درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    یایگاه امکانات  
سه شنبه، 25 مهر 1396 - 12:25   

قارّه سبز و استاندارد زندگی

  قارّه سبز و استاندارد زندگی


ادامه ادامه مطلب یک

جلسه تودیع و معارفه مدیریت روابط عمومی شهرداری اصفهان

  جلسه تودیع و معارفه مدیریت روابط عمومی شهرداری اصفهان


ادامه ادامه مطلب دو

سوگیری شدید رسانه را می کشد

  سوگیری شدید رسانه را می کشد


ادامه ادامه مطلب سه

انتصاب مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان

  انتصاب مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  "من خودم بلدم حرف بزنم"! ..."روابط عمومی وزیر یا رییس تان نباشید"!
  اطلاعیه موسسه ملل درخصوص تعاونی وحدت
  تاریخچه موسسه اعتباری ملل
  ثبت نام چهاردهمین کنفرانس بین المللی روابط عمومی آغاز ‌شد
  بازاریابی پیامکی
  شهردار تهران: نشریات زیان‌ده شهرداری تعطیل می‌شوند
  فناوری دارد مهم ترین داشته انسان را نابود می کند
  چهارمین کنفرانس بین المللی مدیریت رسانه
  استراتژی ها و چگونگی تبلیغات و فعالیت های روابط عمومی در صنعت فولاد
  سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری زنجان: تعامل میان روابط عمومی‌ها و رسانه‌ها ازاهمیت ویژه‌ای برخوردار است
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 18193صفحه نخست » مسئولیت اجتماعی روابط عمومیپنجشنبه، 22 مرداد 1394 - 10:28
مسئولیت پذیری اجتماعی در صنعت بانکداری
روابط عمومی ها درعین حال، نمایندگان افکارعمومی در سازمان و سفیران آن برای پاسخگویی به ذینفعان در فضای عمومی هستند تا بکوشند تدوین سیاست ها، راهبردها و برنامه های موسسات و سازمان ها، همراستا با منافع عمومی بوده و تصمیمات به گونه ای اتخاذ شود که منافع عمومی لحاظ شده و خواسته های مشتریان و عامه مردم مدنظر قرارگیرند.
  

4 Ways to Go Beyond the Press Release in a Post Panda World image panda bear 1113tm pic 106 300x199


شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)-صنعت بانکداری، بخش محوری نظام اقتصادی هر کشور در دوران کنونی است که وظیفه تجهیز منابع و تأمین اعتبارات موردنیاز سازمان ها و موسسات عمومی و خصوصی را در راستای فعالیت های اقتصادی و توسعه جامعه به عهده دارد و دنیای اقتصاد، بدون آن صنعت، غیرقابل تصور است.


سامانه بانکداری با ظهور خود در سده هیجدهم بسترساز تحولات عظیمی در عرصه اقتصادی شد. این سامانه با اطمینان بخشی به سرمایه گذاران و ارتقای ظرفیت ریسک پذیری آنان برای توسعه زیرساخت های صنعتی که بالطبع، فرایندی طولانی مدت داشت و جز با انباشت سرمایه میسر نمی شد، به رشد و توسعه اقتصادی و انقلاب در تولید کالاها و خدمات مساعدت کرد.


این صنعت، با قبول سپرده های خُرد و کلان، پرداخت تسهیلات و نقل و انتقال پول در حوزه های نوبنیاد، باعث رونق اقتصادی، توسعه صنایع، افزایش تولید و رشد روندهای خدماتی، مصرفی و افزایش رفاه عمومی شد. هیچ یک از این دستاوردهای مباهات آمیز نمی توانست خارج از تعهدات و مسئولیت های اجتماعی بانک ها و موسسات اعتباری و مالی صورت گیرد.


نظریه های جامعه اطلاعات نیز که ناظر بر ظهور اقتصادهای خدماتی و اطلاعات بنیان امروزی هستند، با ارایه شواهد کافی، رشد خدمات در عرصه های تولیدی به اتکای فرآوری و به کارگیری اطلاعات را نمونه دار می کنند و از نقش بانک ها در این تحولات، به ویژه، در شبکه های جهانی و تجارت بین المللی سخن می گویند.


