شارا - شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران : اصلاح ساختار ادارات روابط عمومي شهرداري تهران
چهارشنبه، 25 اردیبهشت 1398 - 14:21 کد خبر:38377
همزمان با گراميداشت روز ارتباطات و روابط عمومي، شهربانو اماني عضو شوراي اسلامي شهر تهران و سكينه اشرفي معاون برنامه ريزي، توسعه شهري و امور شوراي شهرداري تهران با سرپرست و كاركنان مركز ارتباطات ديدار كردند.شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران (شارا)-|| همزمان با گراميداشت روز ارتباطات و روابط عمومي، شهربانو اماني عضو شوراي اسلامي شهر تهران و سكينه اشرفي معاون برنامه ريزي، توسعه شهري و امور شوراي شهرداري تهران با سرپرست و كاركنان مركز ارتباطات ديدار كردند.

به گزارش شارا، بحث و تبادل نظر در خصوص فعاليت ها و بازديد از مجموعه، از برنامه هاي حضور شهربانو اماني عضو شوراي اسلامي شهر تهران و سكينه اشرفي معاون برنامه ريزي، توسعه شهري و امور شوراي شهرداري تهران بود.

پوريا سوري سرپرست مركز ارتباطات و امور بين‌الملل شهرداري تهران در نشست مشترك با معاون شهردار تهران و عضو شوراي شهر، به شرايط اقتصادي كشور و تاثير آن بر شهرداري كلانشهرها اشاره و بر لزوم افزايش كارآيي و استانداردسازي مجتمع‌هاي خدمت رسان وابسته به شهرداري مانند نمايشگاه بوستان گفت‌وگو تاكيد كرد.

وي در توضيح اقدامات مركز ارتباطات شهرداري تهران به برنامه تلويزيوني «تهران سلام» كه از آپارات و شبكه هاي مجازي منتشر مي‌شود و به شكل اتاق خبر است، اشاره كرد.

سيدمجتبي تقوي نژاد معاون روابط عمومي مركز ارتباطات و امور بين الملل شهرداري تهران نيز در ادامه در توضيح اقدامات معاونت متبوعش اظهار كرد: سياستگذاري، راهبري و نظارت بر مجموعه ادارات روابط عمومي مناطق، معاونت ها، ادارات كل، سازمان ها و شركت ها، هماهنگي دبيرخانه كلانشهرها، ارزيابي مناطق، برگزاري و تحليل محتواي ملاقات مردمي، تاييد صلاحيت حرفه اي مديران روابط عمومي، تدوين و ابلاغ دستورالعمل هاي ارتباطي و مواردي كه مرتبط با سطوح ارتباطي شهرداري تهران با شهروندان است، از اقدامات معاونت روابط عمومي محسوب مي شود.

وي به برخي از مشكلات مركز ارتباطات شهرداري اشاره كرد و با بيان اينكه ادارات روابط عمومي معاونت‌هاي اين مركز بودجه مستقل ندارند، گفت: بودجه روابط عمومي مناطق نسبت به سال گذشته افزايش قابل توجهي نداشته و در سال گذشته هم بيش از ۵۰ درصد از بودجه ابلاغي به مناطق، تخصيص نيافت.

تقوي نژاد از معاون شهردار تهران، افزايش بودجه مناطق در سال 98 يا تخصيص كامل بودجه مصوب شده را خواستار شد و افزود: ساختار ادارات روابط عمومي ها در مناطق ساختار معيوبي است. از طرف ديگر به اذعان مديران شهري مجموعه روابط عمومي شهرداري تهران جزو پركارترين پرسنل شهرداري هستند كه بايد 24 ساعته و به صورت شبانه روزي در دسترس باشند، اما به لحاظ چارت مصوب بيشتر مناطق فقط 2 كارشناس دارند و ساير پرسنل پست مصوب ندارند كه اين خود سبب كاهش انگيزه خواهد شد.

معاون روابط عمومي مركز ارتباطات و امور بين الملل شهرداري تهران گفت: باتوجه به اينكه در هفته روابط عمومي هستيم تقاضا داريم به طور ويژه نسبت به اصلاح ساختار روابط عمومي ها كمك شود تا اين وعده را همين هفته به همكارانمان در روابط عمومي مناطق بدهيم.

سكينه اشرفي معاون برنامه‌ريزي، توسعه شهري و امور شوراي شهرداري تهران هم ارتباط دو جانبه ميان روابط عمومي‌ شهرداري تهران با شهروندان و ذينفعان را بسيار مهم توصيف كرد و گفت: اين موضوع از اين جهت اهميت دارد كه شهرداري شان شهروندي هم دارد و به نوعي نماينده شهروندان تهراني است. بنابراين ارتباطات بايد به صورت دوسويه ايجاد شود.

به گفته وي؛ بيشتر اخبار روابط عمومي‌ها اخبار مرتبط با مسئولان، مديران و كارشناسان شهري است، اما اينكه تا چه اندازه حرف‌ها و مشكلات و انتقادهاي شهروندان را در ميان اين اخبار در نظر بگيريم، رسالت بسيار مهمي است. بايد كمپين‌هايي در سطح شهر ايجاد و از مردم درباره توقع و انتظاراتشان از مديريت شهري پرسش شود، انتشار پرسشنامه و نظرخواهي به تنهايي كافي نيست.

معاون شهردار تهران از مركز ارتباطات شهرداري تهران خواست تا اظهارات شهروندان درباره تك تك اقدامات شهرداري نمود ويژه اي در اين مركز داشته باشد، چرا كه به گفته اشرفي؛ صداي مردم بايد به طور مستقيم شنيده شود.

اشرفي به تاكيد پيروز حناچي شهردار تهران بر اثربخش بودن اقدامات شهرداري بر كيفيت زندگي شهروندان اشاره كرد و گفت: اگر اثربخشي در كارهاي شهرداري نباشد گويي دور باطلي را سير مي كنيم، بي آنكه كوچك ترين اثري بر زندگي شهري مردم داشته باشيم.

معاون برنامه‌ريزي، توسعه شهري و امور شوراي شهرداري تهران، افزايش تحريم ها عليه كشورمان را سبب سخت تر شدن شرايط عنوان كرد و يادآور شد: شهرداري يك نهاد عمومي غيردولتي است و در تحريم‌ها هم معمولا دولت ها تحريم‌ مي شوند، بنابراين اين جاست كه شهرداري به عنوان يك نهاد عمومي غيردولتي مي تواند ميان شهرهاي جهان پيوند ايجاد كند. به دنبال همين مباحث، از هفته آينده با معاونت بين‌الملل مركز ارتباطات شهرداري، مسائل مربوط به مجمع شهرداران و كميته زنان را پيگيري خواهيم كرد.

اشرفي همچنين به بودجه ريزي مبتني بر عملكرد اشاره كرد و از پيگيري مسائل مربوط به ساختار ادارات روابط عمومي هاي مناطق در راستاي اصلاح ساختار شهرداري تهران خبر داد.

شهربانو اماني عضو شوراي شهر تهران هم در اين نشست از اقدامات مركز ارتباطات و امور بين الملل شهرداري تهران تشكر كرد و يكي از مهم ترين وظيفه هاي مديريت شهري در دوره جديد و در سال 98 را افزايش خدمت رساني به مردم و بالا بردن اميد به زندگي عنوان كرد.

وي همچنين از روابط عمومي ها خواست نسبت به اطلاع رساني درباره انتخابات شوراياري ها كمك كنند.