درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    یایگاه امکانات  
دوشنبه، 7 فروردین 1396 - 17:02   

نوروز: پیدایش آن و برخی از رویدادهای این روز

  نوروز: پیدایش آن و برخی از رویدادهای این روز


ادامه ادامه مطلب یک

پیامک های عید نوروز و روابط عمومی

  پیامک های عید نوروز و روابط عمومی


ادامه ادامه مطلب دو

درباره مراسم نوروز سال 401 پیش از میلاد

  درباره مراسم نوروز سال 401 پیش از میلاد


ادامه ادامه مطلب سه

تاریخچـه هفـت سیـن از گذشتـه تا به امـروز

  تاریخچـه هفـت سیـن از گذشتـه تا به امـروز


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  شکست روزافزون رسانه های چاپی در سطح جهان به دلیل برنیاوردن نیاز مخاطبان قرن 21
  هکرهای ترک اپل را تهدید کردند اطلاعات 600 میلیون کاربر را پاک می‌کنند
  انجمن جهانی روزنامه نگاران پارسی نگار
  اپل: نفوذ سیا به آی‌فون و مک‌بوک به آسانی ممکن نیست
  دیدگاه مدیران و مسئولان/ اهمیت و جایگاه روابط عمومی/ بخش دوم
  پی‌آمدهای مخرب گسترش شبکه‌های اجتماعی
  ابراز نگرانی مکارم شیرازی از "آسیب‌های فضای مجازی"
  10 میان وعده غذایی مفید با 100 کالری
   مسئول روابط عمومی اوقاف استان قم: از رسانه‌های فعال در انتشار اخبار طرح آرامش بهاری تقدیر می‌شود
  دیدگاه مدیران و مسئولان/ روابط عمومی/ بخش اول
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 11333صفحه نخست » روابط عمومی ایرانیدوشنبه، 19 خرداد 1393 - 05:57
موفقیت در مسئولیت اجتماعی را بخشی از ذات شرکت تان کنید
لورنس جی. پارنل و دکتر جانیس پیج - پژوهش های ما در این حوزه نشان می دهد که کلید این کار، ارتباط فعالیت مسئولیت اجتماعی شرکت با کسب و کار اصلی شرکت است- این مساله باید برای ذینفعان؛ کارکنان و مصرفت کنندگان؛ دولت و سازمان های غیر اقتصادی و غیر سیاسی؛ رقبا و جفت های صنعتی طنین انداز شود.
  

 

شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)، لورنس جی. پارنل و دکتر جانیس پیج، مترجم: عادل میرشاهی (سردبیر شارا)- لری پارنل: اگر شرکت شما زمان زیادی را مصروف تلاش های مسئولیت اجتماعی اش می کند اما در طول سال هیچ انعکاسی از فعالیت های انجام شده ارائه نمی دهد، فرصتی را از دست داده است. این پیامی بود که اخیرا دو متخصص در حوزه مسئولیت اجتماعی شرکت ها در طور یک گفتگوی زنده با دانشجویان فارغ التحصیل رشته روابط عمومی مطرح کرده بودند.
بر مبنای نظر کوری دو بروا، از شرکت ارتباطات جهانی SVP و امور عمومی بین الملل در استارباکس، و جو سیبیلیا، مدیرعامل CRSWire، مسئولیت اجتماعی و ثبات یک بحث مستقل از شرکت نیستند بلکه ذات و هسته یک شرکت هستند. این دو نفر برای دانشجویان آنلاین ما نیز در سراسر ایالات متحده و سراسر جهان سخن گفتند. این سخنان از طریق وبینارهایی که به میزبانی برنامه ارشد روابط عمومی استراتژیک در دانشگاه جرج واشینگتن برگزار می شد، ارائه شدند.


سیبیلیا توصیه کرد: «ساخت آگاهی عمومی در یک سازمان با ممیزی بسیار جامع از عملیات، زنجیره عرضه و دولت ممکن است.» وی افزود: «و این باید در مشارکت با همه جنبه های عملیاتی شرکت حاصل شود.»


وی اشاره کرد: برای اینکه این کار برای همه ذینفعان معنی دار باشد، و به منظور ابقای قدرت، مسئولیت اجتماعی شرکت باید با هسته کسب و کار و محصولات شرکت تراز شود. این بهترین راه برای ساخت هوشمندانه برند مسئولیت اجتماعی است.
سیبیلیا توضیح داد: «وقتی شرکت ها تبدیل به مسئولان اجتماعی اصیل می شوند، می توانند با شفافیت و به طور گسترده و بدون ترس از اغراق یا گمراهی خودشان یا از دست دادن کنترل پیامشان ارتباط برقرار کنند.»


هر فهرستی از میان نمونه های معتبر مسئولیت اجتماعی شرکتی قطعا باید شامل سیستم نسخه همزمان شود- برای تصمیم گیری در خصوص این روند که فروش توتون و تنباکو متوقف شود- و البته استارباکس، که زمان طولانی است که در این زمینه پیشرو می باشد. به هر حال، به همان اندازه که بازیگران خوب زیادی در این فضا عمل می کنند تعداد به مراتب بیشتری نیز وجود دارند که درکی از موضوعات و فعالیت هایشان ندارند و در طول زمان چوب آن را می خورند.


