درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    یایگاه امکانات  
شنبه، 5 بهمن 1398 - 22:25   

فراخوان مشارکت در انتشار سالنامه تخصصی روابط عمومی 1399

  فراخوان مشارکت در انتشار سالنامه تخصصی روابط عمومی 1399


ادامه ادامه مطلب یک

روابط عمومی و تکامل شخصیت سازمانی

  روابط عمومی و تکامل شخصیت سازمانی


ادامه ادامه مطلب دو

کارگاه های آموزشی روابط عمومی در حوزه سناریو نویسی و تکنیک های حل مساله در روابط عمومی

  کارگاه های آموزشی روابط عمومی در حوزه سناریو نویسی و تکنیک های حل مساله در روابط عمومی


ادامه ادامه مطلب سه

فکر می کنید همه به شما چشم دوخته اند

  فکر می کنید همه به شما چشم دوخته اند


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  روابط عمومی و تکامل شخصیت سازمانی
  مدیرکل روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی: رویکرد متفاوت و حرفه ای که در روابط عمومی سازمان بنادر دنبال می شود
  نشست «بانکداری؛ ارتباطات و توسعه» با محوریت روابط‌عمومی و بانکداری جدید برگزار می‌شود
  جلسه شورای هماهنگی روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی استان اردبیل برگزار شد
  مدیرکل روابط عمومی استانداری تهران: آموزش روابط عمومی ها به ویژه در حوزه خبر نویسی الزامی است
  تسهیلات قرض الحسنه 200 میلیارد ریالی بانک سپه به 2هزار خانوار سیل زده سیستان و بلوچستان
  سالروز انتشار مجلهِ فارسی زبانِ کاوه در برلین و سرآغاز نفوذ خارجی از طریق رسانه ها و ...
  فراخوان مشارکت در انتشار سالنامه تخصصی روابط عمومی 1399
  اندیشه ضابطه مند کردن برنامه ها و نوشتن اصول و قاعده بر ژورنالیسم تلویزیونی
  تاریخ تاسیس جامعه ملل
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
  ارتباطات و روزنامه نگاری  

سالروز انتشار مجلهِ فارسی زبانِ کاوه در برلین و سرآغاز نفوذ خارجی از طریق رسانه ها و ... سالروز انتشار مجلهِ فارسی زبانِ کاوه در برلین و سرآغاز نفوذ خارجی از طریق رسانه ها و ...
ناشران این مجله، نام «کاوه» نخستین انقلابی جهان و متولّد اصفهان (سپاهان) را بر آن گذاردند زیرا که نه تنها معنی دار بود بلکه برای هر ایرانی، نامی آشنا و هر ایرانی نام کاوه آهنگرـ انقلابی ضد ظلم را شنیده و در تاریخ عمومی و انقلابات درج است و پس او، اسپارتاکوس. به رغم پایان جنگ جهانی اول در 11 نوامبر 1918 و شکست آلمان در آن و گرفتار تورّم و مشکلات مالی شدن، نظام دولتی بعدی آلمان تا مارچ 1922 (4 سال پس از جنگ) پرداخت هزینه این مجله را قطع نکرد.
جمعه، 4 بهمن 1398 - 11:56

اندیشه ضابطه مند کردن برنامه ها و نوشتن اصول و قاعده بر ژورنالیسم تلویزیونی اندیشه ضابطه مند کردن برنامه ها و نوشتن اصول و قاعده بر ژورنالیسم تلویزیونی
برزین (متولدسوم آبان 1299) اصحاب نظر را برای بررسی این اندیشه خود در جلسه 21 ژانویه آن سال دعوت کرده بود. در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر قرار شده بود که هرکدام نظر خودرا به دبیر جلسه که همان روز با رای حاضران انتخاب شده بود بدهد تا جمع بندی شود به صورت چارت درآید و پس از تصویب به اجرا گذاشته شود و این چارت تهیه شد.
شنبه، 5 بهمن 1398 - 10:01

محتوا محتوا
هر چیزی که پیام، خبر، احساس، و نظایر آن را به دیگران منتقل کند محتواست. محتوا می‌تواند متن، تصویر، ویدیو، صدا باشد. هر کدام از ساختارهای چهارگانه فوق، دارای زیر مجموعه‌هایی هستند.
جمعه، 4 بهمن 1398 - 17:19

تعاریف رسانه های اکتسابی، رسانه پولی و رسانه شخصی تعاریف رسانه های اکتسابی، رسانه پولی و رسانه شخصی
متخصصان بازاریابی و روابط عمومی غالباً اصطلاحاتی مانند «رسانه شخصی»، «رسانه های اکتسابی» و «رسانه پولی» را استفاده می‌کنند؛ بنابراین اجازه دهید دقیقاً توضیح دهیم که هریک از این شرایط به ویژه در زمینه استراتژی بازاریابی داخلی به چه معناست:
جمعه، 4 بهمن 1398 - 15:42

ابتکار «متیو بریدی» پدر فتوژورنالیسم؛ انعکاس فاجعه با انتشار عکس ابتکار «متیو بریدی» پدر فتوژورنالیسم؛ انعکاس فاجعه با انتشار عکس
«متیو بریدی» بنیادگذار حرفه عکس خبری (فتوژورنالیسم) 24 ژانویه 1863 تصمیم گرفت که تصاویر صحنه های جنگ داخلی آمریکا و عکس اجساد کشته شدگان این جنگ را در ویترین هایی در چهارراهها و میدانهای شهرهای بزرگ این کشور قراردهد تا مردم فاجعه برادرکُشی را به چشم ببینند و مصرّانه پایان یافتن آن را خواستار شوند.
دوشنبه، 4 بهمن 1395 - 14:03

ثبت نام خبرنگاران متقاضی مسکن طی روزهای آتی ثبت نام خبرنگاران متقاضی مسکن طی روزهای آتی
مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه‌های لرستان از آغاز ثبت نام خبرنگاران متقاضی مسکن طی روزهای آتی خبر داد.
پنجشنبه، 3 بهمن 1398 - 14:16

 انتصاب مدیرکل دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی وزارت ارشاد انتصاب مدیرکل دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی وزارت ارشاد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی محسن حدادی را به عنوان مدیرکل دفتر تبلیغات و اطلاع‌رسانی این وزارتخانه منصوب کرد.
چهارشنبه، 2 بهمن 1398 - 14:53

روزنامه نگاری که اعلامیه استقلال آرژانتین را نوشت روزنامه نگاری که اعلامیه استقلال آرژانتین را نوشت
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- «کایتانو خوزه رودریگزCayetano Jose Rodriguez» روزنامه نگار، مؤلف و شاعر آرژانتینی 21 ژانویه سال 1823 در 62 سالگی درگذشت. از کارهای مهم او نوشتن اعلامیه استقلال کشور آرژانتین است. [برخی از مورخان نوشته اند که ویراستار اعلامیه بود!].
چهارشنبه، 1 بهمن 1393 - 19:07

 نخستین جشنواره خبر خوب هرمزگان برگزار می شود نخستین جشنواره خبر خوب هرمزگان برگزار می شود
سخنگو و مدیرکل روابط‌عمومی و امور بین الملل استانداری هرمزگان گفت: ۵۰ اثر به دبیرخانه نخستین جشنواره خبر استان ارسال شده است.
چهارشنبه، 2 بهمن 1398 - 00:48

 روابط عمومی، رسانه و افکار عمومی روابط عمومی، رسانه و افکار عمومی
برجسته‌سازی مطالب در رسانه‌ها این باور را در مخاطب تقویت می کند همان مطالبی که برجسته شده حتما مهمترین مطلب هم هست. رویدادهایی وجود دارند که نه از ارزش خبری برخوردارند و نه برای مخاطبان مهم تلقی می‌شوند اما در این مورد تکرار به اندازه‌ای است که رویداد مورد نظر وجهه خبری خود را از دست می‌دهد و جنبه تبلیغی پیدا می کند.
چهارشنبه، 2 بهمن 1398 - 00:39

