درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    پایگاه امکانات  
چهارشنبه، 14 خرداد 1399 - 23:05   

«تاثیر چشم‌گیر» فاصله‌گیری و ماسک بر کرونا

  «تاثیر چشم‌گیر» فاصله‌گیری و ماسک بر کرونا


ادامه ادامه مطلب یک

آیا ویروس کرونا با حرف زدن منتقل می شود؟

  آیا ویروس کرونا با حرف زدن منتقل می شود؟


ادامه ادامه مطلب دو

مصرف اینترنت؛ سبز یا ناپاک؟

  مصرف اینترنت؛ سبز یا ناپاک؟


ادامه ادامه مطلب سه

خیره شدن به صفحه گوشی در تاریکی شب می‌تواند باعث افسردگی شود

  خیره شدن به صفحه گوشی در تاریکی شب می‌تواند باعث افسردگی شود


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  «تاثیر چشم‌گیر» فاصله‌گیری و ماسک بر کرونا
  بازار داغ اخبار جعلی در رابطه با اعتراضات آمریکا
  مصرف اینترنت؛ سبز یا ناپاک؟
  آیا ویروس کرونا با حرف زدن منتقل می شود؟
  خیره شدن به صفحه گوشی در تاریکی شب می‌تواند باعث افسردگی شود
  کتاب برگزیده مؤسسه رسمی روابط‌عمومی به چاپ دوم رسید/ خلاقیت در روابط عمومی
  آشنایی با روابط عمومی
  آغاز به کار تیم نوسازی Core Banking بانک رفاه کارگران
  آگهی جدید نایک علیه نژادپرستی
  انتصاب مدیر روابط عمومی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 22955صفحه نخست » آخرین رویدادهای روابط عمومیسه شنبه، 14 اردیبهشت 1395 - 10:59
مدیرکل روابط عمومی استانداری قزوین:
روابط عمومی ها، گفتمان دولت را در جامعه ترویج کنند
مدیرکل روابط عمومی استانداری گفت: روابط عمومی ها، گفتمان دولت را در سطح جامعه و افکار عمومی تبیین و ترویج کنند.
  

روابط عمومی ها، گفتمان دولت را در جامعه ترویج کنند

شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)، نصرت اله علیرضایی در گردهمایی مسئولان روابط عمومی دستگاههای اجرایی استان قزوین که با همکاری  کمیته امداد امام خمینی(ره) استان  در سالن جلسات مدیریت بحران استانداری برگزار شد،‌ اظهار کرد: روابط‌عمومی‌ دستگاه‌های اجرایی استان با چالش‌هایی رو‌به‌رو هستند به طوری که در حوزه دولت هنوز نتوانسته ایم  آن چنان که باید از ظرفیت روابط عمومی ها به صورت منسجم و هدفمند درراستای سلسله ماموریت‌ها و اهدافی که برای روابط عمومی ها تعریف شده ،به درستی استفاده کنیم.

وی افزود: بخشی از این مشکلات از ضعف روابط عمومی‌ها و بخشی هم به مسئولان و عدم توجه به جایگاه روابط عمومی برمی‌گردد که در همین راستا یکی از کارهایی که روابط عمومی‌ها در جهت حل مشکلات موجود می‌توانند انجام دهند هم‌افزایی و افزایش تعامل با یکدیگر است،‌ که این امر در استانداری محقق شده و تاکنون هر درخواستی مبنی بر فرهنگ‌سازی،هماهنگی ، هم افزایی و حمایت  از سوی دستگاه‌های اجرایی مطرح و مکاتبه شده بی کم و کاست اجرایی شده است.

مدیرکل روابط عمومی استانداری قزوین تصریح کرد: روابط عمومی‌های استان نه تنها روابط عمومی‌های دولت بلکه روابط عمومی نظام هستند چراکه علاوه بر دولت،  دستگاه های دیگری همچون سیستم قضایی،‌ صدا و سیما ،کمیته امداد و برخی از نهادها هم هستند که می توانند در اطلاع رسانی سهم بسزایی داشته باشند.

وی یادآور شد: در حال حاضر20 درصد روابط عمومی‌های استان خانم‌ها و 80 درصد روابط عمومی‌های استان را آقایان تشکیل می‌دهند همچنین 65 درصد افراد شاغل در این سمت در سنین بین 30 تا 40 سال و 10 درصد کمتر از 30 سال و بقیه‌ی افراد بالای 40 سال هستند که این آمار نشان می‌دهد که افراد شاغل در این عرصه اغلب جوان و با نشاط هستند.

علیرضایی  خاطرنشان کرد: 85 درصد روابط عمومی‌های استان دارای تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد و ‌10 درصد آن‌ها دارای مدرک تحصیلی پایین‌تر از کارشناسی هستند همچنین رشته تحصیلی روابط عمومی‌های استان اغلب در رشته‌های علوم انسانی هستند به طوری که 55 درصد در رشته های علوم انسانی و 20 درصد در رشته‌های تجربی و 25 درصد در رشته فنی و ریاضی تحصیل کرده‌اند.

وی تاکید کرد: 60 درصد روابط عمومی‌های استان به صورت تک نفره، 20 درصد به صورت 2 نفره و 15 درصد به صورت 3 نفره اداره می‌شود، 40 درصد روابط عمومی‌های استان کمتر از 5 سال سابقه کار دارند و 60 درصد روابط عمومی‌های استان بیش از 5 سال سابقه کار دارند.

