شارا - شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران : ارقام عجيب‌وغريب پرداختي به برخي از رسانه‌ها توسط روابط عمومي شهرداري رشت// چرا طلب ما را پرداخت نمي كنيد؟
چهارشنبه، 22 اسفند 1397 - 14:29 کد خبر:37479
محمدحسن عليپور عضو ديگر كميسيون فرهنگي شوراي شهر رشت نيز در جلسه امروز با اشاره به اينكه بنده چون پول در اختيار ندارم نمي‌توانم رسانه‌اي را با خود همراه كنم اظهار كرد: شورا به معناي تصميم و كار گروهي بوده و اگر قرار است كار جمعي انجام شود بايد همه باهم و در كنار هم حركت كرده و به‌صورت فردي به دنبال برگزاري ميز خدمت و غيره نباشيم.

شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران (شارا)-|| محمدحسن عاقل منش رئيس كميسيون فرهنگي اجتماعي شوراي رشت در شصت و پنجمين جلسه عصر امروز اين كميسيون در ساختمان شوراي شهر واقع در خيابان سعدي با اشاره به برگزاري اختتاميه جشنواره رسانه و مديريت شهري توسط روابط عمومي شورا و شهرداري رشت و با مشاركت خانه مطبوعات گيلان اظهار كرد: در حوزه مديريت شهري مي‌توانيم از ظرفيت رسانه‌ها استفاده كرد و اين جشنواره مي‌تواند نقطه آغازين اين اقدام مهم باشد.

رسانه‌ها بايد دولت و نمايندگان مردم را در جهت اصلاح امور نقد كنند
عضو كميسيون فرهنگي اجتماعي شوراي رشت نيز در اين جلسه با اشاره به اينكه گيلان همواره در مباحث فرهنگي جزو استان‌هاي پيشتاز است اظهار كرد: با نگاهي به پيشينه فعاليت رسانه‌ها در استان گيلان به اين باور دست پيدا مي‌كنيم.

احمد رمضانپور با بيان اينكه حدود چهل سال است كه با رسانه‌ها ارتباط دارم افزود: اميدوارم جشنواره رسانه و مديريت شهري به برخي از رسانه‌ها بياموزد كه از افراد باج‌خواهي نكنند، متأسفانه بارها شنيده‌شده كه برخي از رسانه‌ها طي نشست‌هاي شبانه باهدف باج‌خواهي نسبت به برخي از جريانات فكري وارد عمل مي‌شوند.

وي با تأكيد بر اينكه رسانه‌ها بايد دولت و نمايندگان مردم را در جهت اصلاح امور نقد كنند گفت: بايد مابين نقد و تخريب فرقي قائل شد ولي متأسفانه عده‌اي يا تفاوت ميان نقد و تخريب را نمي‌فهمند و يا به دنبال باج‌گيري هستند.

رمضانپور با اشاره به اينكه رسانه‌ها پل ارتباطي بين مردم و مسؤولين هستند تصريح كرد: نقد رسانه‌ها بايد منصفانه باشد و نبايد به‌واسطه برخي از سفارشات عده‌اي از افراد را بدون علت مورد تخريب و تاخت‌وتاز قرار بدهند.

وي با بيان اينكه برخي از رسانه‌ها تا ديروز حتي يك موتور براي تردد در اختيار نداشتند افزود: امروز همان افراد ماشين‌هاي آخرين‌مدل زير پايش قرار دارد و همه اين‌ها از بركت باج‌خواهي محقق شده است.

رمضانپور با انتقاد از نحوه نظارت اداره ارشاد بر روي عملكرد برخي از رسانه‌ها بيان كرد: اداره ارشاد در خواب است و امروزه شاهد اين هستيم كه افرادي شب خوابيده و پس از بيداري در صبح اقدام به راه‌اندازي يك سايت خبري مي‌كنند.

وي با تأكيد بر اينكه در سال گذشته هم‌بارها اعلام كردم كه هر فردي درباره بنده نقدهاي تخريبي نوشته است را خواهم بخشيد گفت: در سال ۹۷ نيز به اين موضوع تأكيددارم اما اميدوارم افراد پس‌ازاين بفهمند.

محمدحسن عليپور عضو ديگر كميسيون فرهنگي شوراي شهر رشت نيز در جلسه امروز با اشاره به اينكه بنده چون پول در اختيار ندارم نمي‌توانم رسانه‌اي را با خود همراه كنم اظهار كرد: شورا به معناي تصميم و كار گروهي بوده و اگر قرار است كار جمعي انجام شود بايد همه باهم و در كنار هم حركت كرده و به‌صورت فردي به دنبال برگزاري ميز خدمت و غيره نباشيم.

لايه‌هاي جشنواره رسانه و مديريت شهري براي بنده نمايان نشده است
يكي ديگر از اعضاي كميسيون فرهنگي شوراي رشت نيز در اين جلسه با اشاره به اينكه بسياري از اعضاي شورا نسبت به برگزاري جشنواره رسانه و مديريت شهري بي‌اطلاع بودند اظهار كرد: به‌عنوان يك عضو شوراي رشت در اواسط برگزاري جشنواره رسانه و مديريت شهري پيرامون انجام آن به بنده اطلاع داده شد.