انتصاب مسئول روابط عمومی سازمان عمران شهرداری کرج انتصاب مسئول روابط عمومی سازمان عمران شهرداری کرج
علیرضا عاقلی رییس سازمان عمران شهرداری کرج طی حکمی، "مسعود خالصه رنجبر" را به عنوان مسئول روابط‌عمومی و امور بین الملل این سازمان منصوب کرد.
سه شنبه، 1 بهمن 1398 - 19:10

جورج مور: خاطره نگاری و بیوگرافی نویسی «پندآموز» و خدمت به جامعه اند جورج مور: خاطره نگاری و بیوگرافی نویسی «پندآموز» و خدمت به جامعه اند
21 ژانویه 1933 «جورج مورGeorge Moore» داستان نگار، درام نویس، شاعر و خاطره نگار ایرلندی در 81 سالگی فوت شد. وی از معروفترین داستان نگاران رئالیست اروپا بشمار می رود که 47 ناول، پنج بیوگرافی و چندین خاطره از خود برجای گذارده است. وی که تحصیلکرده فرانسه بود کار داستان نگاری را با نوشتن داستانهای کوتاه آغاز کرده بود.
جمعه، 1 بهمن 1395 - 11:34

کتاب روانشناسی ارتباطات و اقناع منتشر شد کتاب روانشناسی ارتباطات و اقناع منتشر شد
کتاب روانشناسی ارتباطات و اقناع اولین اثر منتشره با این عنوان در کشور و نیز اولین اثر ترجمه ای مشترکم از زبان فرانسه است.
سه شنبه، 1 بهمن 1398 - 11:23

روزنامه نگار در نقش آموزگار و پاسدار دمکراسی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- «ویلیام جان لانگ William John Lang» روزنامه نگار آمریکایی و از دبیران مجله لایف Life بیست و یکم ژانویه 1968 در 54 سالگی درگذشت. وی کار روزنامه نگاری را از 22 سالگی در روزنامه «شیکاگو دیلی نیوز» و پس از اتمام دانشگاه آغاز کرده بود. ویلیام لانگ پس از پوشش انتخابات سالهای 1936 و 1940 ریاست جمهوری آمریکا، در یک مقاله طولانی و ماندنی نظریه ای را ابراز داشت که از همان زمان مورد توجه خاص سردبیران رسانه ها و دمکراسی دوستان است.
چهارشنبه، 1 بهمن 1393 - 19:05

لزوم تدوین پیوست رسانه‌ای مخاطرات و بحران‌ها لزوم تدوین پیوست رسانه‌ای مخاطرات و بحران‌ها
ایران به لحاظ تنوع بحران‌ها در رده پنجم دنیا،‌به لحاظ میزان تلفات در رده ۱۰ کشور نخست جهان قرار دارد و از ۴۰ بحران طبیعی شناخته شده بیش از ۳۰ بحران در کشورمان روی داده است و یا ایران مستعد وقوع آن است.
دوشنبه، 30 دی 1398 - 11:45

نقد منصفانه، اخبار درست و صادقانه گوهری است که اصحاب رسانه بدان دست پیدا کرده اند نقد منصفانه، اخبار درست و صادقانه گوهری است که اصحاب رسانه بدان دست پیدا کرده اند
"عبدالرضا چراغعلی" معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه گفت: خبرنگاران و ارباب جراید به عنوان امین نظام هستند و همواره در جهت رسیدن به پیشرفت جامعه کمک کردند.
یکشنبه، 29 دی 1398 - 22:45

پنجمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان گلستان تشکیل شد پنجمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان گلستان تشکیل شد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان و دبیر شورا از تشکیل پنجمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان گلستان در صبح شنبه ۲۸ دی ماه خبر داد.
یکشنبه، 29 دی 1398 - 22:44

دومین جلسه آموزش خبر نویسی در حوزه معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان دومین جلسه آموزش خبر نویسی در حوزه معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان
دومین جلسه آموزش خبرنویسی در حوزه معاونت سیاسی امنیتی واجتماعی استانداری گلستان در محل سالن جلسات این معاونت برگزار شد.
یکشنبه، 29 دی 1398 - 22:43

