شارا - شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران : شتاب بيشتر روند فعاليت شركت اميد
چهارشنبه، 30 مهر 1399 - 14:54 کد خبر:45024
مديرعامل بانك سپه از مجموعه شركت سرمايه گذاري اميد خواست تا همچون گذشته با جديت بيشتر محور برنامه و تلاش خود را تحقق شعار سال و جهش توليد و اشتغالزايي قرار دهند.

شبكه اطلاع رساني روابط‌عمومي ايران (شارا)-|| چقازردي خواستار شتاب بيشتر روند فعاليت شركت اميد در جهت تحقق اهداف شعار سال و جهش توليد شد.

مديرعامل بانك سپه از مجموعه شركت سرمايه گذاري اميد خواست تا همچون گذشته با جديت بيشتر محور برنامه و تلاش خود را تحقق شعار سال و جهش توليد و اشتغالزايي قرار دهند.


به گزارش شارا به نقل از روابط‌عمومي بانك سپه، محمد كاظم چقازردي در مراسم قدرداني از دكتر حسنعلي قنبري مدير‌عامل پيشين و معارفه دكتر حسين مدرس خياباني مدير عامل جديد شركت سرمايه‌گذاري اميد كه با حضور اعضاي هيئت مديره و هيئت عامل بانك سپه، اعضاي هيئت مديره گروه مديريت سرمايه‌گذاري اميد و مديران عامل شركت‌هاي تابعه اميد درمحل ساختمان سردار شهيد قاسم سليماني بانك سپه برگزار شد، با اشاره به اهميت شركت سرمايه‌گذاري اميد در پيشبرد اهداف اقتصادي كشور گفت: لازم است تا نتايج تلاشهاي ارزنده اين هلدينگ كه در برگيرنده صنايع متعددي است خصوصا در عرصه كلان اقتصادي كشور به عموم اطلاع رساني شود.


وي تاكيد كرد : از تمام مديران هلدينگ سرمايه گذاري اميد انتظار دارم امور و پروژه‌هاي در دست اقدام را طبق برنامه به انجام رسانند و نقش خود را به نحو شايسته در سطح اقتصاد ملي ايفا كنند.

* محور برنامه هاي خود را جهش توليد و اشتغالزايي قرار دهيد


مدير عامل بانك دارائي‌هاي شركت اميد را هم رديف دارائي‌هاي بانك سپه قبل از ادغام بانك‌هاي وابسته به نيروهاي مسلح برشمرد و خاطر نشان كرد: با توجه به اهميت جهش توليد و اشتغال زايي در كشور، شركت سرمايه‌گذاري اميد و شركت‌هاي تابعه كه از پتانسيل خوبي در اين زمينه برخوردار هستند بايد با انسجام، همگرايي و هماهنگي در بدنه مديريتي مانع از اتلاف ظرفيت‌ها و منابع موجود و توقف چرخه توليد و اشتغالزايي در حوزه‌هاي متنوع فعاليت هلدينك اميد شوند.

* مديران پاك دست عامل موفقيت و حركت و پيشرفت شركت


مدير عامل با اشاره به سابقه درخشان نخستين بانك ايراني و حضور مؤثر در پروژه‌هاي ملي و رضايت مسئولين كشور از عملكرد بانك سپه اين موفقيت‌هاي درخشان را مرهون سلامت نفس، پاكدستي، تخصص و تجربه اعضاي هيئت مديره، مديران و كاركنان بانك سپه عنوان و تاكيد كرد سلامت اخلاقي، حرفه اي و پاكدستي مديران بانك و شركت‌هاي زير مجموعه خط قرمز ماست.

* حركت در چارچوب قانون و مقررات و لزوم توجه به شفاف سازي امور


چقازردي حفظ و رعايت قوانين، ضوابط و مقررات در كليه امور شركت‌ها از جمله قراردادهاي پيمانكاري‌، مزايده‌ها و مناقصه ها را همچون گذشته ضروري دانست و اعلام كرد: بانك به هيچ وجه عدول از قوانين و مقررات را در هيچ يك از مجموعه‌هاي تابعه خود نمي پذيرد.

* لزوم نظارت بر پيشرفت پروژه ‌ها، جلوگيري از تعديل نيرو و مديريت هزينه‌ها


مديرعامل واگذاري طرح‌ها و پروژه‌هاي عظيم ملي به بانك سپه را نتيجه اعتماد مردم و مسئولين به نخستين بانك ايراني عنوان و بر ضرورت نظارت دقيق وتمركز بر پيشرفت پروژه‌هاي جاري، جلوگيري از تعديل نيرو و حفظ اشتغال و مديريت و صرفه‌جويي درهزينه‌ها با توجه به شرايط كشور تأكيد كرد. همچنين يكي از اهداف اصلي فعاليت هلدينگ اميد را تقويت بنيان‌هاي اقتصادي در راستاي كمك به دولت جهت حصول به اهداف ملي اقتصادي كشور بيان كرد .


