شارا - شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران : تغييرات در روابط عمومي آموزش و پرورش بدون اطلاع رساني رسمي
دوشنبه، 17 دی 1397 - 15:17 کد خبر:36439
مديري كه قرار است بيشترين ارتباط را با اهالي رسانه ها داشته باشد اما پيش از معرفي رسمي اش به رسانه ها و ارسال خبر رسمي درباره حكم وي، ترجيح داده است در گفتگوي اختصاصي با يك رسانه درباره اين تحولات گفتگو كند.

شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران (شارا)-|| مرتضي نظري با روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش خداحافظي كرد تا با ادغام دو حوزه در وزارتخانه اميرعلي نعمت الهي اين پست را نيز به عهده بگيرد. احكامي كه همچنان به صورت رسمي اطلاع رساني نشده است.

به گزارش شارا به نقل از نخست نيوز، پيش از اين گزارشي درباره «چرخش احكام مديريتي در آموزش و پرورش»، احكام جديد وزير آموزش و پرورش براي پست هاي مختلف در نخست نيوز منتشر شد؛ كه عليرغم اطلاع رساني رسمي وزارت آموزش و پرورش اين حكم ها و تحولات به گوش مي رسد. خبرهايي كه با مصاحبه هاي مديران در پست هاي جديد مديريتي تاييد شده است؛ اما مركز اطلاع رساني آموزش و پرورش چند روزي است خبري را اطلاع رساني نمي كند كه شايد دليلش را بايد در اداغام دفتر وزارتي آموزش و پرورش و دفتر
روابط عمومي و اطلاع رساني اين وزارتخانه جستجو كرد.

با توجه به احكام جديد مرتضي نظري كه پيش از اين مدير ارتباطات و اطلاع رساني اين وزارتخانه بود، جاي خود را به اميرعلي نعمت‌ الهي داد كه وي در دوره جديد و با ادغام دو حوزه حكم قائم‌مقامي وزير و سرپرستي مركز امور هماهنگي، ارتباطات و حوزه وزارتي را گرفته است.

مديري كه قرار است بيشترين ارتباط را با اهالي رسانه ها داشته باشد اما پيش از معرفي رسمي اش به رسانه ها و ارسال خبر رسمي درباره حكم وي، ترجيح داده است در گفتگوي اختصاصي با يك رسانه درباره اين تحولات گفتگو كند.

نعمت الهي پيش از اين معاون حقوقي و امور مجلس وزارتخانه بود كه در حال حاضر نيز با حفظ سمت تا انتصاب معاون جديد، اين پست را نيز به عهده دارد.

از سوي ديگر مرتضي نظري رئيس مركز اطلاع‌رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش با ارسال پيامي در فضاي مجازي از روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش خداحافظي كرد.

در اين پيام آمده است: «دوستان گرانقدر روابط عمومي، ‌اهالي ارجمند رسانه و ارتباطات، مديران و معلمان فكور آموزش و پرورش؛ اكنون كه مركز اطلاع‌رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش و اداره كل دفتر وزارتي ادغام شده است، ‌به رسم قدرشناسي به عرض مي‌رسانم هرجاكه توفيقاتي در عرصه ارتباطات و رسانه در پهنه آموزش و پرورش كشور به دست آمد، نتيجه تلاش صادقانه و روشنگرانه كارشناسان و مديران روابط عمومي آموزش و پرورش ستادي و استاني و همراهي و دلسوزي ارزشمند خبرنگاران و مديران گرامي رسانه‌ها بوده است.

در اين مدت به موازات انجام كار حرفه‌اي ارتباطي – رسانه‌اي، تمام تلاش و حساسيت ما بر آن بود كه نگاه جامعه را به ظرفيت‌هاي انساني و سرمايه‌هاي دروني و ارزشمند خانواده بزرگ آموزش و پرورش معطوف سازيم و با نخبگان و حوزه عمومي بر سر يك معيار توسعه‌اي به اشتراك نظر برسيم كه تقويت معلم و مدرسه، تقويت امروز و فرداي ايران عزيز است.

همراهي و همكاري صميمانه با شما فرهيختگان در يك و نيم سالِ پرفراز و نشيب آموزش و پرورش، فرصت مغتنمي براي آموختن و تجربه اندوزي بنده بود.

ضمن تشكر از اعتماد وزير محترم در اين مدت و همراهي مديران ارشد ستادي و استاني به ويژه تلاشگران صديق روابط عمومي، بر خود فرض مي‌دانم تا متواضعانه از تلاش روشنگرانه تمامي خبرنگاران، فعالان فضاي مجازي، مديران رسانه‌ها و نويسندگان فرهنگي كه در پاسداشت اخلاق، آزادي بيان و ارتقاي جايگاه آموزش و پرورش در ميان گفتمان‌هاي رايج جامعه و نيز دفاع از منزلت و حقوق و منافع معلمان و دانش‌آموزان كوشش كردند، سپاسگزاري نمايم».

از سوي ديگر نعمت اللهي در گفتگويي اعلام كرده است بايد منتظر تغييرات جديد مديريتي و ساختاري در وزارت آموزش و پرورش باشيم.

 اواخر شهريور ماه ۹۷ بود كه امير نعمت‌الهي كه پيشتر به عنوان رئيس امور حقوقي سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور فعاليت مي‌كرد به عنوان معاون حقوقي و امور مجلس وزارت آموزش‌وپرورش منصوب شد و كمتر از ۴ ماه حكم جديد در اين وزارتخانه گرفته است.

آزاده سهرابي