پژوهش های ما در این حوزه نشان می دهد که کلید این کار، ارتباط فعالیت مسئولیت اجتماعی شرکت با کسب و کار اصلی شرکت است- این مساله باید برای ذینفعان؛ کارکنان و مصرفت کنندگان؛ دولت و سازمان های غیر اقتصادی و غیر سیاسی؛ رقبا و جفت های صنعتی طنین انداز شود. پرش از ارابه موسیقی با کمپین «من نیز همینطور» محکوم به توقف و نهایتا شکست است.


دوبروا اشاره کرد: رویکرد «استارباکس» درباره یکپارچگی اصول مسئولیت اجتماعی شرکتی و فعالیت درون سازمان، و برقراری ارتباط در چارچوب هسته پیام برند به بازارهای خارجی است.
دوبروا گفت: «ما درباره ارزش ها و اصول بنیادین سخن می گوییم و نه درباره مسئولیت اجتماعی شرکت به طور خاص.» وی افزود: «زیرا ما نمی خواهیم اقدامات مسئولیت اجتماعی شرکت را به عنوان چیزی جدای از آنچه ما آن را شرکت می نامیم بدانیم. این ها رفتارهایی هستند که از طرق فرهنگ کلی ما بافته شده اند.»


متخصصان نیز به اندازه شرکت ها موافق هستند که شرکت ها می توانند تعادلی میان منفعت مالی و وجدان اجتماعی برقرار کرد.
با استارباکس، هسته ماموریت آنها تصویب تغییرات مثبت در چارچوب جوامعی است که به آنها اجازه می دهد برخی از ایده های جسورانه شان را در طول بحران اخیر مالی مطرح کنند. ایده هایی از قبیل ایجاد مبتکرانه مشاغل به منظور کمک به پیشبرد اقتصاد ایالات متحده امریکا.


دوبروا گفت: «منافع مشترک هستند.» وی افزود: «با کمک به جوامعی که ما به آنها خدمت می کنیم، ما قطعا منافعی را برای استارباکس دریافت خواهیم کرد. همه ما می دانیم که مردم می خواهند شرکت ها را با ارزش هایی حمایت کنند که با آنها هماهنگ است.»


کجا ارتباطات مسئولیت اجتماعی شرکتی پیشرو است؟ سیبیلیا از CSRwire وعده های بزرگی را در رسانه اجتماعی می بیند، به ویژه چت های توییتری مسئولیت اجتماعی شرکتی را برای اتصال به ذینفعان و سازمان مفقید می بیند. وی همچنین شفافیت بیشتری را از طریق اقدامات داوطلبانه پیش بینی می کند. وی در جمع بندی می کند: « افزایش اعتبار مشارکتی و ارزش های ذینفعان به یک اندازه ثابت شده است.»


جمع بندی موارد کلیدی:
مسئولیت اجتماعی و ثبات متعلق به هسته و ذات یک شرکت هستند و نه یک چیز مستقل.
• وقتی مسئولیت اجتماعی شرکتی با هسته کسب و کار و محصولات در یک تراز قرار گرفت، یک برند مسئولیت اجتماعی واقعی ایجاد شده است.
• شرکت اصیل مسئولیت اجتماعی می تواند با تلاش های مسئولیت اجتماعی شرکتی خودش به طور شفاف و بدون ترس از اغراق ارتباطی، مغالطه و یا از دست دادن کنترل پیام ارتباط برقرار کند.
• شفافیت بیشتر از طریق افشای داوطلبانه منافع سازمان انجام می شود؛ ثابت شده است که اعتبار شرکت و ارزش ذینفعان با یکدیگر پیوستگی دارند.
• شرکت هایی که می توانند موفق شوند که در برقراری تعادل میان سود و وجودان اجتماعی نمی لنگند.
• کمک به جوامعی که به آنها توسط سازمان خدمت ارائه می شود برای سازمان با ارزش خواهد بود زیرا مردم می خواهند شرکت هایی را حمایت کنند که ارزش های آنها را دارند.


منبع: http://www.prnewsonline.com/featured/2014/03/31/pr-insider-making-csr-success-part-of-your-companys-dna/?hq_e=el&hq_m=2860183&hq_l=15&hq_v=472ca672b1
منبع مرجع:  http://www.shara.ir/view/11333/موفقیت-در-مسئولیت-اجتماعی-را-بخشی-از-ذات-شرکت-تان-کنید

 

 

 

 

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  انجمن جهانی روزنامه نگاران پارسی نگار


  شکست روزافزون رسانه های چاپی در سطح جهان به دلیل برنیاوردن نیاز مخاطبان قرن 21


  اپل: نفوذ سیا به آی‌فون و مک‌بوک به آسانی ممکن نیست


  هکرهای ترک اپل را تهدید کردند اطلاعات 600 میلیون کاربر را پاک می‌کنند


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: فراخوان مقاله دومین همایش ملی زن و روابط‌عمومی