چقازردي اظهار داشت: حمايت از شركت سرمايه‌گذاري اميد و كمك به شركت‌هاي زير مجموعه آن براي رونق و شكوفايي اقتصادي كشور همواره مدنظر بانك بوده وضمن تشكر از موافقت وزارت امور اقتصادي و دارايي و بانك مركزي ج.ا.ا با مشاركت بانك درافزايش سرمايه شركت اميد، اين امر را در راستاي حمايت از پروژه‌هاي در دست اجراي شركت‌هاي مذكور و حفظ و افزايش اشتغال و رونق توليد قلمداد كرد.


وي از مديران شركت‌هاي تابعه شركت سرمايه‌گذاري اميد نيز خواست تا با تمركز حسابها و عايدات ارزي ،كشور را در شرايط سخت تحريم مانند گذشته حمايت كنند .


و ي گفت: بانك نيز از مديران فعال، توانمند و متعهد خود حمايت مي كند.

* اجراي تكاليف محوله در راستاي واگذاري شركت هاي فاقد فعاليت بانكي


مدير عامل بانك سپه اظهار داشت: بانك در انجام تكاليف ابلاغي تاكنون در 5 مرحله عرضه بلوكي سهام تحت تملك خود در شركت گروه مديريت سرمايه گذاري اميد را انجام داده اما واگذاري آن محقق نشده است .


وي افزود: با توجه به شرايط فعلي بازار سرمايه حسب دستور و تاكيدات مراجع و نهادهاي ذيربط، عرضه خرد سهام شركت مذكور و ساير شركت‌ها موقتا متوقف گرديده و با تاكيد بر اينكه اين امر به معناي غفلت از انجام مسئوليت بانك در اجراي تكاليف ابلاغي نيست اظهار داشت : واگذاري شركت هاي تابعه در شرايط مناسب بازارسرمايه در دستور كار بانك قرار دارد.

* در آينده نزديك سه بانك ديگر در بانك سپه ادغام خواهند شد


مدير عامل با اشاره به پروژه ادغام بانك‌هاي وابسته به نيروهاي مسلح در بانك سپه اظهار داشت: طرح ملي ادغام كار بسيار بزرگي است كه در حال حاضر اهم فعاليت‌هاي بانك و هيئت مديره را به خود معطوف داشته و تاكنون ادغام 2 بانك نهايي شده و باقيمانده بانك‌ها در آينده بسيار نزديك مراحل ادغام خود را طي خواهند كرد.


وي در بخش ديگري از سخنان خود با تشكر از تلاش‌هاي دكتر حسنعلي قنبري در دوران مسئوليت به عنوان مدير عامل شركت سرمايه‌گذاري اميد خاطر نشان كرد: دكتر قنبري با كارنامه مطلوب و با سلامت كاري از شخصيت علمي و اجرايي برخوردار بوده و همواره در كنار ما و مجموعه بانك سپه حضور دارند و از تجربيات ايشان استفاده خواهيم كرد. ضمنا از تلاش‌هاي هيات مديره شركت بابت اقدامات صورت گرفته در زمينه واگذاري املاك و اموال مازاد و دارايي‌هاي غير مولد و تسويه بخشي از مطالبات بانك از محل منابع حاصل از واگذاري ها قدرداني كرد.


چقازردي كفايت و توانمندي دكتر حسين مدرس خياباني مدير عامل جديد شركت سرمايه‌گذاري اميد را در كنار تجربه وي در حوزه شركت‌ها از عوامل مهم و مؤثر در پيشبرد اهداف شركت سرمايه گذاري اميد دانست و ضمن آرزوي موفقيت براي وي مجددا بر ضرورت نظارت بر عملكرد شركت هاي تابعه، فراهم نمودن شرايط اتمام پروژه‌هاي نيمه تمام (بويژه پروژه‌هاي در دست اجراي شركت پترو اميد آسيا ) و جبران عقب ماندگي احتمالي آنها ، حل و فصل مسائل شركت ها و تصفيه شركت‌هاي فاقد كارايي تاكيد كرد.


در پايان اين مراسم مديران عامل شركت‌هاي چادر ملو، گل گهر، مديريت انرژي اميد تابان هور، كوير تاير و پترو اميد آسيا در سخنان كوتاهي ضمن ارائه گزارش مختصر از فعاليتهاي شركت خود از زحمات مدير عامل پيشين شركت سرمايه گذاري اميد قدرداني و به مدير عامل جديد خير مقدم گفتند.