه گذاری های کلان، نمیتوان بدون حمایت و پشتیبانی روانی و مالی دولت به موفقیت رسید. ضمن اینکه سرمایه گذار خارجی قبل از ورود به کشور، تمامی ریسکها را تجزیه وتحلیل و ارزیابی میکند و در نظر خواهد گرفت که در قبال پذیرفتن ریسک سرمایه گذاری به چه دستاوردهایی دست خواهد یافت. سرمایه گذاران به یقین در نظر خواهند گرفت که در این راستا از چه حمایتهایی برخوردار خواهند شد. اینکه دولت یا سیستم بیمه ای تا چه حد میتوانند ریسکهای موجود را پوشش دهند، اهمیت خاصی دارد؛ کما اینکه زمانی که به دنبال تأمین منابع مالی موردنیاز از خارج کشور هستیم، بانکهای زیادی اعلام آمادگی میکنند؛ البته به شرطی که پوشش بیمه ای در قبال این فاینانس وجود داشته باشد. درواقع شرکتهای بیمۀ خارجی باید حتما منابع مالی را تضمین کنند تا اگر اتفاقی برای این منابع افتاد، شرکت یا شخص واردکنندۀ سرمایه و تجهیــزات دچـــــار خسارت نشود. در ایران هم به همین شکل است؛ وقتی یک سرمایه گذار قرار است سرمایۀ خود را به صنعت کشور وارد کند، دولت یا شرکتهای بیمه باید به نحوی ریسک این سرمایه گذاری را پوشش دهد. نباید فراموش کرد که بخش خصوصی تا حدی میتواند این ریسک را متقبل شود؛ اما از جایی به بعد، بدون وجود قوانین پشتیبانی کنندۀ سرمایه گذاران این حمایت امکانپذیر نخواهد بود.
***************************************
رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی اصفهان در دیدار با فعالان صنعتی استان خراسان تاکید کرد:
حمایتهای دولت از صنعت فولاد ادامه یابد


دکتر بهرام سبحانی، مدیرعامل فولاد مبارکه و رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی اصفهان، که در دوران ساخت مجتمع فولاد خراسان مجری طرح و مدیرعامل این شرکت بوده است، در جریان بازدید اعضای کمیسیون صنایع اتاق های بازرگانی اصفهان و خراسان از مجتمع فولاد خراسان و گفتوگو با فعالان صنعتی این استان گفت: فولاد میتواند به عنوان یکی از جایگزین های نفت، نقش مهمی را در تامین منابع مالی کشور ایفا نماید.


مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان با اشاره به اهمیت صنعت فولاد گفت: با توجه به برنامه ریزی، برای رسیدن به تولید ۵۵ میلیون تن فولاد در ۱۴۰۴ ، امیدوارم شاهد حمایتهای همه جانبه دولت برای دستیابی به این هدف باشیم.


وی افزود: در مراحل ابتدایی راه اندازی این واحد صنعتی، مشکلات بسیار زیادی بر سر راه قرار داشت؛ اما با حمایت دولتمردان وقت و نمایندگان استان خراسان در مجلس شورای اسلامی و با اتکا به خداوند متعال و تلاش شبانه روزی، راه اندازی این مجتمع عظیم ادامه یافت؛ تا سرانجام روی پای خودمان ایستادیم و اگرچه به سختی، اما پیش رفتیم.


مدیرعامل فولادمبارکه، همکاری اتاق های بازرگانی استانها را به عنوان پارلمان بخش خصوصی، درجهت توسعۀ کشور امری مؤثر و مهم ارزیابی و خاطرنشان کرد: امیدواریم ارتباطی که بین کمیسیون صنایع استان خراسان و استان اصفهان برقرار شده است، علاوه بر تبادل اطلاعات و تجربیات، در تصمیم گیری ها و برنامه ریزی های مسئولان تأثیرگذار باشد.


دکتر بهرام سبحانی اضافه کرد: امروزه صنعت ما مشکلات مختلفی دارد و مشکلات در همۀ حوزه ها متفاوت است و تفاوت در نیازها، تدبیر برای رفع مشکلات را دشوارتر میکند.


