درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    یایگاه امکانات  
چهارشنبه، 2 خرداد 1397 - 22:53   

فراخوان سیزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی

  فراخوان سیزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی


ادامه ادامه مطلب یک

آیا بازدید روزانه ایرانیان از تلگرام دو برابر شد؟

  آیا بازدید روزانه ایرانیان از تلگرام دو برابر شد؟


ادامه ادامه مطلب دو

پخش زنده توضیحات مدیرعامل فیسبوک در پارلمان اروپا

  پخش زنده توضیحات مدیرعامل فیسبوک در پارلمان اروپا


ادامه ادامه مطلب سه

گوگل به جاسوسی از کاربران اپل متهم شد

  گوگل به جاسوسی از کاربران اپل متهم شد


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  ایجاد آرامش در فضای اجتماعی و سیاسی از وظایف رسانه هاست
  چرا تغییر مدیرکل روابط عمومی سازمان محیط زیست اعلام نمی شود؟
  انتشارات کارگزار روابط عمومی
  پیاده سازی نظام جامع بهره وری در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران
  تقویم روز ارتباطات/ صدای آمریکا به زبان فارسی باردیگر خاموش شد
  نقش قابل توجه روابط عمومی ها درتصمیم گیری های مدیریتی سازمان
  برگه‌های اطلاعاتی دولت سوئد: چگونه در زمان جنگ و بحران شرایط را مدیریت کنید؟
  گوگل به جاسوسی از کاربران اپل متهم شد
  مشاور مدیر عامل در امور روابط عمومی: روابط عمومی نقشی استراتژیک در سازمان‌ ها دارد
  گردهمایی مسئولین روابط عمومی ادارات کل دامپزشکی استان ها با حضور ریاست سازمان دامپزشکی کشور
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 28191صفحه نخست » آخرین رویدادهای روابط عمومیسه شنبه، 26 بهمن 1395 - 17:09
روابط‌عمومی‌ها از جایگاه شایسته‌ای برخوردار نیستند
فرماندار شهرستان زنجان گفت: در حال حاضر روابط‌عمومی‌ها در سازمان‌ها از جایگاه مناسب و شایسته‌ای خود برخوردار نیستند.
  

شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)، رسول بیات در نشست هیئت موسس خانه روابط‌عمومی استان زنجان، گفت: از چند منظر می‌توان نگاهی به روابط‌عمومی‌ها داشت. در خصوص دیدگاه مدیران، واقعیت مطلب این است که روابط‌عمومی‌ها در سازمان‌ها در حال حاضر از جایگاه مناسب و شایسته خود برخوردار نیستند لذا نیازمند اصلاح دیدگاه در مدیران در این خصوص است.

 

وی با بیان اینکه به عنوان عضو افتخاری خانه روابط‌عمومی‌های استان در تثبیت جایگاه و ارتقای روابط‌عمومی‌ها خواهد کوشید، افزود: روابط‌عمومی‌ها به واقع چشم، گوش و زبان سازمان‌ها هستند؛ چراکه تمام اتفاقات و وقایع و امور سازمان را می‌بینند و اقدامات و اطلاع‌رسانی‌ها و هماهنگی‌های لازم را انجام می‌دهند و در همین راستا فردی می‌توانند خوب ببینند که از جایگاه مناسب نیز برخودار باشند.

 

این مسئول اظهار کرد: هر فرد و سازمانی که وارد ادارات و نهادها می‌شود در وهله اول با روابط‌عمومی‌ها همراه می‌شود، بنابراین روابط‌عمومی‌ها به‌عنوان گوش یک دستگاه، امر شنونده بودن را بر عهده می‌گیرند. همچنین زبان یک وسیله ارتباطی مهم محسوب می‌شود و روابط‌عمومی‌ها به عنوان عنصری مهم در اطلاع‌رسانی و برقراری ارتباط زبان دستگاه‌ها به شمار می‌روند، در نتیجه سازمان‌ها برای تقویت حیات خود نیازمند ارتقای جایگاه روابط‌عمومی‌ها هستند.

 

بیات با بیان اینکه نگاه اغلب نمایندگان مجلس نیز در خصوص روابط‌عمومی‌ها دیدگاهی مثبت است، یادآور شد: می‌توان از این طریق نیز در راستای حمایت از خانه روابط‌عمومی و نیز ارتقای جایگاه روابط‌عمومی‌ها گام برداشت و برای توانمند شدن و یافتن جایگاه مناسب باید توانمندی شخصی خود را نیز بالا برد. باید ببینیم که چقدر خود را باور داریم و در ارائه توانمندی خود به چه میزان قدرتمندیم. گاه نبود علاقه در فعالان روابط‌عمومی مشاهده می‌شود حال آنکه فردی که می‌خواهد در بخش روابط‌عمومی فعالیت داشته باشد، باید توانمندی شخصی و علاوه بر آن علاقه به حضور در این بخش داشته باشد.

 

بیات با اشاره به اینکه روابط‌عمومی شغل، فن و یا هر تعریفی که داشته باشد به هر حال نیازمند توانمندی و مهارت خاص خود است، تصریح کرد: اگر باور شخصی و سازمانی در اعضای روابط‌عمومی ایجاد شود، مدیران و مسئولان و در مجموع دستگاه‌ها نیز دیدگاه مناسبی نسبت به آنان خواهند داشت و برخی از مدیران بر این باور هستند که بدون روابط‌عمومی‌ها نمی‌توان کاری از پیش برد و در مقابل، برخی از مدیران اعتقادی بر این موضوع ندارند. خانه روابط‌عمومی‌ها باید در تقویت فکری، روحی، فردی و تخصصی اعضا به قدری توان‌افزایی کند که مدیران نیز احساس نیاز به روابط‌عمومی‌ها را در دستگاه‌ها باور داشته باشند.

