درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    پایگاه امکانات  
پنجشنبه، 6 آذر 1399 - 05:18   

آخرین مهلت ارسال آثار به پانزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی

  آخرین مهلت ارسال آثار به پانزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی


ادامه ادامه مطلب یک

دمکراسی فارابی

  دمکراسی فارابی


ادامه ادامه مطلب دو

انتصاب مدیرکل دفتر استاندار و روابط عمومی استانداری البرز

  انتصاب مدیرکل دفتر استاندار و روابط عمومی استانداری البرز


ادامه ادامه مطلب سه

مبارزه با سانسور ـ راهی برای از میان رفتن سانسور کتاب و نشریات

  مبارزه با سانسور ـ راهی برای از میان رفتن سانسور کتاب و نشریات


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  هفدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی ایران برگزار می‌شود
  تقدیر وزارت جهاد کشاورزی از مدیر روابط عمومی دامپزشکی کهگیلویه وبویراحمد
  محبوبیت پلی استیشن ۵، فروش فوق‌العاده
  ایران بیشترین کاربران اینترنتی را در خاورمیانه دارد
  ۳۲ میلیون کاربر بازی‌های دیجیتال ‌در ایران
  سه نکته که متخصصان روابط عمومی باید در مورد تجزیه و تحلیل احساسات بدانند
  سرنوشت نخستین روزنامه ای که در آمریکا انتشار یافت
  دمکراسی فارابی
  کرونا و شرکت‌های مسئولیت‌پذیر
  توسعه خدمات بانکداری اینترنتی بانک رفاه کارگران در یک نگاه+ اینفوگرافی
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 1779صفحه نخست » مقالات روابط عمومیدوشنبه، 28 مهر 1399 - 10:03
چگونه تنوع را در محل کار افزایش دهیم؟
مترجم: روناک طه زاده - یک سیاست فرصت مساوی اشتغال را توسعه داده و پیاده‌سازی کنید. هدف این سیاست، ایجاد یک رویه استخدام شایسته است که در آن سن، نژاد، جنسیت و اقلیت خنثی است و تاثیری ندارد. کمیته‌ای برای کمک به اجرای این سیاست ایجاد کنید تا با ارائه ایده‌های جدید در مورد چگونگی جذب تنوع بیشتر، به سازمان کمک کند. جهت انعکاس این تغییر، بیانیه ماموریت و رسالت سازمان را اصلاح کنید.
  

 

شبکه اطلاع رسانی روابط‌عمومی ایران (شارا)-|| افزایش و ترویج تنوع در محل کار دارای مزایای بسیاری برای اهداف سازمانی است. اما لازم است شما خودتان را با نظام نگهداری منابع انسانی نزدیک‌تر کنید؛ چرا که حفظ کارکنان، سخت‌تر از استخدام آنها است. این امر به ویژه در سازمان‌هایی که دارای بخش‌های کمتری از لحاظ تنوع کاری هستند، صدق می‌کند. در این گونه سازمان‌ها، کارکنان احساس جدا شدن و منفک شدن را دارند. در این‌گونه موارد لازم است شما نقش فعال‌تری را در زمینه کمک به آنها در راستای تعدیل و تطبیق با فرهنگ کاری و همچنین محیط جدید آنها ایفا کنید.
 

نخست، نیازهای خود را شناسایی کنید. آیا نیروی کار شما به جامعه‌ای که در آن کار می‌کنید، شباهت دارد؟ آیا آنها با افرادی که شما می‌خواهید در خدمت شما باشند یا به آنها خدمت کنید، مطابقت دارند؟ اگر جواب شما نه می‌باشد، باید یک استراتژی استخدام را جهت افزایش تنوع نیروی کار بکار گیرید.


با سازمان‌های محلی که با قشرهای مختلف جامعه در ارتباط هستند، از جمله موسسات فرهنگی و دانشگاه‌ها وارد مذاکره شوید. آنها می‌توانند در معرفی کاندیداها و ارتباط با آنها به شما کمک کنند. همچنین شما می‌توانید از سازمان‌های غیرانتفاعی یا از وب‌سایت‌هایی همانند irantalent.comکه اطلاعات افراد جویای کار را برای شما فراهم می‌کنند، کمک بگیرید. اما خودتان را به بخش‌های محلی محدود نکنید. اگر شما چیزی برای ارائه کردن برای کارگران خارج از منطقه نیز دارید، جست‌وجوی خود را به شهرها، استان‌ها یا کشورهای دیگر توسعه دهید. اینترنت این امر را برای شما تسهیل می‌کند.


از کارکنان خود بخواهید افرادی را جهت استخدام به شما معرفی کنند، چرا که آنها ممکن است دارای آشنایانی در صنعت باشند یا حتی ممکن است افراد واجد شرایطی را که جویای کار هستند، بشناسند. این ارتباط همچنین می‌تواند به کارکنان جدید در راستای این جابه‌جایی کمک کند تا بتوانند خود را با شرایط جدید بهتر وفق دهند. شما می‌توانید برای کارکنانی که افراد جدید را به شما معرفی می‌کنند، پاداش نیز در نظر بگیرید.


