درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    یایگاه امکانات  
دوشنبه، 27 آذر 1396 - 21:06   

بانک آینده موفق به دریافت گواهینامه استاندارد رسیدگی به شکایات مشتریان گردید

  بانک آینده موفق به دریافت گواهینامه استاندارد رسیدگی به شکایات مشتریان گردید


ادامه ادامه مطلب یک

مدیرکل جدید روابط عمومی استانداری اردبیل منصوب شد

  مدیرکل جدید روابط عمومی استانداری اردبیل منصوب شد


ادامه ادامه مطلب دو

«بام» در صدر عبارات جست و جو شده در اینترنت

  «بام» در صدر عبارات جست و جو شده در اینترنت


ادامه ادامه مطلب سه

نوآوری؛ حلقه مفقوده روابط عمومی ها برای پیشبرد اهداف سازمانی بانکها

  نوآوری؛ حلقه مفقوده روابط عمومی ها برای پیشبرد اهداف سازمانی بانکها


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  محمد سلطانی فرمعاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد شد
  انتصاب مدیر روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش
  نوآوری؛ حلقه مفقوده روابط عمومی ها برای پیشبرد اهداف سازمانی بانکها
  آشنایی با سالنامه تخصصی روابط عمومی
  نشست جهانی روابط عمومی مالتا
  سه فاجعه بزرگ روابط عمومی در سال 2017
  گوگل و آمازون ؛ دو رقیب جدی بانکها در سال ۲۰۱۸
  جشنواره جدید بانک ملی ایران با موضوع پیام رسان بله، به زودی
  «بام» در صدر عبارات جست و جو شده در اینترنت
  مدیرکل جدید روابط عمومی استانداری اردبیل منصوب شد
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 25776صفحه نخست » تازه های شبکه روابط عمومیچهارشنبه، 17 شهریور 1395 - 12:41
رژیم اطلاعات و ارتباطات هر کشوری متناسب با فرهنگ بومی آن کشور است
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- عضو هیئت علمی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری خواستار برگزاری آزمون سواد رسانه‌ای از کارمندان دولت شد و گفت: رژیم اطلاعات و ارتباطات هر کشوری متناسب با فرهنگ بومی آن کشور باید درنظر گرفته شود.
  

شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- عضو هیئت علمی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری خواستار برگزاری آزمون سواد رسانه‌ای از کارمندان دولت شد و گفت: رژیم اطلاعات و ارتباطات هر کشوری متناسب با فرهنگ بومی آن کشور باید درنظر گرفته شود.

خسرو سلجوقی با بیان نو بودن فناوری‌های ارتباطات اطلاعات در سطح کشور و بیشتر شدن تمرکز و سرمایه‌گذاری روی این موضوع در کشور در سال‌های اخیر، اظهار داشت: اگر به صورت یک سامانه نظام‌مند به این موضوع نگاه کنیم برای رشد نهادینه فناوری اطلاعات لازم است به همه اجرای این سامانه توجه شود.


وی ادامه داد: اگر این سامانه را ترکیبی از زیرساخت تحت عنوان اپراتورها و سیم و کابلی و شبکه‌های بی‌سیم به صورت پهنای باند در نظر بگیریم که دولت در برنامه‌های خودش قرار است آن را توسعه دهد تا دیگر بخش‌های سامانه از جمله محتوا که در حال توسعه هستند؛ این مانند اتوبانی است که چند مولفه خودرو، راننده و فرهنگ رانندگی برای آن وجود دارد و فرهنگ رانندگی در حقیقت چیزی نیست جز سواد رسانه‌ای در نظام فناوری ارتباطات و اطلاعات.

این کارآفرین با ذکر مثالی دیگر، گفت: روستایی را در نظر بگیریم که تا دیروز اسب، مردم و اسباب آنجا را جابجا می‌کرده و به یک باره ماشین وارد روستا شد اما از آنجا که فرهنگ استفاده از خودرو و چگونگی پارک کردن آن در آن روستا جا نیفتاده، موجب ایجاد هرج و مرج در روستا می‌شود و این همان سواد رسانه‌ای است که اگر استفاده درست از آن را ندانیم به هرج و مرج در جامعه رسانه‌ای کشور تبدیل خواهد شد.


وی افزود: لذا توسعه به معنای از نقطه‌ای به نقطه دیگر رسیدن، صرف فضای فیزیکی نیست؛ بلکه مستلزم فعال شدن فضای دیگری به نام سواد رسانه‌ای است.

سلجوقی سواد رسانه‌ای را نه تنها موضوع چالشی در ایران بلکه در همه جوامع برشمرد و گفت: سازمان یونسکو یکی از سازمان‌های وابسته با سازمان ملل با توجه به فراکشوری بودن سواد رسانه‌ای، جزو وظابف خود دید که برای نهادینه‌سازی سواد رسانه‌ای، سرفصل‌های هشت جلد کتاب را اعلام کند و خواسته این هشت جلد در دنیا آموزش داده و افراد آن جامعه به سواد رسانه‌ای مسلط شوند.


وی تدوین سرفصل‌های کتاب را شبیه فهرست دانست و ادامه داد: این سازمان از کشورها خواسته تا محتوای این کتاب‌ها را متناسب با فرهنگ بومی خود تهیه کنند.
این کارشناس با بیان اینکه رژیم اطلاعاتی همانند رژیم غذایی است و از جایی با جای دیگر فرق می‌کند، ادامه داد: افرادی که در شمال، غرب یا مرکز ایران زندگی می‌کنند رژیم غذایی متناسب به بوم خود را تولید می‌کنند و معمولا کسی که رژیم غذایی در مازندران را می‌خورد بدن او با رژیم غذایی در یزد سازگار نخواهد بود و در سواد رسانه‌ای نیز چنین است و رژیم اطلاعات و ارتباطات باید متناسب با فرهنگ آن کشور باشد.


وی ادامه داد: این کتاب‌ها جزو برنامه های مردمی و دولتی قرار گرفته و درحال حاضر دکتر آیت‌اللهی یک بار این این هشت جلد کتاب را تالیف کرده و وزارت آموزش و پرورش هم با تالیف یک جلد کتاب برای پایه دوم دبیرستان آن را جزو برنامه‌های درسی قرار داده و در همایشی که به زودی با هدف عمومی شدن یافته‌ها و مصداق‌های سواد رسانه‌ای و افزایش مهارت سواد رسانه‌ای قرار است برگزار شود عرضه می‌گردد.

سلجوقی یکی از مباحث اصلی در سواد رسانه‌ای را نقش صدا و سیما برشمرد و با استناد به فرمایش امام راحل مبنی بر دانشگاه بودن صدا و سیما، تصریح کرد: این دانشگاه این نقش سواد رسانه‌ای را می‌تواند در تمام جامعه ایفا کند و لازم است در این رابطه برنامه‌های خود را توسعه دهند؛ البته لازم نیست برنامه مختص سواد رسانه‌ای تولید شود اما اگر در عین حال این مفاهیم را کارگردان، تولید کنندگان و بازیگران مسلط شوند می‌توانند قطعاتی از این را در برنامه‌ها بگنجانند و نهادینه سازند.


وی تاکید کرد: به موازات افزایش پهنای باند حتما تولید محتوا و به موازات آن فرهنگ استفاده از محتوا و فرهنگ استفاده از فناوری ارتباطات و اطلاعات را اضافه کنیم.


سلجوقی مهم‌ترین برنامه توسعه پایدار را در دنیا آموزش اعلام کرد و گفت: اگر مقوله آموزش چه مستقیم چه غیرمستقیم و چه کلاسیک و چه غیرکلاسیک آموزش داده شود، آموزش صدا و سیما بصورت غیرمستقیم و غیرکلاسیک و آموزش وزارت علوم و وزارت آموزش و پروش مستقیم و به صورت کلاسیک خواهد بود.

