درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    یایگاه امکانات  
سه شنبه، 31 مرداد 1396 - 21:24   

آیا توییتر رفع فیلتر می شود؟

  آیا توییتر رفع فیلتر می شود؟


ادامه ادامه مطلب یک

قیام "سیلیکون ولی" علیه راست‌گرایان افراطی

  قیام "سیلیکون ولی" علیه راست‌گرایان افراطی


ادامه ادامه مطلب دو

هوپ هیکس، از مدل تا مدیر روابط عمومی دونالد ترامپ

  هوپ هیکس، از مدل تا مدیر روابط عمومی دونالد ترامپ


ادامه ادامه مطلب سه

مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان امور دانشجویان منصوب شد

  مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان امور دانشجویان منصوب شد


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  آیا توییتر رفع فیلتر می شود؟
  مدیران روابط‌عمومی در ارتباطات خود به کرامت انسانی توجه کنند
  برگزاری اولین همایش "پدافند غیر عامل" در بانک ملی ایران
  «جوک» جایزه ویژه جشنواره «بام»
  سخنگوی رسمی سازمان ملی استاندارد معرفی شد​
  امروز، آخرین فرصت افتتاح حساب قرض الحسنه پس انداز در بانک ملی ایران
  مدیر عامل بانک ملی ایران خبر داد: کاهش سهم بانک ملی ایران از مطالبات معوق شبکه بانکی به 9 درصد
  برند سازی شخصی و ساخت داستان
  بهترین راه های تبلیغات برای جذب مشتری / خریداران را میخکوب خود کنید
  عصب شناسی چه کمکی به تبلیغ بهتر می کند؟
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 27604صفحه نخست » تازه های شبکه روابط عمومیسه شنبه، 21 دی 1395 - 14:35
شش تغییر بزرگ در آینده نسل بشر
پیشرفت در عرصه فن آوری آنقدر سریع است، که می توانیم در طول عمر خود شاهد تغییرات اساسی در جامعه باشیم. ما تا به اینجا نیز شاهد تاثیر حسگرها، هوش مصنوعی و اصلاح ژنتیکی در زندگی روزمره مان بودیم. فن آوری،‌ مجموعه ای جدید از قوانین را ایجاد کرده که موجودیت ما را تغییر خواهد داد. در اینجا به تاثیر 6 تغییر بزرگ در آینده نسل بشر اشاره می شود.
  

شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- پیشرفت در عرصه فن آوری آنقدر سریع است، که می توانیم در طول عمر خود شاهد تغییرات اساسی در جامعه باشیم. ما تا به اینجا نیز شاهد تاثیر حسگرها، هوش مصنوعی و اصلاح ژنتیکی در زندگی روزمره مان بودیم. فن آوری،‌ مجموعه ای جدید از قوانین را ایجاد کرده که موجودیت ما را تغییر خواهد داد. در اینجا به تاثیر 6 تغییر بزرگ در آینده نسل بشر اشاره می شود.
 
1- گسترش هرچه بیشتر فن آوری دیجیتال
فرایند دیجیتالی شدن با کلمات و اعداد آغاز شد و به بازی ها و سپس رسانه ها، سینما، عکس و موسیقی نفوذ و گسترش یافت. همچنین شاهد ورود توابع پیچیده کسب و کار، ابزار پزشکی، فرایندهای صنعتی و سیستم حمل و نقل به عرصه دیجیتال بودیم. در حال حاضر، اکثر فعالیت های روزمره ما به صورت دیجیتال انجام می شود. حسگرهای ارزان قیمت در همه جا حاضر هستند تا سوابق دیجیتالی از زندگی مان را ثبت کنند.
 
2- سلطه ماشین و روبوت بر بازار کار
تا چند سال آینده ماشین ها و روبوت ها جای انسان را در بازار کار خواهند گرفت. ابتدا در عصر انقلاب صنعتی، شاهد جایگزین شدن انسان با ماشین بودیم. با ورود ابزارآلات به کارخانه ها،‌ میلیون ها نفر شغل شان را از دست دادند.
حرکت به سوی دیجیتالی کردن مشاغل ساده با حقوق پایین سال هاست که آغاز شده است. برای مثال Amazon  از روبوت برای انجام بخش زیادی از کار در انبارهایش استفاده می کند. Safeway  و  Home Depot  روز به روز در حال توسعه  خدمات سلف سرویس هستند. طولی نمی کشد که اتومبیل های <خودران> راهی خیابان ها شوند تا میلیون ها نفر در حرفه رانندگی از کار بی کار شوند. اما نفوذ کامپیوتر به مشاغل ساده و با درآمد پایین محدود نمی شود. امروزه بسیاری از موسسات حقوقی، به جای استخدام دستیار جهت مرور پرونده ها و تنظیم مدارک حقوقی، از نرم افزارهای مخصوص استفاده می کنند. تا چند سال دیگر، تشخیص طبی اتوماتیک، جای پزشکان متخصص رادیولوژی، پوست و پاتولوژی را می گیرد.
 