فرهام زاهد با تأكيد بر اينكه به‌منظور حمايت از رسانه‌ها در اواسط برگزاري اين جشنواره اظهارنظري انجام دادم افزود: برخي از رسانه‌ها طي تماس با بنده نسبت به اهداف برگزاري اين جشنواره معترض بوده و اعلام كردند كه گويا قرار است به‌جاي تجليل پايان سال از خبرنگاران فعال در حوزه شورا و شهرداري رشت، از رسانه‌هايي كه فقط در اين جشنواره شركت مي‌كنند تجليل شود كه بنده ضمن اعتراض به اين موضوع نسبت به اين اقدام واكنش نشان دادم.

وي با بيان اينكه لايه‌هاي جشنواره رسانه و مديريت شهري براي بنده نمايان نشده است گفت: اميدوارم در سال آينده مدل برگزاري اين جشنواره فراگيرتر و به شكل و سياق بهتري اجرا شود.

زاهد با اشاره به انتقادات سال گذشته درباره نحوه و ميزان پرداخت‌ها به برخي از رسانه‌ها بيان كرد: متأسفانه در آن برهه از زمان برخي از همكاران شورايي و تعدادي از رسانه بنده را دور زدند.

وي با بيان اينكه معتقدم پرداخت به رسانه‌ها بايد در سه قالب مزايده، مناقصه و رپورتاژ انجام شود تصريح كرد: پس از بررسي برخي از پرداختي‌ها در قالب عنوان رسانه در واقعيت به تعدادي از افراد ازجمله صاحب يك مزون در تهران دست پيدا كرديم و حتي اگر تنها يك به‌اندازه روز، به اتمام عمر فعاليتم در شوراي رشت فرصت در اختيار داشته باشم نحوه پرداخت به رسانه‌ها را شفاف‌سازي مي‌كنم.

زاهد به پرداخت ارقام عجيب‌وغريب به برخي از رسانه‌ها توسط روابط عمومي شهرداري رشت اشاره كرد و گفت: متأسفانه در برخي از مدارك بررسي‌شده اسم رسانه، محل چاپ خبر يا آگهي، تاريخ درج خبر و غيره وجود ندارد.

وي با اشاره به اينكه تعدادي محدود از رسانه در يك خط فكري و با استقلال عمل درحركت هستند بيان كرد: چنانچه برخي قصد داشته باشند به‌واسطه عدم مشاركت برخي از رسانه‌ها در جشنواره رسانه و مديريت شهري نسبت به محدود كردن آنان اقدام كنند يقيناً با اين مسئله برخورد خواهم كرد.

نحوه پرداخت به برخي از رسانه‌ها عايدي براي شهر رشت به همراه نداشته است
عضو ديگر كميسيون فرهنگي شوراي رشت نيز با اشاره به اينكه متأسفانه غلط‌هاي املايي و تايپي فراواني در اخبار رسانه‌ها به چشم مي‌خورد اظهار كرد: متأسفانه از دوران فعاليت ثابت‌قدم شهردار پيشين رشت، پول نيز وارد فضاي رسانه شد.

بهراد ذاكري با تأكيد بر اينكه معتقدم در جشنواره رسانه و مديريت شهري نبايد فقط به آثار ارسالي بسنده شود افزود: به نظر بنده بايد تمامي آثاري كه در طول يك سال توسط رسانه‌ها پيرامون موضوعات حوزه مديريت شهري تهيه‌شده شرايط بررسي در اين جشنواره را دارا باشد.

وي با تأكيد بر اينكه با هزينه‌هايي كه روابط عمومي شهرداري رشت به برخي از رسانه‌ها پرداخت كرده مي‌توانستيم يك نشريه مستقل براي شهرداري راه‌اندازي كنيم گفت: متأسفانه نحوه پرداخت به برخي از رسانه‌ها همانند برند شهر خلاق خوراك رشت عايدي براي اين شهر به همراه نداشته است.

ارسال ۲۸۰ اثر براي شركت در جشنواره رسانه و مديريت شهري رشت
سروش عليزاده دبير جشنواره رسانه و مديريت شهري رشت نيز در اين جلسه با اشاره به اينكه طي مدت‌زمان كمتر از يك ماه حدود ۲۸۰ اثر براي شركت در اين جشنواره ارسال شد اظهار كرد: يك‌صد اثر در قالب مجموعه عكس و مابقي پيرامون خبر، گزارش و غيره است.

شهرداري رشت طلب ما را پرادخت نمي كند

يكي از مخاطبان ما نوشته است: بيش از دو سال است كه به سفارش روابط عمومي شهرداري رشت، خدماتي در بازه هاي زماني مختلف به مبلغ 15 ميليون تومان انجام شده كه عليرغم پيگيري متعدد با روابط عمومي، شهردار و  امور مالي تاكنون وصول نشده و متاسفانه سركاري بوده است.

آيا بهتر نيست روابط عمومي شهرداري قبل از بذل و بخشش هاي بي حساب و كتاب، اول بدهي هاي خود را به اصحاب رسانه و روابط عمومي پرداخت نمايد؟

 

متعاقبا اسناد و شرح خدمات در يادداشت هاي مختلف به اطلاع علاقمندان خواهد رسيد.