یک سیاست فرصت مساوی اشتغال را توسعه داده و پیاده‌سازی کنید. هدف این سیاست، ایجاد یک رویه استخدام شایسته است که در آن سن، نژاد، جنسیت و اقلیت خنثی است و تاثیری ندارد. کمیته‌ای برای کمک به اجرای این سیاست ایجاد کنید تا با ارائه ایده‌های جدید در مورد چگونگی جذب تنوع بیشتر، به سازمان کمک کند. جهت انعکاس این تغییر، بیانیه ماموریت و رسالت سازمان را اصلاح کنید.


شغل‌های پیشنهادی را با تاکید بیشتر جزئیات برای افراد جویای کار، جذاب‌تر جلوه دهید تا بتوانید افراد و کاندیداهای گوناگون و متنوع بیشتری را جذب کنید. از ریزه‌کاری‌ها و جزئیات فرهنگی، برای توصیف مناسب اینکه سازمان شما، محل و جای مناسبی برای کار کردن است، کمک بگیرید.
آموزش‌های متنوع و گوناگونی را در محل کار خود ارائه دهید. همه کارکنان باید درک کنند که تصمیمات استخدام بر مبنای پیدا کردن بهترین کاندیداست و سهمیه (و پارتی بازی) در این بین هیچ گونه تاثیری ندارد.

 

ایجاد روند استخدام شفاف‌تر می‌تواند به راحت‌تر کردن و سبک‌تر کردن بار ذهنی کارکنان دیرباور کمک کند. همچنین اطمینان پیدا کنید که مدیران به طور کامل مزایای یک محل کار متنوع را درک کرده‌اند، زیرا آنها هستند که سیاست‌های پرسنل را اجرا می‌کنند و بنابراین باید به طور کامل متعهد شوند که از این سیاست حمایت خواهند کرد.


مزایای ویژه‌ای از قبیل مهدکودک در محل کار و برنامه‌های انعطاف‌پذیر برای پرسنل در نظر بگیرید و کاری کنید که افرادی که به تازگی استخدام شده‌اند متوجه شوند و درک کنند که شما برای آنهااحترام قائل هستید.


برای متقاعد کردن کارمندان جدید به ماندن، برای آنها دلیل ارائه کنید. برای حفظ هر کدام از آنها تلاش کنید و در این راستا برای هر کدام به میزان مساوی، زمان اختصاص دهید. آنها را با کار جدید و فرهنگ سازمان آشنا کنید. چند هفته اول سخت‌ترین زمان برای هر یک از کارکنان است. نشان دادن اینکه آنها در این سازمان دارای آینده روشنی هستند، اهمیت بسزایی دارد.

 

برای پیشرفت کارکنان، فرصت‌هایی در اختیار آنها قرار دهید. برای برقراری ارتباطات نزدیک کارکنان، برنامه‌های مشاوره تنظیم کنید. پیدا کردن مربیانی که تجربیات و منافع شخصی خود را به اشتراک می‌گذارند؛ می‌تواند در ایجاد دوستی‌های جدید موثر باشد.


گروه‌های نزدیک و پیوسته‌ای را از ترکیب گروه‌های کوچک کارکنان تشکیل دهید. این کار به ایجاد توفان‌های فکری کمک کرده و در نتیجه محصولات شما بهبود پیدا خواهد کرد یا می‌توانید به داخل بازارهای متفاوت راه پیدا کنید. در این صورت، سازمان‌ها ایده‌های جدیدی را دریافت خواهند کرد و کارکنان نیز اطمینان پیدا خواهند کرد که تفاوت آنها با سایرین برای سازمان دارای ارزش است و به آنها ارج گذاشته می‌شود.


از اشتباهات خود درس بگیرید. در بخش منابع انسانی، قسمتی را جهت برگزاری کمیته خروج ایجاد کنید تا بتوانید با کارکنانی که می‌خواهند از سازمان خارج شوند، مصاحبه‌ای داشته باشید. به این صورت می‌توانید دلیل خروج کارکنان را تشخیص داده و آنچه را که می‌تواند در آینده برای جلوگیری از این امر صورت پذیرد، انجام دهید. به انجام تغییرات نیز خوش‌بین باشید و با آغوش باز، پذیرای آن باشید.

www.donya-e-eqtesad.com

 

 

 

 

 

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  روزی که «لایف» منتشر شد و اهمیت تصویر برای نشریات آشگار گردید


  مبارزه با سانسور ـ راهی برای از میان رفتن سانسور کتاب و نشریات


  دمکراسی فارابی


  سرنوشت نخستین روزنامه ای که در آمریکا انتشار یافت


  بررسی نقش روابط‌عمومی در مدیریت بحران


  آش شله قلم کاری به نام روابط عمومی شهرداری مشهد


  رفتار روابط عمومی ها در فضای مجازی


  اطلاع رسانی در خصوص خدمات الکترونیک، مسئولیت روابط عمومی را دو چندان می کند


  ضرورت ایجاد «سازمان صنعت نمایشگاهی»


  بازی خبری: چشم­‌انداز آینده


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: آخرین مهلت ارسال آثار به پانزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی