درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    پایگاه امکانات  
یکشنبه، 22 فروردین 1400 - 23:48   

نخستین همایش روابط‌عمومی در سال 1400 با موضوع: ابر نیروی روابط‌عمومی

  نخستین همایش روابط‌عمومی در سال 1400 با موضوع: ابر نیروی روابط‌عمومی


ادامه ادامه مطلب یک

انتصاب مدیر کل روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست

  انتصاب مدیر کل روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست


ادامه ادامه مطلب دو

۱۱ آوریل ـ فن سخنرانی عمومی

  ۱۱ آوریل ـ فن سخنرانی عمومی


ادامه ادامه مطلب سه

مدیر روابط عمومی «تهران رسانه» منصوب شد

  مدیر روابط عمومی «تهران رسانه» منصوب شد


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  مسئول روابط‌عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل: یکی از راه‌های پیشرفت روابط‌عمومی‌ها، برگزاری دوره‌های آموزشی است
  وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی: روابط‌عمومی خلاق جایگاه یک دستگاه را ارتقا می‌دهد
  انتصاب مدیر کل روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست
  اهمیت اخبار به راست و دروغ بودنش ربطی ندارد
  ۱۱ آوریل ـ فن سخنرانی عمومی
  نقش مهم عکس «سلفی» در برندینگ
  5 مانع برقراری ارتباط موثر رهبران با کارگزاران روابط عمومی
  رتبه برتر روابط عمومی میراث فرهنگی گلستان در کشور
  مدیر روابط عمومی «تهران رسانه» منصوب شد
  اصول وآداب تشریفات گامی نوین در روابط عمومی سازمان ها
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
  ارتباطات و روزنامه نگاری  

اهمیت اخبار به راست و دروغ بودنش ربطی ندارد اهمیت اخبار به راست و دروغ بودنش ربطی ندارد
هراس فعلی دربارۀ اخبار کذب به ما چیز زیادی دربارۀ نقش شبکه‌های اجتماعی در به‌اشتراک‌گذاردن اطلاعات نمی‌گوید. درعوض آشکار می‌کند که ما احساس می‌کنیم تغییرات به‌نحو پیش‌بینی‌ناپذیری شتاب گرفته‌اند و دنبال راه‌هایی برای فهمیدن آن هستیم.
یکشنبه، 22 فروردین 1400 - 14:45

نگاهی ارتباطی به ماسک نگاهی ارتباطی به ماسک
با این روندی که نقش‌ها و طرح‌های موجود بر ماسک ها به پیش می روند در کنار اهداف شخصی، تبلیغی و...، احتمال استفاده از آن در خدمت ارتباطات سلامت نیز می رود. به این معنی که به ارائه هشدارها، توصیه ها و... مرتبط با موضوع کرونا یا موضوعات مرتبط با سلامت بشر بپردازد. شاید هم بتوان انتظار داشت که از ماسک برای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی و بیان پیامهای زیست محیطی، مرتبط با نحوه استفاده از انرژی و... حتی در خدمت اینفوگرافیکها استفاده شود.
شنبه، 21 فروردین 1400 - 19:35

تقویم روز ارتباطات/ زادروز مصطفی قریب روزنامه نگار معاصر ایران ـ روش کار قریب در خبرنویسی تقویم روز ارتباطات/ زادروز مصطفی قریب روزنامه نگار معاصر ایران ـ روش کار قریب در خبرنویسی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- 21 فروردین زادروز مصطفی قریب روزنامه نگار معاصر ایران است که در سال 1312 خورشیدی در تهران به دنیا آمد
پنجشنبه، 21 فروردین 1393 - 20:48

رسانه و روابط عمومی در مناطق آزاد یعنی آینه های روبرو رسانه و روابط عمومی در مناطق آزاد یعنی آینه های روبرو
باید پذیرفت رسانه و روابط‌عمومی در حوزه مناطق آزاد اهل یک قبیله اند و به آینه هایی روبروی هم می مانند که هر حرکتی در یکی از آنها بر آن دیگری نیز تاثیر می گذارد و ثبت می شود. مناطق آزاد ایران حتی به گردپای مناطقی مانند جبل علی نرسیده اند.این واقعیت تلخ را نمی توان پشت تعارفات رایج خبری و موج های رسانه ای و تفرعن های مدیریتی پنهان کرد.باید آستین ها را بالا زد و هرچه زودتر دست به کار شد.
شنبه، 21 فروردین 1400 - 14:22

درباره تخریب دوباره صنعت لبنیات / ۱۰درس‌ ارتباطاتی یک ویدئو درباره تخریب دوباره صنعت لبنیات / ۱۰درس‌ ارتباطاتی یک ویدئو
ویدئویی علیه شرکت کاله مبنی بر قاطی شدن آب با شیر در حال انتشار است که فارغ از چرایی این موضوع، یکبار دیگه اهمیت روابط‌عمومی و حراست از برندها را عیان کرد. در این خصوص چند نکته وجود دارد که قصد دارم از منظر ارتباطاتی بدانها نگاهی داشته باشم:
شنبه، 21 فروردین 1400 - 11:53

نیاز به ساختاری روایی و یک برند معتبر داریم نیاز به ساختاری روایی و یک برند معتبر داریم
پیام‌هایی که می‌خواهیم برای طولانی مدت به مخاطب منتقل کنیم و با او در تماس باشیم لازم است که از کلیتی برخوردار باشند و نگاهی را به مخاطب منتقل کنند. وقتی قرار است مخاطب برنامه‌ای را بیش از یک سال دنبال کند طبیعتاً ساختار روایی آن برنامه اهمیت پیدا می‌کند؛ در این شرایط استفاده از قالب‌هایی مانند زیرنویس‌های هشدار دهنده دیگر چندان مناسب نیست.
سه شنبه، 17 فروردین 1400 - 09:43

لارا ترامپ به عنوان مجری شبکه خبری فاکس استخدام شد لارا ترامپ به عنوان مجری شبکه خبری فاکس استخدام شد
لارا ترامپ، عروس دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، به عنوان مجری شبکه خبری فاکس استخدام شد.
سه شنبه، 10 فروردین 1400 - 16:43

یک پژوهشگر ارتباطی: از ماسک به مثابه یک وسیله ارتباطی می توان بهره برد یک پژوهشگر ارتباطی: از ماسک به مثابه یک وسیله ارتباطی می توان بهره برد
در حال حاضر از ماسک در جهان با اهداف تبلیغاتی، سیاسی، اطلاع رسانی، آگاهی بخشی، اعتراضی و انتقادی، ابراز علایق و سلایق و حتی در راستای صنعت مد و لباس و... استفاده می شود.
شنبه، 7 فروردین 1400 - 15:48

حمایت وزارت ارتباطات از سند مقابله با اخبار جعلی حمایت وزارت ارتباطات از سند مقابله با اخبار جعلی
تردیدی نیست که پیاده‌سازی دقیق تکالیف معین شده در این سند همگام و هماهنگ با هم، گام نخست برای مقابله با اخبار جعلی و تاثیر آن بر افکار عمومی و همراستا با منویات مقام معظم رهبری به ویژه در شرایط حساس پیش رو خواهد بود.
چهارشنبه، 4 فروردین 1400 - 10:43

اثر تازه پروفسور کمالی پور منتشر شد اثر تازه پروفسور کمالی پور منتشر شد
کتاب "برداشت رسانه‌های جهان از ایالات متحده آمریکا (اثر ترامپ)"، اثر تازه پروفسور یحیی کمالی پور منتشر شد.
چهارشنبه، 4 فروردین 1400 - 10:20

تقدیم برای عرض تبریک: روزگار فراموش شده کارت پستال تقدیم برای عرض تبریک: روزگار فراموش شده کارت پستال
هر چند فراموشی کارت‌پستال‌ها با رشد روزافزون تکنولوژی در سراسر جهان گونه‌ای اپیدمی محسوب می‌شود، اما به حذف آن‌ها منجر نشده و هنوز هم این مقوای خوش آب و رنگ بیانگر حالات زمانی و مکانی از زندگی و حیات و احساسات فردی است که قصد آگاهی‌رساندن از آن را به عزیزانش دارد.
سه شنبه، 3 فروردین 1400 - 11:08