برگزاری کارگاه آموزشی روزنامه نگاری اقتصادی مساله محور برگزاری کارگاه آموزشی روزنامه نگاری اقتصادی مساله محور
رییس انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات گفت: کاهش سرمایه اجتماعی در جامعه موجب ازبین رفتن اعتماد عمومی و افزایش هراس از آینده می‌شود.
جمعه، 27 دی 1398 - 20:34

استرینگر استرینگر
استرینگر یک روزنامه‌نگار، عکاس یا فیلمبردار مستقل است که با تهیه و ارایه مداوم گزارش ها، عکس ها یا فیلم ها با یک سازمان خبری همکاری می کند. استرینگرها حقوق عادی دریافت نمی کنند و میزان و نوع کار به طور معمول داوطلبانه است.
جمعه، 27 دی 1398 - 13:42

روند قهقرا رفتن «تاریخ نگاری و روزنامه نگاری» روند قهقرا رفتن «تاریخ نگاری و روزنامه نگاری»
16 ژانویه سالروز فوت «رابرت فیتسجرالد» روزنامه نگار، پژوهشگر و شاعر بنام آمریکایی است که آثار کلاسیک یونان و روم از جمله اشعار هومر و ویرجیل را هم به انگلیسی برگردان کرده است.
جمعه، 26 دی 1393 - 12:25

بحران جهانی خبرنویسی بحران جهانی خبرنویسی
خبرنگاران خوب ترجیح می دهند که به استخدام دستگاههای روابط عمومی سازمانها که پول و مزایای بیشتری می دهند درآیند و یا این که مشاور مطبوعاتی مقامات شوند و در وبسایت شخصی آنان بکار پردازند.
چهارشنبه، 25 دی 1398 - 18:02

چطور تاثیر روانی اخبار بد را کنترل کنیم چطور تاثیر روانی اخبار بد را کنترل کنیم
زندگی بشر نسبت به قرن‌های گذشته روند رو به پیشرفت داشته است، تنها نکته آن است که با توجه به پیشرفت صنعت ارتباطات، امروز فجایع بیش از گذشته در مقابل چشمان ما هستند. اگر با پیگیری خبرهای روزمره احساس درماندگی می‌کنید، حداقل می‌توانید مطمئن باشید آدم بی‌تفاوتی نیستید و به رنج انسان‌ها اهمیت می‌دهید.
چهارشنبه، 25 دی 1398 - 17:33

سالروز درگذشت مبتکر فتوژورنالیسم (پدر عکس خبری) سالروز درگذشت مبتکر فتوژورنالیسم (پدر عکس خبری)
امروز سالروز درگذشت «متیو بریدی Mathew Brady» پدر عکس خبری (فتوژورنالیسم) است که در سال 1896 در 72 سالگی درگذشت. با این ابتکار وی، گامی دیگر در تکمیل حرفه روزنامه نگاری برداشته شد. مشاهده صحنه های دلخراش جنگ کریمه «متیو» را به فکر ابداع حرفه عکس خبری انداخته بود.
پنجشنبه، 25 دی 1393 - 18:13

توقف انتشار ویدیوهای جعلی (دیپ فیک) در فیسبوک توقف انتشار ویدیوهای جعلی (دیپ فیک) در فیسبوک
مسوولین شرکت فیسبوک مانع انتشار ویدیوهای دستکاری شده که با اصطلاح deepfake شناخته می شود، خواهند شد.
دوشنبه، 23 دی 1398 - 23:09

زمانی که ستون «درگوشه و کنار شهر» روزنامه اطلاعات دارای بیشترین مخاطب بود ـ دلیل مخاطبان زمانی که ستون «درگوشه و کنار شهر» روزنامه اطلاعات دارای بیشترین مخاطب بود ـ دلیل مخاطبان
روزنامه اطلاعات از اواخر دهه 1330 تا اوایل دهه 1350 هر چند وقت یکبار درباره مطالب منتشره و ترکیب صفحات و ... از مخاطبان نظرسنجی می کرد و نظرات را پس از جدول بندی در جلسات دبیران و سپس نویسندگان مطرح و مطابق خواست مخاطبان ـ اگر منجر به خروج از اصول ژورنالیسم نمی شد ـ دست به تغییرات می زد
پنجشنبه، 23 دی 1395 - 09:47

