درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    یایگاه امکانات  
یکشنبه، 3 تیر 1397 - 11:30   

فراخوان سیزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی

  فراخوان سیزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی


ادامه ادامه مطلب یک

مدیر روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران منصوب شد

  مدیر روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران منصوب شد


ادامه ادامه مطلب دو

گزارش نهایی کمیته پارلمانی رسانه‌های عامه سوئد به وزیر فرهنگ سپرده شد

  گزارش نهایی کمیته پارلمانی رسانه‌های عامه سوئد به وزیر فرهنگ سپرده شد


ادامه ادامه مطلب سه

تلویزیون اینستاگرام به راه افتاد

  تلویزیون اینستاگرام به راه افتاد


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  درگفتگو با اساتید وصاحب نظران مطرح شد: پژوهش،اصل و زیر بنای فعالیت های یک روابط عمومی حرفه ای
  محتوا یعنی اینکه روابط عمومی حرفی برای گفتن داشته باشد!
  10تیرماه آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی
  نظرسنجیAP-NORC: آمریکایی ها نسبت به روابط خود با متحدانشان خوشبین نیستند
  دکترسید شهاب سید محسنی عضوهیات مدیره انجمن متخصصان روابط عمومی: پِژوهش، بسترسازتحقق روابط عمومی علمی و حرفه ای
  سند راهبردی بخش اطلاع رسانی و ارتباطات وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت تنظیم می شود
  برگزاری گردهمایی سراسری مدیران بانک ایران زمین
  مشارکت یک هزار میلیارد ریالی بانک ملی ایران در طرح اشتغال فراگیر
  انتخاب اعضای هیأت مدیره عکاسان مطبوعاتی ایران
  توانمندیها و دستاوردهای شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 20970صفحه نخست » گفتگودوشنبه، 28 دی 1394 - 11:55
تغییر تولی گری روابط عمومی تجربه بسیار بد و ناموفقی بود
این که بخشی از وظایف اداره کل تبلیغات و اطلاع رسانی دولت بخصوص در رابطه با روابط عمومی ها در سال 1384 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ریاست جمهوری منتقل شد تجربه بسیار بد و ناموفقی بود.
  

4 Ways to Go Beyond the Press Release in a Post Panda World image panda bear 1113tm pic 106 300x199


شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)-... این که بخشی از وظایف اداره کل تبلیغات و اطلاع رسانی دولت بخصوص در رابطه با روابط عمومی ها در سال 1384 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ریاست جمهوری منتقل شد تجربه بسیار بد و ناموفقی بود. اداره هماهنگی روابط عمومی ها از سال 1375 شکل گرفت و ما به شدت با روابط عمومی ها ارتباط گرفتیم و با این فلسفه شکل گرفت که مرکزی برای هماهنگی و برنامه ریزی دقیق و علمی برای روابط عمومی های کشور داشته باشیم. در نتیجه ما شوراهای هماهنگی روابط عمومی های استان نیز راه اندازی کردیم.


در ادامه گفت و گوهای مربوط به پروژه تاریخ شفاهی روابط عمومی ایران، به سراغ حامد اسماعیلی رفته ایم و درخصوص تجارب و به یادمانده هایش دراین حوزه با او گفت و گو کرده ایم. آنچه می خوانید حاصل این گفت و گوی صمیمانه است. حامداسماعیلی عضو هیات مدیره انجمن متخصصان روابط عمومی و در حال مدیر کل روابط عمومی و اموربین الملل شرکت ارتباطات زیر ساخت است.


از این مجموعه قبلا بخش هایی کوتاه از یاد مانده های زنده یاد استاد کاظم متولی، استاد میرزابابا مطهری نژاد، دکتر سید محمد صحفی، دکترمحسن امینی و سید شهاب سید محسنی در شارا منتشر شده است. آنچه می خوانید بخشی کوتاه از صحبت ها و نظرات این کارشناس با سابقه حوزه روابط عمومی و ارتباطات است.

- آقای اسماعیلی دلیل متوقف شدن جشنواره انتخاب روابط عمومی های برترچه بود؟ آیا به این مسئله ارتباط پیدا می کرد که بخشی از وظایف مرتبط با روابط عمومی ها از وزارت ارشاد به ریاست جمهوری منتقل شده بود؟

این که بخشی از وظایف اداره کل تبلیغات و اطلاع رسانی دولت بخصوص در رابطه با روابط عمومی ها در سال 1384 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ریاست جمهوری منتقل شد تجربه بسیار بد و ناموفقی بود. اداره هماهنگی روابط عمومی ها از سال 1375 شکل گرفت و ما به شدت با روابط عمومی ها ارتباط گرفتیم و با این فلسفه شکل گرفت که مرکزی برای هماهنگی و برنامه ریزی دقیق و علمی برای روابط عمومی های کشور داشته باشیم. در نتیجه ما شوراهای هماهنگی روابط عمومی های استان نیز راه اندازی کردیم.

 

شکل این شورا به این صورت بود که رییس شورا مدیر روابط عمومی استانداری و دبیر شورا مدیر روابط عمومی ارشاد بود و سایر ادارات روابط عمومی در استان عضو این شورا بودند. این شوراها با هم هماهنگ شده بودند و با کمک اداره هماهنگی روابط عمومی ها دوره های آموزشی برگزار می کردند و ما برای آنها کتابچه و مجله ارسال و از طریق این شورا جشنواره را در استان ها به صورت چند مرحله ای برگزار می کردیم و هیات علمی به استان می رفتند و برترین روابط عمومی استان انتخاب می شد.

