درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    پایگاه امکانات  
شنبه، 4 بهمن 1399 - 06:30   

برنامه جایزه صنعت روابط‌عمومی ایران اعلام شد

  برنامه جایزه صنعت روابط‌عمومی ایران اعلام شد


ادامه ادامه مطلب یک

فهرست سخنرانان هفدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی ایران اعلام شد

  فهرست سخنرانان هفدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی ایران اعلام شد


ادامه ادامه مطلب دو

انتشار پوستر سخنرانان هفدهمین‌ کنفرانس‌ بین‌المللی‌ روابط‌عمومی‌ ایران

  انتشار پوستر سخنرانان هفدهمین‌ کنفرانس‌ بین‌المللی‌ روابط‌عمومی‌ ایران


ادامه ادامه مطلب سه

فراخوان آثار نخستین جشنواره ملی روابط‌عمومی و کرونا

  فراخوان آثار نخستین جشنواره ملی روابط‌عمومی و کرونا


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  5 روش برای غلبه بر متداول‌ترین موانع داخلی سازمان
  تولید محتوا در فضای مجازی را باید به بخش خصوصی سپرد
  تهدید گوگل به توقف فعالیت موتور جستجوی خود در استرالیا
  فرماندار شهرستان لنجان: حرکت فولاد مبارکه در جهت مثبت باعث بوجود آمدن بدخواهان داخلی و خارجی است
  اصول نگارش آگهی اثربخش چاپی
  با دیدگاه جهانی نام‌گذاری کنید
  معاون استاندار البرز: ارتباطات یکی از مهمترین عوامل پیشرفت انسان امروزی است
  فولاد مبارکه بزرگترین تولیدکننده آهن اسفنجی در جهان
  عزم پولادین «فولاد مبارکه» در عرصه مسئولیت‌های اجتماعی
  مدیر رسانه‌های جهانی آمریکا به درخواست بایدن برکنار شد
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
  ارتباطات و روزنامه نگاری  

 تولید محتوا در فضای مجازی را باید به بخش خصوصی سپرد تولید محتوا در فضای مجازی را باید به بخش خصوصی سپرد
تجربیات سال‌های گذشته نشان داده اگر نهادهای دولتی و حاکمیتی بخواهند وارد تولید محتوا شوند، پول این کشور را دور ریخته‌اند چون در خوشبینانه‌ترین حالت هم اگر این بودجه را واقعاً صرف تولیدمحتوا کنند مانند گذشته محتوای تولید شده آنها موردپسند مخاطب و نیاز روز آنها نخواهد بود.
شنبه، 4 بهمن 1399 - 01:43

اصول نگارش آگهی اثربخش چاپی اصول نگارش آگهی اثربخش چاپی
از کلیشه، تکرار، و تقلید دوری بجویید. کلیشه ها موجب دردسر می‌شوند. یاد بگیرید که بدون آنها به پیش بروید. کلمات و عبارات درخشان، شگفت‌انگیز، و ابتکاری، خواننده را سرحال نگه می دارد و مشتاق خواندن می کند.
جمعه، 29 اسفند 1399 - 10:36

 مدیر رسانه‌های جهانی آمریکا به درخواست بایدن برکنار شد مدیر رسانه‌های جهانی آمریکا به درخواست بایدن برکنار شد
سایت "ان‌پی‌آر" با انتشار گزارشی کناره‌گیری مایکل پک را در ارتباط با "رسوایی" در صدای آمریکا دانسته و نوشته است که او به درخواست تیم جو بایدن از کار خود کناره‌گیری کرده است.
پنجشنبه، 2 بهمن 1399 - 18:21

 ساختار عمومی بیانیه مطبوعاتی ساختار عمومی بیانیه مطبوعاتی
اگرچه بیانیه مطبوعاتی را می ‏توان به شیوه ‏های متعددی طراحی نمود، اما در حقیقت آنها از اشکال پر از محدودیتی تبعیت می ‏کنند که تعداد اندکی از سازمان ها از آن دور می‏ شوند. ساختار عمومی بیانیه مطبوعاتی به شرح زیر است:
سه شنبه، 19 اسفند 1399 - 19:52