این کارشناس با بیان اینکه جامعه بزرگی به نام جامعه کارمندان دولت در کشور وجود دارد، گفت: در برخی کشورها کارمندان دولت را برای شرکت سالی یک بار در آزمون سواد رسانه‌ای موظف کردند تا ببینند سواد رسانه‌ای آنان به‌روز است یا نه و درصورت به‌روز نبودن مورد مواخذه قرار می‌گیرند.


وی با تاکید بر الزامی کردن سواد رسانه‌ای و موارد هفتگانه آی.سی.دی.ال، ادامه داد: دولت باید در این زمینه برنامه‌ریزی کند؛ برخی کشورها آنقدر به این موضوع اهمیت دادند که آزمون‌های سالانه و دور‌ه‌ای برگزار می‌کنند و از کارمندان می‌خواهند تا درصورت به‌روز نبودن سواد رسانه‌ای‌شان بازآموزی داشته باشند.


وی درباره استفاده نادرست از رسانه‌ها در کشور، خاطرنشان کرد: همانطور که استفاده درست از آب و گاز و برق و انرژی‌ها را نمی‌دانیم و آن را هدر می‌دهیم در بحث رسانه‌ها هم با همین مشکلات مواجه هستیم؛ با وجود این همه هزینه بابت پهنای باند در کشور، گاهی موضوعات نامربوط در قالب شبکه‌های پیام‌رسان به هم منتقل می‌کنیم در حالی که اینها درست شدند تا بخشی از رفاه ما را موجب شوند نه اینکه استفاده غیرحرفه‌ای از این ابزار داشته باشیم.

سلجوقی در بخش دیگری ادامه داد: از این سو با استفاده نادرست از فناوری‌های نوین ارتباطات و فناوری اطلاعات موجب می‌شویم زمانی که استفاده درست مانند تراکنش مالی، بانکی و اطلاعاتی باید اتفاق باید بیفتد گاهی با کمبود پهنای باند مواجه می‌شویم و این مانند فرهنگ رانندگی در روز پرترافیک است که با وجود اطلاع از پرترافیک بودن خیابان، خودرو را از منزل بیرون می‌بریم و نه تنها خود به مقصد نمی‌رسیم بلکه مانع رسیدن دیگران هم به مقصد می‌شویم.

نخستین همایش ملی سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی با رسالت افزایش مسئولیت‌پذیری عمومی در حوزه سواد رسانه‌ای و با تأکید بر جایگاه و اهمیت «نخبگان و مجامع علمی، سازمان های مسئول و افراد آگاه» در امر توسعه سواد رسانه‌ای و به منظور تبدیل این مهم به نهضتی عمومی و فراگیر در دو بخش علمی- پژوهشی و ترویجی– کاربردی، دهم تا دوازدهم آبانماه (روز فرهنگ عمومی) برگزار می‌شود.


شایان ذکر است همزمان با برگزاری همایش سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی در تهران، علاقه‌مندان جهت ارسال آثار و شرکت در همایش تنها تا ۱۵ شهریورماه می‌توانند به نشانی اینترنتی saramad.ir مراجعه کنند.

 

 

 

 

 

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  آشنایی با سالنامه تخصصی روابط عمومی


  نظر جالب این روزنامه نگار اینوستیگیتیو درباره فقر و فقیر


  سه فاجعه بزرگ روابط عمومی در سال 2017


  بررسی نقش روابط عمومی در بیمارستان ها


  رونمایی از کتاب «نظریه پردازی درباره ارتباطات میان فرهنگی»


  نقش روابط عمومی و تبلیغات


  مدیر روابط عمومی آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم منصوب شد


  شش گرایش جدید روابط عمومی در جهان


  توسعه و تجهیز روابط عمومی ها به ابزار نوین ضروریست


  تقدیر از روابط عمومی بانک صادرات قم


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: جلد سوم کتاب استانداردهای روابط عمومی منتشر شد