 

این یک قدم بزرگی برای روابط عمومی هایی بود که در تهران نبودند تا ما بتوانیم آنها را در جریان این تحولات قرار دهیم و به آنها کمک کنیم. این اقدام نیز تا سالی که من در ارشاد بودم یعنی سال 1384 انجام می شد. من از سال 1384 به شرکت ارتباطات زیرساخت آمدم و متاسفانه تمام این ساختارها از هم پاشید و هنر هشتم نیز تعطیل شد. ما حدود 20 عنوان کتابچه پالتویی برای استفاده کارشناسان و دانشجویان به چاپ رسانیدیم با این نگاه که مطالب دانشگاه ها آکادمیک است و با توجه به تجربیات و شناختی که از روابط عمومی ها در این جشنواره ها بدست آوردیم، این تجربیات را در اختیار کارشناسان و دانشگاهیان قرار دادیم. این مطالب را در قطع پالتویی و صفحات محدود منتشر کردیم. کتابی با عنوان 14 گفتار در روابط عمومی و کتاب های مختلفی کار کردیم که این مطالب هم بعد از سال 1384 دیگر کار نشد.


آیا در انجام کارها و برنامه هایتان از دانشگاه ها یا اساتید دانشگاهی نیز کمک گرفتید؟
بله! ما با مشارکت دانشگاه علامه طباطبایی دوره های آموزشی برگزار می کردیم، و ارتباط و کمک می گرفتیم، زیرا این دانشگاه تنها مرکز علمی کشور بود که در این حوزه کار کرده بود و فارغ التحصل و متخصص هم دراین زمینه داشت. یک اتفاق دیگری که در آن مرحله افتاد و بنای آن را گذاشتیم، "سمینار بررسی مسائل روابط عمومی کشور" بود که ما اولین دوره آن را در سال 1377 برگزار کردیم که یک کار فوق العاده ارزشمند بود. آن سال یک هماهنگی با بنیاد مستضعفان، اداره کل تبلیغات دولت و شرکت ملی پخش فراورده های نفتی داشتیم و از آن ها به عنوان حامی و اسپانسر کمک گرفتیم و مراسم را هم در هتلی مربوط به بنیاد جانبازان برگزار کردیم که تعیین هیات علمی آن جشنواره هم بر عهده ما بود و این سمینار نیز تنها یک دوره برگزار شد.


دو کار دیگری هم انجام دادیم، این بود که شورای هماهنگی روابط عمومی های وزارتخانه ها و سازمان های بزرگ را راه اندازی کردیم. این شورا ترکیبی از روسای وزارتخانه ها یی که عضو هیات دولت بودند و برخی سازمان های بزرگ بود که حدود 40-30 نفر می شدند. این شورا هر ماه یکبار جلسه داشت و تعامل خوبی بین سارمان ها و نهادها ایجاد کرده بود و مسائلی که در قوه مجریه مطرح می شد یا مسائلی که پیش می آمد، در این شورا طرح می شد و مدیران روابط عمومی ها نیز در این شورا با یکدیگر آشنا شده بودند و مسائل و مشکلات را مطرح می کردند و اگر برای مثال موضوع کاری بین سازمانی بود می توانستند آن را به خوبی حل و فصل کنند.

 

این شورا از سال 1379 تا 1384 برگزار شد و وقتی دوستان در سال 1384 به وزارت ارشاد آمدند به ما گفتند چرا اینقدر هزینه کردید و مجله و کتاب های آموزشی چاپ کردید و می گفتند اینها را بفرستید تا خمیر کاغذ شوند. تازه زمانی که به فکر جمع آوری کارنامه کاری خودمان( که حدود 10 سال از عمر کاری من را بین سنین20 تا 30 سالگی بود گرفته بود) افتادیم متوجه شدیم که این زمان چگونه زود گذشت، و ما متوجه آن نشدیم.

 

مزدی هم که در سال 1384 دریافت کردم این بود که وقتی کارنامه کاری خودم را نشان دادم، گفتند که این کاغذ ها باید برای خمیر شدن برود و ضمنا کارهای دیگر شما نیز پول هدر کردن بوده است. البته این قضاوت ها ما را دلسرد نکرد چون این کارها را با منطق و استدلال و برنامه و حسب قوانین و مقررات و تشخیص کارشناسی انجام داده بودیم و افرادی که با این مسئله درگیر بودند، خاطرات خوبی از آن دوره دارند. جدای از قضاوت های شتابزده ای که صورت گرفت من اعتقاد دارم آن دوره به همه توضیحاتی که بداناشاره کردم، عصر طلایی روابط عمومی بوده است.
 

منبع مرجع:  شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)

 

 

 

 

 

 

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  تلویزیون اینستاگرام به راه افتاد


  10 توصیه برای جلوگیری از یک بحران کامل روابط عمومی


  صاحبان این تلفن‌های همراه با واتساپ خداحافظی کنند


  توانمندیها و دستاوردهای شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب


  10تیرماه آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی


  نظرسنجیAP-NORC: آمریکایی ها نسبت به روابط خود با متحدانشان خوشبین نیستند


  درگفتگو با اساتید وصاحب نظران مطرح شد: پژوهش،اصل و زیر بنای فعالیت های یک روابط عمومی حرفه ای


  وزیر ورزش بلاروس: مارادونا در نقش روابط عمومی دینامو برست نیست


  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد: مسئولیت پذیری، پاسخگویی و شفافیت با اهتمام روابط عمومی ها تحقق می یابد


  آغاز «ژورنال نویسی» و ایجاد چنین ستون هایی در رسانه های چاپی ـ ژورنال نویسی در ایران


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: سخنرانان چهارمین همایش تخصصی تولید محتوا در روابط عمومی