شارا - شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران : روابط عمومي‌هاي استان پاسخگوي شبهات مردم در زمينه‌هاي مختلف باشند
چهارشنبه، 22 اسفند 1397 - 14:31 کد خبر:37480
استاندار يزد با بيان اينكه روابط عمومي‌هاي استان پاسخگوي شبهات مردم در زمينه‌هاي مختلف باشند گفت: توزيع كالاي تنظيم بازار در استان يزد بايد با عدالت صورت گيرد.


شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران (شارا)-|| استاندار يزد با بيان اينكه روابط عمومي‌هاي استان پاسخگوي شبهات مردم در زمينه‌هاي مختلف باشند گفت: توزيع كالاي تنظيم بازار در استان يزد بايد با عدالت صورت گيرد.
 
 به گزارش شارا، محمد علي طالبي پيش از ظهر امروز در كارگروه تنظيم بازار استان كه در سالن حميديا استانداري يزد برگزار شد با اشاره به اينكه اگر در استان يزد قيمتي براي فروش ميوه و گوشت به تصويب مي‌رسد، بايد همه به اين شكل عمل كنند اظهار داشت: در استان يزد بايد با واحدهاي صنفي و مرغداراني كه اقدام به فروش با قيمت بالاتر از قيمت تصويب شده در كارگروه ستاد تنظيم بازار كنند برخورد مي‌شود و به هيچ عنوان شاهد اين مسئله در استان نباشيم.
 
 استاندار يزد اضافه كرد: اگر در ستاد تنظيم بازار استان يزد قيمت فروش مرغ را 13 هزار تومان اعلام كردند، هيچ واحدي نبايد از اين قيمت بالاتر اجناس را به دست مردم برساند و اقدام به گران‌فروشي كند.
 
 رئيس كارگروه تنظيم بازار استان يزد با بيان اينكه اگر يك استاني اقدام به فروش مرغ و يا گوشت با قيمت كمتر از استان ديگر مي‌كند، اين كار را به سختي و با مشقت‌هاي فراوان انجام مي‌دهد گفت: اين كار سبب انتظار مردم ديگر استان‌ها مي‌شود و اين در حالي است كه فروش گوشت يا مرغ با قيمت پايين، مسائل و مشكلات زيادي را به همراه دارد.
 برنامه 6 گانه ستاد تنظيم بازار براي مقابله با گراني اعلام شدمديريت توزيع گوشت تنظيم بازاري به اتاق تعاون سپرده شدتوزيع نامحدود گوشت قرمز براي تنظيم بازار در اردبيل؛ با گرانفروشان برخورد مي‌شود
 
 وي با اشاره به اينكه بايد در كارگروه تنظيم بازار استان به نحوي برنامه ريزي شود كه در ايام عيد با مشكل روبه‌رو نشويم گفت: با توجه به اينكه فاصله زيادي بين ماه مبارك رمضان و عيد نوروز وجود ندارد، بايد به شكلي برنامه ريزي كنيم كه در اين ماه مبارك نيز بتوانيم نسبت به كنترل و نظارت بازار اقدامات لازم صورت و مردم براي خريد كالاي اساسي خود با مشكل روبه‌رو نشوند.
 
 طالبي به اهميت عدالت در توزيع كالاي تنظيم بازار در استان اشاره و خاطرنشان كرد: ما در استان، شهرستان‌ها و روستاها بايد به شكلي عمل كنيم كه بي عدالتي صورت نگيرد و بتوانيم اجناس تنظيم بازار را در سطح استان داشته باشيم.
 
 استاندار يزد با اشاره به اينكه در حوزه اطلاع رساني به مردم ضعف‌هايي وجود دارد تصريح كرد: در اين خصوص روابط عمومي‌ها بايد به شكلي عمل كنند كه بتوانند مردم را از تمام قضايا باخبر شوند و اگر سؤالات و شبهاتي در بين مردم به وجود آمده را پاسخ دهند و هيچ سؤالي را بي پاسخ نگذارند.
 
 رئيس كارگروه تنظيم بازار استان يزد در ادامه با بيان اينكه تاخير در توزيع ميوه تنظيم بازار ممكن است كه مسائل و مشكلاتي را در استان به وجود آورد تصريح كرد: اميدواريم در نحوه توزيع مناسب ميوه و ساير اقلام مورد نياز مردم به نحوي عمل شود كه بتوانيم به بهترين شكل اقدامات لازم را در استان پيگيري و دنبال كنيم.
 
 وي آمادگي مديران دستگاه‌هاي مختلف را در ايام نوروز خواستار شد و تصريح كرد: اميدواريم در جلسات و نشست‌ها به شكلي عمل كنيم كه در ايام نوروز نيازي به برگزاري جلسه نباشد ولي اگر در موردي هم نياز شد كه جلسه‌اي برگزار شود، مديران مدنظر بايد در دسترس و حاضر باشند.