درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    یایگاه امکانات  
دوشنبه، 27 آذر 1396 - 21:16   

بانک آینده موفق به دریافت گواهینامه استاندارد رسیدگی به شکایات مشتریان گردید

  بانک آینده موفق به دریافت گواهینامه استاندارد رسیدگی به شکایات مشتریان گردید


ادامه ادامه مطلب یک

مدیرکل جدید روابط عمومی استانداری اردبیل منصوب شد

  مدیرکل جدید روابط عمومی استانداری اردبیل منصوب شد


ادامه ادامه مطلب دو

«بام» در صدر عبارات جست و جو شده در اینترنت

  «بام» در صدر عبارات جست و جو شده در اینترنت


ادامه ادامه مطلب سه

نوآوری؛ حلقه مفقوده روابط عمومی ها برای پیشبرد اهداف سازمانی بانکها

  نوآوری؛ حلقه مفقوده روابط عمومی ها برای پیشبرد اهداف سازمانی بانکها


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  محمد سلطانی فرمعاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد شد
  انتصاب مدیر روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش
  نوآوری؛ حلقه مفقوده روابط عمومی ها برای پیشبرد اهداف سازمانی بانکها
  آشنایی با سالنامه تخصصی روابط عمومی
  نشست جهانی روابط عمومی مالتا
  سه فاجعه بزرگ روابط عمومی در سال 2017
  گوگل و آمازون ؛ دو رقیب جدی بانکها در سال ۲۰۱۸
  جشنواره جدید بانک ملی ایران با موضوع پیام رسان بله، به زودی
  «بام» در صدر عبارات جست و جو شده در اینترنت
  مدیرکل جدید روابط عمومی استانداری اردبیل منصوب شد
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 27604صفحه نخست » تازه های شبکه روابط عمومیسه شنبه، 21 دی 1395 - 14:35
شش تغییر بزرگ در آینده نسل بشر
پیشرفت در عرصه فن آوری آنقدر سریع است، که می توانیم در طول عمر خود شاهد تغییرات اساسی در جامعه باشیم. ما تا به اینجا نیز شاهد تاثیر حسگرها، هوش مصنوعی و اصلاح ژنتیکی در زندگی روزمره مان بودیم. فن آوری،‌ مجموعه ای جدید از قوانین را ایجاد کرده که موجودیت ما را تغییر خواهد داد. در اینجا به تاثیر 6 تغییر بزرگ در آینده نسل بشر اشاره می شود.
  

شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- پیشرفت در عرصه فن آوری آنقدر سریع است، که می توانیم در طول عمر خود شاهد تغییرات اساسی در جامعه باشیم. ما تا به اینجا نیز شاهد تاثیر حسگرها، هوش مصنوعی و اصلاح ژنتیکی در زندگی روزمره مان بودیم. فن آوری،‌ مجموعه ای جدید از قوانین را ایجاد کرده که موجودیت ما را تغییر خواهد داد. در اینجا به تاثیر 6 تغییر بزرگ در آینده نسل بشر اشاره می شود.
 
1- گسترش هرچه بیشتر فن آوری دیجیتال
فرایند دیجیتالی شدن با کلمات و اعداد آغاز شد و به بازی ها و سپس رسانه ها، سینما، عکس و موسیقی نفوذ و گسترش یافت. همچنین شاهد ورود توابع پیچیده کسب و کار، ابزار پزشکی، فرایندهای صنعتی و سیستم حمل و نقل به عرصه دیجیتال بودیم. در حال حاضر، اکثر فعالیت های روزمره ما به صورت دیجیتال انجام می شود. حسگرهای ارزان قیمت در همه جا حاضر هستند تا سوابق دیجیتالی از زندگی مان را ثبت کنند.
 
2- سلطه ماشین و روبوت بر بازار کار
تا چند سال آینده ماشین ها و روبوت ها جای انسان را در بازار کار خواهند گرفت. ابتدا در عصر انقلاب صنعتی، شاهد جایگزین شدن انسان با ماشین بودیم. با ورود ابزارآلات به کارخانه ها،‌ میلیون ها نفر شغل شان را از دست دادند.
حرکت به سوی دیجیتالی کردن مشاغل ساده با حقوق پایین سال هاست که آغاز شده است. برای مثال Amazon  از روبوت برای انجام بخش زیادی از کار در انبارهایش استفاده می کند. Safeway  و  Home Depot  روز به روز در حال توسعه  خدمات سلف سرویس هستند. طولی نمی کشد که اتومبیل های <خودران> راهی خیابان ها شوند تا میلیون ها نفر در حرفه رانندگی از کار بی کار شوند. اما نفوذ کامپیوتر به مشاغل ساده و با درآمد پایین محدود نمی شود. امروزه بسیاری از موسسات حقوقی، به جای استخدام دستیار جهت مرور پرونده ها و تنظیم مدارک حقوقی، از نرم افزارهای مخصوص استفاده می کنند. تا چند سال دیگر، تشخیص طبی اتوماتیک، جای پزشکان متخصص رادیولوژی، پوست و پاتولوژی را می گیرد.
 