دوره آموزشی خبر نویسی در حوزه معاونت سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان دوره آموزشی خبر نویسی در حوزه معاونت سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان
با حضور شبیر دائمی فعال رسانه ای استان و عضو شورای اطلاع رسانی استان در سالن اجتماعات معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری برگزار شد.
دوشنبه، 23 دی 1398 - 22:10

آشنایی با پروفسور ساروخانی برنده جایزه بین‌المللی دکتر حمید نطقی بنیانگذار روابط عمومی نوین ایران آشنایی با پروفسور ساروخانی برنده جایزه بین‌المللی دکتر حمید نطقی بنیانگذار روابط عمومی نوین ایران
دکتر حمید نطقی (1378-1299)، بنیانگذار روابط عمومی نوین ایران، برای همیشه طرز تفکر ما را در مورد روابط عمومی تغییر داد. وی از طریق دانشکده علوم ارتباطات اجتماعی، که خود در شکل دهی آن نقش بسزایی داشت به تربیت نیروهای جوان، خوشفکر، مردم دوست و آشنا به مبانی ارتباطات انسانی و اجتماعی پرداخت.
سه شنبه، 20 اسفند 1398 - 16:12

یادداشت/ رفتار مسئولان، بی‌اعتمادی را برای رسانه‌ها به ارمغان می‌آورد یادداشت/ رفتار مسئولان، بی‌اعتمادی را برای رسانه‌ها به ارمغان می‌آورد
از دهه ۱۹۹۰ به بعد ما با آرایش جدید رسانه‌ای مواجه هستیم ولی به‌نظر می‌رسد با وجود گذر از دوره مدل‌های سنتی در ارتباطات هنوز برخی از مسئولان در دهه‌های قبل باقی مانده‌ و توقعشان از رسانه‌ها در حد روابط عمومی تنزل پیدا کرده که این موضوع بی‌اعتمادی عمومی را برای رسانه‌ها به ارمغان می‌آورد.
یکشنبه، 22 دی 1398 - 19:35

در باره ضرورت استقلال روزنامه نگار
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- عقاید «سیدنی هوک » فیلسوف تجربی (نه اثبات ریاضی) قرن بیستم آمریکا که هر سال دو بار (به مناسبت زادروز و سالگرد فوت او) در رسانه ها مطرح می شوند تا از یاد نروند، در ژانویه 2005 با توجه به کاری که «آرمسترانگ ویلیامز» روزنامه نگار آمریکایی کرده بود رنگ و جلای ویژه داشت و توجه بیشتری به آن شده بود که سالها پیش خصوصیات یک روزنامه نگار حرفه ای را بیان کرده بود.
یکشنبه، 21 دی 1393 - 15:24

صفحه بعد
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  ابتکار «متیو بریدی» پدر فتوژورنالیسم؛ انعکاس فاجعه با انتشار عکس


  کارگاه های آموزشی روابط عمومی در حوزه سناریو نویسی و تکنیک های حل مساله در روابط عمومی


  فراخوان مشارکت در انتشار سالنامه تخصصی روابط عمومی 1399


  ده تصمیم سال نو برای نویسنده ها


  نامه ای سرگشاده به متخصصان روابط عمومی


  بهترین طراحی‌های جلد کتاب در سال ۲۰۱۹ به انتخاب نیویورک تایمز


  زمینه سازمانی می تواند بر پروژه ها تأثیر بگذارد


  فکر می کنید همه به شما چشم دوخته اند


  تعاریف رسانه های اکتسابی، رسانه پولی و رسانه شخصی


  محتوا


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: کارگاه های آموزشی روابط عمومی در حوزه سناریو نویسی و تکنیک های حل مساله در روابط عمومی