از اخبار فرار کنید، همانطور که از هروئین فرار می‌کنید از اخبار فرار کنید، همانطور که از هروئین فرار می‌کنید
تا حد امکان اخبار را دسترس‌ناپذیر کنید. نرم‌افزارهای خبری را از روی گوشی‌تان پاک کنید. تلویزیون‌تان را بفروشید. آبونمان‌ روزنامه‌های‌تان را لغو کنید. سراغ روزنامه‌ها و مجلاتی نروید که در هوایپما و ایستگاه راه‌آهن پخش شده‌اند. پیش‌فرض جستجوگر وب‌تان را روی سایت‌های خبری تنظیم نکنید. سایتی را انتخاب کنید که هیچ وقت تغییر نمی‌کند. هر چه کسالت‌بارتر، بهتر. تمام سایت‌های خبری را از فهرست سایت‌های محبوب در جستجوگرتان حذف کنید. ویجت‌های خبری را از روی دسکتاپ‌تان پاک کنید.
چهارشنبه، 1 بهمن 1399 - 08:11

نفوذ پایین رسانه‌های رسمی در شبکه‌های اجتماعی نفوذ پایین رسانه‌های رسمی در شبکه‌های اجتماعی
در سال‌های اخیر قدرت فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در انتشار اخبار به میزان قابل‌ملاحظه‌ای افزایش یافته است؛ به‌طوری‌که به‌تازگی اعضای کمیسیون تلفیق مجلس ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار برای تولید محتوا در فضای مجازی تخصیص دادند که براساس جدول تعیین شده، این مبلغ در اختیار سازمان صدا و سیما، سازمان فرهنگ و ارتباطات، سازمان تبلیغات اسلامی و... قرار می‌گیرد.
چهارشنبه، 1 بهمن 1399 - 00:37

قربانی کردن انسان‌ها و الگوی تجارت دیجیتال قربانی کردن انسان‌ها و الگوی تجارت دیجیتال
خاموش شدن گفتگوهای آزاد ممکن است در کوتاه‌مدت نوعی ضرر سیاسی به نظر آید اما آن‌چه خطری به مراتب بیشتر دارد، تسلط منطق قربانی‌سازیِ سودجویانه بر تمام حیطه‌های زندگی بشر است، منطقی که تحت تسلط خدایان خالق بسترهای تعامل دیجیتال و روحانیون آنهاست. اما آیین قربانی همیشه حالت چرخه دارد و هرگز پیش‌رونده نیست. آیین قربانی یک راه‌حل موقت برای بحرانی واقعی ارائه می‌دهد که در آن قربانیان به نحوی نمادین جایگزین مشکلاتی بزرگ و چندجانبه می‌شوند.
سه شنبه، 30 دی 1399 - 01:22

مدیریت ضعیف تنوع قومی در محتواسازی تلویزیون مدیریت ضعیف تنوع قومی در محتواسازی تلویزیون
متأسفانه کارنامه صداوسیمای ملی و حتی برخی از نشریات پرتیراژ کشوری در بازنمایی صحیح و همدلانه اقوام مختلف کشور چندان قابل دفاع نیست و در مواردی دانسته یا ندانسته سبب جریحه‌دار نمودن افکار عمومی قسمتی از مردمان و هم‌وطنان ایرانی خود می‌شوند.
دوشنبه، 29 دی 1399 - 17:28

طراحی آگهی مطبوعاتی؛ ۸ قانون طلایی طراحی آگهی مطبوعاتی؛ ۸ قانون طلایی
هنگام طراحی یک آگهی به منظور درج در روزنامه، مجله، و حتی فضای مجازی باید از هشت قانون بنیادی به قرار زیر پیروی کنیم:
دوشنبه، 29 دی 1399 - 08:07

درگذشت شیده لالمی، دبیر اجتماعی روزنامه همشهری درگذشت شیده لالمی، دبیر اجتماعی روزنامه همشهری
شیده لالمی، دبیر اجتماعی روزنامه همشهری و دانشجوی دکتری ارتباطات در دهه چهارم عمر، بر اثر "گازگرفتگی" درگذشت. او نویسنده گزارش‌های ماندگاری در حوزه‌های شهری و زنان بود. همکارانش او را خالق واژه "گورخواب" معرفی کرده‌اند.
دوشنبه، 29 دی 1399 - 02:04