3- کاهش هزینه زندگی و عدم نیاز به داشتن شغل برای بقاء
طی یک دهه گذشته کامپیوترها نه تنها پیشرفته تر و قوی تر، بلکه ارزان تر نیز شده اند. به لطف پیشرفت فن آوری کامپیوتر، انرژی خورشیدی و همچنین حسگرها، هزینه زندگی به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت. ما در حال حاضر نیز شاهد نشانه های اولیه آن هستیم. برای مثال Uber  را در نظر بگیرید. با وجود Uber  و سهولت استفاده از خدمات آن، بسیاری از جوانان نیازی به داشتن اتومبیل شخصی نخواهند داشت. هزینه ارائه خدمات درمانی، غذا، مخابرات و برق نیز به لطف پیشرفت های تکنولوژیکی، کاهش خواهند یافت.
 
4- تعیین سرنوشت انسان به دست خود
طی چند سال آینده،‌ کلیه ابزارهای لازم برای سالم، شاد و مطلع نگه داشتن انسان در دسترس خواهد بود. آن هم با هزینه بسیار پایین و حتی به صورت رایگان. در حال حاضر نیز می توان بدون پرداخت هزینه در دوره های آموزشی آن-لاین در رشته های مختلف شرکت کرد. قیمت دستگاه های سیار (موبایل) تشخیص طبی نیز به سرعت در حال کاهش می باشد. بنابراین به زودی می توانیم نه تنها بیماری یا عارضه پیچیده مان را تشخیص بدهیم، بلکه می توانیم با استفاده از تلفن هوشمند و نرم افزارهای پیشرفته، درصد قابل توجهی از بیماری ها را درمان کنیم.
کیت های آماده،‌ تقریبا ساخت هر دستگاه یا وسیله ای را ممکن کرده اند. شما می توانید با مراجعه به DIYDrones.com  نحوه ساخت این وسیله پرنده بدون خلبان را یاد بگیرید.

5- افزایش مصرف بی رویه به دلیل ارزانی و وفور همه چیز
ارزان تر و فراوان تر شدن همه چیز، مشکل مصرف بی رویه را دو چندان خواهد کرد. این اتفاق در حال حاضر نیز در بسیاری از کشورهای پیشرفته دیده می شود. چراکه در این کشورها چاقی مفرط، دیابت و ایست قلبی به بزرگترین قاتل انسان تبدیل شده اند. این آفت، همراه با عادات غذایی غربی، به سرعت در حال نفوذ به کشورهای در حال توسعه است. ژن هایی که با شرایط کمبود سازگار شده اند، برای فرآوری این حجم کالری اضافی آمادگی ندارند. متاسفانه با توجه به کاهش روزافزون بهای غذاهای Fast Food  مانند بیگ مک و غیره می توانیم انتظار تشدید این معضل را داشته باشیم.
ظهور رسانه های اجتماعی و اینترنت نیز مشکل ساز بوده و باعث شده انسان به جای انجام کارها به طور همزمان، آنها را به صورت سریالی انجام بدهد. قدرت توجه و تمرکز انسان نیز به شدت تضعیف شده است. بالا بودن حجم اطلاعات دریافتی ، باعث شده نتوانیم بر روی یک موضوع تمرکز کافی داشته باشیم.
 
6- دشواری تمیز دادن انسان از ماشین
جنجالی که بر سر Google Glass  ایجاد شد،‌ نشان داد که جامعه هنوز با در هم آمیختن انسان با ماشین راحت نیست. عینک های عجیب و غریبی که مردم می توانستند با گذاشتن آنها همه چیز را ضبط کنند را به یاد دارید؟ گوگل عرضه این عینک ها را به دلیل مواجه شدن با انتقادات گسترده متوقف کرد. اما نسخه های کوچک تر این فن آوری به زودی همه جا مشاهده خواهند شد. اندام های مصنوعی یا پروتزهای سفارشی که با کمک نرم افزار کار می کنند، در دسترس می باشند. اسکلت های خارجی که توسط کامپیوتر هدایت می شوند،‌ تا چند سال دیگر در ارتش مورد استفاده قرار خواهند گرفت. این ابزار همچنین در آینده ای نزدیک به یک ابزار کمکی معمولی برای معلولین و سالمندان تبدیل خواهد شد.
ما خواهیم توانست با خالکوبی حسگرها روی بدن، شاخص های سلامتی را ثبت کرده و آن را به صورت وایرلس به تلفن هوشمند منتقل بکنیم. در نتیجه ایده ای که از <انسان> وجود داشت تغییر اساسی خواهد کرد. تمیز دادن انسان از ماشین به طور فزاینده ای دشوارتر خواهد شد.
 

 

 

 

 

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  آشنایی با سالنامه تخصصی روابط عمومی


  نظر جالب این روزنامه نگار اینوستیگیتیو درباره فقر و فقیر


  سه فاجعه بزرگ روابط عمومی در سال 2017


  رونمایی از کتاب «نظریه پردازی درباره ارتباطات میان فرهنگی»


  نقش روابط عمومی و تبلیغات


  مدیر روابط عمومی آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم منصوب شد


  شش گرایش جدید روابط عمومی در جهان


  توسعه و تجهیز روابط عمومی ها به ابزار نوین ضروریست


  تقدیر از روابط عمومی بانک صادرات قم


  انتصاب مدیر روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: جلد سوم کتاب استانداردهای روابط عمومی منتشر شد