مدیر کل روابط عمومی شرکت ملی صنایع مس ایران:  بار مسئولیت‌ رسانه ها در اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی جامعه سنگین و خطیر است مدیر کل روابط عمومی شرکت ملی صنایع مس ایران: بار مسئولیت‌ رسانه ها در اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی جامعه سنگین و خطیر است
علوم ارتباطات در ارتقا و توسعه و در عین‌ حال رشد اخلاقی جامعه نقش بی‌همتایی دارد و این امر بر کسی پوشیده نیست. به همین خاطر کسانی که در رسانه‌های کشور قلم می‌زنند، علاوه بر وظیفه بسیار جدی و با اهمیتی که بر عهده دارند، بار مسئولیت‌شان در اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی جامعه سنگین و خطیر است. آنان نشان دادند که با ایستایی سر سازگاری ندارند.
یکشنبه، 1 فروردین 1400 - 16:39

نخستین عکاس حرفه‌ای ایران نخستین عکاس حرفه‌ای ایران
۳۰ اسفند ۱۲۲۲ - ۱۷۷ سال پیش در چنین روزی آقا رضا خان عکاس‌باشی (اقبال‌السلطنه) در تهران زاده شد. او در دربار ناصری آموزش و پرورش یافت و عکاس حرفه‌ای همراه شاه شد.
یکشنبه، 1 فروردین 1400 - 16:00

 نیمی از اطلاعات نادرست غیرعمدی و ناآگاهانه در وب به اشتراک گذاشته می‌شود نیمی از اطلاعات نادرست غیرعمدی و ناآگاهانه در وب به اشتراک گذاشته می‌شود
بر اساس این تحقیق تنها ۱۶ درصد از کاربران وب شرکت کننده در این نظرسنجی با اطلاع کامل از نادرست بودن اطلاعات به اشتراک گذاشته شده اقدام به انتشار آن کرده‌اند.
جمعه، 29 اسفند 1399 - 16:47

فراز و فرود حرفه خبرنگاری در افغانستان فراز و فرود حرفه خبرنگاری در افغانستان
در افغانستان، ۲۷ اسفندماه به نام «روز خبرنگار» نام‌گذاری شده است. هرچند سازمان ملل متحد در سال ۱۹۹۳ میلادی روز سوم ماه مه را به نام روز جهانی آزادی مطبوعات نام‌گذاری کرد، اما بر اساس پیشنهاد جامعه رسانه‌ای افغانستان، دولت این کشور روز ۲۷ اسفند را به عنوان روز خبرنگار در تقویم افغانستان ثبت کرده است.
پنجشنبه، 28 اسفند 1399 - 09:12

یافته‎‌های حاصل از نظرسنجی دیدگاه‌های آمریکایی درباره‎ رسانه‌‎های خبری یافته‎‌های حاصل از نظرسنجی دیدگاه‌های آمریکایی درباره‎ رسانه‌‎های خبری
یک تست ساده برای هر خبرنگار که خواهان تغییر برداشت‌های فوق در سال 2021 است: چند بار شده که دیدگاه‌های مغایر با نظر خودتان را با رعایت انصاف و احترام ارائه دهید؟ حتی یک پرسش مرتبط‌‌تر می‌تواند چنین باشد: چه تعداد از افرادی که با آن‎ها مخالفت می‎کنید، کماکان باور دارند که گزارش‎های شما منصفانه هستند؟
یکشنبه، 24 اسفند 1399 - 10:10

نتایج یک تحقیق: با اوج‌گیری مجدد کووید، روزنامه‌نگاران اروپایی نگران از دست دادن شغل‌شان هستند نتایج یک تحقیق: با اوج‌گیری مجدد کووید، روزنامه‌نگاران اروپایی نگران از دست دادن شغل‌شان هستند
در واکنش به تحول سریع چشم‌انداز رسانه، بسیاری از پاسخ‌دهندگان برای عقب نماندن از قافله به دنبال کسب مهارت‎ های جدید، توسعه‎ دانش کنونی و شناسایی راه‎ های نوین برای برقراری ارتباط با مخاطبان هستند. حدوداً 43 درصد از پاسخ ‎دهندگان در حال ارتقای مهارت‌های خود هستند، به امید اینکه بتوانند یک شغل جدید بیابند یا به‌صورت فری‌لنس کار کنند.
شنبه، 23 اسفند 1399 - 11:02

مراسم تکریم و تودیع رئیس دانشکده علوم ارتباطات و معارفۀ رئیس جدید این دانشکده برگزار می‌شود مراسم تکریم و تودیع رئیس دانشکده علوم ارتباطات و معارفۀ رئیس جدید این دانشکده برگزار می‌شود
مراسم تکریم و تودیع رئیس دانشکده علوم ارتباطات و معارفۀ رئیس جدید این دانشکده روز شنبه ۲۳ اسفند ماه، ساعت ۱۴:۳۰ به دو صورت حضوری و مجازی برگزار می شود.
پنجشنبه، 21 اسفند 1399 - 00:40

