شارا - شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران : اعتراض كاركنان گوگل به تصميم اخير ترامپ
چهارشنبه، 13 بهمن 1395 - 11:13 کد خبر:27971
روز دوشنبه حدود دو هزارنفر از كاركنان گوگل در نقاط مختلف آمريكا با ترك محل كار خود به محوطه‌‌‌هاي اطراف اين شركت آمدند تا نسبت به تصميم جديد ضد مهاجرتي رئيس‌جمهور آمريكا اعتراض كنند.

شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران (شارا)، روز دوشنبه حدود دو هزارنفر از كاركنان گوگل در نقاط مختلف آمريكا با ترك محل كار خود به محوطه‌‌‌هاي اطراف اين شركت آمدند تا نسبت به تصميم جديد ضد مهاجرتي رئيس‌جمهور آمريكا اعتراض كنند. اين اعتراض‌ها در محل شركت‌هاي گوگل در سانفرانسيسكو، Boulder، سياتل و نيويورك انجام گرفت. يكي از سخنرانان اصلي اين مراسم سرگئي برين يكي از بنيانگذاران گوگل بود كه دو روز قبل نيز با حضور در فرودگاه سانفرانسيسكو در جمع معترضان به قانون جديد ضد مهاجرت ترامپ حاضر شده بود. خانواده خود سرگئي برين در زمان جنگ سرد از شوروي سابق به آمريكا مهاجرت كرده‌اند.

 

او در اين مراسم در مقر گوگل در مانتين ويو گفت: خيلي از افراد از اين تصميم اخير در مورد مهاجران عصباني شدند. من هم كه خودم را يك مهاجر مي‌دانم همين‌طور. برين افزود: من خوشحالم كه اين همه انرژي در اينجا و سراسر جهان در مخالفت با اين تصميم و جنگ براي آنچه درست است مي‌بينم. اين اعتراض موضوعي سياسي از طرف دموكرات‌ها عليه جمهوري‌خواهان نيست اين اعتراض‌ها درباره ارزش‌هاي بنياديني است كه بايد از سوي مردم و قانونگذاران حفظ و پشتيباني شود.

اما به جز سرگئي برين و ساندار پيچاي، مديرعامل گوگل، يك سخنران اصلي اين مراسم صوفي اسماعيل‌زاده، مدير محصول گوگل بود. اسماعيل‌زاده كه در ايران به دنيا آمده تابعيت كانادايي دارد و طي ۱۵ سال گذشته در آمريكا زندگي كرده است. او از تجربه سفركاري خود به سوئيس گفت كه در طي آن متوجه اين قانون شد كه با توجه به اينكه در ايران به دنيا آمده در مورد او هم صدق مي‌كرد. او سپس به درخواست گوگل به سرعت به سانفرانسيسكو برگشت و به رغم مشكلاتي كه برايش پيش آمد توانست دوباره وارد آن كشور شود. اسماعيل‌زاده گفت: با اين حال احساس آزادي نمي‌كنم و اين قانون اجرايي نژادپرستانه است و بايد لغو شود. در اين مراسم همچنين يكي از كاركنان گوگل كه اصالت مكزيكي دارد نيز سخنراني كرد و گفت انتخاب ترامپ يك پيام براي ما داشت كه «شما (مهاجران) را نمي‌خواهيم» در اين هنگام جمعيت به تشويق وي پرداخت و گفت «ما شما را مي‌خواهيم.»

 

منبع: روزنامه دنياي اقتصاد - شماره 3973