شارا - شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران : امضاي تفاهم نامه همكاري بين انجمن بين‌المللي روابط عمومي‌ و سازمان بورس و اوراق بهادار
چهارشنبه، 4 اردیبهشت 1398 - 00:29 کد خبر:38075
صبح امروز در جريان برگزاري دومين روز از دوازدهمين نمايشگاه بين المللي بورس، بانك و بيمه، مديرعامل شركت اطلاع رساني و خدمات بورس به نمايندگي از سازمان بورس و اوراق بهادار با انجمن بين المللي روابط عمومي (IPRA) تفاهم‌نامه همكاري امضا كرد.


شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران (شارا)-|| صبح امروز در جريان برگزاري دومين روز از دوازدهمين نمايشگاه بين المللي بورس، بانك و بيمه، مديرعامل شركت اطلاع رساني و خدمات بورس به نمايندگي از سازمان بورس و اوراق بهادار با انجمن بين المللي روابط عمومي (IPRA) تفاهم‌نامه همكاري امضا كرد.
 
 به گزارش شارا به نقل از پايگاه خبري بازار سرمايه (سنا)، اين تفاهم‌نامه در قالب يكي از برنامه‌هاي دوازدهمين نمايشگاه بين‌المللي بورس، بانك و بيمه با حضور ياسر فلاح، مديرعامل شركت اطلاع رساني و خدمات بورس و اسوتلانا استاوروا، رييس هيات مديره انجمن بين‌المللي روابط عمومي و عالي‌رتبه‌ترين مقام اين نهاد بين‌المللي به امضاي طرفين رسيد.
 
 سال گذشته انجمن بين‌المللي روابط عمومي، پس از بررسي فعاليت‌هاي سازمان بورس و اوراق بهادار در زمينه ارتقاي سطح سواد مالي با عضويت اين سازمان در انجمن فوق موافقت كرد و پس از آن نيز موافقت خود را با امضاي تفاهم‌نامه همكاري مشترك با اين سازمان اعلام كرد . اين نخستين بار است كه يك مقام از انجمن بين‌المللي روابط عمومي به ايران سفر مي‌كند.
 
 ياسر فلاح، مديرعامل شركت اطلاع رساني و خدمات بورس عنوان كرد: با هدف بهبود ارتباطات جهاني و همچنين اقداماتي كه در دستوركار سازمان بورس قرار دارد با انجمن بين المللي روابط عمومي ارتباط برقرار كرديم و مقرر شد اين نهاد مهم جهاني در بزرگترين رويداد مالي خاورميانه (فاينكس ۲۰۱۹) حضور داشته باشد.
 
 مديرعامل شركت اطلاع رساني و خدمات بورس با تاكيد بر اينكه همكاري بسيار گسترده با ايپرا داشته باشيم، افزود: قصد داريم با كمك ظرفيت هاي ايپرا و از طريق انتشار بولتن ها و نشريات و با استفاده از فضاي مجازي، آخرين دستاوردهاي ايران را در جهان منعكس كنيم.
 
 ياسر فلاح افزود: امضاي تفاهم همكاري با ايپرا فتح البابي بود كه از طريق آن اخبار اقتصادي ايران به گوش جامعه جهاني مي رسد.
 
 در اين جلسه، اسوتلانا استاوروا، رييس هيات مديره انجمن بين‌المللي روابط عمومي و عالي‌رتبه‌ترين مقام اين نهاد بين‌المللي، چگونگي مبارزه با اخبار جعلي، چگونگي رساندن صدايي مشخص با وجود صداهاي مختلف و نيز چگونه پيدا كردن مخاطبان هدف را از جمله موضوعات مهم مورد نظر در اين انجمن دانست و گفت: با توجه به اينكه در سال هاي آينده هوش مصنوعي زندگي را تحت تاثير قرار مي دهد توانايي پاسخ به چنين پرسش هايي با توجه به چالش هاي پيش رو امري ضروري است.
 
 وي اضافه كرد: اگر بخواهيم ارزش واقعي موضوعي را به مخاطب برسانيم، بايد اين موضوعات و چالش ها را مد نظر قرار دهيم و براي اين كار نياز به فراگيري مهارت هايي داريم.
 
 در ادامه ، مالك حسيني مشاور وزير و رييس مركز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت اقتصاد، حضور خانم استاوروا را فرصت جديدي براي همكاري با ايپرا دانست و گفت: ما علاقمند هستيم به رغم شرايط تحريم و مشكلات اين نويد را بدهيم كه از امروز دريچه جديدي براي همكاري مشترك با ايپرا و شوراي اقتصادي شكل بگيرد.
 
 وي ادامه داد: اميوارم با امضاي تفاهم نامه بتوانيم ورود افراد را به ايپرا تسهيل كنيم، بر اين اساس منتظر نتايج مثبت اين اتفاق در آينده هستيم.
 
 مالك حسيني در مورد موضوع مطرح شده در خصوص روند رو به رشد هوشمندسازي در دنيا نيز گفت: هسته مهم در شكل گيري و ايجاد ارتباطات انسان ها هستند. بر اين اساس بايد اقداماتي را در جهت كنترل اين هوشمندسازي در نظر داشته باشيم.
 
 خانم استاوروا، در پاسخ به مالك حسيني اظهار كرد: ايپرا جانب سياسي هيچ طرفي را نميگيرد و البته پيام شما را از طريق هيات مديره ايپرا پيگيري و خود را متعهد مي كنم تا در خصوص مشكلات ارتباطي ايجاد شده متاثر از تحريم ،‌ راه حلي سودمند براي هر دو طرف پيدا كند.
 
 وي تصريح كرد: تا زماني كه با يكديگر در ارتباط هستيم، ‌راه حلي پيدا خواهد شد.
 
 سال گذشته انجمن بين‌المللي روابط عمومي، پس از بررسي فعاليت‌هاي سازمان بورس و اوراق بهادار در زمينه ارتقاء سطح سواد مالي با عضويت اين سازمان در انجمن فوق موافقت كرد و پس از آن نيز موافقت خود را با امضاي تفاهم‌نامه همكاري مشترك با اين سازمان اعلام كرد . اين نخستين بار است كه يك مقام از انجمن بين‌المللي روابط عمومي به ايران سفر مي‌كند.
 
 بر اساس مفاد اين تفاهم‌نامه، شركت اطلاع‌رساني و خدمات بورس به عنوان بازوي اجرايي سازمان بورس و اوراق بهادار در حوزه فرهنگسازي، به عضويت پيوسته اين انجمن درمي‌آيد. معرفي سخنرانان و مربيان آموزشي از ميان اعضاي اين انجمن براي رويدادها، امكان معرفي 5 اثر برتر به صورت سالانه به رويداد جايزه طلايي جهاني، دسترسي به آخرين رويدادهاي برپا شده توسط اين انجمن و دسترسي به مقالات و گزارش‌هاي اين نهاد بين‌المللي از جمله مفاد اين تفاهم‌نامه است.
 
 اين تفاهم‌نامه كه زمينه فعاليت بين‌المللي و انتقال تجارب بين طرفين را در حوزه‌هاي مختلف به ويژه در حيطه اقدامات مرتبط با ارتقاء سطح سواد مالي فراهم مي كند، به عنوان نخستين تفاهم‌نامه همكاري مشترك بين انجمن بين‌المللي روابط عمومي و يك نهاد ايراني شناخته شده است.