شارا - شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران : ۱۰ ترفند طلايي براي رشد كسب و كار
پنجشنبه، 3 مهر 1399 - 11:56 کد خبر:44664
واقعيت اين است كه روش‌هايي وجود دارد كه به بهبود مشاغل كمك مي‌كند. عده‌اي از اين روش‌ها باخبر هستند و آن‌ها را به كار مي‌گيرند و عده‌اي هم زياد جدي‌شان نمي‌گيرند. دسته اول معمولا موفق‌تر از دسته دوم عمل مي‌كنند. 

شبكه اطلاع رساني روابط‌عمومي ايران (شارا)-|| هر كسب و كار تازه‌اي كه راه مي‌افتد با دنيايي از اميد همراه است؛ اميد براي موفقيت و روي روال افتادن كارها؛ اما چطور است كه بعضي كسب و كارها موفق و بعضي‌ها از دور خارج مي‌شوند؟ واقعيت اين است كه روش‌هايي وجود دارد كه به بهبود مشاغل كمك مي‌كند. عده‌اي از اين روش‌ها باخبر هستند و آن‌ها را به كار مي‌گيرند و عده‌اي هم زياد جدي‌شان نمي‌گيرند. دسته اول معمولا موفق‌تر از دسته دوم عمل مي‌كنند.


مطلع باشيد


اگر ميانه خوبي با اخبار نداريد و فكر مي‌كنيد بي‌خبري، خوش‌خبري است؛ بهتر است اين رويكرد را عوض كنيد. سعي كنيد تمام اطلاعات و اخبار مربوط به حيطه كاري‌تان را مطالعه كنيد و در جريان تغييرات قرار بگيريد. كساني كه با جريان اطلاعات حركت مي‌كنند، افراد موفقي هستند كه نمي‌گذارند بي‌خبري آن‌ها را از رشد در كسب و كارشان بازدارد.


مهارت ياد بگيريد


چه با شركت در كلاس‌ها، همايش‌ها و كارگاه‌ها و چه با خواندن بهترين كتاب هاي بازاريابي، فروش و تبليغات مهارت‌هاي مربوط به كسب و كارتان را افزايش دهيد. دنياي امروز دنياي تغييرات سريع است و اگر بخواهيد به روشي كه تا امروز جواب داده اكتفا كنيد؛ ممكن است از روش‌هاي فردا و روزهاي بعد جا بمانيد و كسب و كارتان دچار مشكل شود. بنابراين يادگيري را جدي بگيريد تا از قافله عقب نمانيد.


خوش قول بمانيد


خيلي‌ها فكر مي‌كنند گول زدن مشتري و دست به سر كردن او هنري است كه باعث موفقيتشان خواهد شد؛ غافل از اينكه شايد اين دست به سر كردن به طور موقت مشكل را برطرف كند؛ اما در طولاني مدت باعث عدم وفاداري مشتري و از دست دادن او خواهد شد. سعي كنيد مشتري‌مداري را در راس كدهاي كاري خود قرار دهيد و اگر حرفي مي‌زنيد، سر آن بمانيد. خوش‌قولي يكي از مهم‌ترين اصول خوش‌حسابي و داشتن يك كسب و كار موفق است.


اهميت برنامه‌ريزي و نظم


اگر نتوانيد به ذهن‌تان نظم بدهيد و برنامه منظمي براي رسيدگي به كارها بچينيد، خيلي زود از مسئوليت‌ها عقب مي‌مانيد و به دنبال آن مشتريانتان را از دست مي‌دهيد. چيدن برنامه زماني درست و واقع‌بينانه و مشخص كردن مرحله به مرحله مسئوليت‌ها مي‌تواند اقدام بسيار مهمي در رسيدن به اهداف شغلي شما بردارد.


استفاده درست از شبكه‌هاي اجتماعي


تقريبا هر كسب و كار موفقي كه اين روزها هنوز در بازار فعاليت دارد؛ استفاده درست از شبكه‌هاي اجتماعي را بلد است. اين كسب و كارها مي‌دانند تبليغات چطور در ارائه تصوير برندشان موفق عمل مي‌كند و تا چه اندازه اهميت دارد. كسب و كارهاي موفق براي كسب درآمد از طريق اينستاگرام روش‌هايي كه در اينجا وجود دارد را دنبال مي‌كنند، اهميت عكاسي خوب، نوشتن كپشن‌هايي با اطلاعات دقيق و درست و پاسخگويي منظم را مي‌دانند و همين موارد هم باعث مي‌شود بتوانند روز به روز موفق‌تر از قبل عمل كنند؛ اين موارد تنها به اينستا محدود نمي‌شود و شامل هر شبكه اجتماعي ديگري هم خواهد شد.


اهميت به نيروي انساني


مطالعه كتاب‌هاي مرتبط به حيطه كاري شما از جمله خواندن كتاب راه انداختن يك كسب و كار جديد براي كساني كه به دنبال راه انداختن استارتاپ هستند، تنها بخشي از مسير موفقيت است. بخش ديگر به مطالعه مديريت منابع انساني و ساير رفتارهاي مديريتي بستگي دارد. انتخاب و گزينش نيروي كار مهم است؛ اما نه به اندازه نگهداشت آن و براي نگهداشت نيروي انساني بايد بتوانيد امنيت و احترام آن‌‎ها را فراهم كنيد. به خاطر داشته باشيد نيروي انساني مهم‌ترين بخش كسب و كار شما هستند كه به طور مستقيم روي نتايج حرفه‌اي شما تاثيرگذار خواهند بود.


محيط را شاد كنيد


شايد برايتان جالب باشد بدانيد مواردي مثل نور، صدا و موسيقي مي‌تواند روي وضعيت روحي كارمندان و در نتيجه وضعيت كاري‌شان تاثير بگذارد. براي بهبود وضعيت روحي افراد به وضعيت تهويه هواي محيط كار، تركيب نور زرد و سفيد، ارگونوميك بودن ميزها و صندلي‌ها، استفاده از رنگ‌ها شاد و حفظ آرامش محيط كار دقت كنيد. علاوه بر اين موارد فيزيكي، برگزاري جشن‌هاي كوچك دوستانه و ايجاد محيطي شاد براي نيروي انساني هم وفاداري اين نيرو نسبت به كمپاني شما را بالا خواهد برد و هم باعث بالا رفتن راندمان كار خواهد شد.


منبع: مردمان