شارا - شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران : «ايميل» يكبار مصرف بسازيد
سه شنبه، 21 دی 1395 - 13:48 کد خبر:27603
ايميل‌هاي يكبار مصرف ساخته شده‌اند تا اگر كاربري مي‌خواهد به صورت ناشناس به عضويت وب‌سايت‌هاي مختلف در بيايد، از شر ايميل‌هاي تبليغاتي و اسپم خلاص شود يا ايميل دائمي خود را در معرض هكرها قرار ندهد.

شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران (شارا)- ايميل‌هاي يكبار مصرف ساخته شده‌اند تا اگر كاربري مي‌خواهد به صورت ناشناس به عضويت وب‌سايت‌هاي مختلف در بيايد، از شر ايميل‌هاي تبليغاتي و اسپم خلاص شود يا ايميل دائمي خود را در معرض هكرها قرار ندهد.

به گزارش ايسنا، ايميل‌هاي يكبار مصرف (يا از دست دادني) راه‌هاي سريع و ارزاني هستند كه شما را از موقعيت‌هايي كه مجبورتان مي‌كند آدرس ايميلتان را براي ورود به يك سايت وارد كنيد، نجات دهند.

گوريلاميل (GuerrillaMail) يك ايميل آدرس يكبار مصرف به حساب مي‌آيد، اما از سوي ديگر اين ايميل آدرس‌هاي اين وب‌سايت زمان‌دار نيستند. هر ايميل آدرس مي‌تواند به صورت منحصر به فرد و با نام يكي از 9 دامنه مختلفي كه اين وب‌سايت به كاربران ارائه ‌مي‌دهد ساخته شود.اگرچه نام كاربري كه با دامنه GuerrillaMail ساخته مي‌شود هيچ‌وقت از بين نمي‌رود اما هرگونه پيامي كه وارد فايل دريافت اين وب‌سايت شود بدون توجه به اينكه خوانده شده باشد يا نه پس از يك ساعت پاك خواهد شد.

۱۰ Minute Mail به محض ورود كاربر، سايت ۱۰ Minute Mail يك آدرس ايميل از پيش تعيين شده را ارائه مي‌دهد كه طي ۱۰ دقيقه از بين خواهد رفت مگر آنكه كاربر از طريق لينكي كه در وب‌سايت قرار گرفته است زمان استفاده‌اش را براي ۱۰ دقيقه ديگر تمديد كند.

وب‌سايت اين ايميل آدرس يك بار مصرف تقريباً هيچ ويژگي منحصر‌به‌فردي ندارد اما معمولاً استفاده از يك ايميل موقت آن هم به مدت ۱۰دقيقه به داشتن ويژگي‌هاي منحصر به فرد چنداني احتياج ندارد. با استفاده از ايميل Fake Inbox و قرار گرفتن نام دامنهfakeinbox.com (صندوق پستي جعلي) در انتهاي نام كاربري، چيزي براي پنهان كردن باقي نمي‌ماند. كاربران اين وب‌سايت مي‌توانند خودشان نام كاربري‌شان را تعيين كنند يا به وب‌سايت اجازه دهند كه خودش يك نام كاربري اتفاقي را تعيين كند. اما هر يك از اين نام‌هاي كاربري ظرف ۶۰ دقيقه و به محض اينكه ثانيه شمار بالاي صفحه عدد صفر را نشان دهد از بين خواهد رفت. اگرچه اين وب سايت نيز گزينه‌هايي را براي تمديد زمان استفاده از ايميل يا از بين بردن آن پيش از اتمام مهلت به كاربران ارائه مي‌دهد. علاوه بر اين كاربران مي‌توانند پيام‌هايي را كه دريافت مي‌كنند بخوانند و سپس به آنها پاسخ دهند.

Air Mail ايميلي يك بار مصرف است كه هر ۱۰ ثانيه به‌روز شده و پيام‌هاي جديد را چك مي‌كند. دسترسي به اين ايميل موقت از طريق پردازشگر كاربر يا با كپي كردن آدرس URL صندوق دريافت روي يك پردازشگر ديگر امكان‌پذير است. اين آدرس ايميل تا زماني كه روي پنجره پردازشگر باز باشد يا از سوي كاربر مورد استفاده قرار گيرد از بين نخواهد رفت، اما پس از گذشت ۲۴ ساعت از عدم استفاده از آن از بين مي‌رود.

Melt Mail، ايميل‌ يكبار مصرفي است كه پيام‌هاي دريافتي را به صندوق دريافت ايميل اصلي كاربر ارسال مي‌كند در واقع واسطه‌اي است كه به منظور بالا بردن ضريب امنيت بين كاربر و فرستنده قرار مي‌گيرد. كاربر به محض ورود به وب‌سايت Melt Mail بايد ايميل آدرس حقيقي خود را وارد كند. پس از آن سايت يك ايميل آدرس موقتي را به كاربر ارائه مي‌دهد و كاربر نيز مي‌تواند مدتي را كه اين آدرس بايد معتبر بماند از بين يكي از چهار گزينه سه ساعته، شش ساعته، ۱۲ و ۲۴ ساعته انتخاب كند.اين وب‌سايت براي كاربراني كه از طريق تلفن‌ همراهشان وارد مي‌شوند نيز برنامه‌هايي براي نصب روي دو سيستم عامل اندرويد و iOS ارائه مي‌دهد تا كاربر بتواند از طريق آن با استفاده از تلفن‌ همراهش به آدرس ايميل موقتي خود دسترسي داشته باشد.