شارا - شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران : شهردار كلانشهر اراك: روابط عمومي پل ارتباطي مديران شهري با مردم است
چهارشنبه، 6 شهریور 1398 - 23:41 کد خبر:40001
محمدكريم شفيعي در نشست شوراي روابط عمومي شهردراي هاي استان مركزي، افزود: روابط عمومي پل ارتباطي مديران شهري با مردم است و بايد با اطلاع رساني موثر برنامه ها شفافيت و تقويت اعتماد مخاطبان را دنبال كند.


 شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران (شارا)-|| شهردار كلانشهر اراك گفت: شهرداري ها كانون مديريت شهري هستند و خدمات اين نهاد بايد با رضايتمندي بالا از سوي مردم تاييد شود.
 
 به گزارش برنا از اراك، محمدكريم شفيعي در نشست شوراي
روابط عمومي شهردراي هاي استان مركزي، افزود: روابط عمومي پل ارتباطي مديران شهري با مردم است و بايد با اطلاع رساني موثر برنامه ها شفافيت و تقويت اعتماد مخاطبان را دنبال كند.


 وي اظهار داشت: آمار و اطلاعات منعكس شده به افكار عمومي توسط روابط عمومي ها بايد برگرفته از واقعيت، شفاف، روشن و به دور از اغراق باشد.
 
 شهردار كلانشهر اراك گفت: روابط عمومي ها بايد به فناوري نوين مجهز شوند و با بهره گيري هوشمندانه از اين امكانات اثرپذيري بالاتري در اطلاع رساني داشته و زمينه ارتباط دو سويه براي نظارت مردمي را گسترده تر كنند.
 
 شفيعي افزود: ۴۵۰ خدمت در طول شبانه روز توسط شهرداري ها ارايه مي شود و تلاش مديريت شهري اراك بر اين است كه بهترين خدمات به مردم داده شود.
 
 وي اظهار داشت: حذف سرعت گير و نهضت آسفالت در شهر اراك از جمله خدماتي است كه به شهروندان ارايه شده و اين برنامه بر مبناي خواست مردم به اجرا درآمده و دامنه رضايت مندي موثري نيز داشته است.
 
 شهردار كلانشهر اراك گفت: لازم است قبل از اجراي طرح هاي عمراني در سطح شهر از مردم ساكن آن منطقه نظرخواهي و براي مردم و با مردم در راستاي امور گام برداشته شود.
 
 شفيعي افزود: بهره گيري از تجربه ساير بخش ها از انجام دوباره كاري و صرف هزينه هاي گزاف جلوگيري مي كند.
 
 وي اظهار داشت: راه اندازي سامانه عيان به مردم اراك اين فرصت را داده است تا شفافيت در انجام امور مربوط به مديريت شهري و همچنين اعتماد سازي اجتماعي صورت گيرد.
 
 شفيعي، مبارزه با فساد، كاهش ترافيك، صرفه جويي در وقت و تسريع در انجام امور را از اهداف مهم طراحي اين سامانه عنوان كرد.
 
 وي اظهار داشت: محتواي قابل بارگذاري در اين سامانه شامل تمامي اطلاعات شهرداري، اعم از طرح جامع و تفضيلي، قراردادهاي كلان و متوسط، اطلاعات شهرسازي، بودجه،طرح هاي عمراني، مناقصات، مزايده ها، اطلاعات مديران، كاركنان، مشاوران، پيمانكاران ،تغيير كاربري املاك و اراضي ،فروش تراكم مازاد است.