درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    یایگاه امکانات  
دوشنبه، 29 بهمن 1397 - 05:05   

تاریخچه و زاد روز روزنامه نگاری آنلاین

  تاریخچه و زاد روز روزنامه نگاری آنلاین


ادامه ادامه مطلب یک

مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان رضوی منصوب شد

  مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان رضوی منصوب شد


ادامه ادامه مطلب دو

آشنایی با روابط عمومی

  آشنایی با روابط عمومی


ادامه ادامه مطلب سه

نقش اتاق‌های فکر در تصمیم‌سازی‌ها

  نقش اتاق‌های فکر در تصمیم‌سازی‌ها


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  راهکارهایی برای حرفه ای جلوه کردن کار و کسب جدید شما
  توییتر احتمالا به جای امکان ویرایش توییت ها، میزبان قابلیت «شفاف سازی» می شود
  نشست هم اندیشی اصحاب رسانه و مدیران روابط عمومی ادارات پیشوا
  حملات "خطرناک" هکرها به مؤسسات زیرساختی مهم در آلمان
  مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان رضوی منصوب شد
  کمپین های ایجاد شده در فضای مجازی چقدر تاثیرگذارند؟
  عملکرد صندوق پس انداز مسکن علامت چیست؟
  ناصر بزرگمهر: یک شیوه جدید اداره روزنامه؛ خبرنگاران سهام‌داران روزنامه‌ها
  منشور اخلاق حرفه‌ای روزنامه‌نگاری در روزنامه صمت
  نقش اتاق‌های فکر در تصمیم‌سازی‌ها
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 28253صفحه نخست » تازه های شبکه روابط عمومیشنبه، 30 بهمن 1395 - 01:32
آیا روزنامه‌نگاران باعث سقوط ترامپ می‌شوند؟
معصومه ناصری روزنامه‌نگار - در میانه توفانی که همه چیز را با خودش می‌برد، دونالد ترامپ پشت میزش در اتاق بیضی نشسته و بی‌خیال، به روبرو زل زده است. انگار نه انگار چه اتفاقاتی در اطرافش در حال رخ دادن است.
  

در میانه توفانی که همه چیز را با خودش می‌برد، دونالد ترامپ پشت میزش در اتاق بیضی نشسته و بی‌خیال، به روبرو زل زده است. انگار نه انگار چه اتفاقاتی در اطرافش در حال رخ دادن است.

این طرح جلد تازه‌ترین شماره مجله تایم است با جمله‌ای که از زبان دونالد ترامپ انکار فاجعه است: "اینجا هیچ خبری نیست".

روال رایج در آمریکا این است که بعد از پایان انتخابات ریاست جمهوری، بسیاری از روزنامه‌نگارهایی که ماه‌ها خبرهای این انتخابات را پوشش می‌دادند نفس راحتی می‌کشند یا به مرخصی می‌روند و فضای سیاسی و رسانه‌ای مدتی آرام می‌شود. این بار اما در واشنگتن توفان وقایع از وزیدن نمی‌ایستد.


روز پنجشنبه، برگزاری کنفرانس خبری رئیس جمهوری آمریکا، روز بسیار شلوغی برای روزنامه‌نگاران در واشنگتن ساخته بود. هر چند باید گفت بعد از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ، روزنامه‌نگارها در آمریکا تقریبا روز آرامی نداشته‌اند و البته بسیاری‌شان آرامش آقای رئیس‌جمهور را هم گرفته‌اند.

ترامپ در کنفرانس خبری روز پنجشنبه‌ تاکید کرد که کشور "آشوب‌زده"ای را تحویل گرفته و باز هم به بسیاری از جمله دموکرات‌ها و به خصوص رسانه‌ها حمله کرد.

او آشکارا در برنامه‌های مختلف به رسانه‌های منتقدش بد و بیراه می‌گوید و از آنها می‌خواهد مثل "فاکس‌نیوز" شبکه دست راستی حامی‌اش، "محترمانه" رفتار کنند.

جدال سیاسی در واشنگتن به کجا می‌انجامد؟
اما اشتباه‌ها و اطلاعات نادرستی که دونالد ترامپ در روز کنفرانس خبری‌اش ارائه کرد باعث شد، حتی شماری از روزنامه‌نگاران رسانه‌ای که در دوره کارزار انتخاباتی و پس از پیروزی‌اش از او حمایت کرده بودند در دفاع از شان "روزنامه‌نگاری‌" به جمع منتقدانش بپیوندند.