اهمیت ارتباطات مردمی در سازمان ها اهمیت ارتباطات مردمی در سازمان ها
روابط عمومی ها با تلاش مستمر و هدفدار برای دادن اطلاعات درست به مردم و گسترش اعتماد بین در جامعه می توانند با احیای برنامه های منسجم و مدون در این زمینه، پاسخگوی بهتری برای دریافت اطلاعات مخاطبین خود باشند و با هر رویکردی، خود رابرای مقابله با بحران و تغییرات آتی آماده نگه دارند.
یکشنبه، 17 اسفند 1399 - 20:25

 راستی‌آزمایی در اطلاع‌رسانی راستی‌آزمایی در اطلاع‌رسانی
اهمیت اطلاعات نادرست زمانی آشکار می‌شود که بحرانی همچون همه‌گیری کووید-۱۹ رخ می‌دهد و سیلی از اطلاعات اشتباه مربوط به سلامتی، اعم از شیوه‌های خانگی پیشگیری یا درمان، اطلاعات مربوط به قرنطینه همچون اخبار غلط در مورد بسته‌شدن راه‌ها و ... در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شوند.
شنبه، 16 اسفند 1399 - 02:49

کاربرد تفکر تکنولوژیک در روزنامه‌نگاری کاربرد تفکر تکنولوژیک در روزنامه‌نگاری
بزوس، ناجی واشنگتن پست بود. تحولی که او در این روزنامه ایجاد کرد تحسین‌برانگیز است. اما به باور «دونالد گراهام»، رئیس هلدینگ گراهام و ناشر سابق این روزنامه، آنچه بزوس را از سایر مدیران ارشد متمایز می‌کند، توانایی دستیابی سریع به نتیجه نیست، بلکه تفکر «شدیدا بلندمدت» اوست.
دوشنبه، 4 اسفند 1399 - 10:33

 کاربرد ارتباط بصری در مدیریت تغییر کاربرد ارتباط بصری در مدیریت تغییر
طراحی اطلاعات پاسخی به نیاز به ارتباط کتبی موثر است که از پردازش تحلیلی و گرافیکی محتوای انتزاعی یا پیچیده تکامل‌یافته و هدف از آن نه‌تنها فراهم‌سازی اطلاعات درست، بلکه اطمینان از درک و جذب آن توسط مخاطب است. طراحی اطلاعات آمیخته‌ای از ارائه جذاب و ویژگی‌های عملکردی است و امکان ارائه همزمان اطلاعات و جذابیت بصری را ثابت می‌کند.
یکشنبه، 3 اسفند 1399 - 11:34

کرونا؛ اخبار جعلی و سواد رسانه‌ای کرونا؛ اخبار جعلی و سواد رسانه‌ای
انواع مختلفی از منابع هستند که خیلی سریع و برای مقابله با اطلاعات نادرست و ضداطلاعات منتشر شده در مورد ویروس کرونا توسعه پیدا کرده‌اند. به عنوان مثال، موسسه پوینتر در وب‌سایت خود اطلاعات بسیار ارزشمندی را در مورد راه‌های شناسایی خبرهای جعلی و چک کردن اصالت و صحت اخبار منتشر کرده است.
شنبه، 2 اسفند 1399 - 08:14

 بازگشت آگهی‌های دولتی به مطبوعات بازگشت آگهی‌های دولتی به مطبوعات
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از لغو ماده ۱۴ آیین‌نامه نحوه فعالیت دستگاه‌های اجرایی در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) خبرداد و نوشت: الزام ارسال آگهی‌های دولتی به مطبوعات به قوت خود باقی ماند. از مدیران و همکاران مطبوعاتی، که همدلانه نگرانی‌های‌شان را منتقل کردند، سپاسگزارم.
پنجشنبه، 30 بهمن 1399 - 01:59

 مصوبه مقابله با نشر اطلاعات خلاف واقع در فضای مجازی ابلاغ شد مصوبه مقابله با نشر اطلاعات خلاف واقع در فضای مجازی ابلاغ شد
شورای‌عالی فضای مجازی کشور نسبت به تصویب و ابلاغ الزامات پیشگیری و مقابله با نشر اطلاعات، اخبار و محتوای خبری خلاف واقع در فضای مجازی اقدام کرد.
دوشنبه، 27 بهمن 1399 - 23:12

آیا عصر بی‌خبری پایان یافته است؟ آیا عصر بی‌خبری پایان یافته است؟
برملا شدن همه ادعاها با روشدن یک عکس و فیلم از گذشته و یا حتی بزرگترین اتفاقات دنیا انسان‌ها را در معرض بمباران اطلاعاتی ناخواسته قرار داده که ‌با وجود پلتفرم‌های بسیار و امواج شدید اطلاع‌رسانی دنیای مجازی، انسان نیازمند یک بی‌خبری خود خواسته است تا لختی آرامش یابد.
یکشنبه، 26 بهمن 1399 - 17:00

اینترنت و ارتباطات زیست محیطی: مطالعه برساخت مساله آب ایران در رسانه‌های اجتماعی اینترنت و ارتباطات زیست محیطی: مطالعه برساخت مساله آب ایران در رسانه‌های اجتماعی
دکتر فرزاد غلامی، فارغ‌التحصیل رشته علوم ارتباطات اجتماعی، از دانشکده علوم اجتماعی، و از اعضای هیأت علمی جدیدالاستخدام گروه ارتباطات اجتماعی است. عنوان رساله وی «اینترنت و ارتباطات زیست محیطی: مطالعه برساخت مساله آب ایران در رسانه‌های اجتماعی» می‌باشد. وی رساله خود را با راهنمایی دکتر سید سعیدرضا عاملی به سرانجام رسانده است.
سه شنبه، 21 بهمن 1399 - 11:20

برنارد شاو: رفع فساد از جامعه آسان نیست برنارد شاو: رفع فساد از جامعه آسان نیست
جورج برنارد شاو درام نویس، اندیشمند و شخصیت ایرلندی تبار هوادار سوسیالیسم در فوریه 1937 که دغدغه از انتخابات بعدی انگلستان وجود داشت در مصاحبه ای که نظر اورا در این زمینه خواسته بودند گفت: بروید از کسانی که می خواهند نامزد شوند بپرسید که چرا متقاضی و داوطلب خدمت عمومی (به مردم و کشور) هستند که مستلزم فداکاری، تحمل زحمت و مشقّت بسیار و قبول انواع خطر است.
پنجشنبه، 18 بهمن 1397 - 13:37

رسانه‌ها و کودکان جنگ رسانه‌ها و کودکان جنگ
رسانه‌ها، کودکان جنگ و درگیری‌ها تاریخی بس طولانی دارند؛ تاریخی که از آن آموختیم تأثیر عکس کودک قربانی شاید بالاتر از هزاران کلمه باشد، اما این را هم به ما می‌گوید که برخی در به کارگیری ناشایست رسانه‌ای کودکان و رنج‌های آنها زیاده‌روی می‌کنند.
جمعه، 17 بهمن 1399 - 19:50

راهنمایی مرحله به مرحله برای رهبری رسانه‌ راهنمایی مرحله به مرحله برای رهبری رسانه‌
همواره توجه کنید که ضمانتی نسبت به پوشش خبری روابط‌عمومی و تأثیرگذاری آن وجود ندارد، این شما هستید که باید این پوشش خبری را بدست آورید.
جمعه، 17 بهمن 1399 - 11:34

صفحه بعد
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  تقویم روز ارتباطات/ زادروز مصطفی قریب روزنامه نگار معاصر ایران ـ روش کار قریب در خبرنویسی


  ۱۱ آوریل ـ فن سخنرانی عمومی


  هنر شنیدن دیگران


  5 مانع برقراری ارتباط موثر رهبران با کارگزاران روابط عمومی


  رشد تبلیغات آنلاین در دوران کرونا


  روابط عمومی شرکت‌های وابسته به فولاد مبارکه باید در سیاست‌های اطلاع‌رسانی با این شرکت هماهنگ باشند


  رسانه و روابط عمومی در مناطق آزاد یعنی آینه های روبرو


  درباره تخریب دوباره صنعت لبنیات / ۱۰درس‌ ارتباطاتی یک ویدئو


  نقش مهم عکس «سلفی» در برندینگ


  انتصاب مدیر کل روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: نخستین همایش روابط‌عمومی در سال 1400 با موضوع: ابر نیروی روابط‌عمومی