شارا - شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران : قديمي‌ترين عكس موجود از انسان در كجا گرفته شد؟
سه شنبه، 25 مهر 1396 - 23:13 کد خبر:31545
اگر چه ترسيم چهره و يا بدن انسان به صورت نقاشي يا سنگ‌نگاره به هزاران سال قبل بر مي‌گردد ولي قديمي‌ترين تصويري كه با استفاده از تكنيك‌هاي عكاسي از انسان گرفته شده به سال 1838 تعلق دارد كه در بولوار دو تمپل پاريس گرفته شد.

4 Ways to Go Beyond the Press Release in a Post Panda World image panda bear 1113tm pic 106 300x199

 

شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران (شارا)- اگر چه ترسيم چهره و يا بدن انسان به صورت نقاشي يا سنگ‌نگاره به هزاران سال قبل بر مي‌گردد ولي قديمي‌ترين تصويري كه با استفاده از تكنيك‌هاي عكاسي از انسان گرفته شده به سال 1838 تعلق دارد كه در بولوار دو تمپل پاريس گرفته شد.

در آن سال لوئي داگر نقاش، هنرمند، فيزيكدان و عكاس فرانسوي تصويري از بولوار دو تمپل پاريس به ثبت رساند كه در آن تصوير دو نفر گوشه سمت چپ پايين ديده مي‌شوند كه احتمالا يكي از آن دو نفر در حال واكس زدن كفش نفر دوم بود.

بولوار دو تمپل خياباني پر رفت و آمد در پاريس بود و در لحظه ثبت اين عكاس افراد زيادي در حال رفت و آمد بودند كه در روند نوردهي عكس تصوير آنها از بين رفته ولي مرد واكس‌زن و مشتري‌اش به اندازه كافي ثابت ايستاده بودند كه تصويرشان براي هميشه ثبت شود.

لوئي داگر يك سال پيش از ثبت اين عكس، توانست با اختراع روشي كه داگرئوتايپ نام گرفت، نخستين روش موفق در ثبت عكس‌هاي دائمي و استفاده تجاري از عكاسي را به وجود آورد.

او در اين روش به يك صفحه نقره‌اي مدتي بخار يددار مي‌داده تا به نور حساس شود و سپس صفحه را در دوربين عكاسي مي‌گذاشته و عكس مي‌گرفت. ثبت هر عكس به روش داگر نياز به 15 تا 30 دقيقه زمان داشت تا نوركافي روي صفحه نقره‌اي يددار ثبت شود و به همين دليل از افراد موجود در بولوار دو تمپل تنها دو نفر كه براي مدت طولاني ثابت ايستاده بودند، در عكس ظاهر شدند.

اولين عكس تاريخ 12 سال پيش از عكس لوئي داگر به ثبت رسيد. در آن عكس كه توسط ژوزف نيسه‌فور نيپس، عكاس و مخترع فرانسوي به ثبت رسيد. اين عكس از يك اصطبل و كبوترخانه در سانت لوب دو وارنيس در منطقه بورگوني فرانسه گرفته شد.

 

4 Ways to Go Beyond the Press Release in a Post Panda World image panda bear 1113tm pic 106 300x199