شارا - شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران : معاون آموزش و پژوهش و فناوري وزارت صنعت، معدن و تجارت: فولاد مباركه مولود انقلاب اسلامي و مايۀ افتخار تمامي ايرانيان است
یکشنبه، 23 دی 1397 - 00:53 کد خبر:36538
معاون آموزش و پژوهش و فناوري وزارت صنعت، معدن و تجارت روز چهارشنبه 19 دي‌ماه به همراه جمعي از كارشناسان اين معاونت از خطوط توليد فولاد مباركه بازديد كرد.


شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران (شارا)-|| معاون آموزش و پژوهش و فناوري وزارت صنعت، معدن و تجارت روز چهارشنبه 19 دي‌ماه به همراه جمعي از كارشناسان اين معاونت از خطوط توليد فولاد مباركه بازديد كرد.


دكتر قباديان پس از بازديد از خطوط توليد فولاد مباركه در مصاحبه با خبرنگار فولاد گفت: شركت فولاد مباركه مولود انقلاب اسلامي و مايۀ افتخار تمامي ايرانيان است.


وي با اشاره به تأثير و نقش فولاد مباركه در توليد ناخالص داخلي، اقتصاد و اشتغال‌زايي كشور گفت: چتر حمايتي اين شركت خانواده‌هاي بسيار زيادي را تحت پوشش خود قرار داده كه شايستۀ تقدير است.


معاون آموزش و پژوهش و فناوري وزارت صنعت، معدن و تجارت پيشرفت تكنولوژيكي نهادينه‌شده در فولاد مباركه را در سطح كشور و خاورميانه بي‌نظير خواند و گفت: توليد باكيفيت بر اساس استانداردهاي روز دنيا از مهم‌ترين ويژگي‌هاي فولاد مباركه است كه در فرايند توليد به‌خوبي مشهود است.


دكتر قباديان ضمن ابراز خرسندي از اقدامات فولاد مباركه در زمينۀ توسعۀ فضاهاي آموزشي و پژوهشي خاطرنشان كرد: توسعۀ تكنولوژيكي امروزه يكي از مهم‌ترين مباحث روز جهان است كه خوشبختانه ما شاهد آن هستيم كه فولاد مباركه در اين عرصه نيز پيشتاز است.


وي با تأكيد بر اين‌كه وزارت صنعت، معدن و تجارت براي پيشرفت روزافزون صنعت فولاد كشور برنامه‌هاي خاصي در دست اقدام دارد، اظهار كرد: استفاده از منابع انساني دانش‌بنيان، انقلاب صنعتي چهارم و رقابتي نگه داشتن بنگاه‌هاي اقتصادي ازنظر كميت، كيفيت و قيمت بخشي از اين برنامه‌هاست كه معاونت آموزش، پژوهش و فناوري وزارت صمت خود را به انجام آن‌ها متعهد مي‌داند.


وي برگزاري جشنواره و نمايشگاه بومي‌سازي صنعت فولاد را مثبت و فرصتي مغتنم براي توسعۀ صنعت فولاد كشور دانست و خاطرنشان كرد: به‌طوركلي اخيرا در كشور دو اتفاق مثبت رخ داده است: يكي برگزاري نمايشگاه پژوهش و فناوري و ديگري برگزاري نمايشگاه بومي‌سازي كه هردوي آن‌ها مي‌تواند به توسعۀ علمي كشور، استفادۀ حداكثري از توان داخل كه بسيار بالا هم هست، رفع نيازهاي فناورانۀ كشور و بومي‌سازي كمك مؤثري كند.