روابط عمومی و بیانیه‌های مطبوعاتی روابط عمومی و بیانیه‌های مطبوعاتی
روابط عمومی همانند سایر اشکال بازاریابی، نباید بی‌برنامه باشد. مطلوب آن است که یک تقویم سالیانه روابط عمومی تنظیم و ایجاد کنید تا بتوانید مشخص کنید که در هر ماه چه روش یا روش‌هایی را می‌خواهید استفاده کنید و در ضمن بفهمید که روابط‌عمومی شما چگونه در راستای استراتژی موردنظرتان طی مسیر خواهد کرد.
سه شنبه، 19 اسفند 1399 - 19:13

بیانیه سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در خصوص لزوم تعامل با خبرنگاران و فعالان رسانه‌های گروهی بیانیه سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در خصوص لزوم تعامل با خبرنگاران و فعالان رسانه‌های گروهی
پیرو اخبار منتشر شده در برخی رسانه‌ها در خصوص شکایت مدیرکل سابق منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان ‏گلستان از الهه موسوی خبرنگار حوزه محیط‌زیست کشور، دفتر روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور بیانیه‌ای صادر کرد.
جمعه، 26 دی 1399 - 12:42

سه دلیل عمده برای استفاده از اطلاعیه مطبوعاتی سه دلیل عمده برای استفاده از اطلاعیه مطبوعاتی
اطلاعیه های مطبوعاتی چگونه منجر به افزایش کیفیت جذب مخاطب هدفمند می شوند؟ سه دلیل عمده وجود دارد که اطلاعیه های مطبوعاتی را برای فرایند جذب مخاطب هدفمند ایده آل نموده است.
سه شنبه، 19 اسفند 1399 - 18:54

سبک‌های اجتماعی و مهارت‌های ارتباطی سبک‌های اجتماعی و مهارت‌های ارتباطی
من با اطمینان خاطر به شما می‌گویم که اگر در برقراری ارتباطات تان با دیگران به مواردی که در ارائه امروز گفته شد توجه و مهارت‌های ارتباطی تان را تقویت کنید، هیچ‌گاه با دیگران دچار مشکل و چالش نخواهید شد.
چهارشنبه، 20 اسفند 1399 - 02:26

مصاحبه‌های فردی مصاحبه‌های فردی
راه بهتر برای انجام یک مصاحبه‌ اساسی آن است که برنامه‌ مصاحبه‌ خود را آماده کنید. اگر هدف خود را از کار بدانید، بهتر می‌توانید خودتان و یا افراد متخصص دیگر را برای شرکت در این مصاحبه آماده کنید.
چهارشنبه، 20 اسفند 1399 - 20:35

توصیه های رسانه ای برای انتشار اخبار واکسن کرونا توصیه های رسانه ای برای انتشار اخبار واکسن کرونا
اطلاع رسانی درباره فواید بالقوه واکسن کرونا برای آگاه‌سازی افرادی که از قبل قصد واکسیناسیون را دارند بسیار حیاتی است. با وجود اطلاعات غلط منتشر شده در دوران همه گیری، خوانندگان را از اهمیت واکسن ها آگاه کنید.
پنجشنبه، 25 دی 1399 - 11:45

گزارش مطبوعاتی و رسانه‌ای گزارش مطبوعاتی و رسانه‌ای
یک گزارش رسانه ای یکی از موثرترین راه های تهیه اطلاعات برای رسانه های پخش است و اگر در روابط‌عمومی کار کنید می دانید که این گزارشات اغلب دستمایه کارگزاران روابط‌عمومی است. در واقع روابط‌عمومی‌ها بیش از هر چیز به گزارش های رسانه ای می اندیشند.
چهارشنبه، 20 اسفند 1399 - 20:30

نگاهی به مسوولیت‌های اجتماعی شرکت ملی صنایع مس نگاهی به مسوولیت‌های اجتماعی شرکت ملی صنایع مس
مجتمع مس سرچشمه اقدامات گسترده‌ای در زمینه مسوولیت اجتماعی اجرایی کرد از جمله شناسایی ۶ نقطه محروم در استان کرمان و اجرای طرحی جهادی در این مناطق که به ارائه خدماتی ارزنده به خصوص در بخش خدمات درمانی، فرهنگی، توانمندسازی افراد بی بضاعت و... پرداخت.
چهارشنبه، 24 دی 1399 - 14:10

