شارا - شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران : مديركل روابط عمومي استانداري كرمان: شبكه‌هاي اجتماعي در افزايش مشاركت سياسي موثر هستند
چهارشنبه، 17 مهر 1398 - 15:39 کد خبر:40426
به گفته مديركل روابط عمومي استانداري كرمان با تغييرات فناوري همه به رسانه هاي اجتماعي دسترسي دارند و شبكه هاي اجتماعي در افزايش مشاركت سياسي تاثيرگذار هستند.


 شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران (شارا)-|| به گفته مديركل روابط عمومي استانداري كرمان با تغييرات فناوري همه به رسانه هاي اجتماعي دسترسي دارند و شبكه هاي اجتماعي در افزايش مشاركت سياسي تاثيرگذار هستند.
 
 به گزارش شارا، عباس تقي زاده روز چهارشنبه در نشست علمي رسانه هاي اجتماعي و مشاركت سياسي افزود: رسانه هاي مجازي شرايطي ايجاد كردند تا همه صداها شنيده شود و خرده مشاركت ها در جامعه شكل بگيرد.
 
 وي تصريح كرد: قبلا بخش سياست در محيط خارجي وجود داشت، اما در حال حاضر حوزه سياسي در رسانه هاي اجتماعي شكل گرفته و شهروندان بايد بدانند كه در اين محيط چگونه رفتار كنند.
 
 مدير روابط عمومي استانداري كرمان تاكيد كرد: رسانههاي اجتماعي ضمن تاثير در رفتار سياسي افراد و جامعه بر مطالب منتشر شده نيز تاثير گذاري زيادي دارند.
 
 وي با اشاره به تشكيل كميته اطلاع رساني انتخابات يازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: بايد با اطلاع رساني مناسب به افزايش دانش سياسي مردم كمك كنيم تا انتخابات پيش رو هر چه باشكوهتر برگزار شود.
 
 تقي زاده افزود: برگزاري نشست هاي علمي، توليد پادكست و كليپ با موضوع دانش سياسي، در دستور كار اين ستاد قرار دارد كه در آينده منتشر خواهد شد.
 
 وي بيان كرد: در انتخابات سال ۹۴ مجلس شوراي اسلامي ۲ ميليون و ۸۳ هزار و ۸۸۷ نفر و با ۶۲.۶ درصد و در انتخابات رياست جمهوري سال ۹۶، ۲ ميليون و ۱۲۴ هزار نفر معادل ۷۲ درصد مشاركت در استان كرمان ثبت شده است.
 
 استاد دانشگاه و پژوهشگر حوزه ارتباطات گفت: رسانه هاي اجتماعي فراگير شده است و افراد با سلايق، افكار و عقايد مختلف در آن مشغول به فعاليت هستند.
 
 حسين كرماني با اشاره به امكان فعاليت آسان در شبكه هاي اجتماعي افزود: مشاركت سياسي در فضاي مجازي به سرعت و با حداقل هزينه انجام مي شود و هر كاربر به سهولت مي تواند نظرات خود را بيان كند.
 
 وي با بيان اينكه شبكه اجتماعي توئيتر نقش مهمي در حوزه انتخابات و اطلاع رساني در دنيا ايفا مي كند تصريح كرد: كنش گري سياسي در توئيتر يكي از رفتارهاي سياسي محسوب مي‌شود كه به صورت جدي مطرح شده است.
 
 استاد دانشگاه و پژوهشگر حوزه ارتباطات تاكيد كرد: هم اكنون مقامات و مسئولان بسياري به لحاظ نقش و اثر گذاري در رويدادهاي سياسي و اجتماعي، در شبكه اجتماعي توئيتر فعاليت دارند.
 
 نشست علمي رسانه هاي اجتماعي و مشاركت سياسي با حضور جمعي از مديران روابط عومي دستگاههاي اداري استان كرمان و اصحاب رسانه در سالن شهيد مرتضوي استانداري كرمان برگزار شد.