شارا - شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران : نت‌فليكس
جمعه، 28 دی 1397 - 13:18 کد خبر:36650

شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران (شارا)-|| نت‌فليكس، (به انگليسي: Netflix) يك شركت جهاني رسانه سيال و توليدكننده مجموعه‌هاي تلويزيوني آمريكايي است كه تا آغاز سال ۲۰۱۶ بيش از ۷۵ ميليون مشترك دارد. اين شركت فعاليت‌اش را از سال ۱۹۹۸ با ارسال پستي دي‌وي‌دي آغاز كرد و در سال ۲۰۰۷ سرويس رسانه سيال را ارائه كرد. در سال ۲۰۱۰ حوزه فعاليت‌اش را به كانادا گسترش داد و هم‌اكنون در ۱۹۰ كشور دنيا خدماتش را ارائه مي‌دهد. نتفليكس اولين سريال خود، خانه پوشالي را در سال ۲۰۱۳ ارائه كرد و هم‌اكنون صدها ساعت برنامه توليد مي‌كند.

اين شركت در سال ۱۹۹۷ راه‌اندازي شد و در لوس گاتوس، كاليفرنيا مستقر است.

نتفليكس در ۲۵ فوريه ۲۰۰۷ يك‌ميلياردمين دي‌وي‌دي خود را ارسال كرد.[۷] در آوريل ۲۰۱۱ ۲۳ ميليون مشترك در آمريكا و ۲۶ ميليون مشترك در جهان داشت. در سال ۲۰۱۱ درآمد فروش خدمات ديجيتالي اين شركت به يك و نيم ميليارد دلار رسيد.نتفليكس در ۲۳ اكتبر ۲۰۱۲ اعلام كرد كه سود خالصش در سه‌ماهه سوم ۸۸ درصد شده‌است. در ژانويه ۲۰۱۳ اعلام كرد با افزايش ۲ ميليون مشترك نسبت به سال قبل مجموع مشتركان اين شركت در آمريكا به ۲۷٫۱ ميليون نفر و در مجموع جهاني ۲۹٫۴ ميليون نفر شده‌است. علاوه بر اين با افزايش ۸ درصد سود درآمدش به ۹۴۵ ميليون دلار رسيده‌است.

در اواسط مارس ۲۰۱۳ مشتركان اين شركت به ۳۳ ميليون نفر رسيد.[۱۲] اين عدد كمي بعد در آوريل ۲۰۱۳ به ۳۶٫۳ ميليون نفر (۲۹٫۲ ميليون نفر در آمريكا) رسيد. در گزارش سبتامبر ۲۰۱۳ اين شركت اشاره شد كه تعداد مشتركانش ۴۰٫۴ ميليون (۳۱٫۲ در آمريكا) رسيده‌است. در گزارش مالي سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۱۳ اعلام شد كه مشتركان اين شركت در آمريكا از مرز ۳۳٫۱ ميليون نفر گذشت. اين شركت در سپتامبر ۲۰۱۴ فعاليتش را در ۴۰ كشور گسترش داد. نتفليكس در گزارش اكتبر ۲۰۱۵ اشاره مي‌كند كه مشتركين اين شركت ۶۹٫۱۷ ميليون نفر در دنيا و ۴۳ ميليون نفر در آمريكا است. در ژانويه ۲۰۱۶ اين عدد از ۷۴ ميليون نفر گذشت .

 

منبع: ويكيپديا