از جمله مهم ترین کارکردهای بانکداری و حوزه مالی و پولی در اقتصادهای تولیدی، کمک به ایجاد فضای رقابتی سالم، تشویق پس انداز و سرمایه گذاری در حوزه های کلان، ایجاد زمینه رشد و توسعه اقتصادی و تجاری از طریق انباشت سرمایه و سرمایه گذاری در عرصه توسعه فناوری ها به ویژه، فناوری های اطلاعات است. بیهوده نیست که برخی صاحبنظران بر نقش تحول انگیزی رژیم انباشت جدید که صنعت بانکداری نقش تعیین کننده ای در آن داشته است، تأکید می کند.


اهمیت مسئولیت پذیری اجتماعی هنگامی چندبرابر می شود که بدانیم در رژیم انباشت جدید، درهم تنیدگی بازارهای مالی به ایجاد ساختاری ارگانیک از تعهدات متقابل می انجامد و خطر عدم پاسخگویی به تعهدات مالی از جانب بخشی از بازیگران، معاهدات مالی را به خطری زنجیره ای تبدیل می کند که می تواند به رکودی فراگیر و ملی و بین المللی بینجامد. بنابراین، پذیرش مسئولیت اجتماعی متعامل با دست اندرکاران بازارهای مالی می تواند به کاهش آسیب پذیری ناشی از ریسک سیستمی در اقتصاد امروزی یاری رساند.


باچنین زمینه هایی از فعالیت، تردید نمی توان داشت که صنعت بانکداری، تعهدات مالی و اقتصادی خود را جز در بستر مسئولیت های اجتماعی انجام نمی دهد و رشد و توسعه اقتصادی و تجاری کنونی جهان و ارتقای امور اقتصادی به فعالیت هایی در عرصه های بین المللی، مرهون فعالیت ها و پشتیبانی هایی است که بانک ها در مسیر رونق اقتصادی و رفاه و منافع عمومی انجام می دهند و فعالان این عرصه ها را به انجام کارهای کلان و پُرریسک تشجیع و تشویق می سازند.


نشانه بارز لزوم تعهد صنعت بانکداری به انجام مسئولیت های اجتماعی خود را باید در رکود اقتصادی سال 2008 آمریکا مشاهده کرد که در آن، برخی از بانک های آمریکایی با اعمال سیاست های نادرست پولی و اعتباری که بی تأثیر از بی اعتنایی آن ها به مسئولیت های اجتماعی شان نبود، رکودی فراگیر را در عرصه اقتصاد رقم زده و موجبات وارد شدن زیان های بسیار را بر اقتصاد آن کشور و دیگر کشورهای جهان فراهم کردند.


جنبه دیگر مسئولیت های اجتماعی بانک ها که در حقوق طبیعی هریک از شهروندان و در قوانین موضوعه کشور به آن اشاره شده و باید در سیاست‌های پولی و اعتباری حاوی گردش پول مبتنی بر امکانات، نیازها و ارزش‌های جامعه تبلور یابد، کمک به اشتغال زایی، کاهش نابرابری‌های اجتماعی و اقتصادی، بیکاری، فقر و فاصله طبقاتی، استقرار عدالت اجتماعی و توانمندسازی همه آحاد و سازمان ها و بهبود وضعیت اشتغال، مسکن، بهداشت و درمان، معیشت، آموزش وتأمین و تثبیت موقعیت های شغلی افراد از طریق اختصاص منابعی از محل وجوه اداره شده و تسهیلات بانکی، است.


مسئولیت اجتماعی دیگری که صنعت بانکداری می تواند در آن نقش آفرینی کند و ازنظر اهمیت در رأس امور قرارمی گیرد، این است که بانک ها در ایجاد و تحکیم اقتصادمقاومتی باید سهمی محوری ادا کنند. اقتصادمقاومتی یک مطالبه تاریخی، فرمانی لازم الاجرا از سوی مقام معظم رهبری و راهبردی اقتصادی است که مصوبه های متعدد قانونی آن را پشتیبانی می کنند. از سوی دیگر، فشارهای فزاینده تحریم که تأیید کننده تجربه های تاریخی متعدد هم در درون مرزهای ملی و هم سطح بین المللی بوده است، لزوم نقش آفرینی بانک ها را در این عرصه صدچندان می کند.


