شارا - شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران : دونالد ترامپ: گوگل مملو از خبرهاي بد در مورد من است
چهارشنبه، 7 شهریور 1397 - 01:55 کد خبر:34739

شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران (شارا)- دونالد ترامپ، رئيس‌جمهوري آمريكا، روز سه‌شنبه ششم شهريور سايت اينترنتي گوگل را هدف گرفت و ادعا كرد نتايج جستجوي اخبار در اين سايت عليه اوست.
 
 يك مقام كاخ سفيد نيز پس از سخنان آقاي ترامپ گفت دولت ممكن است تنظيم مقررات براي نحوه فعاليت گوگل را بررسي كند.
 
 آقاي ترامپ اوايل صبح سه‌شنبه در توئيتي شكايت كرد كه نتيجه جستجو براي «خبرهاي مربوط به ترامپ» گزارش‌هاي منفي در مورد اوست و افزود كه اين وضعيت شايد غيرقانوني باشد.
 
 وي هفته پيش نيز بار ديگر بدون ارائه شواهد، ادعاي هميشگي خود را تكرار كرد كه شبكه‌هاي اجتماعي بزرگ در آمريكا اخبار محافظه‌كاران را سانسور مي‌كنند.
 
 رئيس‌جمهوري آمريكا در مورد گوگل نوشت: «آنها اخبار مربوط به من و ديگران را دستكاري مي‌كنند و در نتيجه تمام اخبار و گزارش‌هاي مربوط به من بد است. سي‌ان‌ان جعلي در صدر است. جمهوريخواهان/ محافظه‌كاران و رسانه‌هاي منصف خفه شده‌اند. غيرقانوني؟»
 
 به گفته او، «منبع ۹۶ درصد از نتايج جستجو براي اخبار مربوط به ترامپ از رسانه‌هاي سراسري و چپگراست» و آنها را « بسيار خطرناك» توصيف كرد.
 
 گوگل ادعاي آقاي ترامپ را به شدت تكذيب كرده است.
 
 يك سخنگوي گوگل گفت:«از جستجو براي اهداف سياسي استفاده نمي‌شود و نتايج جستجو در وبسايت ما به نفع هيچ ايدئولوژي سياسي نيست».
 
 اين سايت افزوده است: «هر سال با صدها مورد بهبود در روش كار وبسايت تلاش مي‌كنيم دسترسي كاربران به بهترين نتايج جستو را تضمين كنيم. همواره براي بهبود جستجو در گوگل فعاليت مي‌كنيم و هيچ‌گاه نتايج جستجوها را با هدف دستكاري در تمايلات سياسي طبقه‌بندي نمي‌كنيم».
 
 به نظر مي‌رسد كه مبناي ادعاي آقاي ترامپ گزارش يكي از سايت‌هاي خبري طرفدار او به نام «پي‌جي مديا» است. در گزارش اين رسانه به تحليل‌هاي يك مجري اخبار محافظه‌كار به نام شاريل اتكينسون تكيه شده كه در دسته‌بندي رسانه‌هاي آمريكايي، روزنامه «نيويورك تايمز» و تلويزيون‌هاي «سي‌بي‌اس» و «سي‌ان‌ان» را «چپگرا» تلقي مي‌كند.
 
 دونالد ترامپ در بخش ديگري از پيام خود در شبكه توئيتر نوشت: «گوگل و ديگران صداهاي محافظه‌كاران را سركوب كرده و اخبار و اطلاعات خوب را پنهان مي‌كنند. آنها آنچه را كه ما مي‌توانيم و نمي‌توانيم ببينيم كنترل مي‌كنند. اين وضعيت بسيار جدي است و با آن برخورد خواهد شد».