شارا - شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران : نشست هم انديشي كارشناسان روابط عمومي و امور فرهنگي ادارات شهرستان سقز
پنجشنبه، 26 اردیبهشت 1398 - 13:18 کد خبر:38415
نشست هم انديشي روابط عمومي و امور فرهنگي ادارات شهرستان سقز با فرماندار به مناسبت هفته ارتباطات و روابط عمومي در محل سالن جلسات فرمانداري برگزار شد.

شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران (شارا)-|| نشست هم انديشي روابط عمومي و امور فرهنگي ادارات شهرستان سقز با فرماندار به مناسبت هفته ارتباطات و روابط عمومي در محل سالن جلسات فرمانداري برگزار شد.

فرماندار شهرستان سقز در اين نشست با بيان اينكه روابط عمومي اداره ها در عقلايي كردن فضاي افكار عمومي نقش مهمي دارد اظهار كرد: اين اقدام از طريق اطلاع رساني به موقع، صحيح و همه جانبه امكانپذير است.

كاميل كريميان افزود: روابط عمومي به عنوان مرجع اطلاع رساني نقش مهمي در تشريح عملكردها برعهده دارد و اين واحد اداري نبايد از اين نقش مهم، غفلت كنند.

وي تصريح كرد: در بعضي مواقع دستگاههاي دولتي به علت عدم اطلاع رساني، ناديده گرفته ميشود، درحاليكه اطلاع رساني به موقع، نقش مهمي در پاسخ دادن به شبهات و افكار عمومي دارند.

فرماندار سقز با تأكيد بر تعامل مسئولان با رسانه‌ها اظهار كرد: : مديران براي پاسخگو ماندن و پاسخگو بودن به روابط عمومي توانمند نياز دارد زيرا مسئولان توجه بيشتري به نقشهاي تفسيري و اظهاري روابط عمومي داشته باشند.

كريميان اضافه كرد: عصر فعلي اطلاعات نام گرفته و بايستي روابط عمومي ها از ابزارهاي نوين براي اطلاع رساني استفاده كند.

وي ادامه داد: با توجه به اهميت و نقش روابط عمومي‌ها در تنوير افكار عمومي و پاسخگو كردن دستگاه‌ها و ايجاد زمينه مناسب براي تبادل اطلاعات و آگاهي‌ها و ضرورت ارتقاء وضعيت كيفي از وظايف روابط عمومي و لزوم هماهنگي جامع و گسترده ميان فعاليت‌هاي روابط عمومي سازمان‌ها، ادارات، نهادها و مردم است.

فرماندار سقز در پايان خواستار پويايي و تحرك بيشتر روابط عمومي اداره هاي شهرستان و تشكيل شوراي مشورتي روابط عمومي شهرستان سقز شد.

در ادامه اين جلسه حاضرين به بيان پيشنهادات و مسائل و مشكلات از جمله كمبود امكانات سخت ابزاري و نرم ابزاري، نداشتن ابلاغ پست سازماني، داشتن چند مسئوليت در كنار كار روابط عمومي، عدم استقلال كاري، برگزاري دوره براي ارتقاي سطح علمي، عدم باور مديران به روابط عمومي، تقويت جايگاه سازماني، وجود تشكل صنفي، ضرورت ارتباط بيشتر روابط عمومي با اصحاب رسانه، ضرورت شركت در دوره هاي آموزشي از مواردي بود كه توسط كارشناسان و متصديان روابط عمومي در نشست پرداختند.