روز پنجشنبه شپارد اسمیت از گویندگان شبکه فاکس در برنامه تلویزیونی‌اش با اشاره به کنفرانس خبری ترامپ به بینندگانش گفت "شغل ما این است که وقتی کسی دروغ می‌گوید شما را مطلع کنیم به خصوص وقتی که گوینده آن منتخب مردم باشد و امروز رئیس جمهوری حرف‌هایی زد که قطعا حرف‌های نادرستی بودند."

پنج سؤال بزرگ بعد از استعفای مایکل فلین
اسمیت از جمله به این ادعای دونالد ترامپ در کنفرانس خبری اشاره کرد که گفت "من پس از رونالد ریگان،‌ بیشترین آرای الکترال را کسب کرده‌ام."

وقتی یکی از روزنامه‌نگاران حاضر به او یادآوری کرد که تعداد آرای الکترال باراک اوباما از او بیشتر بوده است، گفت که منظورش روسای جمهوری بوده که از حزب جمهوری‌خواه رای آورده‌اند. اما این ادعا هم نادرست بود و در همان کنفرانس به او گفته شد که تعداد آرای الکترال جورج بوش پسر که از حزب جمهوری‌خواه بود، از او بیشتر بوده است.

در اینجا دونالد ترامپ حرفش را پس گرفت و گفت "این اطلاعاتی است که به من داده‌اند."

مشاور امنیت ملی ترامپ چرا استعفا کرد
شپارد اسمیت، مجری فاکس‌نیوز در برنامه خود گفت "ترامپ این اطلاعات نادرست را تکرار می‌کند در حالی که اصلا کسی درباره آرای الکترال حرفی نزده است."

او گفت "مهم‌ترین سوال مردم اکنون این است که جریان ارتباط شما با روسیه چیست. وقتی روسیه در حال هک انتخابات و کمیته ملی حزب دموکرات‌ بود، شما مشغول مکالمه تلفنی با روس‌ها بودید، آیا در این مورد هم با آنها حرف زده‌اید؟ ما هنوز جواب سرراستی به این سوال نگرفته‌ایم."

شپارد با اشاره به پاسخ‌های مبهم ترامپ و این‌که خبرهای مربوط به روسیه را "اخبار جعلی" می‌خواند، در این مورد گفت که "شما مایک فلین را برکنار کرده‌اید حتما دلیلی داشته است."

گوینده ارشد فاکس‌نیوز که آشکارا از نحوه برخورد دونالد ترامپ با رسانه‌ها و همکارانش خشمگین بود گفت آن‌چه این روزها شاهدش هستیم "دیوانه‌کننده" است و به رئیس‌جمهوری آمریکا گفت "هیچ اهمیتی ندارد اگر به خاطر پرسیدن این سوال‌ها از جانب مردم آمریکا ما را احمق بخوانی اما این حق ماست که بدانیم و پاسخ به این سوال‌ها را به مردم آمریکا مدیونی."

فاکس‌نیوز هم در کنار سی‌ان‌ان و بی‌بی‌سی که هدف حمله‌های رئیس جمهوری آمریکا هستند، از او توقع پاسخگویی دارد.

واقعیت این است که واشنگتن هفته بسیار پرآشوبی را از سر گذرانده است. هنوز آتش فرمان‌های ترامپ سرد نشده بود که مایک فلین، مشاور ارشد او با به دلیل ماجرای ارتباطش با روسیه، برکنار شد.

اخراج فلین هم نتیجه کار روزنامه‌نگاری تحقیقی روزنامه واشنگتن پست بود.

مشاور امنیت ملی ترامپ چرا استعفا کرد
این روزنامه افشا کرد که فلین اواخر ماه دسامبر زمانی که باراک اوباما تحریم‌های تازه‌ای را علیه روسیه اعمال کرد از سفیر این کشور در آمریکا خواسته بود در واکنش به تحریم‌ها خویشتن‌دار باشد و اشاره کرده بود که دولت ترامپ این تحریم‌ها را به موقع دوباره بررسی خواهد کرد.