مدیرکل روابط عمومی استانداری قزوین اضافه کرد: این قشر در استان خالصانه کار می‌کنند و انتظاراتی دارند که به حق است،‌ در استان برای اصحاب رسانه خانه مطبوعات تاسیس شده است که با مسئولان و استاندار نشست برگزار می‌شود و دغدغه‌های آن‌ها بیان می‌شود اما‌ در حوزه‌ی روابط عمومی‌ها  چنین ساختاری تعبیه نشده است که با راه اندازی کمیته ای منتخب از روابط عمومی ها به دنبال آن هستیم که دغدغه ها و انتظارات این گروه  نیز به شکل نظام مند در سطح استان پیگیری شود.

وی تاکید کرد: در استان می‌خواهیم در بین روابط عمومی‌های استان 15 تا 20 نفر از مسئولین روابط عمومی ها را به نمایندگی از روابط عمومی ها با برگزاری انتخابات تعیین کنیم که در قالب یک شورا یا کمیته ای تخصصی، بتوانند مططالبات و دغدغه‌ های این قشر را پیگیری کنند.

مدیرکل روابط عمومی استانداری با اشاره به فرارسیدن 27 اردیبهشت روز روابط عمومی  و ارتباطات بیان داشت: به مناسبت این روز به دنبال برگزاری نشست مشترک  روابط عمومی ها و رسانه های استان با حضور مسئولین استانی هستیم تا طرفین بتوانند دغدغه ها و انتظارات متقابل خود را در فضایی دوستانه و در راستای همدلی ، تعامل  و همکاری بیشتر مطرح کنند.

علیرضایی خاطرنشان کرد: روابط عمومی‌ها و رسانه‌ها دو بال اطلاع‌رسانی هستند بگونه ای که روابط عمومی‌ها در داخل دولت و رسانه‌ها در بیرون از دولت وظیفه و رسالت اطلاع‌رسانی  را به دوش می کشند بنابراین در راستای تعامل و همدلی بیشتر به مناسبت روز روابط عمومی نشست مشترک روابط عمومی و اصحاب رسانه با حضور استاندار برگزار می‌شود تا مسئولان دغدغه‌ی هر دو طرف را بشنوند.

وی افزود: برگزاری سمینار آموزشی روابط عمومی،‌ برگزاری نشست مشترک روابط عمومی‌ها و مدیرکل صدا و سیما، نشست مشترک روابط عمومی‌ها با مسئولان خانه مطبوعات، بررسی مسائل روابط عمومی‌ها در جلسه شورای اداری،‌ از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی  برای روابط عمومی ها در سال جاری است که با همکاری روابط عمومی ها پیگیری و اجرایی خواهد شد.

مدیرکل روابط عمومی استانداری قزوین تصریح کرد: ارتقا و تقویت روابط عمومی ها در گام اول به باور مدیران به ضرورت و اهمیت اطلاع رسانی و پاسخگویی به شهروندان بستگی دارد تا در سایه این اعتقاد و باور در جهت تقجهیز و تامین منابع انسانی و مالی و مادی این واحد در دستگاه ها اقدام عملی صورت گیرد.

علیرضایی گفت: انتظار از روابط عمومی ها این است که گفتمان دولت را در سطح جامعه و افکار عمومی تبیین و ترویج کنند و به عنوان پیشانی و ویترین  سازمان ها در انعکاس خدمات و دستاوردهای دولت کوشا باشند.

 گفتنی است در این جلسه مسئولین روابط عمومی های دستگاه های اجرایی به بیان دغدغه ها،پیشنهادات و نقطه نظرات خود در جهت استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت روابط عمومی ها در استان پرداختند.

در ابتدای جلسه صفری مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) به ارائه گزارشی از برنامه ها و فعالیت های این نهاد  انقلابی در جهت محرومیت زدایی و فرهنگ سازی در زمینه حمایت از نیازمندان جامعه پرداخت و از مسئولین روابط عمومی خواست که بعنوان امدادیاران کمیته امداد در دستگاه اجرایی فعالیت داشته باشند.

 

منبع: اداره کل روابط عمومی استانداری قزوین

 

 

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  آشنایی با روابط عمومی


  بلاکچین باعث تغییر صنعت روابط عمومی می شود


  سرپرست روابط عمومی هما منصوب شد


  پیشنهادات روابط عمومی استانداری تهران جهت ارتقاء حوزه اطلاع رسانی؛ شیوه نامه خبری واحد زمینه بهبود اخبار ارسالی را فراهم می کند


  اطلاعات غلط درباره کرونا چطور جان انسان‌ها را می‌گیرد؟


  برگزاری دومین نشست تخصصی کارشناسان روابط‌عمومی آموزش‌وپرورش استان چهارمحال و بختیاری


  کتاب "مثبت اندیشی در روابط عمومی" منتشر شد


  انتصاب سرپرست روابط عمومی شهرداری منطقه ۵تهران


  آگهی جدید نایک علیه نژادپرستی


  تقدیر از مسئول روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گلستان


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: کتاب الکترونیکی: کنفرانس از راه دور (یک راهنمای جامع)/ 2