وی با تأکید بر ظرفیتهای موجود در بخش معدن و صنایع معدنی کشور، تصریح کرد: کشور ایران میتواند با استفاده از این ظرفیتها جایگاه خود را تا ردۀ هشتمین کشور تولیدکنندۀ فولاد جهان ارتقا دهد.


مدیرعامل اسبق مجتمع فولاد خراسان، این مجتمع را مصداق بارز یک واحد فولادسازی موفق در کشور ارزیابی کرد و گفت: اینکه فولاد خراسان تمام مایحتاج خود در استان را خودش تهیه میکند، قابل تحسین و تقدیر است. ما باید توجه داشته باشیم که دسترسی به معدن، راه آهن، گاز، آب، زیرساختها و... ازجمله نیازهای اولیۀ تأسیس یک کارخانه است و باید به این مسائل توجه جدی شود.


دکتر سبحانی در ادامه با اشاره به هدف دستیابی به ۵۵ میلیون تن فولاد در سند چشم انداز ۱۴۰۴ در صنعت فولاد کشور گفت: نباید برای حل مسائل مقطعی و بدون انجام کارهای تحقیقاتی، واحدهای فولادسازی در مکانهای نامناسب ایجاد شود؛ زیرا این قبیل اقدامات به ضرر اقتصاد خرد و کلان کشور است. اینکه چه کسی سرمایه گذاری کند مسئلۀ دوم است؛ مسئلۀ اول این است که این منابع ملی در مکانی هزینه شود که صرفه و توجیه فنی و اقتصادی داشته باشد.


مجتمــع فــولاد خــراسان اولیــن مجموعه ای در کشور خواهد بود که تمام نیازهای آن در استان محل استقرار تأمین میشود


در این دیدار مدیرعامل فولاد خراسان نیز در سخنانی به نحوۀ راه اندازی و تشکیل این مجتمع فولادسازی پرداخت و گفت: احداث کارخانه در شهرستان نیشابور بیشترین امتیاز را برای ایجاد یک مجتمع فولادی با دو میلیون تن تولید به خود اختصاص داد و از سال ۶۹ عملیات شکلگیری این شرکت آغاز شد.


سید حسن احمدی ادامه داد: اولین مرحلۀ بهره برداری از این کارخانه در خردادماه ۷۶ با حضور رئیس جمهور وقت، آیت الله مرحوم هاشمی صورت گرفت و به دنبال آن در خرداد سال ۸۰ با حضور رئیس جمهور وقت کارخانۀ نورد وارد مدار تولید شد و کارخانۀ فولادسازی نیز در بهمن ماه ۸۰ با حضور وزیر محترم صنایع و معادن وقت انجام شد، در دولت نهم و دهم نیز دو کارخانۀ احیا مستقیم با ظرفیت ۱۰۰ هزار تن تولید، در بهمن ماه ۸۸ و در بهمن ماه ۸۹، در مدار تولید قرار گرفت. در ۷ اردیبهشت ماه جاری نیز افتخار این را داشتیم که با حضور تعدادی از وزرا، کارخانۀ فولادسازی شمارۀ ۲ را وارد مدار تولید کنیم.


وی سرمایۀ ثبتی مجتمع فولاد خراسان را ۸۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و با بیان اینکه مساحت فولاد خراسان ۱۴۰۰ هکتار است، گفت: چشم انداز فولاد خراسان در سند توسعۀ ۱۴۰۴ به این صورت مقرر شده است که ۵ میلیون تن کنستانترۀ سنگ آهن، ۵ میلیون تن گندله، ۳.۵ میلیون تن آهن اسفنجی، ۳.۵ میلیون تن فولاد خام در این مجتمع تولید شود. اگر این ظرفیتها تکمیل شود این مجتمع اولین مجموعه ای در کشور خواهد بود که تمام نیازهای آن در استان محل استقرار تامین میشود.


