شارا - شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران : وزير نيرو: مديران روابط عمومي شركت‌هاي آب و برق از طريق فراخوان انتخاب مي‌شوند
شنبه، 11 خرداد 1398 - 20:42 کد خبر:38817
وزير نيرو گفت: با طراحي ساختار جديد و ابلاغ وزير، پس از اين بايستي مديران روابط عمومي تمامي شركت‌هاي زيرمجموعه از طريق فراخوان انتخاب شوند.

شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران (شارا)-|| وزير نيرو گفت: با طراحي ساختار جديد و ابلاغ وزير، پس از اين بايستي مديران روابط عمومي تمامي شركت‌هاي زيرمجموعه از طريق فراخوان انتخاب شوند.

به گزارش شارا به نقل از وزارت نيرو، رضا اردكانيان در حاشيه بازديد امروز خود از دفتر روابط عمومي و اطلاع‌رساني وزارت نيرو با تاكيد بر اينكه وزارت نيرو به لحاظ طبيعت ماموريت‌هاي خود در مقايسه با ساير دستگاه‌ها بايد از ايستايي كمتري برخوردار باشد، ادامه داد: اگر درون وزارت نيرو تنها يك دستگاه باشد كه به هيچ عنوان حق ندارد حالت ايستايي داشته باشد، مطمئنا اين بخش روابط عمومي خواهد بود و نبايد به هيچ وجه يك فعاليت روزمره را به شكل مستمر تكرار كند.

وي ادامه داد: بر اين اساس بايستي يك تغيير مدل ذهني در فعاليت روابط عمومي‌هاي وزارت نيرو اتفاق بيفتد و در اين مسئله هيچگونه كپي‌برداري از ساير دستگاه‌ها صورت نگيرد. به همان اندازه كه جنس ماموريت‌هاي وزارت نيرو در مقايسه با ساير دستگاه‌ها منحصر به فرد است و هيچ دستگاهي اين چنين در تماس با مردم نبوده و در افزايش امنيت خاطر و آسايش آن‌ها تاثيرگذار نيست، بنابراين اين تفاوت‌ها و حالات انحصاري بايد در روابط عمومي اين مجموعه نيز خود را نشان بدهد.


اردكانيان بر لزوم شكل‌گيري يك واحد كاملا پويا در روابط عمومي‌ها تاكيد كرد و افزود: اگر به اين مسئله پي ببريم و سپس آن را بپذيريم طبيعتا نوع فعاليت‌ روابط‌ عمومي نبايد با ساير دفاتر و واحدها يكسان باشد و اگر به هر دليلي رويه يكساني در دستور كار قرار گرفته بايستي آن را متوقف، تغيير و اصلاح كرد.


وزير نيرو ادامه داد: روابط عمومي‌هاي وزارت نيرو بايستي از دستگاهي كه بيشتر معرف كارهاي انجام شده و مبلّغ كيفيت كارهاي انجام شده دستگاه متبوع خود است و بايد تبديل به مجموعه‌اي شود كه بيشتر راجع به فعاليت‌هاي در حال انجام و يا آنچه بايد در سازمان اتفاق بيفتد صحبت كنيم.


وي خاطرنشان كرد: بايد هر چه سريع‌تر در تمامي استان‌ها ساختار جديدي طراحي شود تا مديران روابط عمومي شركت‌هاي زيرمجموعه از طريق فراخوان انتخاب شوند. براي ورود به دوران جديدي از فعاليت‌ها لازم است تا افراد توانمند اين حوزه نيز در اين عرصه حضور داشته باشند.


اردكانيان تصريح كرد: درصدديم تا فراخوان‌هاي فعلي انتخاب مديران در وزارت نيرو را به يك شيوه‌نامه تبديل كنيم تا به عنوان يك اقدام مستمر در دستور كار قرار بگيرد.


وزير نيرو با تاكيد بر اينكه فعاليت در روابط عمومي شديدا نيازمند كار تيمي است، ادامه داد: يكي از آفت‌هاي كار روابط عمومي نداشتن ارتباط زنجيره‌اي ميان دفاتر زيرمجموعه اين بخش است. پيوستگي و زنجيره‌اي بودن فعاليت‌ها يك سطح بالاتري از توسعه يافتگي سازماني است و در مقابل جزيزه‌اي عمل كردن به ويژه در روابط‌ عمومي‌ها يك سطح عقب مانده‌تر و توسعه نيافته‌تر در فعاليت‌ها است.