3- کاهش هزینه زندگی و عدم نیاز به داشتن شغل برای بقاء
طی یک دهه گذشته کامپیوترها نه تنها پیشرفته تر و قوی تر، بلکه ارزان تر نیز شده اند. به لطف پیشرفت فن آوری کامپیوتر، انرژی خورشیدی و همچنین حسگرها، هزینه زندگی به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت. ما در حال حاضر نیز شاهد نشانه های اولیه آن هستیم. برای مثال Uber  را در نظر بگیرید. با وجود Uber  و سهولت استفاده از خدمات آن، بسیاری از جوانان نیازی به داشتن اتومبیل شخصی نخواهند داشت. هزینه ارائه خدمات درمانی، غذا، مخابرات و برق نیز به لطف پیشرفت های تکنولوژیکی، کاهش خواهند یافت.
 
4- تعیین سرنوشت انسان به دست خود
طی چند سال آینده،‌ کلیه ابزارهای لازم برای سالم، شاد و مطلع نگه داشتن انسان در دسترس خواهد بود. آن هم با هزینه بسیار پایین و حتی به صورت رایگان. در حال حاضر نیز می توان بدون پرداخت هزینه در دوره های آموزشی آن-لاین در رشته های مختلف شرکت کرد. قیمت دستگاه های سیار (موبایل) تشخیص طبی نیز به سرعت در حال کاهش می باشد. بنابراین به زودی می توانیم نه تنها بیماری یا عارضه پیچیده مان را تشخیص بدهیم، بلکه می توانیم با استفاده از تلفن هوشمند و نرم افزارهای پیشرفته، درصد قابل توجهی از بیماری ها را درمان کنیم.
کیت های آماده،‌ تقریبا ساخت هر دستگاه یا وسیله ای را ممکن کرده اند. شما می توانید با مراجعه به DIYDrones.com  نحوه ساخت این وسیله پرنده بدون خلبان را یاد بگیرید.

5- افزایش مصرف بی رویه به دلیل ارزانی و وفور همه چیز
ارزان تر و فراوان تر شدن همه چیز، مشکل مصرف بی رویه را دو چندان خواهد کرد. این اتفاق در حال حاضر نیز در بسیاری از کشورهای پیشرفته دیده می شود. چراکه در این کشورها چاقی مفرط، دیابت و ایست قلبی به بزرگترین قاتل انسان تبدیل شده اند. این آفت، همراه با عادات غذایی غربی، به سرعت در حال نفوذ به کشورهای در حال توسعه است. ژن هایی که با شرایط کمبود سازگار شده اند، برای فرآوری این حجم کالری اضافی آمادگی ندارند. متاسفانه با توجه به کاهش روزافزون بهای غذاهای Fast Food  مانند بیگ مک و غیره می توانیم انتظار تشدید این معضل را داشته باشیم.
ظهور رسانه های اجتماعی و اینترنت نیز مشکل ساز بوده و باعث شده انسان به جای انجام کارها به طور همزمان، آنها را به صورت سریالی انجام بدهد. قدرت توجه و تمرکز انسان نیز به شدت تضعیف شده است. بالا بودن حجم اطلاعات دریافتی ، باعث شده نتوانیم بر روی یک موضوع تمرکز کافی داشته باشیم.
 
6- دشواری تمیز دادن انسان از ماشین
جنجالی که بر سر Google Glass  ایجاد شد،‌ نشان داد که جامعه هنوز با در هم آمیختن انسان با ماشین راحت نیست. عینک های عجیب و غریبی که مردم می توانستند با گذاشتن آنها همه چیز را ضبط کنند را به یاد دارید؟ گوگل عرضه این عینک ها را به دلیل مواجه شدن با انتقادات گسترده متوقف کرد. اما نسخه های کوچک تر این فن آوری به زودی همه جا مشاهده خواهند شد. اندام های مصنوعی یا پروتزهای سفارشی که با کمک نرم افزار کار می کنند، در دسترس می باشند. اسکلت های خارجی که توسط کامپیوتر هدایت می شوند،‌ تا چند سال دیگر در ارتش مورد استفاده قرار خواهند گرفت. این ابزار همچنین در آینده ای نزدیک به یک ابزار کمکی معمولی برای معلولین و سالمندان تبدیل خواهد شد.
ما خواهیم توانست با خالکوبی حسگرها روی بدن، شاخص های سلامتی را ثبت کرده و آن را به صورت وایرلس به تلفن هوشمند منتقل بکنیم. در نتیجه ایده ای که از <انسان> وجود داشت تغییر اساسی خواهد کرد. تمیز دادن انسان از ماشین به طور فزاینده ای دشوارتر خواهد شد.
 

 

 

 

 

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  تفاوت بین بازاریابی و روابط عمومی


  پنح تفاوت اصلی بین تبلیغات و روابط عمومی


  نتایج یک تحقیق نشان داد: دیدگاه و روش رفتار انسان از هوش او مهم تر است


  تاسیس کرسی «ارتباطات علم و فناوری» در دانشکده علوم ارتباطات


  برگزاری دوره‌های آموزشی روابط عمومی‌ اوقاف در تبریز


  پیش‌بینی حذف قریب‌الوقوع مراکز مخابراتی


  شیائومی و گوگل موبایل می‌سازند


  «عکس بفرست، جایزه بگیر»


  احراز هویت کسب وکارهای آنلاین


  ایجاد بزرگ‌ترین پایگاه داده دنیا در نروژ


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: سرفصل های کارگاه آموزشی مدیریت استراتژیک روابط عمومی اعلام شد