***************************************
مدیرعامل فولاد مبارکه:
اتحادیه اروپا از توان ۲۵ میلیون تن صادرات ایران در افق ۱۴۰۴نگران است

 

مدیرعامل فولاد مبارکه ضمن تائید سروصدای اروپایی ها برای صادرات فولاد ایران به این قاره گفت: اتحادیه اروپا از حالا برای افق ۱۴۰۴ که ایران حداقل ۲۵ میلیون تن صادرات خواهد داشت، ابراز نگرانی میکند.


بهرام سبحانی در گفتوگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: جمهوری اسلامی ایران در افق چشم انداز ۱۴۰۴ برنامۀ تولید ۵۵ میلیون تن فولاد را پیشبینی کرده که از این رقم افزون بر ۴۵ درصد برای صادرات در نظر گرفته شده است.


مدیرعامل فولاد مبارکه اضافه کرد: اتحادیۀ اروپا پنج کشور را متهم به دامپینگ کرده که چین، صربستان، اوکراین، برزیل و ایران است.


به گفتۀوی، پس از بحث های مختلف الآن پیشنهاد دادند که هر تولیدکننده چنانچه زیر قیمت کف تعیین شده، به اتحادیۀ اروپا، فولاد صادر کند، جریمه میشود.


جمهوری اسلامی ایران به عنوان چهاردهمین فولادساز جهان، پارسال حدود ۶ میلیون تن فولاد صادر کرد که نزدیک به ۱.۸ میلیون تن بیش از صادرات سال ۹۴ بود.


وزارت صنعت، معدن و تجارت پیش بینی کرد؛ امسال صادرات فولاد کشور به حدود هشت میلیون تن برسد که افزون بر ۳۰ درصد نسبت به عملکرد سال گذشته رشد خواهد داشت.


سبحانی خاطرنشان کرد: رشد تولید فولاد ایران و توان صادراتی کشورمان در این بخش، اتحادیۀ اروپا را نگران ساخته و درعین حال جمهوری اسلامی در افق چشم انداز حرف اول را در منطقه خواهد زد.


وزارت صنعت، معدن و تجارت پیش بینی کرد: امسال میزان تولید فولاد خام کشور به بیش از ۲۰ میلیون تن برسد، این درحالی است که در سال ۱۳۹۴ تولید فولاد خام ۱۶.۷ میلیون تن ثبت شد و پارسال هم افزون بر ۱۸ میلیون تن بود.


مدیرعامل فولاد مبارکه تأکید کرد: موضوع آنتی دامپینگ اتحادیۀ اروپا به طورقطع نمیتواند بی رابطه با توانمندی ایران در فولادسازی باشد و این نشانۀ توانمندی کشورمان است.


وی گفت: جمهوری اسلامی امروز از ذخایر غنی سنگ آهن، انرژی و گاز فراوان، نیروی انسانی جوان، مبتکر و متخصص برخوردار است و میتواند با بسیاری از کشورها در این عرصه رقابت کند.


 

 

 

 

 

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  سالنامه تخصصی روابط عمومی 1399


  کتاب الکترونیکی: نحوه‌ نگارش یک برنامه‎ روابط‌عمومی (یک راهنمای جامع)/1


  نخستین همایش تجلیل از روابط‌ عمومی‌های شهرستان نور


  گوگل در تقویم امسال شمار محدودی کارمند حضوری خواهد داشت


  انتصاب سرپرست جدید روابط عمومی آبفای آذربایجان غربی


  نحوه ایجاد یک پروژه نمونه کار


  پرزیدنت ترامپ فرمان اجرایی برای «نظارت بر محتوای شبکه‌های اجتماعی» امضا کرد


  جشنواره مجازی فیلم یوتیوب


  تاثیر کووید-19 بر روابط عمومی، حالا و در آینده/ برای ترویج محتوای خود، شرایط کنونی را در نظر بگیرید


  نظام مسوولیت های اجتماعی در فولاد هرمزگان


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: کتاب الکترونیکی: کنفرانس از راه دور (یک راهنمای جامع)/ 2