یکصدوبیست‌وهشتمین شماره ماهنامه مدیریت ارتباطات منتشر شد یکصدوبیست‌وهشتمین شماره ماهنامه مدیریت ارتباطات منتشر شد
در شماره تازه ماهنامه مدیریت ارتباطات، مطالبی خواندنی و متنوع درباره آسیب‌شناسی وضعیت کنونی رسانه ملی، برند شخصی هادی خانیکی، تلویزیون‌های اینترنتی و... می‌خوانید.
چهارشنبه، 24 دی 1399 - 13:27

مسیریابی رسانه در سال 2020_ آنچه متخصصان روابط عمومی باید بدانند مسیریابی رسانه در سال 2020_ آنچه متخصصان روابط عمومی باید بدانند
وقتی زاویه دید تیم های ارتباطی همگام با اخبار رسانه ها می شود باید آن را به گونه ای بیان کنند که بتوانند ویراستاران و خبرنگاران را متقاعد کنند داستان آنها ارزش خبری دارد. عصر حاضر فرصتی برای سازمان هاست که بتوانند در کانال های ارتباطی سرمایه گذاری کنند. شرکت ها می توانند به جای انتشار اخبار و داستان های خود در فضای رسانه ای اشباع شده، کانال های اجتماعی خود را برای انتشار محتوای خود غنی کنند.
یکشنبه، 21 دی 1399 - 22:39

ده نکته برای واضح و مختصر نوشتن ده نکته برای واضح و مختصر نوشتن
هرگز کلمات اصطلاحی مانند "باز مفهوم سازی"، کم حجم نمودن، به طور نگرشی "با قضاوت" را استفاده نکنید. آنها نماد بهانه هستند.
چهارشنبه، 20 اسفند 1399 - 20:33

تشکیل شورای اطلاع رسانی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان شرقی تشکیل شورای اطلاع رسانی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان شرقی
وحید کاظم زاده در این جلسه که با حضور امیرحسین بهداد مدیرکل دامپزشکی استان و معاونان این اداره کل برگزار شد بر اهمیت اطلاع رسانی در دستگاه های خدمت رسانی مثل دامپزشکی با طیف وسیع خدمات جهادی تاکید کرد و گفت: معتقدم هر چه قدر دامنه اطلاع رسانی نسبت به جامعه هدف اعم از بهره برداران و آحاد جامعه گسترده تر باشد، خدمات رسانی هم به شکل مطلوب تری انجام می گیرد و در بحث پیشگیری از بیماری ها یا بحران های احتمالی هم کمک حال جامعه خواهد بود.
یکشنبه، 21 دی 1399 - 11:13

ارتباطات با تمرکز بیشتر بر محوریت مردم در سال 2021 ارتباطات با تمرکز بیشتر بر محوریت مردم در سال 2021
شرکت ها مجبور شده اند بسیاری از فرایندهای سنتی کسب و کار خود را برای عملیاتی ماندن در عین حصول اطمینان از ایمنی کارمندانشان در حوادث ناآرام سال گذشته، دوباره بازسازی کنند. در این مدت، برقراری ارتباط با همه ذینفعان بیش از هر زمان دیگری مهم شده است و تأثیر مهمی در روند تأثیرگذار بر این تعاملات در سال 2021 و بعد از آن خواهد داشت.
یکشنبه، 21 دی 1399 - 08:04

راهنمای تشخیص اخبار جعلی راهنمای تشخیص اخبار جعلی
در برخی از اخبار جعلی نام نویسنده ذکر نمی شود. بنابراین نبود نام باید زنگ هشدار را برای مخاطب به صدا درآورد. اگر هم برای خبری که به نظر جعلی می رسد نام نویسنده ذکر شده باشد، می توان با استفاده از موتور جستجوی گوگل دید که آیا سایر کارهای وی شباهتی به این یک خبر دارند، یا ندارند؟ یا اینکه اصولا میزان اعتبار این نویسنده تا چه اندازه است؟
شنبه، 20 دی 1399 - 17:25

سواد رسانه‌ای و بیماری همه‌گیر کوید-19 سواد رسانه‌ای و بیماری همه‌گیر کوید-19
در عصر جدید رسانه‌ای، سواد رسانه‌ای افراد دارای اهمیت بسیار زیادی شده و به مسئولیت اجتماعی و مدنی آنها تبدیل شده است و اینکه ما قبل از دریافت و استفاده از هر اطلاعاتی و بهره گیری از هر پلتفرم رسانه‌های اجتماعی و به‌اشتراک گذاشتن آن اطلاعات با دیگران بایستی به‌طور کامل تحقیقات و بررسی‌های خود را در مورد اعتبار و درستی آن رسانه‌ها انجام دهیم.
شنبه، 20 دی 1399 - 08:06

 روزنامه‌نگاری در سایه ظهور روبات‌ها و هوش مصنوعی به چه سمتی می‌رود؟ روزنامه‌نگاری در سایه ظهور روبات‌ها و هوش مصنوعی به چه سمتی می‌رود؟
تاثیر تکنولوژی‌های جدید بر روزنامه‌نگاری، به‌خصوص تکنولوژی روباتیک و هوش مصنوعی، می‌تواند تصویر بهتری از مسیر آینده روزنامه‌نگاری نشان دهد. در واقع باید دید که آیا هوش مصنوعی یا روبات‌ها می‌توانند جایگزین انسان‌ها در صنعت رسانه شوند، یا خیر؟
شنبه، 20 دی 1399 - 02:17

قتل‌های زنجیره‌ای روزنامه‌نگاران افغان هم‌زمان با مذاکرات صلح قتل‌های زنجیره‌ای روزنامه‌نگاران افغان هم‌زمان با مذاکرات صلح
به گزارش «مرکز خبرنگاران افغانستان» در ۱۹ سال گذشته ۱۱۵ خبرنگار در این کشور به قتل رسیده‌اند که از این تعداد ۵۶ مورد در شهر کابل پایتخت افغانستان رخ داده است.
سه شنبه، 16 دی 1399 - 15:47

سهم حوزه رسانه‌ها در بودجه ۱۴۰۰ سهم حوزه رسانه‌ها در بودجه ۱۴۰۰
کل اعتبارات برنامه های فصل رسانه (جاری و عمرانی) نسبت به مصوب سال ۱۳۹۹ ، ۳۸درصد و اعتبارات هزینه ای و عمرانی برنامه های حوزه رسانه در این لایحه نیز نسبت به مصوب سال ۱۳۹۹ به ترتیب ۳۷ و ۵۹ درصد افزایش داشته است.
سه شنبه، 16 دی 1399 - 02:53

دادگاه لندن با استرداد آسانژ به آمریکا مخالفت کرد دادگاه لندن با استرداد آسانژ به آمریکا مخالفت کرد
وَنِسا باریتسر، قاضی دادگاه این استدلال‌ها را نپذیرفت اما در نهایت با این استدلال که اگر جولیان آسانژ به مقامات آمریکایی تحویل داده شود احتمال خودکشی‌اش بسیار زیاد است، از استرداد او به آمریکا خودداری کرد. در حکمی که وَنِسا باریتسر صادر کرده آمده است:
سه شنبه، 16 دی 1399 - 02:36

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بورس و اوراق بهادار: سهامداران، مطالب بورسی را فقط از رسانه‌های حرفه‌ای پیگیری کنند مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بورس و اوراق بهادار: سهامداران، مطالب بورسی را فقط از رسانه‌های حرفه‌ای پیگیری کنند
مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بورس و اوراق بهادار در گفت و گویی به بیان مطلب بالا پرداخت و از سهامداران درخواست کرد تا مطالب بورسی را تنها از رسانه‌های حرفه‌ای پیگیری کنند. در ادامه شرح کامل این گفت و گو آمده است.
دوشنبه، 15 دی 1399 - 10:49

صفحه بعد
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  مدیر رسانه‌های جهانی آمریکا به درخواست بایدن برکنار شد


  مهمترین ویژگی‌های عکس خوب


  با دیدگاه جهانی نام‌گذاری کنید


  اصول نگارش آگهی اثربخش چاپی


  امنیت روانی در محیط کار؛ چیستی و چرایی


  معاون استاندار البرز: ارتباطات یکی از مهمترین عوامل پیشرفت انسان امروزی است


  روابط عمومی بهزیستی ایلام رتبه سوم ارزیابی دستگاه های اجرایی در مهرماه را کسب کرد


  استفاده از شیوه‌های نوین برای جذب مخاطب وزارت ورزش


  تولید محتوا در فضای مجازی را باید به بخش خصوصی سپرد


  5 روش برای غلبه بر متداول‌ترین موانع داخلی سازمان


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: برنامه جایزه صنعت روابط‌عمومی ایران اعلام شد