شارا - شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران : انتشار نخستين كتاب با استفاده از هوش مصنوعي
شنبه، 24 فروردین 1398 - 13:41 کد خبر:37915
اشپرينگر ساينس ناشر بين‌المللي كتاب‌هاي آكادميك و ژورنال‌هاي تخصصي اعلام كرده اولين كتاب توليد شده توسط هوش مصنوعي خود را به زودي منتشر خواهد كرد.

شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران (شارا)-|| اشپرينگر ساينس ناشر بين‌المللي كتاب‌هاي آكادميك و ژورنال‌هاي تخصصي اعلام كرده اولين كتاب توليد شده توسط هوش مصنوعي خود را به زودي منتشر خواهد كرد.

به گزارش رسانه هدهد به نقل از بوكسلر، انتشارات علمي اشپرينگر اعلام كرده است براي اولين بار كتاب‌هاي توليد شده توسط ماشين خود را منتشر مي‌كند.

اين كتاب در رشته شيمي با عنوان باتري‌هاي ليتيومي اولين كتاب الكترونيكي است كه توسط هوش مصنوعي نوشته شده است.

اين انتشاراتي با همكاري دانشگاه فرانكفورت اولين كتاب الكترونيك نوشته شده توسط يك هوش مصنوعي پيشرفته را منتشر خواهد كرد.


اين كتاب از مجموعه مقالات جستجو شده داراي لينك‌هاي متعدد است كه همه مطالب آن توسط يك ماشين هوش مصنوعي توليد شده است.

هوش مصنوعي به كار گرفته شده با استفاده از الگوريتمي خاص به نام بتا رايتر يا نويسنده بتا مجموعه مقالات مرتبط را در رشته‌اي خاص جمع آوري كرده و به صورت يك كتاب درمي‌آورد. بتارايتر منابع و مستندهاي لازم مربوط به مطالب را در لينك‌هايي براي كاربران قرار مي‌دهد تا با كليك روي آن بتوانند مطالب علمي مربوط به كلمه مورد نظر را نيز مطالعه كنند.

نيلز پيترتوماس مدير اجرايي انتشارات اشپرينگر گفت: با توجه به سابقه طولاني انتشارات در چاپ كتاب‌هاي علمي مي‌توان گفت انتشار اين كتاب در حقيقت آينده نشر و مطالعه كتاب‌هاي علمي است. تكنولوژي جديدي استفاده از هوش مصنوعي در توليد كتاب‌ فرصت‌هايي براي ما فراهم مي آورد تا بتوانيم به توليد محتواهاي علمي بيشتر با الگوريتم‌هاي پيشرفته‌تر فكر كنيم.

وي افزود: به نظر مي‌رسد وارد عصر جديدي از كاربرد هوش مصنوعي در حوزه‌هاي مختلف شده‌ايم و انتشارات آلماني به عنوان يك ناشر بين‌المللي خود را در حوزه توليد كتاب‌هاي علمي به اين شكل مسئول مي‌بيند و اميدوار است بتواند محتواهاي بيشتري توليد كند.

انتشارات اشپرينگر از سال 1996 تا كنون بخشي عمده از فعاليت‌هاي خود را به توليد محتواهاي الكترونيك اختصاص داده است. بخش‌هاي پروتكل، ايميج و متريال اين انتشاراتي تصاوير و محتواهاي علمي ارزشمندي براي محققان و دانشمندان جمع آوري كرده و از طريق سايت SpringerLink در دسترس گذاشته است.