شارا - شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران : پيام تبريك سرپرست روابط عمومي قوه قضائيه براي روز روابط عمومي و ارتباطات
پنجشنبه، 26 اردیبهشت 1398 - 22:24 کد خبر:38435
سرپرست اداره كل روابط عمومي و تشريفات قوه قضائيه در پيامي روز روابط عمومي و ارتباطات را تبريك گفت.


شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران (شارا)-|| سرپرست اداره كل روابط عمومي و تشريفات قوه قضائيه در پيامي روز روابط عمومي و ارتباطات را تبريك گفت.
 
 به گزارش شارا، متن پيام محمد رضا شهرياري در اين باره به شرح زير است:
 
 بيست و هفتم ارديبهشت ماه روز “روابط عمومي و ارتباطات” نه يك صفحه درتقويم روزگار بلكه سرفصلي از مجاهدت و تعهد به همه اهداف و آرمانهايي است كه از فرداي پيروزي انقلاب اسلامي در مقابل ديدگان ما قرار گرفت.
 
 امروزه روابط عمومي نه به عنوان يك سامانه تشريفاتي و اجرايي بلكه به عنوان يك سامانه مشورتي و مديريتي و به عنوان عنصري مهم در ارتقا و پيشرفت هر سازماني جايگاه ويژه‌اي دارد و بدون روابط عمومي هيچ فعاليتي انعكاس نمي‌يابد.
 
 رهبر معظم انقلاب اسلامي (مدظله العالي) طي اين سال‌ها خطاب به مسئولان عالي قضائي همواره بر استفاده قوه قضائيه از ظرفيت‌هاي قانوني در مبارزه با فساد، احيا و استيفاي حقوق عامه و حمايت از آزادي‌هاي مشروع تاكيد نموده‌اند و جلب افكار عمومي و اعتمادسازي را نيز از كارهاي اساسي همه دستگاه‌ها به‌ويژه دستگاه قضائي دانسته‌اند كه تحقق آن، نيازمند كارهاي رسانه‌اي و تبليغاتي قوي است.(ديدار با مسئولان قضائي تيرماه ۹۶و۹۷)
 
 در همين راستا روابط عمومي دستگاه قضائي نيز متناسب با مسؤوليت‌ها و مأموريت‌هاي سنگين قوه قضائيه مي‌تواند نقش مهمي در اطلاع رساني اقناعي، آگاهي بخشي و اعتماد سازي ايفا نمايد و اين مهم با بهره‌گيري از همه ظرفيت‌هاي موجود در حوزه روابط عمومي‌هاي استاني و جذب و تربيت نيروي انساني مؤمن و انقلابي امكان پذير است.
 
 بي ترديد در سالي كه از سوي مقام معظم رهبري (مدظله العالي) به نام سال رونق توليد نامگذاري شده از تمامي مديران، كاركنان حوزه روابط عمومي و خبرنگاران انتظار مي‌رود با برنامه‌ريزي و تلاش بيشتر، تقويت ارتباطات دروني و بيروني و ارتقاي روابط عمومي را در مسير شعارها و اهداف متعالي انقلاب اسلامي جدي بگيرند و اين ظرفيت كليدي و اثر بخش را در تبيين خدمات و دستاوردهاي نظام مقدس جمهوري اسلامي و سياست‌ها و اقدامات تحول بخش دستگاه قضائي در دوران جديد بيش از گذشته فعال كنند.
 
 فراموش نكنيم كه نقش روابط عمومي و اطلاع رساني در دستگاه قضائي بسان پل ارتباطي قوه قضائيه با قواي ديگر و جامعه بسيار حساس و اساسي است. محتوا و محصول واقعي روابط عمومي دستگاه قضائي چيزي نيست جز كمك به ايجاد زمينه‌ها و مواضع اطمينان بخش در خصوص كاركرد كلان دستگاه قضائي و با هدف اقناع واقعي افكار عمومي؛ لذا در كنار مأموريت‌هاي ذاتي و درون‌زاي مجموعه روابط عمومي قوه قضائيه، تنها با اقدام و اقتدار عملياتي دستگاه قضائي است كه روابط عمومي نيز عملكرد قابل اعتنا و قابل عرضه‌اي به افكار عمومي و مخاطبان ارائه كرده و انگيزه‌ها و روحيات كار و تلاش و مديريت جهادي در مجموعه‌ها نيز تحت‌الشعاع نگاه‌هاي واقع بين و حق مدار به تدريج كارآمدي دستگاه را تقويت مي‌كند.
 
 در اين ميان، توجه به رويكردهاي ايجابي و سلبي در تحرك بخشي به مأموريت‌ها و وظايف مجموعه‌هاي دستگاه قضائي و توليد و انتشار خبرها و گزارش‌هاي اميد بخش كه مبين اقدامات ملموس قضائي و شبه قضائي نظير رسيدگي سريع و دقيق به پرونده‌ها و اقدامات ملموس پيشگيرانه و اقدامات عملي در حوزه دفاع و صيانت از حقوق عامه، حقوق شهروندي، مقابله با قاچاق، جرايم و مهار آسيب‌هاي اجتماعي باشد در صدر مسئوليت‌ها و مأموريت‌هاي رسانه‌اي اداره كل روابط عمومي قوه قضائيه قرار گرفته است.
 
 ضمن گراميداشت و تبريك اين روز به تمامي فعالان عرصه ارتباطات و اطلاع رساني بويژه به جامعه خدوم و پرتلاش مديران و كارشناسان روابط عمومي دستگاه قضائي، اميد است در كمك به انعكاس حقايق و تبادل اطلاعات در چارچوب موازين قانوني و كمك به دستگاه قضائي در مبارزه با فساد، پيشگيري از جرايم، تحقق حقوق عامه و شفاف سازي و كاهش آسيب‌هاي اجتماعي گام‌هاي مؤثري برداريم.
 
 توفيقات روز افزون شما عزيزان را از درگاه ايزد متعال مسئلت مي‌نمايم.