 

فرماندار شهرستان زنجان یادآور شد: خانه روابط‌عمومی‌ها نهادی اجتماعی به شمار می‌رود، لذا یک عرصه عمومی برای آن مطرح می‌شود و عرصه عمومی یعنی هم‌وزن شدن با دولتی‌ها و گاه حتی در دفاع از مردم می‌‌تواند در مقابل سازمان‌های دولتی قرار گیرد و از حقوق آنان دفاع کند.

 

وی اظهار کرد: نهاد اجتماعی خانه روابط‌عمومی‌ها باید در بسیاری از مسائل قد علم کند و خود منتقد بوده و مدافع مردم از دولتی‌ها و سازمان‌ها باشد. انسان در عرصه زندگی نقش‌های مختلفی می‌تواند داشته باشد که می‌تواند نقش دفاع از مردم را نیز در کنار فعالیت‌های خود پیگیری کند.

 این مسئول با تاکید بر اینکه اگر خانه روابط‌عمومی‌ها از همان ابتدا مقتدرانه وارد شود و فعالیت مناسب داشته باشد، آینده مناسب و مستحکمی نیز خواهد داشت، ادامه داد: بحث نهاد اجتماعی که مطرح می‌شود، قطعا حمایت‌ها نیز به دنبال آن پدید می‌آید در عین حال باید توجه داشت که خانه روابط‌عمومی‌ها اگر به دنبال مستحکم و تثبیت شدن است باید از همان ابتدا در استقرار محلی ثابت برای خود بکوشد و تثبیت فعالیت خود را از همان ابتدا پیگیری کند. همچنین خلق فرصت نیز موردی است که می‌تواند مدنظر اعضای خانه روابط عمومی باشد.

 

بیات خاطرنشان کرد: نهادهای اجتماعی گاه به صورت گلخانه‌ای فعالیت می‌کنند و فعالیت آنان مقطعی بوده و یا وابستگی در آن به وجود می‌آید حال آنکه نباید به وابستگی به بخش دولتی داشته باشند و به دنبال کسب استقلال باشند، لذا خانه روابط‌عمومی نیز باید از همان ابتدا نگاه استقلال مالی و فعالیتی را در خود نهادینه کند.

 

فرماندار شهرستان زنجان تصریح کرد: نگاه ابزاری به روابط‌عمومی‌ها امری نامطلوب است و در سطح شهرستان زنجان نیز می‌کوشیم این نوع دیدگاه، در صورت وجود، از نهادها و ادارات حذف شود. همچنین در ارزشیابی مدیران نیز مبحث روابط‌عمومی‌ها و تعامل مدیران با روابط‌عمومی‌ها را مدنظر قرار خواهیم داد و مسئولان روابط‌عمومی استان‌ باید تلاش در تعامل با روابط‌عمومی‌های شهرستانی داشته باشند که شهرستان زنجان نیز آمادگی ایجاد این تعامل را دارد.

 

وی در خصوص حضور در فضای مجازی، یادآور شد: باید توجه داشت که مقابله با این امر در عصر حاضر امری غیرممکن است و در عین حال حضور و فعالیت در آن باید با رعایت اصول باشد. حتی منع حضور در فضای مجازی در امر اطلاع‌رسانی کل کشور اختلال ایجاد می‌کند البته باید توجه داشت که اسرار سازمانی به هیچ وجه نباید وارد فضای مجازی شود اما ارائه اخبار عمومی منعی ندارد همانگونه که این اخبار در خبرگزاری‌ها نیز منعکس می‌شود.

 

بیات با اشاره به اینکه خانه روابط‌عمومی‌ها محل مدیریت افکار محسوب می شود، اظهار کرد: در مجموع در خدمت‌رسانی به جامعه و نیز فعالیت‌های سازمانی و شخصی باید به این امر توجه داشته باشیم که چه میزان توان و فرصت برای کار کردن در زندگی داریم و با درنظر گرفتن این امر برنامه‌ریزی مناسب در فعالیت‌های خود داشته باشیم چرا که با توجه به این نکته متوجه می‌شویم که در نهایت فرصتی اندک برای فعالیت زندگی در عرصه جامعه داریم.

 

منبع: ایسنا

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  تقویم روز ارتباطات/ صدای آمریکا به زبان فارسی باردیگر خاموش شد


  تقویم روز ارتباطات/ ورود نخستین چاپخانه مدل گوتنبرگ به ایران


  گوگل به جاسوسی از کاربران اپل متهم شد


  برگه‌های اطلاعاتی دولت سوئد: چگونه در زمان جنگ و بحران شرایط را مدیریت کنید؟


  شبکه هوشیاری ارتباطی روابط‌ عمومی‌ها


  پنج کتاب برتر بازاریابی با موضوع برندینگ


  مشاور مدیر عامل در امور روابط عمومی: روابط عمومی نقشی استراتژیک در سازمان‌ ها دارد


  اهم فعالیت های روابط عمومی سازمان نظام مهندسی معدن


  بانک گردشگری، میزبان مدیران روابط عمومی نظام بانکی شد


  انتصاب مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: فراخوان سیزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی