شارا - شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران : پايش خبرنگاران استان قزوين و دعوت در نشست‌هاي خبري با رويكرد جديد
چهارشنبه، 26 تیر 1398 - 21:50 کد خبر:39406
مديركل روابط عمومي و امور بين‌الملل استانداري قزوين گفت: با همكاري اداره كل روابط عمومي و امور بين‌الملل استانداري قزوين، اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان قزوين، خانه مطبوعات استان قزوين و انجمن صنفي روزنامه‌نگاران استان قزوين پايش لازم از خبرنگاران صورت مي‌گيرد.


 شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران (شارا)-|| مديركل روابط عمومي و امور بين‌الملل استانداري قزوين گفت: با همكاري اداره كل روابط عمومي و امور بين‌الملل استانداري قزوين، اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان قزوين، خانه مطبوعات استان قزوين و انجمن صنفي روزنامه‌نگاران استان قزوين پايش لازم از خبرنگاران صورت مي‌گيرد.
 
 سيدحسين بي‌نياز در گفت‌گو با خبرنگار ايلنا در قزوين در پرسش به اين سئوال كه آيا در سفر مونسان رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري از جاذبه‌هاي طبيعي و تاريخي الموت استان قزوين گزينشي ازخبرنگاران دعوت به عمل آمده بود، اظهار كرد: در نخستين روز از سفر ايشان، تمام اصحاب رسانه استان قزوين دعوت شده بودند و به نحو احسن هم، پوشش رسانه‌اي انجام شده بود.
 
 وي به دومين روز سفر مونسان به استان قزوين و بازديد از الموت اين استان اشاره كرد و افزود: طبق اعلام اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان قزوين به دليل محدوديت مكان و پذيرايي و طولاني بودن زياد مسير و صعب‌العبور بودن برخي مناطق، از خبرنگاري دعوت نشده بود و بيشتر پوشش اين سفر توسط روابط‌عمومي‌ها انجام شد.
 
 بي‌نياز اضافه كرد: اين در حالي بود كه برنامه‌هاي اصلي مونسان رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري درالموت، بعد از ظهر برگزار شد كه باز هم روابط‌عمومي‌ها كار رسانه‌اي و پوشش برنامه‌ها را انجام دادند؛ لازم بود خبرنگاران پيش از انعكاس خبر در زمينه اين سفر، از صحت موضوع مطلع شده و سپس نسبت به انعكاس اخبار در رسانه‌ها و فضاي مجازي اقدام مي‌كردند.
 
 وي شغل خبرنگاري را شغلي دشوار و حساس ذكر و خاطرنشان كرد: دغدغه خبرنگاران استان قزوين مبني بر حضور به موقع در برنامه‌ها و همايش‌ها و انعكاس اخبار قابل ستايش است.
 
 اين مسئول تصريح كرد: برخي از روابط عمومي‌هاي استان قزوين از عدم پوشش خبرهاي نشست خبري از سوي برخي از خبرنگاران گلايه دارند و اذعان مي‌كنند به خاطر زحمات خبرنگاران، هديه‌اي هم به آنان اعطا مي‌شود در حالي كه زحمت خبرنگاران واقعي بايد مورد توجه بيشتري قرار گيرد.
 
 مديركل جديد روابط عمومي و امور بين‌الملل استانداري قزوين به رويكرد جديد اشاره كرد و افزود: با همكاري اداره كل روابط عمومي و امور بين‌الملل استانداري قزوين، اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان قزوين، خانه مطبوعات استان قزوين و انجمن صنفي روزنامه‌نگاران استان قزوين پايش لازم از خبرنگاران صورت مي‌گيرد كه در حال حاضر، ليستي به استانداري ارسال شده و درجه‌بندي صورت مي‌گيرد.
 
 بي‌نياز مطرح كرد: بعد از پايش خبرنگاران و شناسايي فعالان رسانه‌اي واقعي، فقط از خبرنگاراني كه در عرصه اطلاع‌رساني فعاليت چشمگيري دارند دعوت به عمل مي‌آيد تا نسبت به انعكاس اخبار اقدام كنند و رويكرد، رپورتاژي هم نخواهد بود.
 
 وي افزود: هفته آينده جلسه‌اي با شوراي مركزي روابط عمومي استان قزوين برگزار مي‌شود و موضوع پايش خبرنگاران مورد بحث و بررسي قرار مي‌گيرد و نحوه دعوت خبرنگاران به نشست‌هاي خبري با رويكرد جديد صورت مي‌گيرد.
 
 مديركل جديد روابط عمومي و امور بين‌الملل استانداري قزوين افزود: براي حضور خبرنگاران در همايش‌ها و برنامه‌هاي مختلف به صورت پيامك دعوت به عمل مي‌آيد اما تعداد اندكي حضور يافته و اخبار را منعكس مي‌كنند.
 
 بي‌نياز ادامه داد: حتي همين موضوع باعث شده فعالان رسانه‌اي استان قزوين از وجود خبرنگارنماها و خبرنگاران غيرفعال در نشست‌هاي خبري گلايه داشته باشند كه لازم است بگوييم دعوت از خبرنگاران در نشست‌هاي خبري آينده با تفاوت‌هايي انجام خواهد شد.