افزون براین، اجرای سیاست های دولتی و کلان در حوزه اقتصادی که در برهه های گوناگون رنگ و بویی خاص به خود می گیرد و در مقطع کنونی مبتنی بر کاهش تورم و روندهای برون رفت از رکود اقتصادی است، حضور پررنگ بانک ها را طلب می کند. به ویژه این که در سال «دولت، ملت؛ همدلی و همزبانی» این امر وجهه نیرومندتری به خود می گیرد و تلاش برای تحقق این هدف می تواند نشاط، بالندگی و شکوفایی را به عرصه اقتصاد و تجارت کشور بازگرداند و جامعه ایرانی را از برکات و مزایای آن بهره مند کند.


انجام همه این مسئولیت ها از سوی بانک ها بدون عامل برانگیزاننده و محوری آن یعنی روابط عمومی به عنوان ساختاری حرفه ای که ارتباطات سازمانی و مدیریت جریان های اطلاعاتی را در سازمان های مدرن امروزی به عهده دارد، میسر نمی شود و مسئولان روابط عمومی سکاندار کشتی بانک ها در اقیانوس پرتلاطم اقتصاد و تجارت برای پهلوگرفتن در ساحل امن دادو ستد تجاری مبتنی بر مسئولیت های اجتماعی و مشتری گرایی هستند.
روابط عمومی های مستقر در بانک ها، با یادآوری مکرر مسئولیت های اجتماعی و دعوت بانک های متبوعه به انجام امور عام المنفعه، زمینه های اجتماعی تعامل سازنده آن ها را با مردم به وجود می آورند و از طریق ساختن مناسباتی انسانی و اجتماعی قابل قبول برای افکارعمومی، موجب تقویت اعتمادعمومی و جلوگیری از سقوط بانک ها به عنوان موسساتی مالی، به قهقرای سودآوری های غیراجتماعی می شوند.


روابط عمومی ها درعین حال، نمایندگان افکارعمومی در سازمان و سفیران آن برای پاسخگویی به ذینفعان در فضای عمومی هستند تا بکوشند تدوین سیاست ها، راهبردها و برنامه های موسسات و سازمان ها، همراستا با منافع عمومی بوده و تصمیمات به گونه ای اتخاذ شود که منافع عمومی لحاظ شده و خواسته های مشتریان و عامه مردم مدنظر قرارگیرند.


سرانجام، این که صنعت بانکداری کشور به واسطه قابلیت ها و امکانات نرم افزاری فراوانی که حرفه روابط عمومی می تواند دراختیارش قراردهد، همچنین به خاطر توانمندی های حرفه ای خود و نیز ظرفیت های مالی و پولی به عنوان پیش شرط هر حرکت و پیشرفت اقتصادی، باید به خوبی از عهده انجام مسئولیت های اجتماعی خویش برآید و به پیشقراولان توسعه مدیریتی کشور تبدیل شود و به طور مشخص، از طریق توسعه مدیریت پولی و بانکی کشور، همراستا با تحولات مشابه در دیگر عرصه های اجتماعی، زمینه های تحقق چشم انداز بیست ساله کشور و تحقق آرمان های انقلاب اسلامی را بیش از پیش فراهم آورد.
آیت اله ابراهیمی مدیرعامل بانک انصار
 

منبع مرجع:  شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا) 

 

 

 

 

 

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  ثبت نام چهاردهمین کنفرانس بین المللی روابط عمومی آغاز ‌شد


  گزارش برگزاری چهارمین همایش سراسری روابط عمومی های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات


  مدیریت پاسخگویی در روابط عمومی


  جلسه تودیع و معارفه مدیریت روابط عمومی شهرداری اصفهان


  استراتژی ها و چگونگی تبلیغات و فعالیت های روابط عمومی در صنعت فولاد


  سوگیری شدید رسانه را می کشد


  ویدیو/ انتقاد وزیر ارتباطات از مجیزگویی و چاپلوسی روابط عمومی ها


  انتصاب مسئول جدید اداره روابط عمومی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد


  شهردار تهران: نشریات زیان‌ده شهرداری تعطیل می‌شوند


  بازاریابی پیامکی


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: سرفصل های کارگاه آموزشی "چگونگی توسعه خلاقیت های کارآمد در روابط عمومی" اعلام شد