شارا - شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران : روابط عمومي ها وظيفه دارند با نمايش واقعيت هاي موجود، عملكرد مديران اقتصادي را با نگاه مثبت و واقع گرايانه بيان كنند
سه شنبه، 27 شهریور 1397 - 01:44 کد خبر:34935
رييس كل بيمه مركزي: مقابله با جنگ رسانه اي در كنار تلاش براي تبيين و رونمايي از دستاوردهاي تمامي بخش هاي اقتصادي كشور بر عهده روابط عمومي هاست.

شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران (شارا)- مقابله با جنگ رسانه اي در كنار تلاش براي تبيين و رونمايي از دستاوردهاي تمامي بخش هاي اقتصادي كشور بر عهده روابط عمومي هاست.

به گزارش شارا به نقل از اداره كل روابط عمومي و امور بين الملل بيمه مركزي، دكتر غلامرضا سليماني كه در جمع مديران روابط عمومي مجموعه وزارت اموراقتصادي و دارايي سخن مي گفت با اعلام اين مطلب افزود: روابط عمومي ها وظيفه دارند با نمايش واقعيت هاي موجود، عملكرد مديران اقتصادي را با نگاه مثبت و واقع گرايانه بيان كنند.

رييس كل بيمه مركزي با تاكيد بر اين نكته كه اقتصاد ايران شكننده و آسيب پذير نيست، تصريح كرد: مسئوليت تمامي آنچه كه مجموعه اقتصادي كشور را تشكيل مي دهد با وزارت امور اقتصادي و دارايي نيست و مجموعه روابط عمومي هاي نهادهاي اقتصادي بايد مساله تبادل اطلاعات و تعامل در فعاليت ها را جدي تر بگيرند چرا كه اطلاع رساني در حوزه اقتصاد به يكپارچگي نياز مبرم دارد.

وي افزود: بخش هاي مختلف اقتصادي كارهاي خوبي انجام داده اند و ماموريت هاي خود را با دقت و حساسيت دنبال مي كنند و در اين ميان روابط عمومي ها وظيفه دارند با انعكاس دستاوردهاي آنان مردم را از واقعيت هاي اقتصادي كشور باخبر كنند.

رييس شوراي عالي بيمه با ابراز خرسندي از حضور در جمع مديران روابط عمومي مجموعه وزارت امور اقتصادي و دارايي به درهم تنيدگي فعاليت هاي اقتصادي و ضرورت هماهنگي بيشتر بين روابط عمومي دستگاه هاي اقتصادي اشاره كرد و گفت: اطلاع رساني در رسانه هاي گروهي يك ضرورت است اما اين امر كافي نيست و ما بايد اخبار و اطلاعات شفاف را بي واسطه با تمامي آحاد جامعه مطرح كنيم.

دكتر سليماني نوسانات رواني ارز را با آنچه كه در واقعيت بازار جريان دارد متفاوت ارزيابي كرد و گفت: معيار ارزي ما معاملات محدود ارزي در بازار نيست بلكه آنچه كه در سامانه هاي رسمي و مبادلات كلان اقتصادي ثبت مي شود معيار است.

دكتر سليماني در بخش ديگري از سخنان خود به مساله ضرورت كاهش نگراني مردم و افزايش رفاه اجتماعي اشاره كرد و گفت: تك تك مردم ايران حق دارند براي خودشان زندگي كنند و نه اينكه تمام سال هاي عمر خود را با نگراني براي سرنوشت فرزندان خود ادامه بدهند.

سليماني مهم ترين نگراني از بازنشستگي را مسائل مالي عنوان كرد و گفت: بيمه هاي زندگي مي توانند اين نگراني بزرگ جامعه بازنشستگان را برطرف كنند كه اين امر به افزايش سطح رفاه و نشاط اجتماعي منتهي خواهد شد.

وي خاطرنشان كرد: متاسفانه بسياري از مردم كشور ما از ظرفيت هاي متنوع صنعت بيمه اطلاع چنداني ندارند و ما وظيفه داريم اين نگاه را اصلاح كنيم تا چتر امنيت اقتصادي و اجتماعي در كشور گسترده تر شود.

رييس كل بيمه مركزي از برنامه بيمه مركزي در حوزه توسعه بيمه هاي خُرد خبر داد و گفت: در كنار توسعه بيمه هاي زندگي بايد موضوع بيمه هاي خرد را هم جدي بگيريم كه خوشبختانه مطالعات خوبي در اين حوزه انجام شده و به زودي طرح نهايي آن در شوراي عالي بيمه مطرح خواهد شد.

وي ايجاد اشتغال، افزايش حجم سرمايه گذاري مردم در حوزه صنعت بيمه را از دستاوردهاي اجراي اين طرح برشمرد و گفت: در حال حاضر بخش اعظم دارايي هاي مردم فاقد بيمه نامه است و در صورت اجراي طرح همگاني سازي بيمه هاي خرد، اهميت صنعت بيمه بيش از پيش در جامعه مشخص خواهد شد.

گفتني است هجدهمين جلسه شوراي روابط عمومي و اطلاع رساني مجموعه هاي اقتصادي كشور صبح امروز به ميزباني بيمه مركزي در محل برج بيمه برگزار شد و در آغاز اين نشست گزارشي از عملكرد اين شورا توسط "سيدمالك حسيني" – مشاور وزير و رييس مركز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت امور اقتصادي و دارايي ارائه شد.