همه این اتفاقات در شرایطی رخ می‌دهد که هنوز یک ماه هم از مراسم سوگند دونالد ترامپ و ورود ناباورانه‌اش به کاخ سفید نگذشته است.

هرچند دونالد ترامپ ریاست جمهوری را هم تا حد زیادی مدیون توجه رسانه‌هایی است که عملکرد جنجالی و متفاوتش نسبت به سایر نامزدها در دوران کارزار انتخاباتی او برایشان جالب توجه بود.

باراک اوباما در آخرین مراسم ضیافت سالانه‌ کاخ سفید برای روزنامه‌نگاران در دوران ریاست‌جمهوری‌اش، در میان شوخی‌های به واقعیت آمیخته‌اش به روزنامه‌نگاران حاضر گفت که افتخار مطرح شدن دونالد ترامپ مال رسانه‌هاست.

اوباما در آن زمان که همه شواهد حکایت از این داشت که نامزدی دونالد ترامپ برای حزب جمهوری‌خواه قطعی است به نمایندگان رسانه‌ها گفت که "فکر می‌کنم همه ما قبول داریم که او از همان ابتدا پوشش رسانه‌ای بسیار خوبی گرفت که باعث شد کاندیداتوری‌اش را جدی بگیرد."

رئیس جمهوری وقت آمریکا در مورد دونالد ترامپ به روزنامه‌نگارها گفت "او کسی بود که می‌خواست با نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری کار و کاسبی هتل‌داری‌اش را مطرح کند و حالا شما کاری کرده‌اید که نامزد جدی انتخابات شده است." او گفت "امیدوارم بابت این موضوع به خودتان افتخار کنید."

روزی را که در ژوئن ۲۰۱۵ دونالد ترامپ برای اولین بار در برج ترامپ در نیویورک، یک کنفرانس خبری‌ برگزاری کرد تا برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری اعلام نامزدی کند به خاطر دارم.

بالا گرفتن جنجال بر سر تماس‌های مشاور ترامپ با سفیر روسیه
در آن زمان او چهره شناخته شده‌ای در عالم سرگرمی و سرمایه‌گذاری بود که ورودش به عالم سیاست برای رسانه‌ها جذاب به نظر می‌رسید. خبرهایی که پس از این کنفرانس منتشر شد نشان می‌داد که خود او و تیم تبلیغاتی‌اش تا چه حد از حضور نمایندگان رسانه‌های خبری شگفت‌زده و خوشحال بودند.

حالا در فوریه ۲۰۱۷ او در کاخ سفید است و این "کاخ‌نشینی" را از جمله مدیون رسانه‌هایی است که با او به عنوان "پدیده انتخابات ریاست جمهوری" برخورد کردند و کوچک‌ترین واکنش‌ها و اظهارنظرهایش را پوشش دادند.

اما رویارویی دونالد ترامپ و رسانه‌ها آن هم در یک ماه نخستین ریاست جمهوری‌اش به نقطه‌ای رسیده است که شاید بتوان گفت، همان روزنامه‌نگارانی که او را به کاخ سفید بردند، ممکن است کاری کنند که او با رسوایی‌ بزرگ‌تر از واترگیت، از از این کاخ بیرون رانده شود.

در افشای رسوایی واترگیت هم این روزنامه واشنگتن‌پست بود که دست به افشاگری زد.

 

 

 

 

 

 

 

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  تاریخچه و زاد روز روزنامه نگاری آنلاین


  روابط عمومی‌ها و امید اجتماعی


  جشنواره روابط عمومی‌های برتر بنیاد برگزار می‌شود


  قربانی: استفاده از ظرفیت ادارات در راستای اطلاع رسانی از وظایف خطیر روابط عمومی است


  دوره آموزشی استاندارد مسئولیت اجتماعی و مهارت های زندگی برای سالمندان و معلولین در گلستان برگزار می شود


  نفوذ تبلیغات پزشکی در اینستاگرام


  بر اساس نتایج یک تحقیق: 85 درصد متخصصان ارتباطات، تنوع را خیلی مهم می دانند


  مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان رضوی منصوب شد


  منشور اخلاق حرفه‌ای روزنامه‌نگاری در روزنامه صمت


  نقش اتاق‌های فکر در تصمیم‌سازی‌ها


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: تدوین تقویم اجرایی، یک ضرورت برای روابط عمومی