شارا - شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران : دولت كويت تلاش هاي "بدبينانه" روابط عمومي را محكوم كرد
شنبه، 2 شهریور 1398 - 08:17 کد خبر:39949
اداره بندر كويت روز شنبه "استراتژي روابط عمومي بدبينانه" را كه توسط كرول و مورينگ؛ يك شركت قانوني و لابي گر از واشنگتن كه براي سرمايه گذاري در يك شركت كويتي به كار برده شده بود را محكوم كرد. 

شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران (شارا)-|| دولت كويت تلاش لابي گري "بدبينانه" را رسوا كرد: اداره بندر كويت روز شنبه "استراتژي روابط عمومي بدبينانه" را كه توسط كرول و مورينگ؛ يك شركت قانوني و لابي گر از واشنگتن كه براي سرمايه گذاري در يك شركت كويتي به كار برده شده بود را محكوم كرد.


اين بيانيه غيرمعمول در پاسخ به پرونده ثبت نام نمايندگان خارجي است كه توسط Marathon Strategies بعنوان بخشي از تلاش لابي چند ميليارد دلاري و روابط عمومي به نمايندگي از KGL سرمايه گذاري و يك صندوق وابسته، يعني صندوق بندر ساخته شده است.


اين كمپين نام لوئيز فوره، مدير سابق اف بي آي را ثبت كرده است. افرادي از جمله نماينده سابق اد رويس (R-Calif.)؛ نيل بوش، فرزند رئيس جمهور پيشين جورج H.W. بوته؛ و يك بخش از لابيست هاي واشنگتن براي كمك به آزادي مارشا لازاروا، مدير اجرايي سرمايه گذاري KGL و ساعد دشتي، عضو سابق هيئت مديره شركت، در تلاش براي رهايي از اتهامات اختلاس در كويت هستند.


- تشكيل پرونده ماراتن شامل يك كپي از قراردادي بود كه شركت با Crowell & Moring امضا كرد كه در اين قرارداد ماراتن را به نمايندگي از KGL استخدام مي كرد. مطابق با اين قرارداد كه ارزش آن ۱۸.۵۰۰ دلار در ماه است، ماراتن وظيفه تدوين استراتژي براي تبليغ "اقدامات غيرقانوني دولت كويت، از جمله اداره بندر كويت، عليه KGLI و مديران و يا سهامداران" را بر عهده داشت.


وي ادامه داد: "اين قرارداد شامل سؤالي در مورد اينكه آيا كويت مكاني امن براي سرمايه گذاري با استناد به اقدامات عليه KGLI و مديران يا سهامداران آن به عنوان نمونه است.


- يك مسئول اداره بندر كويت - كه يك سرمايه گذار در صندوق بندر بود - گفت؛ اين اقدام در يك اقدام لابي گرانه به صراحت با هدف منصرف كردن سرمايه گذاري در كشور صورت گرفته است. "فعاليت هاي روابط عمومي انجام شده توسط Crowell & Moring LLP و ديگر هيئت لابي ها و مشاوران استخدام شده توسط KGL و مديران سابق آن، تلاشي آشكار براي براندازي روند عدالت در كويت و كمك به جلوگيري از ادامه كار بود.


دولت كويت در بيانيه اي اظهار داشت: دشتي و لازارووا در رابطه با ادعاهاي متعدد مبني بر اختلاس و سوء استفاده از بودجه عمومي، از ادامه تحقيقات جنايي در كويت خودداري و از عدالت در كويت فرار كردند.


- كراول و مورينگ اظهارات اداره بندر كويت را به عنوان "تلاش آشكار" براي ارعاب وكلاي دادگستري و مدافعان حقوق بشر در تلاش براي آزادي دو فرد بي گناه، مورد تأييد قرار داد. تصادفي نيست كه اين ادعاهاي بي اساس از طرف اداره بندر كويت صورت مي گيرد كه مديركل آن؛ فردي است كه با اعضاي كنگره آمريكا براي تحريم هاي احتمالي و نقش وي در اين پرونده در ارتباط است.


كراول و مورينگ در بيانيه اي به PI گفتند:"جامعه بين المللي بايد اين حمله مستقيم به حاكميت قانون و معيارهاي عدالت بين المللي را محكوم كند."

منبع: https://www.politico.com