شارا - شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران : جلسه‌ دورنگاه ارتباطات شهر تهران برگزار شد
پنجشنبه، 27 شهریور 1399 - 23:36 کد خبر:44576
ساخت يك شهر بدون نظر ساكنين و مشاركت حداكثري ذينفعان امكان پذير نيست و روابط عمومي مي‌تواند در انتقال سياست‌ها و برنامه‌هاي سازمان به ذينفعان و همچنين ايده‌ها، تفكرات و پيشنهادات آن‌ها به مديريت ارشد سازمان بسيار موثر عمل كند.

شبكه اطلاع رساني روابط‌عمومي ايران (شارا)-|| موسوي گفت: روابط‌عمومي نقش بي بديلي در خلق شعار مديريت شهري كه "تهران شهري براي همه " است، دارد.

به گزارش شارا به نقل از روابط عمومي شهرداري منطقه يك، سيد حميد موسوي شهردار منطقه يك در جلسه‌ي دورنگاه ارتباطات شهر تهران كه با حضور محمد حسين بوچاني رئيس مركز مطالعات و برنامه ريزي شهر تهران، سيدمحي‌الدين فاضليان مدير كل برنامه ريزي و توسعه شهري معاونت اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران، غلامحسين محمدي مشاور شهردار و رئيس مركز ارتباطات و امور بين الملل شهرداري تهران، معاونين اين مركز، مديران روابط عمومي‌هاي معاونت‌ها و مناطق، سازمان‌ها و شركت‌هاي تابعه به ميزباني منطقه يك در موزه طبيعت و حيات وحش ايران - دارآباد - برگزار شد با بيان مطلب فوق اظهار داشت: روابط عمومي نقش بي بديلي در خلق شعار مديريت شهري كه "تهران شهري براي همه " است دارد.

وي گفت: ساخت يك شهر بدون نظر ساكنين و مشاركت حداكثري ذينفعان امكان پذير نيست و روابط عمومي مي‌تواند در انتقال سياست‌ها و برنامه‌هاي سازمان به ذينفعان و همچنين ايده‌ها، تفكرات و پيشنهادات آن‌ها به مديريت ارشد سازمان بسيار موثر عمل كند.

موسوي خاطر نشان ساخت: با اقدامات و عملكرد به موقع و خوب رسانه‌اي در بحران‌هاي خبري، بسياري از تهديد‌ها به فرصت تبديل شد كه مي‌توان به برف آبان سال ۹۸، تخريب و رفع خلاف از اقدام ساخت و ساز ملك مسكوني، حريق سينا مهر شميران و ... اشاره كرد كه هر كدام مي‌توانست چالش و هزينه سنگيني براي شهرداري ايجاد كند، اما با حضور به موقع روابط عمومي و مركز ارتباطات، بحران‌ها مديريت شد كه نهايت تقدير و تشكر را از اين عزيزان داريم.

رئيس مركز مطالعات و برنامه ريزي شهر تهران نيز در اين جلسه رويكرد اين دوره مديريت شهري را توجه به مقوله‌ي انسان و شكوفايي فعاليت‌هاي انساني در شهر دانست و گفت: روابط عمومي‌ها مي‌توانند راهكار‌ها را به مديران اجرايي بدهند كه چگونه انسان در كانون برنامه ريزي قرار بگيرد.

بوچاني افزود: تا كنون ١١ بار جشنواره پژوهش و نوآوري با هدف توجه به دانش بنياد كردن علم در مديريت شهري برگزار شد و امسال نيز دوازدهمين دوره اش را با وجود محدوديت‌هايي كه داريم برگزار كنيم ولي شكل و فرمت آن متفاوت خواهد بود.

در ادامه فاضليان دبير ستاد رويداد "تهران ۱۴۰۰" در خصوص جزئيات رويداد تهران ۱۴۰۰ توضيحاتي را به سمع و نظر حاضرين در جلسه رساند و مهم‌ترين هدف پروژه "تهران ۱۴۰۰" را نقش‌آفريني و استفاده از ظرفيت همه شهروندان تهراني از اقشار مختلف، با تاكيد بر افراد كم‌برخوردار در اين پروژه دانست و مشاركت شهروندان در همه‌ي سنين براساس پروژه‌هاي تعريف شده را خواستار شد.